[ Karo @ 25.05.2011. 11:30 ] @
Posle visegodisnjeg koriscenja pioneer DV-400 doslo vreme da se zameni, iako sam zadovoljan na rad istog polava razlicitih formata I konektora ga cini zastarelim. Moje iskustvo fabrickim softverom je bilo zadovoljavajuce ne zahvaljuljuci pioneeru vec ljudima koji su imali volje I znanja da ga tvikuju dovoljno da moze da vrti ne samo dvd I mp3 (dvix mali titlovi, pozicioniranje , premotavanje…). Poucen iskustvom nezelim da zavism od volje fabrickih programera I nezavisnih. Racunam da media pleyer koji ima OS tipa linux ili android moze lakse da se setapuje I da se updejtuje sto se tice codeca. Znaci svaka sugestija je dobro dosla pozeljnija varijanta bez DVD drajva I HD-a zbog cene
[ abyss @ 25.05.2011. 20:11 ] @
Ja uzeo ACRyan PlayON!HD za 115e bez hdd-a, i poprilicno sam zadovoljan!
[ Karo @ 25.05.2011. 21:48 ] @
Da da to je ta varijanta samo nemogu da provalim na kojoj platformi radi linx android ili nedaj boze fabricko sry
[ dlalic @ 26.05.2011. 07:31 ] @
Ispod WD uredjaja je linux. Prati ih jak community i kod nas i u svetu. A i WD kao firma nije bilo ko... izbacuju i oni oficijelne upgrade redovno, a najpopularniji su ovi b-rad
WD TV Live je sada ispod 100e
[ abyss @ 28.05.2011. 22:26 ] @
I ispod ovog sto sam poslao je linux...
[ Karo @ 01.06.2011. 11:29 ] @
E a sta je sa setapom tj imali neko od pomenta dva pleyera nista neznaci ako je linux u pozadini ako ne moze da se tvikuje i opet sve zavisi od nekog tamo.Mada se razmisljam i o varijanti microATX varijanti i da nerazmisljam mada su posle tu trugi problemi tipa daljinski i ostalo sto celu pricu poskupljuje
[ abyss @ 01.06.2011. 19:07 ] @
Ovi sa linux-om uglavnom mogu dosta da se tvikuju, cak ima i
unofficial firmware-a.
Ja sam krenuo sa uATX idejom i vrlo malim ulaganjem. Integrisana ploca
sposobna da pusti sve u 1080p a hladna, kuciste od starog videa, od
software-a ubuntu + XBMC. I onda sam naisao probleme sa daljinskim,
paljenjem i gasenjem i jos par sitnica i odustao sam. Kad sam video da to nece
jednostavno samo RADITI nego cu non stop nesto da prepravljam,
ispravljam i dopravljam, kupio sam player. I ne boli me glava.
[ bojan_bozovic @ 01.06.2011. 19:19 ] @
Mene bi bolela glava od cene za taj Playon!HD, s obzirom koliko se malo dobija, ima vrlo slab hardver.
[ abyss @ 01.06.2011. 22:38 ] @
Kako to mislis slab hardver? Tera fullhd, sta bi ti jos?
[ bakara @ 01.06.2011. 22:43 ] @
Ja sam uzeo appleTV 2G hackovao i ubacio xbmc...bolje i jeftinije nema sanse.
[ abyss @ 01.06.2011. 22:45 ] @
koliko para taj appleTV 2G?
[ bakara @ 02.06.2011. 21:11 ] @
Samo 99$ ali u americi posto ovde nema, mislim da je po oglasima oko 150e.
[ bojan_bozovic @ 02.06.2011. 22:17 ] @
@Abyss

Ma bolje je rešenje HTPC sa windowsom, mini tastaturicom, i grafičkom po tvojoj volji. Underclockuješ i možeš menjati hardver i softver do mile volje, i još da ti bude ruter za home network. Samo je problem naći komponente, mala kućišta, ploče, bar ovde, koliko sam gledao kod mene u gradu - nikako. Jedino u BG da se gleda, i koliko vidim mala kućišta su skupa...

Recimo ovakvo...

Citat:

ebay price: US $559.99

Specifications:
AMD Athlon II X4 620 Quad Core Processor @ 2.6Ghz Per Core Socket AM3
4GB (2 X 2GB) DDR2 240pin 800Mhz PC2 6400 Memory
500GB Western Digital Green SATA II 7200RPM 32MB Buffer Hard Drive
AMD 785G Chipset Motherboard HD Audio, Gigabit LAN, SATA 3Gbps, USB 2.0, PCI-Express X 16 2.0
ATI Radeon HD 5450 512MB GDDR3 DirectX 11 High Definition Dedicated Video Card w/HDMI 1080P High Definition Output.
Dual Layer Multi-Format DVD/CD Burner
Apevia X-Master HTPC Case with Front USB, Audio, excellent cooling, and a powerful and queit 500W power supply
Add Windows 7 here: Add to cart Operating Systems Ordered with PC's will be Installed and Configured Free of Charge!


Pa ako recimo izbaciš taj quadcore ubacis slabiji dualcore, izbaciš DVD i ubaciš BD, i recimo i Radeon 5450 i ubaciš 6670 imaš HDMI 1.4a i još strava HTPC za igranje. Neću ja sto kompova u kući, da imam poseban komp koji je samo za muziku i filmove i nizašta više. Imaš bežične miševe i tastature, kao stvorene da ti HTPC radi posao, ma šta on bio!

To je mnogo bolje (ako ne sad, nešto slično kad ti zastari komp, kad menjaš), jer budženje nekakvog linuxa od proizvodjača na neki prebuilt HTPC, to je isto što i menjanje firmvera za CE uredjaj. Ništa od toga. Radi se samo o common sense, i pre pet, deset, godina kompovi su puštali muziku i DVD-ove, pa sad, ako mnogostruko brži kompjuter kupiš samo za takve stvari, malo je glupo, nije li...

EDIT: Ova je cena gore, naravno za novo, nekorišćeno.

Poz.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.06.2011. u 23:34 GMT+1]
[ bakara @ 04.06.2011. 15:19 ] @
@bojan_bozovic

Pa covek ima racunar i sada...ne vidim kako je zgoda dati 500e za racunar da stoji pored TV i zezati se sa sofverom, koji neprovereno radi.
Mislim da se ovde trazi uredjaj koji ukljucis i radi sa funkcionalnim daljincem.
[ bojan_bozovic @ 04.06.2011. 16:32 ] @
Razumem ja sve to, ali onda nema razlike u kupovini HTPC i običnog plejera, kad mu proizvodjač budži neki linux, ne vidim kako se razlikuje, jer suštinski je to isto... U jednom je firmver, u drugom nekakav linux distro koji svaki proizvodjač pravi za sebe...

I shvatam, nije za drugi PC i zato sam spomenuo upgrade...
[ bakara @ 04.06.2011. 21:27 ] @
Citat:
bojan_bozovic: Razumem ja sve to, ali onda nema razlike u kupovini HTPC i običnog plejera...

ima itekako...ja necu racunar, ocu sve u sto lepsem pakovanju, svaka cast ako to sve dobijes u tom tvom htpc.

ja za sad imam ovo, vidi kolicko je...

