[ milstanyu @ 18.05.2011. 10:04 ] @
Imam USB 3G modeme od Telenora i Telekoma. Interesuje me da li su oni zakljucani, tj. da li rade samo na maticnim mrezama?

Ovog leta idem na more u Grcku pa me bas zanima da li cu moci tamo da ih koristim, naravno ne preko rominga, nego da uzmem neku grcku karticu.
[ bachi @ 18.05.2011. 10:12 ] @
milstanyu napisa:
> Imam USB 3G modeme od Telenora i Telekoma. Interesuje me da li su oni zakljucani, tj. da li rade samo na maticnim mrezama?

Hmmm... Dakle, imaš 2 modema od dva različita operatera i nije
ti palo na pamet da zameniš kartice i vidiš da li će da rade ili ne?
[ milstanyu @ 18.05.2011. 10:38 ] @
Jedan (telenor) mi je ovde, drugi trenutno nije kod mene... Poslao sam pitanje i telenoru... Ali i to sto kazes, kupicu na trafici 064 ili 061 karticu i probacu na telenorovom...
[ milstanyu @ 18.05.2011. 11:07 ] @
Nasao sam neku 064 karticu, aktivna je, probao sam na telefonu, ali nema kredit. Kad je ubacim u Telenorov USB modem, izadje mi prozor Security i trazi neki NCK code (10 attempt(s) remaining). Jel zna neko sta ovo znaci?
[ bachi @ 18.05.2011. 11:35 ] @
Ovo neka potvrdi neko ko je upućeniji od mene, ali Googlajući
vidim da je to u stvari unlock code, koji kada se otkuca, otključava
modem da radi sa bilo kojom karticom. Tako da - Telenorov USB modem je
zaključan na Telenorovu karticu.

Naravno, traži im unlock code.
[ milstanyu @ 18.05.2011. 11:42 ] @
Da, da... Sad vidim da postoje i programi (hakerski) za unlockovanje... Videcu sta ce da mi odgovori Telenor. Ne verujem da ce mi dati taj kod, iako sam modem kupio bez pretplate (prepaid).
[ JankoNIS @ 18.05.2011. 13:10 ] @
Nemoj ni da ih cekas, otkljucaj modem sam. Platio si ga i on je tvoj. Tako sam i ja uradio.
[ milstanyu @ 18.05.2011. 13:55 ] @
Ali kako si ga otkljucao? Nasao sam neki program na netu koji trazi da kupis nekih 15 poena za 15 eura da bi ti dao taj kod na osnovu IMEI broja modema?! Inace modem je Huawei E1552.
[ JankoNIS @ 18.05.2011. 14:32 ] @
Pa imas tih programa, ne znam tacno gde sam nasao ovaj moj. Otkljucao ga je iz prve. Imam ga kuci na racunaru. Ako te ne mrzi, sacekaj do veceras, a u medjuvremenu mi posalji tvoj mail na private, pa se cujemo predvece.
[ astery @ 18.05.2011. 20:09 ] @
http://ins.uk.to/telenor.php

na ovoj stranici upisi imei tvog modema klikni otkljucaj i dobices nck kod za otkljucavanje modema..upisi taj kod u modem i uzivaj....
[ milstanyu @ 19.05.2011. 11:02 ] @
Upravo sam dobio email od Telenora da je otkljucavanje dozvoljeno i da oni mogu da posalju kod za otkljucavanje ukoliko im se dostavi IMEI modema i kopija licne karte. Treba ih pohvaliti za ovo! Ocekivao sam da ce mi reci da je to zabranjeno.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.05.2011. 12:11 ] @
Svaka čast Telenoru za taj korak!
[ Davor Vlajkovic @ 23.05.2011. 14:47 ] @
Evo kompletne procedure za otključavanje Telenor modema:

Citat:
Da bismo Vam pružili potrebne informacije u vezi sa Vašom molbom, molimo da nam se obratite pisanim zahtevom, na jedan od sledećih načina:

• Faksom na broj 063/9001,
• Elektronskim putem na mejl adresu [email protected],
• Poštom na adresu Omladinskih brigada 90, 11070 Novi Beograd,
• Ličnim dolaskom u najbliže predstavništvo Telenora.

Na zahtevu je potrebno navesti:

• Korisnički broj, uz koji je kupljen telefonski aparat/modem u Telenoru,
• Model aparata/modema,
• IMEI modema (podaci se mogu dobiti ukucavanjem koda *#06# ili pročitati na pretplatničkom ugovoru).

Takođe, Vaša je obaveza da pisani zahtev svojeručno potpišete i uz istu priložite fotokopiju važeće lične karte.

Na zahtev će biti odgovoreno pisanim putem, na adresu za dostavu računa, u roku od 15 dana, od datuma njenog prijema.