[ xtraya @ 16.05.2011. 14:13 ] @
izvor B92

Milosavljević platio sajt 29.000 €
IZVOR: FONET
Beograd -- Koalicija za nadzor javnih finansija saopštila je da je bivše Ministarstvo trgovine platilo skoro 29.000 evra za sajt “Nacionalni brend Srbije”.


Time je, kako navode, počinilo tešku zloupotrebu budžetskih sredstava, a sajt za čiju izradu je plaćeno tačno 28.818 evra, ni posle više od godinu dana nije profunkcionisao.

Prema navodima te koalicije, ugovorom broj 404-02-24/2010-07 od 21. aprila 2010. godine, koji je ministarstvo, na čijem je čelu tada bio Slobodan Milosavljević, zaključilo sa preduzećem Soko grup iz Beograda, predviđeno je pružanje usluga izrade i administriranja tog portala.

Tvrdi se da je portal "Nacionalni brend Srbije" finansiran novcem poreskih obveznika i plaćen firmi Soko grup u dve rate - 7. maja i 17. septembra prošle godine, a do danas ga nije moguće pronaći na internetu.

Koalicija je postavila pitanje nadležnim pravosudnim institucijama nameravaju li da počnu da rade svoj posao "ili će i dalje nečinjenjem nastaviti da se svrstavaju na stranu nosilaca korupcije i organizovanog kriminala nastanjenim u vrhu države".

"Nakon niza situacija u kojima su javno izneti podaci o očiglednim zloupotrebama i kriminalnim radnjama najviših državnih funkcionera, posle čega nije usledila reakcija nadležnih, pitamo se ima li kraja posrtanju pravosuđa", navodi se u saopštenju.

Koalicija za nadzor javnih finansija postavlja pitanje da li u Srbiji jedino reformisani tužioci ne čitaju novine, ne gledaju televiziju i ne razgovaraju sa ljudima, pa samo do njih ne dopiru informacije o teškim krivičnim delima.

"Ili se upadljivim ćutanjem na bezočnu korupciju i criminal najviših državnih funkcionera izmiruju preuzete obaveze čiji sadržaj nije poznat građanima Srbije", navodi se u saopštenju.
[ Tyler Durden @ 16.05.2011. 14:31 ] @
Prejako!
[ superbaka @ 16.05.2011. 16:35 ] @
e, a kako se fino pravio mutav dok je bila frka oko Dulicevog sajta
[ xtraya @ 16.05.2011. 16:38 ] @
sad kad za par dana iskoci joomla :) , fazon daj sta das , a domen registrovan prekosutra :P
[ shadow-bg @ 16.05.2011. 17:59 ] @
Citat:
Koalicija za nadzor javnih finansija saopštila je da je bivše Ministarstvo trgovine platilo skoro 29.000 evra za sajt “Nacionalni brend Srbije”.




Link ka sajtu B92
[ boccio @ 16.05.2011. 18:33 ] @
^ citas mi misli :D

http://twitter.com/#!/bkrstovic/status/70143607352459264

Stvarno neprejebivo... Soko grupa (security) uzela pre 2 god 30k EUR da deployuje "stealth" website za koji im treba 270 dana da puste u rad...

Mislim, cekaj, projekti od 9+ meseci obicno kostaju sestocifreno... i ne rade ih firme za obezbedjenje :D i otkad je ugled drzave i institucija zavisi od toga da li se beta verzija pusti ili ne. Wooo, ne mogu, pregrejala mi se glava od razmisljanja ;p

Btw, indikativno je da su i Duliceva i ova zajebancija "kostale" u granici nivoa dozvoljenog za tzv. male nabavke. Koliko li je miliona evra iz budzeta otislo samo na "projekte" za koje nije morao biti raspisan javni tender... Znam samo da gasim firmu i registrujem je u Albaniji :/ Od mene ova gamad porez vise uzimati nece...

[ BBS @ 16.05.2011. 23:10 ] @
Platili su građani Srbije tj porski obveznici a on je samo uzeo proviziju ili pak nekom nabacio posao
[ Devanagari @ 17.05.2011. 10:13 ] @
Sad će relativizatori da uzmu da objašnjavaju kako postoje sajtovi koji zaista koštaju 29.000€…
[ bojan_bozovic @ 17.05.2011. 11:52 ] @
Ima i onih koji koštaju deset puta više, a neki mogu i wordpess blog skin da prodaju za nekoliko hiljada $ ili €... Ali za tih 29000€ Kinezi ili Indijci bi napisali ceo Youtube, i to od nule...
[ boccio @ 17.05.2011. 13:37 ] @
Citat:
Devanagari: Sad će relativizatori da uzmu da objašnjavaju kako postoje sajtovi koji zaista koštaju 29.000€…