[ abyss @ 05.06.2011. 22:38 ] @
Super je i ovaj apple. I radi posao ali je meni trebalo nesto sto ce da ima svoj storage i da mogu da ubodem usb i pustim bilo sta. Ovaj komp od 500e se nikako ne uklapa u pricu :) Igre sam prestao da igram, osim ponekad nesto rekreativno (obicno ne treba kilovat napajanja i 10 ventilatora). Meni treba da kad dodjem sa posla pustim film, seriju ili muziku i odgledam/odslusam u tisini bez zujanja.
[ bakara @ 06.06.2011. 23:01 ] @
Pa onda uzmes WD live ili koji vec hoces...u slicnom je pakovanju.
[ abyss @ 07.06.2011. 13:14 ] @
Ja sam vec uzeo :)
[ abyss @ 28.06.2011. 21:29 ] @
@bakara

jel se moze ovom apple-u prikaciti ext. hdd ili flash?
[ bakara @ 30.06.2011. 14:03 ] @
Citat:
abyss: @bakara

jel se moze ovom apple-u prikaciti ext. hdd ili flash?

Direktno na uredjaj se nekaci nista vec kroz mrezu mozes da nakacis na drugi racunar sta hoces, i onda mu preko xbmc-a pristupis.

U ostalom tesko je objasniti slike i link vise govore, mada o ovom bukvalno moze da se otvori poseban forum koliko je opsirno:

http://xbmc.org/





[ abyss @ 30.06.2011. 21:52 ] @
Ok, jasno. Svidja mi se cena i sto moze da se instalira xbmc. Ne svidja mi se sto moram da imam jos nesto ukljuceno na mrezi.
[ bakara @ 30.06.2011. 22:04 ] @
Prethodna generacija je imala ugradjen HDD i USB host na sebi ali je dosta vise kostala...
[ symbian_6p @ 10.07.2011. 13:05 ] @
Takodje vlasnik Appletv2...i jako zadovoljan....ubacen XBMC+Navi-X....i Multimedia samo leti....posebno bih pohvalio Plugin IceFilms za xbmc..koji ima bazu od preko 70000 filmova i serija poredjanih po sezoni,abecednom redu,godini..posteri...,i sve to gledate online....uz jos jedan plugin XBMC Subtitles..idu i prevodi odmah na pusteni film..:).......
ma www.xbmc.org.....pa vidite....
[ bakara @ 10.07.2011. 21:43 ] @
Citat:
symbian_6p: Takodje vlasnik Appletv2...i jako zadovoljan....ubacen XBMC+Navi-X....i Multimedia samo leti....posebno bih pohvalio Plugin IceFilms za xbmc.

Bas mi je drago...

Nego nisam razumeo za navi x imas i xbmc i navi instaliran zajedno?
kako se instalira i ako mozes da ih uporedis...?
[ Karo @ 25.07.2011. 20:00 ] @
Ma vidim da je to otislo daleko u svakom slucaju ja sam poceo polako da pravim varijantu za microATX. Kupio sam daljinski ;)LENOVO N5901A
[ Blobi @ 11.11.2011. 11:35 ] @
Nasao sam dva zanimljiva uredjaja istog proizvodjaca

http://www.measy.com.cn/product/showproduct36_en.htm

http://www.measy.com.cn/product/showproduct35_en.htm

prvi se bazira na Cortex-A9 procesoru a drugi na Realtec RTD1185 procesoru.


Realtec RTD1185 je procesor nove generacije i namenski je pravljen za multimediju dok je Cortex-A9 procesor koji se koristi u tablet PC uredjajima.

Samim tim na ovakve uredjaje nevidim razlog da se neinstalira softwer za Android OS (oba uredjaja su pod Android 2.2 OS).

Model sa Cortex-A9 procesorom je moj favorit






[ bakara @ 11.11.2011. 13:43 ] @
^ koja je cena za ove uredjaje?
[ Blobi @ 11.11.2011. 22:43 ] @
da narucis sa carinom porezom i DHLom izmedju 200e i 250e

ako ti neko donese onda ispod 150e

[ bakara @ 11.11.2011. 23:09 ] @
Previse je to para za tu kinesku spravu.
[ Blobi @ 12.11.2011. 09:15 ] @
Neznam sta da ti kazem na to

imas WD koji koristi stari REALTEK cip ali naravni i ime koje stoji iza uredjaja

opet imas i ovog kineza koji nema zvucno ime ali ima nov cip

mozes da pogledas na realtek sajtu pa da vidis razliku izmedju ta dva kola posto su namenska za multimediju
(nepostoje kineski i nekineski REALTEK cipovi)

tu je i moj favorit sa Cortex-A9 (1GHz, 512DDR) cipom sto ti je u sustini tablet PC bez ekrana :)

naravno kinez koji je u rangu WDa je mnogo od njega jeftiniji ali meni nije interesantan
[ bakara @ 12.11.2011. 10:49 ] @
Citat:
Blobi
tu je i moj favorit sa Cortex-A9 (1GHz, 512DDR) cipom sto ti je u sustini tablet PC bez ekrana :)

naravno kinez koji je u rangu WDa je mnogo od njega jeftiniji ali meni nije interesantan

Skupo je to spravu tog tipa, apple tv kosta svega 99$, mozda je slabiji CPU ali je zato sw koji ga pokrece bukvalno najbolji koji sam ikada video.

A sto se tice same cene, ti uredjaji i ne vrede vise od tih 99$, pa tako imas slicne sprave sa A9 CPU za istu cenu:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Mi...ternal&hash=item19c9caeab2

Za one pare gore moze da se kupi PS ili xbox...tako da...

Mada, ocekuje se novi apple TV (dual-core A5 chip) koje ce po tradiciji verovatno kostati isto...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.11.2011. u 12:08 GMT+1]
[ Blobi @ 12.11.2011. 11:45 ] @
Nije to prava cena koju gledas a evo i zasto

DHL te orobi ok 50e za transport (racuna se po zapremini kutije) pa onda ide njihova usluga carinjenja od 5500din (dali uvezao ovaj jedan uredjaj ili njih 50kom cena ista)

uredjaj gledas da prodje kao PC TV BOX tako da ti carina bude 1% a porez 8% sto je smesno u odnosu na pljacku od strane DHLa



tu je razlika u ceni posto sam troskove uracunao kada sam ti rekao koliko kosta

zato i mislim da se isplati ako ga kupis napolju

mada mi se svidja i ovo cudo sto treba da se pojavi

Ja sebi gledam da uzmem TV box u koji cu da gurnem HDD (da imam eksterni disk u kucnoj mrezi bar 1TB), da ima naravno mrezu i sve ostale dodatke, da mogu da koristim net, torrent i da mogu da koristim office.

Varijante sa kompom mi neodgovaraju zbog estetike i OS koji se podize u nedogled.

Za mene je resenje sa Android OSom.

[Ovu poruku je menjao Blobi dana 12.11.2011. u 13:43 GMT+1]
[ bakara @ 12.11.2011. 13:41 ] @
Citat:
Blobi: Nije to prava cena koju gledas a evo i zasto

DHL te orobi ok 50e za transport (racuna se po zapremini kutije) pa onda ide njihova usluga carinjenja od 5500din (dali uvezao ovaj jedan uredjaj ili njih 50kom cena ista)

Ne razumem?
Ne ide DHL-om, ide obicnom postom, naravno da DHL kosta vise, i naravno da ces platiti carinu.

Ne znam da li si pogledao link koji sam postavio?



Citat:
Ja sebi gledam da uzmem TV box u koji cu da gurnem HDD (da imam eksterni disk u kucnoj mrezi bar 1TB), da ima naravno mrezu i sve ostale dodatke, da mogu da koristim net, torrent i da mogu da koristim office.

Ja to vec sve koristim, ako si pogledao prethodnu stranu to vec znas.

Citat:
Varijante sa kompom mi neodgovaraju zbog estetike i OS koji se podize u nedogled.


