[ W-Line @ 19.05.2011. 22:30 ] @
Pozdrav,

prvo ako sam postavio "temu" na pogresno mjesto odmah se izvinjavam i nadam se da ce je Admin postaviti u tacnu kategoriju, iako mislim da je ova tacna.

Zanima me programerski jezik, posto nisam radio i nemam iskustva ni sa jednim od navedenih jezika na ovome forumu, zelio bi da pitam
nekoga iskusnog za slijedeci savijet:

Koji je jezik dobra preporuka sto se tice WEB baziranih aplikacija ?

evt. dali ima neki specijalni razlog za taj neki savjetovani jezik a ne neki drugi ?


Kako najlakse shvatit SRZ programiranja mislim na slijedece:
Ja znam kompletnu terminologiju kako dinamicke web stranice rade neovisno u kojem su jeziku pisane,
dakle poznate su mi connections strings, konekcije na databazu, temp fajlovi za privremeno pohranjivanje
itd.. slicne lagane kategorije web terminologije... isto tako poznajem HTML dosta dobro...

Eh sad ja nadjem primjer na internetu recimo "PERL" i sad kreirana mala dinamicka stranica koja pravi male
zapise u bazu i brise ih... ALI problem ovdje je sto kad ja prodjem taj zadatak i ostavim ga na stranu i hocu sam
slicno da napravim NEMA SANSE, odma zapnes ne znas kako poceti .... dali ima neki dobar "lijek" za to da ispravno
shvatis programersku terminologiju kao npr, paziti da pises script ispravno da ne ubija CPU, RAM itd...
paziti sa cim da pocmes kako kasnije nebi udario glavom od zid.... kad treba debug izvrsiti i slicno...

Nadam se da ce se naci neko iskusan ko bi me uputio pravo...

Puno zahvaljujem !
Pozdrav