Pa nije "relativizatori"... Problem je ekipa koja pomera teziste diskusije sa pronevere 29k EUR na socijalnu pricu o tome kako pasenog/posinak/kum ceo zivot pravi sajtove za 300e, a za 2k bi sagradio sajt odavde do kine. Naravno da ce onda uslediti "relativizacija" ;p
[ deerbeer @ 17.05.2011. 13:40 ] @
Citat:
Devanagari: Sad će relativizatori da uzmu da objašnjavaju kako postoje sajtovi koji zaista koštaju 29.000€…

Postoje , ali ne postoje oni sajtovi kojih zapravo i nema a kostaju toliko , osim u Srbiji :)
[ jablan @ 17.05.2011. 15:08 ] @
Citat:
boccio: o tome kako pasenog/posinak/kum ceo zivot pravi sajtove za 300e

Ček, koliko košta licenca za Vivvo? U čemu je onda problem platiti sajt 300 evra?
[ milanche @ 18.05.2011. 05:46 ] @
Provalio sam ko su izvodjaci radova:

[ shadow-bg @ 18.05.2011. 09:38 ] @
Citat:
Milosavljević naručio još sajtova?
Izvor: Press, Alo

Beograd -- Portal „Nacionalni brend Srbije", za koji je plaćeno rekordnih 28.818 evra, nije prvi koji je bivše Ministarstvo trgovine poverilo „Soko grupi".
Ministarstvo trgovine poverilo „Soko grupi". Ono je angažovano i krajem 2009. za izradu portala o starim zanatima (starizanati.gov.rs).

Ista firma je sa Ministarstvom privrede 2005. potpisala i protokol o podržavanju projekta „Nacionalno tržište roba i usluga Srbije", navodi list Pres.



Link
[ boccio @ 18.05.2011. 09:57 ] @
Citat:
jablan: Ček, koliko košta licenca za Vivvo? U čemu je onda problem platiti sajt 300 evra?


A) naravno da nije nikakav problem platiti 300e sajt, nije problem platiti ga ni 50 dinara, ako toliko kosta. Problem koji sam uocio kroz puno tema na ovom forumu je da oni koji nisu u mogucnosti da naplate vise od toga po pravilu karakterisu one koji jesu izrazima "lopovi", "prevara" i slicno. Moj komentar se odnosio samo na to.

B) odakle ti ideja uporedjivati cenu licence sa cenom usluge? Evo, drupal je dzabe, a pitaj acquiu koliko bi kostalo da par sati potrose u nekakvoj integraciji...
[ adzo_ @ 18.05.2011. 11:55 ] @
Momci su kao i obicno na nivou :D

Njuz.net
[ jablan @ 19.05.2011. 19:14 ] @
Citat:
boccio: B) odakle ti ideja uporedjivati cenu licence sa cenom usluge? Evo, drupal je dzabe, a pitaj acquiu koliko bi kostalo da par sati potrose u nekakvoj integraciji...

Upoređujem cenu sajta sa cenom sajta, u najširem mogućem smislu. Namerno sam banalizovao jer me živciraju i oni sa pričom "kumov mali to radi za 50€", ali možda i više oni iz struke koji apriori brane cenu sa pričom "čekajte da vidimo sajt prvo, 30k uopšte nije tako velika cifra itd". Jer da bi iko branio tu priču mora prvo da mi pokaže jedan državni sajt koji vredi 30k, jer ja takav još ne videh.
[ Tyler Durden @ 19.05.2011. 19:52 ] @
Citat:
da mi pokaže jedan državni sajt koji vredi 30k, jer ja takav još ne videh.


Pa eto, da je ovaj sajt iz navedenog članka završen, imao bi priliku da ga vidiš kao i svi mi.
;) :)
[ vujkev @ 20.05.2011. 06:07 ] @
cena raste, došli smo do 38k :)

http://www.b92.net/biz/vesti/s...05&dd=20&nav_id=513267
[ BBS @ 20.05.2011. 20:38 ] @
Dajte ljudi kako nekontate sajt košta 300 evra o ova razlika je za obezbeđenje sajta da što duže nebude objavljen na internetu jer firma koja ga "pravi" je registrova na obezbeđivanje u narodu poznati i kao gorile. A kad takvi prave sajt šta očekivati
[ mr. ako @ 28.05.2011. 14:28 ] @
Nadam se da MoFA sajt nisu platili koliko i ovaj Milosavljevicev...
http://www.mfa.gov.rs/