Ko je pomenuo varijantu sa kompom?
Ja sigurno nisam.
[ Blobi @ 12.11.2011. 22:34 ] @
Varijantu sa kompom nisi pominjao ti ali vidim da je predlozeno u prethodnim postovima pa sam cisto to prokomentarisao.

Sto se tice slanja ako se ovo stvarno salje kao Free shipping onda je to super mada zadnji put kada sam nesto tako hteo da narucim nakraju se sevelo da mora DHLom.

Bas cu kontaktirati prodavca da vidim dali bi stvarno poslao kao sto pise.

Cenu isto nisam dobro sracunao ima ga ebay.de za119e.


[Ovu poruku je menjao Blobi dana 12.11.2011. u 23:48 GMT+1]
[ symbian_6p @ 01.01.2012. 13:38 ] @
za Bakaru..sory ..nisam dugo bio ovde.....Navi-X..je plugin ,koji se lepi za XBMC..ili Boxee..nikako ne moze da radi sam po sebi...i opako je jaka ekipa koja mu daje podrsku,tj sva multimedia,koja se postavlja,delo je vernih fanova....veruj mi da jos nisam sve obisao i probao...a ima brdo toga....ja takodje imam Atv2+XBMC+Plex Klijent...a kako mi je stalno Macpro upaljen...a na njemu par raznih servera...onda znas kako sve tu ide multimedia..samo leti...UpNP..Plex server...Subsonic...Serviio....
takodje sam nabavio i jedan solidni Android Tv FV-1..Froyu 2.2...kineska igracka..ali prilagodjena Lcd Tv..znacio kao jedan veliki tablet..koji ima podrsku i za Android Market....pa nema sta sve nisam ubacio...tako da mi za sada pored ovog i ne treba Smart Tv.....:)ide Surf..Multimedia..UpNP...Chat..Rss..Igrice....Novine....Jukebox...Google Maps...i jos par 100-tina za sada instaliranih aplikacija....
koga zanima,ima vec neki ljudi nude na Kupindu,i na Kupujemprodajem....
kad upalim tv......
[ bakara @ 01.01.2012. 16:16 ] @
Citat:
symbian_6p
takodje sam nabavio i jedan solidni Android Tv FV-1..Froyu 2.2...kineska igracka..ali prilagodjena Lcd Tv..znacio kao jedan veliki tablet..koji ima podrsku i za Android Market....pa nema sta sve nisam ubacio...tako da mi za sada pored ovog i ne treba Smart Tv.....:)ide

Ajde napisi nesto vise...i ja sam hteo da kupim jedan, ali bih opet voleo da mogu da koristim xbmc na njemu (jel moze?)
Kakav je za pustanje filmova i sa plug inovima u odnosu na apple tv +xbmc?
[ symbian_6p @ 01.01.2012. 19:41 ] @
ja sam zadovoljan.....xbmc jos uvek nije uradjen za Android.....mada ne nedostaje..a imam ga na Atv2...pa sam miran..:)....
postoji Plex klient za Android....i radi solidno....imas jos par dobrih Upnp programa,koji vide iz prve komp....dosta dobrih programa koji vrte video....mada jos uvek nisam naisao na tako dobar kao XBMC...recimo nikako da nadjem neki Android program koji dobro radi sa Sambom....posto preko sambe uvek idu i titlovi,dok za UpNp..moram da imam odredjene servere,koji salju titlove....recimo PS3 Media server,i Majestic media server za Mac...salju titlove preko UpNP...nemas tu nikakve plugine..svaki je program za sebe...
imas dobrih programa za mjuzu..winamp...Bsplayer...Rock Player....dosta Streaming programa....podrska za Flash 11...pa surf radi u fullu....
citanje novina..Blic..Press..je pravo uzivanje....radi i Skype..ali samo za Chat..takodje i Msn..yahoo...Irc....Internet radio...
u principu,ako si se sretao sa Android tabletima...to je to,samo bez telefonskih funkcija.i sve to na velikom ekranu sa jako dobrom slikom...i obavezno...neki daljski mish i tastatura..jer za neke stvari originalni daljinski je pravo cimanje....:)....ja sam to resio onom malom Lenovo wifi tastaturom..gde je sve na jednom i mali skrol..i tasteri....
moze i da mu se podesi Ftp server...pa da mu pristupas sa kompa....znaci jako puno dobrih..i glupih aplikacija sa Android marketa.....a postoji i program preko koga skidas i aplikacije koje su vec krekovane,a ne moras da ih platis...:)....
postoje neki linkovi i za neku vrstu update..ali ja za sada nisam nista dirao...i recimo da za nekih 100 eura...dobijas bas zanimljiv SmartTV...hdmi kabl..i vozi....i mogu ti reci da radi lepo...imam ga od juna meseca....i dosta aplikacija sam ubacivao ,probao..brisao...i on isto radi...
zaboravih da pomenem...ja imam ovaj sa linka....
http://www.ebay.com/itm/Flexiv...-HD-Media-Player-/250848580427
nisam neki bas fan filmova od 15gb..pa nisam ni probao kako to radi..da li trza....za moje potrebe Ok.....
ako se nesto setis..pitaj......a mozemo i na skype....posto nam multimedia kolko vidim velika ljubav....
skype....brankopack
[ bakara @ 01.01.2012. 23:06 ] @
Citat:
symbian_6p:
postoje neki linkovi i za neku vrstu update..ali ja za sada nisam nista dirao...i recimo da za nekih 100 eura...dobijas bas zanimljiv SmartTV...hdmi kabl..i vozi....i mogu ti reci da radi lepo...imam ga od juna meseca....i dosta aplikacija sam ubacivao ,probao..brisao...i on isto radi...
zaboravih da pomenem...ja imam ovaj sa linka....
http://www.ebay.com/itm/Flexiv...-HD-Media-Player-/250848580427
nisam neki bas fan filmova od 15gb..pa nisam ni probao kako to radi..da li trza....za moje potrebe Ok.....
ako se nesto setis..pitaj......a mozemo i na skype....posto nam multimedia kolko vidim velika ljubav....
skype....brankopack


Sve u svemu koliko vidim obican player sa mogucnoscu instalacije dodatnih aplikacija...xbmc je ipak dosta vise od obicnog playera, mada ne sumnjam da ce to da urade i za android a onda...

Uglavnom sam bio skeptik za android (sto si ti sad i potvrdio) da nema taj komoditet kao apple tv, gde sa daljinskim koji je verovatno najprostiji na planeti bukvalno sve lagano radis...a za android mi treba tastatura i mis koje ne zelim u dnevnoj sobi.

btw, cimnucu te na skype.
[ symbian_6p @ 02.01.2012. 03:13 ] @
Pa dobro..nije bas obican player....ima vise mogucnosti nego XBMC koga najvise volim....ali je ipak za sada ogranicem.....i zbog samih aplikacija ....ima vise mogucnosti....a i taj najprostiji Atv daljinac...meni nista ne znaci na par addonsa,kad moram da kucam reci.....pa sam ja upario Apple bezicnu tastaturu sa Apple Tv 2..kad pretrazujem youtube i slicne sajtove..Jer nema veceg smora nego sa Daljinskim slovo po slovo....kolko god ti to priznao ili ne....da ne pricam o surfu na Atv...kad moras ceo sajt da uneses....ok..mozda ne surfujes..ali ja citam bar novine...sa jakom preglednim fontom......
nego da te pitam....si uradio update na xbmc eden 11..bla bla bla za Atv2....muzika sad radi bolje....i konacno ide screensaver dok radi muzika...nije vise crn ekran....



