[ Miro Spiro @ 22.05.2011. 12:56 ] @
Postovani

imam jedno pitanje pa me interesuje vase misljenje i savjet.

Naime doslo se do vremena da se mijenja PC. Neke komponente su nove tj. nedavno samo ih uzeo tako da nemam namjeru da kupujem cijeli racunar vec samo neke komponente te na taj nacin da osvjezim konfiguraciju.Posto racunar najvise koristim za "naucni rad" nemam namjeru da uzimam neku extra jaku masinu vec nesto sto moze da posluzi dosta vremena,da ne zastari previse brzo (nadogradnja) , te da sluzi u aplikacijama koje koristim ( office 60-70%, adoba-indesigne,photoshop,flash itd.; fireworks;dreamweaver;PHP Editor;XAMPP;Chrome itd.


Moja zamisao je AMD posto njihovu platformu koristim jos od davne 1999 mozda i ranije te do sada da kucnem u drvo nisu me iznevjerili.Mnogi su me nagovarali na Intel i3,i5,i7 ali posto ne igram igre smatram da mi i nije nesto potreban bas jak racunar a ovo sto koristim trebalo bi da fino radi i sa AMD-om.

Ja sam zamislio da uzmem slijedecu konfiguraciju.

Asus Crosshair IV Formula
AMD Phenom IIX6 1055T AM3
Kingston 4 GB
Asus nVidia GF GTS 450/ENGTS 450 Direct CU/DV1GDS
HDD WD 500 GB SATA HDD


Vasi prijedlozi su dobro dosli s tim ako smatrate da treba da se nesto promijeni neka samo bude iz AMD tabora sto se tice procesora. Ova konfiguracija bi me negdje dosla oko 400-450eura.Mozda i manje ako bi se potrudio da nadjem na vise mjesta komponente a ne da uzimam na jednom mjestu.

Unaprijed hvala
[ Miro Spiro @ 24.05.2011. 22:31 ] @
Nitko nema primjedbe.
[ awaks @ 07.06.2011. 22:25 ] @
Ocigledno da nema zamjerki... Maticna i cpu su sasvim ok + solidna grafika sa kojom mozes da pokrenes na high vecinu danasnjih naslova (mada kazes da nisi gamer)!
Za rad u navedenim programima racunar ti je i vise nego zadovoljavajuci! Gledaj jos da uzmes neku kvalitetniju napojnu (minimum 500w) i uzivaj!
P0zz i sretno
[ Miro Spiro @ 10.06.2011. 17:54 ] @
Zahvaljujem na odgovoru.

Sad je malo lakse jer znam da sam dobro odabrao. U medjuvremenu je maticna vec narucena i ceka se.