[ mikiwordpress @ 17.05.2011. 11:35 ] @
Pozdrav dobri ljudi.
Zamolio bih vas za pomoc posto lupam glavu vec 5 sati!

Evo u cemu je stvar, radim jedan word press sajt i sad na jednoj stranici od tog sajta covek hoce da mu stavim sub navigaciju, odnosno da se vidi samo
na toj strani i da daje dodatne opcije. Ok, uradim ja u photosopu navibar sa sve sprajtovima, uradim css fajl, sve to lepo radi kada se nezavisno pokrene.
tj kad se pokerne samo index.html.
Mozete li mi reci kako u word press-u da dotam taj cod za meni i css? Jer ja samo otisao na taj page gde on oce da mu bude meni pastovao cod od navibar-a,
zatim dodao <head> tag i tu upisao putanju do css-a, uplodovao na host i kad idem preview page pojavi se meni ali jedna opcija ispod druge i to sa nekim buletima ispred svake opcije. Sad verovatno se u word pressu drugacije pise...ili ko zna sta.
Ajde pomagaj te! Ako znate drugaciji nacin da ubacim sub meni u wordpress da se pojavi samo na jednoj strani i da koristi image sprajt recite mi kako!
Nije problem da napravim obican meni bez image sprajta, ali moram sa sprajtom.
[ ivan.a @ 17.05.2011. 22:06 ] @
Isto ti je i u wordpress-u (HTML+css). Odeš u themes direktorijum otvoriš header.php i dodaš tvoj kod. Takođe dodaš i .css (obično je styles.css).

Tebi su verovatno već definisani css stilovi za meni, pa je taj stil upotrebljen na tvom pod-meniju.
[ mikiwordpress @ 18.05.2011. 00:44 ] @
Ma odustao sam od tog posla :( pored toga imao sam problem da ubacim excel tabele na prazan page u wp-u.
Sve verovatno zbog toga sto je sajt dosta razvijen i ima svoje stilove.

Ma da radio sam to, ubacio sam css podesavanja na kraju style.css fajla ali nisam lepio cod za navibar u header.php-u jer je lik zeleo da se taj pod meni pojavljuje samo na odredjenim stranicama, tako da sam kod lepio na stranice i nije ispalo kako treba.

Ma da i ja nisam podesio putanju do css na vreme, probao sto stvari pa se vratio na to, ahhhh , i pomesalo mi se to u glavi.

Nego ako moze onda ukratko neki turorijal sta raditi u takvim slucajevima?
Da li moze da se napravi neki novi folder na hostu tu staviti images i style.css, zatim onda deklarisati u <head> gde se nalazi to. A da meni nekoristi vec postojece stilove?
Ili je mozda bolje odma u <head> staviti stilove?
Kako uraditi to da se pojavljuje na par strana samo taj pod meni? Ako se kuca u header.php onda verovatno mora neki php tagovi tipa recimo <php if ! "home" ...bla bla onda nek izvrsi kod za navimenu...

[ ivan.a @ 18.05.2011. 03:30 ] @
is_home() - glavna strana (primer. if (is_home) { //TVOJ KOD } )
is_front_page()
is_category()
is_admin()
is_single()
is_sticky()
is_page()

Za ostale pogledaj Conditional Tags na Wordpress Codex sajtu.
[ mikiwordpress @ 18.05.2011. 10:23 ] @
E hvala ti brate!
Jer imas ti neki skype, msn da mi pustis na privatnu poruku?
Vidim da dosta znas a i sajt ti je extra (rekao bi da si kopirao gamespot.com :) ) svaka cast! Pa bi te tako ponekad priupitao nesto ali da to bude live.