[ abyss @ 03.01.2012. 07:40 ] @
Ja sam skoro uzeo atv2 i stavio 4.3.1 i xbmc 11.0 beta 1, Sve u svemu nije lose mada imam osecaj da malo secka skrolovanje po menijima... Sta jos preporucujete da se stavi na atv2?
[ boki99 @ 07.01.2012. 18:41 ] @
Ja sam probao WDTV live i super je stvar, ali sam kupio ZOTAC ZBOX bas zbog toga da instaliram XBMC i to radi savrseno. Probao sam i Boxee ali mi nekako XBMC vise lezi. Mada plugin za YOUTUBE mi se vise svidja kako je to resno kod WDTV LIVE(mislim Bradov firmware).

E sad taj ATV2 nisam probao ali na osnovu teh. specifikacije mi se ne svidja sto moze da pusta samo do 720p sto je stvarno bezveze..



EDIT:

Malo sam se zainteresovao za Apple TV2 i super je stvar jer kad se jailbreakuje pa XBMC moze da pusta i 1080p. Ekstra!
Pozdrav svima!

[Ovu poruku je menjao boki99 dana 08.01.2012. u 23:29 GMT+1]
[ abyss @ 16.01.2012. 14:30 ] @
Da prenesem iskustva, stavio sam 4.4.4 na apple tv 2, jailbreak-ovao, stavio XBMC 11.0 Eden beta, i radi super!
Strimuje 1080p sa laptopa i ne secka, doduse pusta u 720p.
[ zunomiljan1 @ 16.01.2012. 15:31 ] @
Sutra sklapam svoj prvi HTPC namenjen iskljucivo za tu upotrebu, te javljam iskustva i saljem slike.
Sve u svemu ne bi trebalo da me kosta vise od 150-160€ sa HDD-om od 320GB. U pitanju je AMD Zacate platforma, sa LC Power 1400mi kucistem i 4 GB Rama. Stavljam Win7 i XBMC. Pored toga kupio sam daljinski za 950 rsd za IR om(isti takav daljinski samo sa logom blue barrry je 1450 rsd), a pored toga naravno da za android ima XBMC remote te cu istim manipulisati i preko telefona.

Par dana sam cackao XBMC na desktop masini i odusevio sam se. Zaista velika zajednica i svemocan program sa mnodtvom pluginova. Dugo me nista nije toliko odusevilo(sem mozda androida...).

Neko je u prethodnim postovima napisao da ne zeli da mu se sistem sporo dize. Moje misljenje je da ukoliko imate tihi HTPC koji trosi ~25W, zaista nemate potrebe da ga gasite... a sam XBMC se ucitava kao metak(brze od total komandera).

[ Karo @ 01.02.2012. 11:03 ] @
Citat:
zunomiljan1: Sutra sklapam svoj prvi HTPC namenjen iskljucivo za tu upotrebu, te javljam iskustva i saljem slike.
Sve u svemu ne bi trebalo da me kosta vise od 150-160€ sa HDD-om od 320GB. U pitanju je AMD Zacate platforma, sa LC Power 1400mi kucistem i 4 GB Rama. Stavljam Win7 i XBMC. Pored toga kupio sam daljinski za 950 rsd za IR om(isti takav daljinski samo sa logom blue barrry je 1450 rsd), a pored toga naravno da za android ima XBMC remote te cu istim manipulisati i preko telefona.

Par dana sam cackao XBMC na desktop masini i odusevio sam se. Zaista velika zajednica i svemocan program sa mnodtvom pluginova. Dugo me nista nije toliko odusevilo(sem mozda androida...).

Neko je u prethodnim postovima napisao da ne zeli da mu se sistem sporo dize. Moje misljenje je da ukoliko imate tihi HTPC koji trosi ~25W, zaista nemate potrebe da ga gasite... a sam XBMC se ucitava kao metak(brze od total komandera).


da da to je raesenje jedino sto bi ti preporucio da se odvojis za bolji daljinski pricaju za novi leneovo N5902A da je extra ako ti je skup novi ima i straija verzija koja je jeftinija Lenovo
N5901A (meni je trenutno na desktopu is stvarno nemam problema), ako ti nije problem da okacis celu specifikaciju HTPC sa cenama kad zavrsis posto ja jos nisam sklopio konfiguraciju (nabo samo neko midi kuciste sa napajanjem za 2200din i racunam da daljinski sa desktopa)
[ symbian_6p @ 03.02.2012. 08:06 ] @
sad koliko je Total Comander,merilo brzog ucitavanja...to odavno ne znam,posto nisam dugo na Win-u...al da se XBMC brzo dize to stoji.....Uzmi samo da probas kako se brzo dize novi Winamp,uradjen za Mac...dugo nisam video nesto tako brzo...:)..sto kaze jedan lik u jednoj domacoj seriji....samo Fik..i gotovo..:)
za sve koji imaju XBMC,na AppleTv..ili na nekom mocnom kompu,nakacenom na Tv...svaka preporuka,program Serviio(na Pc,ili Mac)....dobije se jos jedno 30-tak Sat kanala...pola su HD.....+ dosta zanimljivih Video Rss fidova....
kopirano sa drugog foruma...da ne kucam ponovo...
evo jos jedna varijanta da se malo zajacamo sa Sat kanalima,preko streaminga..dosta su i HD...
posebno je zanimljivo za ljude koji koriste XBMC...ili neki novi TV sa DNLA sertifikatima...*takodje i media playeri koji to imaju...)
za pocetak,instalirati mali media server na komp..moze i Pc ,moze i Mac..program se zove Serviio...
http://www.serviio.org/
zatim otici na forum...i ubaciti u njegovo podesavanje,odredjne linkove za video fidove....Ispratite i ostale teme na forumu,ima dosta zanimljivih Video fidova
http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=41&t=5117
kad sve to namestite,a jako je prosto...u recimo XBMC...na UpNP device..treba da vidite Serviio....i u sekciji Video..stoji Online...tu su vam svi kanali koje strimujete....a evo sta se sve dobija...
Animal Planet, Biography, Comedy Central, Discovery, Disney XD, HBO, HBO2, History,
Home&Garden, MGM, National Geographic, National Geographic Wild, and NASA
ESPN, Eurosport, Eurosport2, Sport1 and AlJazerra Sports.
Hustler, Penthouse, Penthouse 2 and Redlight Channels.(XXX)
A&E, ABC Family, Cartoon Network, Discovery Channel, Food Channel, History Channel,
Pentagon Channel, Spike Channel, SyFy Network, TNT Network and USA Network.
ABC Tampa, CBS Tampa, FOX 13, and NBC 8
ESPN2, ESPN Sports Center, FOX Sports, Fuel TV, NBC Sports(Versus), Redbull TV, and Sky Sports
American Top 40, Country Music Channel, KISS TV, Legends TV, MTV, MusicBox, Music Plus,
Radio MonteCarlo TV, Radio 105 TV, TCN - Country Network, VH1 Hits, and Virgin Radio TV
Blomberg TV, City TV News, CNBC, CNN, Current TV, CSPAN 1,2 & 3, FOX News, HLN and MSNBC.
BBC World News, CNN International, Sky News, France 24 News, France BFM News,
India News-X, India Times News, Japan NHK News, Iran Press TV, Al Jazerra
testirao sam na appleTv sa XBMC,i radi za sada jako dobro...
zaboravio sam da pomenem,da pre svega za svaki slucaj skinete sa foruma Serviio plugin,da bi fidovi sigurno radili....
Danas se pojavilo jos dva nova programa..SkySport HD..i neki porno
http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=20&t=3820
http://i39.tinypic.com/f4eewz.png
http://i44.tinypic.com/2d0mdkp.png
evo kanal..ESPN HD..AppleTv/XBMC/Servii server...
[ boki99 @ 03.02.2012. 15:39 ] @
Ovo sa serviio je super ideja. Evo bas gledam. sve je lako za postaviti. Jedino sto na HD kanalima malo steka. Buferring... Brzina mi je 4mb/512 ne bi trebalo??? Koja je tebi brzina? ko da m i nesto davi net, a nemam nista ukljuceno. Inace you tube HD mi radi bez problema.
[ bakara @ 03.02.2012. 15:47 ] @
Da, serviio radi savrseno, ceo dan se zezam sa njim...

