[ Vojislav Mihailovic @ 12.02.2004. 13:01 ] @
Prvo bih pohvalio i ujedno se zahvalio Alex-u na brzim odgovorima.

sada pitanje:

Napravio sam login formu na mojoj Page Template strani(index.html)

1. Kako sada da upravljam uspesnim i neuspesnim logovanjem, odnosno da prikazem neki svoj sadrzaj i u jednom i u drugom slucaju (Plone sajt je u pitanju)

2. Kako da prosledim komandu za rad sa bazom preko linka

3. Da li postoji neka vrsta editora, u kojoj je lakse raditi i tamo sklapati komponente za Plone sajt.

Unapred hvala,
Voja
[ m.aleks @ 13.02.2004. 11:42 ] @
Pretpostavljam da koristis Plone 2.0. Koliko se secam slicno je i sa 1.0.

ZMI:
tvoj_site/portal_skins/plone_forms/login_form
tvoj_site/portal_skins/plone_forms/login_failed
tvoj_site/portal_skins/plone_forms/login_success
...


Klikni na 'customize' button na svakoj od ovih stranica i kopija ti se naci u
folderu tvoj_site/portal_skins/custom . Tamo ih menjaj i dobices sto zelis.

Pretpostavljam da zelis da se svaki korisnik prijavi pre nego sto pocne bilo sta da uradi. To mozes uraditi tako sto ces izmeniti stanje 'visible' plone_workflow-a tako da objekte u tom stanju mogu da vide samo prijavljeni korisnici.

ZMI: tvoj_site/portal_workflow ... klikni na 'Contents' i tu ces naci 'plone_workflow'. Klikni na njega. Klikni na 'States' tab i tamo nadji 'visible'. Kilikni na tab 'Permissions' i iskljuci 'Acquire ... ' i 'Anonymous' checkbox-ove na permission-ima 'View' i 'Access Content...', a ukljuci za 'Autheninticated'.

Izmeni dokument index_html iz Plone interfejsa ('Home') i napisi sta zelis da bude na strani kada se korisnik predstavi sistemu. Kada anonimni korisnik zatrazi bilo koji objekat u stanju 'visible' morace da se prijavi i tada ce koristiti tvoj_site/portal_skins/plone_forms/login_form. Ako hoces da objekat vide i anonimusi, promeni mu stanje u 'published'.

Ovo sto sam ti opisao je kompletnije resenje od page template-a u root-u plone site-a.

Hajde opisi ukratko sta hoces da napravis, mozda ti Plone i nije potreban.