[ alokiN_GL @ 23.05.2011. 06:55 ] @
Imam kuciste Dell sa seriskim brojem 2X5YNOJ, i nikako na njihovom sajtu ne mogu da pronadjem drajvere za XP. . da li mi mozete pomoci?

[Ovu poruku je menjao alokiN_GL dana 23.05.2011. u 08:27 GMT+1]
[ calexx @ 23.05.2011. 09:16 ] @
Drajvere za kućište teško da neko može da nađe, moraćeš da nađeš još neki detalj pa da se vidi šta je u njemu.
[ alokiN_GL @ 23.05.2011. 09:28 ] @
samo kad mi mogao da instaliram lan karticu, to mi je najveci problem... imam program koji skenira kompjuter i pronalazi drajvere preko interneta... Kako mogu da vidim koja je mrezna kartica?
[ calexx @ 23.05.2011. 09:38 ] @
Da li je u pitanju nova ili stara instalacija? Šta pokazuje Device manager? Za proveru, ako baš ništa više ne piše na kućištu, možeš da koristiš neki od programa koji to rade, recimo Everest, pa ćeš tu da nađeš više informacija o svemu u kućištu. A onda lepo sa Dell sajta skini prave drajvere, ja nisam mnogo siguran u te programe koji sve sami odrađuju.
[ alokiN_GL @ 23.05.2011. 09:52 ] @
Hvala na brzom odgovoru. Probacu sa tim programom da saznam o kojoj kartici je rec. Inace, ako ne uspem mislim da mi je najbolja varijanta da uzmem neku externu mreznu karticu i instaliram, pa sa tim mojim programom skinem odgovarajuce drajvere. Sto se tice sigurnosti, i da mi uvale nekog trojanca to me ne brine :)
[ calexx @ 23.05.2011. 10:08 ] @
Ne mislim na to nego što ti programi mogu da instaliraju drajver koji je za sličan hardver ali ne baš isti pa posle bude problema. Najbolja varijanta su drajveri sa sajta proizvođača.
[ alokiN_GL @ 23.05.2011. 16:04 ] @
Reseno :)

Pomogao mi je vas program Everest, video sam ime maticne i pronasao drajvere :)

Hvala