Nego jel ima neki fora na xbmc na ATV da mi radi tastatura sa android telefona?

Instalirao sam xbmc remote ali nema tastature.
[ symbian_6p @ 04.02.2012. 23:22 ] @
meni na 4mb/512...odlicno idu HD kanali....mozda ti jos nesto vuce net...
za XBMC daljinac....sutra ti javim...kad probam na androidu....na iPhone ima tastatura....
[ bakara @ 04.02.2012. 23:27 ] @
Ma daljinac sam probao i osim sto fancy izgleda nista napredno mi ne donosi.
meni treba samo (android) tastatura pozeljno preko wi fi.
[ symbian_6p @ 04.02.2012. 23:54 ] @
pa kapiram te ja...kazem ti da program XBMC remote za iPhone,ima u sebi i tastaturu....a mozes,posto rece da imas Apple BT tastauru....da uparis i nju sa ATV2,pa cepaj..:)
[ bakara @ 05.02.2012. 09:37 ] @
Citat:
symbian_6p: ....a mozes,posto rece da imas Apple BT tastauru....da uparis i nju sa ATV2,pa cepaj..

Nemam vise, prodao sam je juce

Gde se nalazi tastatura u xbmc remote, mozda sam je prevideo?
[ tassotti @ 05.02.2012. 12:29 ] @
Nisam ranije korsitio XBMC ali program je super. Sada se nosim mislju da umesto da kupujem medija plejer, u plejer pretvorim svoj laptop koji vreme vec polako gazi. Jedino mi je problem kako baciti sliku sa vga izlaza latopa na tv koji je crt i koji ima scart i av ulaze. Takodje kada sam juce nesto gledao po serviio forumu koji je linkovao symbian_6p, naleteh na neki program rtmpGUI preko koga takodje mogu da se gledaju programi a njegova lista je bas velika i to dobro radi. Mozda vi upuceniji vec i znate za ovaj program. E sad bi bila dobra varijanta da se i ovo gleda preko XBMC .

@zunomiljan1
Moze li na pp gde si uzeo daljinski ?
pozdrav
[ bakara @ 05.02.2012. 12:55 ] @
Citat:
tassotti
Jedino mi je problem kako baciti sliku sa vga izlaza latopa na tv koji je crt i koji ima scart i av ulaze.

Lose to tako radi, xbmc trazi digitalni TV ili monitor visoke rezolucije, ovo kazem jer sam i ja prvo probao na crt TV sa composite ulazom i svi meniji su presitni za bilo kakvu ozbiljnu upotrebu.
[ tassotti @ 05.02.2012. 13:46 ] @
Ma ne treba mi za ozbiljnu upotrebu :) Treba mi klincu da pustam crtace,nadam se da je slika sa vga izlaza dobra na crt-u ali ipak moram probati da vidim kako to izgleda, pozdrav
[ symbian_6p @ 05.02.2012. 20:12 ] @
@za Bakaru...nazalost Android Remote za XBMC je za sada glupo resio unos teksta za kucanje na XBMC,bar kolko sam sad gledao na zeninom Fonu...
dok ti je otvoren remote na androidu...kliknes na home dugme(pricam vezano za HTC HD2)i pojavi se stavka...Text Entry,klik na to....i fakticki tu unosis naziv,ili ime,onoga sto zelis da kucas na XBMC..i komandom na njemu send....to se pojavljuje na recimo Youtube u XBMC....
[ symbian_6p @ 05.02.2012. 20:21 ] @
@za Tasotti....imas ovo..imao sam nekad...al ne ocekuj mnogo..i probaj da nadjes jeftinije....
http://www.kupindo.com/Ostalo/...dapter-VGA-u-Video-S-RGB-Scart
a za rtmpGUI...skini istoimeni addons za xbmc...i uzivaj....:)
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=120045
download addons...
https://rapidshare.com/files/5...76/plugin.video.rtmpGUI_EN.zip

[Ovu poruku je menjao symbian_6p dana 05.02.2012. u 21:44 GMT+1]
[ boki99 @ 05.02.2012. 22:03 ] @
Citat:

a za rtmpGUI...skini istoimeni addons za xbmc...i uzivaj....:)
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=120045
download addons...
https://rapidshare.com/files/5...76/plugin.video.rtmpGUI_EN.zip


I ja sam probao ovaj addon ali iz nekog razloga javlja gresku prilikom pokretanja kanala. Jel ti imas problem i kako si ga resio?
[ Pajica Ristic @ 05.02.2012. 23:33 ] @
instalirao sam xbmc, i ovaj serviio. pokušao sam da ubacim kanale, međutim, izgleda da nešto ne radim kako treba, pa ako može pomoć.

xbmc vidi serviio kao upnp device, i kad idem na Online folder, tu imam samo jedan kanal, iako sam ubacio više kanala..





evo i screen-a sa serviio programa



da li sam dobro ubacio rss ili negde grešim ?
[ symbian_6p @ 06.02.2012. 06:25 ] @
@pajica....
mislim da si ubacio dobro Rss fidove....da li si ubacio paket pluginova sa Serviio foruma....????
i ako jesi...prvi put kad se pokrene,malo sporije ucita kanale..ostavi malo ,pa pokreni ponovo....posle toga svi stoje stalno slozeni....
@boki99...
meni ne prijavljuje nikakvu gresku,addons sam ubacio kao i sve do sad....
jedino se desi..da kanal ili radi,ili ne radi....ovde uglavnom rade SD kanali.....ovo vazi za addons(rtmpGUI)
uzmi ubaci Navi-X....tamo ima jako puno toga...i filmova i striming SD i HD kanala...
http://website.navi-x.org/
[ bakara @ 06.02.2012. 10:14 ] @
Citat:
symbian_6p: @pajica....
mislim da si ubacio dobro Rss fidove....da li si ubacio paket pluginova sa Serviio foruma....????

Ovo dole treba da ubacis u serviio plugin folder

btw proradio je i IceFilms.

[ Pajica Ristic @ 06.02.2012. 14:04 ] @
sada su mi se pojavili neki kanali..

a ovaj navi-x.. kada se on skine u zip arhivi, onda pretpostavljam da se iz xbmc ide na opciju Install from zip archive, tako nesto? probao sam, ali ne ide mi bas najbolje..
[ bakara @ 06.02.2012. 14:12 ] @
Ides na setings/add ons i tamo dodas .zip arhivu, pojavice se pod programs.

[ Pajica Ristic @ 06.02.2012. 16:10 ] @


ne znam u čemu je problem, ništa od add-on-sa mi ne radi :S





izgleda da sam nešto zeznuo u Plugins folderu. može li neko da mi pošalje svoj folder,da ga samo ubacim, ili kako da ga popravim?
[ boki99 @ 06.02.2012. 16:36 ] @
Citat:
Pajica Ristic

ne znam u čemu je problem, ništa od add-on-sa mi ne radi :S





izgleda da sam nešto zeznuo u Plugins folderu. može li neko da mi pošalje svoj folder,da ga samo ubacim, ili kako da ga popravim?




Mozda da deinstaliras xbmc pa instaliras iznova Eden verziju mozda ti pomogne...
[ zunomiljan1 @ 06.02.2012. 18:40 ] @
Pozdrav

Prvo da se izvinem jer par dana nisam pratio temu(bio sam odsutan i zaboravio sam da sam iskljucio sinhronizaciju sa gmail nalogom na androidu).

Sastavio sam moj prvi HTPC+win7+XBMC 11 beta(eden)

Kuciste LC Power 1400 -27eur dimenzije V90mm,S300mm,D400mm
Ploca MSI E350IA-E45 - AMD APU Fusion -72eur dimenzije 200*200mm
memorija 4GB DDR3 1333Mhz -20eur
Hard Disk 320GB Hitachi(jedina polovna stvar)-30eur ovo sam uzeo privremeno dok cene ne dodju na normalu, pored toga imam desktop masinu sa 1TB diskom, pa mi nije bio neophodan veci kapacitet
Daljinski upravljac -8.5eur daljinski je full isti kao bluebery iz novog SK-feb. 2012. samo je upola jeftiniji.

Znaci ukupno 167.5 eur, plus minus dva tri eura. win 7 ne racunam jer sa ovom plocom ide i neki linux namenjen za ovu plocu, pa bi na njega mogao direktno da stavljam XBMC za linux.

Moja iskustva: kada pravilno podesite XBMC i i sistem to jest ukljucite hardversku akceleraciju zauzece procesora u full HD sa 16 ref. frejmova je od 10-20%, ne vise. Daljinski nije neophodan i cak je visak, medjutim posto sva gotova resenja imaju daljinac i ja sam ga stavio cisto reda radi. Inace mnogo vise koristim XBMC remote za Android.(pored toga imam neku staru wireless tastaturu i misa). Sama ploca MSI je dosta manjih dimenzija od kucista i realno postoje i manja kucista u koja ona moze da stane, medjutim meni zbog buducih nadogradnji(i male dece) nije odgovaralo da bude malo kuciste. S druge strane mislim da ovo kuciste nekako i pristaje u celoj kompoziciji(opet stvar ukusa i zelja).
Ovo su slike, pa ako ima pitanja rado cu odgovoriti na ista.





E da jos jedna jako bitna stvar. Ovo cudo ima 6 USB portova, VGA i HDMI izlaz, opticki audio...
Ako treba slikacu i sa sadnje strane, ali mislim da nema potrebe...


E da moji utisci:
Fantasticno. Prvo, masina je tiha- mogla bi biti i tisa ali sta da se radi. S obzirom da ploca trosi 18 wati mislim da su mogli staviti pasivni hladnjak.
XBMC je odlican. Svaka cast zajednici koja ga je iznedrila. Posto je malo tezak za pocetnike i zaista treba provesti puno vremena da bi se isti podesio, nebi bilo lose da se otvori posebna tema za njega i da svi mi koji nesto znamo damo nase upute smernice i tutorijale. Mislim da ovaj program moramo vise da promovisemo jer je nezasluzeno u backgroundu.



[Ovu poruku je menjao zunomiljan1 dana 06.02.2012. u 19:52 GMT+1]
[ bakara @ 06.02.2012. 18:52 ] @
Citat:
Pajica Ristic:
izgleda da sam nešto zeznuo u Plugins folderu. može li neko da mi pošalje svoj folder,da ga samo ubacim, ili kako da ga popravim?

Evo probaj:


[ Pajica Ristic @ 06.02.2012. 18:54 ] @
deinstalirao sam xbmc, pa sam instalirao edem verziju, međutim, to je još gore radilo i zapucavalo se sve. onda sam vratio ponovo xbmc stabilnu verziju i sada radi sve ok
hvala na pomoći
[ zunomiljan1 @ 06.02.2012. 19:06 ] @
Citat:
Pajica Ristic: deinstalirao sam xbmc, pa sam instalirao edem verziju, međutim, to je još gore radilo i zapucavalo se sve. onda sam vratio ponovo xbmc stabilnu verziju i sada radi sve ok
hvala na pomoći


Cudi me da ti eden ne radi. Bez obzira sto je beta vrlo je stabilan
[ boki99 @ 06.02.2012. 22:31 ] @
Rade li vam 2shared linkovi u okviru Icefilms plugina? Meni samo vrti loading pa onda stane i nista. Rapidshare mi radi.
[ KrkaCiC @ 07.02.2012. 03:55 ] @
2shared ne radi,rapidshare hoce ali kad kliknem prvo ne radi nista,pa kad kliknem opet kao ucita i nista,ja onda korak nazad da probam nesto drugo i otvori se film-znaci radi ali otvara malo sporo i tupavo a posle "tece" bez stucanja.
Inace kako ubacujete prevod? Prvo sam stavljao za prevode titlovi.com i podnapise ali tamo su uglavnom rar arhive i nece da ih otpakuje-prijavi gresku. Sa opensubtitles radi solidno (nema bas svih prevoda). I,da li postoji neka opcija za nasa slova?
[ zunomiljan1 @ 07.02.2012. 08:17 ] @
Citat:
KrkaCiC: 2shared ne radi,rapidshare hoce ali kad kliknem prvo ne radi nista,pa kad kliknem opet kao ucita i nista,ja onda korak nazad da probam nesto drugo i otvori se film-znaci radi ali otvara malo sporo i tupavo :) a posle "tece" bez stucanja.
Inace kako ubacujete prevod? Prvo sam stavljao za prevode titlovi.com i podnapise ali tamo su uglavnom rar arhive i nece da ih otpakuje-prijavi gresku. Sa opensubtitles radi solidno (nema bas svih prevoda). I,da li postoji neka opcija za nasa slova?


Rapidshare kod mene radi. Kliknem na link, sacekam par sekundi i onda mi izbaci box poruku da sacekam od 60-250 sec. Sacekam to vreme i on pusti film.

Sto se tice titlova ukoliko ih nema na podnapisi i na opensubtitles skinem rucno sa titlovi com, otpakujem i izaberem u meniju(meni na kome je prikazan zvucnik).
[ donbozone @ 07.02.2012. 09:05 ] @
Svaka cast za temu..evo i ja uz malo citanja nabudzio XBMC i Serviio u kombinaciji sa PC Win7 povezanim preko HDMI na tv (jes da tv nije full hd, al sta je tu je) i super sljaka. Jedino nece da mi tera Animal Planet sa 4/512, al ostalo ide lepo.

Jedino za sada mi se ne pokazuju sportski kanali koji nisu HD, izgleda da taj link ne radi. Jel moze neko da proveri?
[ bakara @ 07.02.2012. 09:18 ] @
Citat:
KrkaCiC
Inace kako ubacujete prevod? Prvo sam stavljao za prevode titlovi.com i podnapise ali tamo su uglavnom rar arhive i nece da ih otpakuje-prijavi gresku. Sa opensubtitles radi solidno (nema bas svih prevoda). I,da li postoji neka opcija za nasa slova?

Instaliras xbmc subtititle add on i ispodesavas sta ce i odakle da skida, ja najcesce skidam sa opensubtitles, divx titlovi i podnapisi, jezik stavim, srpski, hrvatski i bosanski.
kada krene film izaberes iz menija opciju sa titlove (ne podrzavaju svi skinovi) i on sam proveri dostupnost tim redom koji si naveo i sam skine i raspakuje titl.

"Nasa" slova namestas u settings/video/subtitles tamo namestas, boju, font i velicinu i kodnu stranu: central europe

Citat:
donbozone

Jedino za sada mi se ne pokazuju sportski kanali koji nisu HD, izgleda da taj link ne radi. Jel moze neko da proveri?

Svi plugin-ovi nece bas uvek da rade 100%, nekada radi jedno nekada drugo, ukljucujuci ti i naviX i IceFilms, ali uvek nesto radi jer se redovno apdejtuju.
[ KrkaCiC @ 07.02.2012. 18:18 ] @
Hvala,snasao sam se

Citat:
bakara: Svi plugin-ovi nece bas uvek da rade 100%, nekada radi jedno nekada drugo, ukljucujuci ti i naviX i IceFilms, ali uvek nesto radi jer se redovno apdejtuju.

Slazem se. Ja imam Xmbc 11 beta,i navi-x nekad nece da se pokrene i onda prijavi neku "runtime error" gresku. Ponovo pokrenem xmbc i stvar resena. Jedino me nervira sto kad zablokira mora da se restartuje komp.
Citat:
bakara: "Nasa" slova namestas u settings/video/subtitles tamo namestas, boju, font i velicinu i kodnu stranu: central europe

Ovu opciju sam prevideo prvi put,ali snadjoh se. Inace koristim base skin.
Da li vam rade prevodi sa titlova.com? Meni ne,ne moze da ih otpakuje,verovatno zato sto su rar arhive. Uglavnom,najbolja varijanta za prevode je manuelno skidanje i ucitavanje u Xbmc.
Hvala i pozz
[ KrkaCiC @ 08.02.2012. 01:45 ] @
Upravo sam popi*deo!!!
Film je samo stao na trenutak i izbacio,tj vratio me u navi-x. E sad stvar koja iritira je premotavanje filma. Nema jump to time,seek bar ili slicnu opciju vec samo motanje kao kod dvd uredjaja. Stao sam na 1:40! Da bi premotao na to vreme trebace mi sat vremena jer kad odaberem brzinu 32x dokle god da premotam vrati par sekundi posle pocetka ubrzavanja.
Ne svidja mi se ni sto prevod moze max da se koriguje +-10 sec. A prevodi sa nasih sajtova se ne mogu raspakovati. Dok je pokrenut xmbc nisam mogao skinuti ni jedan prevod-svi su skinuti po 0 bajtova. Kad sam zatvorio xmbc skidanje prevoda je bilo normalno. Znaci pre gledanja filma skidanje x verzija prevoda (ucim na greskama svojim )
Pitanje za iskusnije: ima li neki add on za bolje premotavanje-ubrzavanje?
[ Pajica Ristic @ 08.02.2012. 10:31 ] @
ne kokristim xbmc dugo, tek par dana, pa možda nisam najbolje upućen, ali koliko sam mogao da primetim, najbolji način za premotavanje je preko android telefona.
dakle, uz aplikaciju xbmc remote na android telefonu se vrlo lako premotava iz now playing menija

[ KrkaCiC @ 08.02.2012. 13:46 ] @
Update: nije problem u navi-x vec u icefilms. Znaci preko ovog plugina ne radi nikakvo premotavanja,jump to time i sl. U navi-x radi sve,cim ukucam zeljeno vreme film se premota.
Inace imam 10.1 verziju (11 beta sam probao sinoc i nece da se pokrene uopste),i Icefilms je 1.025 cini mi se. Znaci Navi-x rules
@ pajica nemam android ali hvala u svakom slucaju
[ bakara @ 08.02.2012. 14:49 ] @
Citat:
KrkaCiC
Film je samo stao na trenutak i izbacio,tj vratio me u navi-x. E sad stvar koja iritira je premotavanje filma. Nema jump to time,seek bar ili slicnu opciju vec samo motanje kao kod dvd uredjaja. Stao sam na 1:40! Da bi premotao na to vreme trebace mi sat vremena :( jer kad odaberem brzinu 32x dokle god da premotam vrati par sekundi posle pocetka ubrzavanja.

Film mozes brzo da premotavas i na next/next i to ide jako brzo, ali obrati paznju da taj film nije kod tebe u lokalu vec na netu i nemoj da imas prevelika ocekivanja!
Jos bolja opcija za premotavanje je xbmc remote.

Treca stvar je da ga mozes i downloadovati dugim pritiskom na menu taster, ovo vazi samo za naviX, u IceFilms nema ove opcije.

Citat:
KrkaCiC:
Ne svidja mi se ni sto prevod moze max da se koriguje +-10 sec. A prevodi sa nasih sajtova se ne mogu raspakovati. Dok je pokrenut xmbc nisam mogao skinuti ni jedan prevod-svi su skinuti po 0 bajtova. Kad sam zatvorio xmbc skidanje prevoda je bilo normalno. Znaci pre gledanja filma skidanje x verzija prevoda (ucim na greskama svojim :) )

Ako ti treba vise od 10 sec taj prevod nikako ne odgovara za taj film i na silu ga budzis.
Inace download titlova radi odlicno, i nema problema kod raspakivanja, mislim da je to nesto do tebe, mada ja xbmc koristim na appleTV, mozda postoji neka razlika.

[ donbozone @ 08.02.2012. 16:17 ] @
Ja bas htedoh da napisem da ima aplikacija koja pretvara android u daljinski, a evo i uputstva:
http://code.google.com/p/andro...up_Instructions_9_11_and_later

Info o IP adresi se nalazi kada se ide na System, pa onda "desna strelica na tastaturi", pa poslednja opcija, mislim da je pisalo System info.
[ donbozone @ 08.02.2012. 16:43 ] @
Ovo sto sam malo cackao mi govori da ne mogu da pokrenem xbcm sa telefona, mada postoji on dugme, ali iskace poruka da xbcm server mora da bude uključen. Moze li neko da potvrdi ili nadam se opovrgne ovo?
[ bakara @ 08.02.2012. 17:03 ] @
Citat:
donbozone: Ja bas htedoh da napisem da ima aplikacija koja pretvara android u daljinski, a evo i uputstva:

Vec smo pricali o xbmc remote, ali izgleda nisi citao...

Citat:
donbozone: Ovo sto sam malo cackao mi govori da ne mogu da pokrenem xbcm sa telefona, mada postoji on dugme, ali iskace poruka da xbcm server mora da bude uključen. Moze li neko da potvrdi ili nadam se opovrgne ovo?

naravno da mora da bude ukljucen, kako drugacije...?

pise sve na linku koji si ostavio samo sto ni ovo nisi citao:



[ KrkaCiC @ 08.02.2012. 19:46 ] @
Citat:
bakara: Film mozes brzo da premotavas i na next/next i to ide jako brzo, ali obrati paznju da taj film nije kod tebe u lokalu vec na netu i nemoj da imas prevelika ocekivanja!

Nije problem u brzini vec sto uopste nece da ubrzava. Ako kliknem next samo me izbaci iz filma. Ne radi ni opcija sa ukucavanjem zeljenog vremena. radi samo ubrzavanje do 4x,ali to je malo kad trebam da motam na 1:40. Da rezimiram: Ne radi premotavanje samo u Icefilms,u Navi-x radi sve I da,kad kliknem da pustim film preko icefilmsa,na rapidshare link,prvo mi prijavi da mi je video plugin icefilms pukao,pa kad kliknem opet onda se ucitava. Konkretno,film je 007 Casino Royal. Pa ako neko ima volje i vremena neka ga proba preko icefilms da li moze da ubrza na zeljeno vreme.
[ donbozone @ 09.02.2012. 10:13 ] @
Citat:
bakara: naravno da mora da bude ukljucen, kako drugacije...?

pise sve na linku koji si ostavio samo sto ni ovo nisi citao:



Ok, ali cemu onda sluzi crveno dugme na kome pise Power on (turn your XBMC's) dok je iskljucen?
[ bakara @ 09.02.2012. 11:08 ] @
Citat:
donbozone: Ok, ali cemu onda sluzi crveno dugme na kome pise Power on (turn your XBMC's) dok je iskljucen?

sluzi ako menjas podesavanja ili se kacis na vise xbmc-a.
[ bakara @ 09.02.2012. 11:11 ] @
Citat:
KrkaCiC: Nije problem u brzini vec sto uopste nece da ubrzava. Ako kliknem next samo me izbaci iz filma. Ne radi ni opcija sa ukucavanjem zeljenog vremena. radi samo ubrzavanje do 4x,ali to je malo kad trebam da motam na 1:40. Da rezimiram: Ne radi premotavanje samo u Icefilms,u Navi-x radi sve :) I da,kad kliknem da pustim film preko icefilmsa,na rapidshare link,prvo mi prijavi da mi je video plugin icefilms pukao,pa kad kliknem opet onda se ucitava. Konkretno,film je 007 Casino Royal. Pa ako neko ima volje i vremena neka ga proba preko icefilms da li moze da ubrza na zeljeno vreme.

Taj film je hostovan na rapidshare, koji ocigledno ne dopusta preskakanje, tako da to nema veze sa xbmc-om vec sa hosting sajtom gde se nalazi sadrzaj.
[ donbozone @ 09.02.2012. 14:35 ] @
Citat:
bakara: sluzi ako menjas podesavanja ili se kacis na vise xbmc-a.


Evo uspeo sam i ono sto sam mislio da se postize Power dugmetom..unified remote sa marketa omogucuje potpunu kontrolu PC-a preko wirwlessa ili bluetootha, pa tako i startovanje programa.
[ Pajica Ristic @ 09.02.2012. 16:24 ] @
dok ne nanišanim sa unified remote, lakše mi je da odem 2m do kompa i da pokrenem xbmc
[ donbozone @ 09.02.2012. 17:36 ] @
Nema nisanjenja, ima win start dugme.

Nisam ni pisao za one kojima ne treba nego za nekoga kome ce mozda zatrebati.

[Ovu poruku je menjao donbozone dana 09.02.2012. u 19:34 GMT+1]
[ boki99 @ 09.02.2012. 19:40 ] @
Izasao Eden beta 3. I Ubuntu verzija sa xbmc.
[ mahatma @ 09.02.2012. 23:12 ] @
Dva dana pizdim. Ne uspevam da podesim XBMC u kombinaciji sa serviom. Reinstalirao i jedan i drugi i dzaba. Ubacio sve pluginove o kojima ste pricali i nece
Sa ove strane
http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=41&t=5117
u listi se vidi jedino prvi stream, testni, kod ovi RSS se ne vide.

Pajice kako si ti resio problem? Deluje mi da ima istu situaciju.

Takodje, RTMPGui addon za XBMC mi ne radi. Pokusao sam i install from zip package i manualno kopiranje u folder addons, ali mi kaze
Error.ScriptFailed

Neki predlog?

Unapred zahvalan
[ mahatma @ 09.02.2012. 23:43 ] @
proradio mi je rtmpGui tako sto sam stavio Eden beta 3,a li Serviio i dalje nece. Sve feedove sam stavio i ni jedan ne vidi, dok prva dva streama sa linka iz mog prethodnog posta vidi i rade.
Samo da napomenem, i Servio i xbmc mi se vrte na laptopu ako to ima neke veze..
[ donbozone @ 09.02.2012. 23:51 ] @
Proveri sve korake:

Prvo, instalacija Serviio, onda treba da ubacis u njegov Plugin folder fajlove iz Zip arihive (neko je ovde vec ostavio, cini mi se na 4. ili 3. strani - znaci ne ubacuje se kao Zip nego se fajlovi iz arhive raspakuju u Plugin folder).

Sledece, Library / online sources / add - dodavanje linkova sa copy/ctrl-V

Proveriti - Status/ server status - treba da bude running.


XBMC

Video/ add source/ browse/ upnp devices/ treba da se vidi Serviio/ video/ online/ treba da se vide linkovi onako kako su imenovani pri dodavanju u Serviio/ ok/ ok.

Ne znam gde bi moglo da zapne ako je sve uradjeno kao sto sam napisao.
[ Karo @ 26.02.2012. 09:25 ] @
Citat:

zunomiljan1

Pozdrav

Prvo da se izvinem jer par dana nisam pratio temu(bio sam odsutan i zaboravio sam da sam iskljucio sinhronizaciju sa gmail nalogom na androidu).

Sastavio sam moj prvi HTPC+win7+XBMC 11 beta(eden)

Kuciste LC Power 1400 -27eur dimenzije V90mm,S300mm,D400mm
Ploca MSI E350IA-E45 - AMD APU Fusion -72eur dimenzije 200*200mm
memorija 4GB DDR3 1333Mhz -20eur
Hard Disk 320GB Hitachi(jedina polovna stvar)-30eur ovo sam uzeo privremeno dok cene ne dodju na normalu, pored toga imam desktop masinu sa 1TB diskom, pa mi nije bio neophodan veci kapacitet
Daljinski upravljac -8.5eur daljinski je full isti kao bluebery iz novog SK-feb. 2012. samo je upola jeftiniji.

Znaci ukupno 167.5 eur, plus minus dva tri eura. win 7 ne racunam jer sa ovom plocom ide i neki linux namenjen za ovu plocu, pa bi na njega mogao direktno da stavljam XBMC za linux.

Moja iskustva: kada pravilno podesite XBMC i i sistem to jest ukljucite hardversku akceleraciju zauzece procesora u full HD sa 16 ref. frejmova je od 10-20%, ne vise. Daljinski nije neophodan i cak je visak, medjutim posto sva gotova resenja imaju daljinac i ja sam ga stavio cisto reda radi. Inace mnogo vise koristim XBMC remote za Android.(pored toga imam neku staru wireless tastaturu i misa). Sama ploca MSI je dosta manjih dimenzija od kucista i realno postoje i manja kucista u koja ona moze da stane, medjutim meni zbog buducih nadogradnji(i male dece) nije odgovaralo da bude malo kuciste. S druge strane mislim da ovo kuciste nekako i pristaje u celoj kompoziciji(opet stvar ukusa i zelja).
Ovo su slike, pa ako ima pitanja rado cu odgovoriti na ista.


super si sastavio konfu mada mislim da si mogao upola jeftinije da prodjes da si izbunario polovni hardwer (u varijanti uvek moze nesto da se updejtuje na desktop racunaru za iste pare ;), racunam da samo mora novo mini, midi kuciste da se kupi da bi bio HTPC. Nisi napisao koje je napajanje jel u specifikaciji nepise kucista da ga ima a mozee da da doprinese buci i u krajnjoj ce ceni

P.S
bilo bi lepo kad bi neko ko se razume otvorio topic za XBMC da se nebi spamovao ovaj posto moze da se instalira na vise platformi
[ bakara @ 26.02.2012. 11:00 ] @
Ako nemate polovan hardware, mislim da se u opste ne isplati praviti HTPC...
[ abyss @ 27.02.2012. 07:12 ] @
Od ovih ljudi sto imaju atv2, jel vam se desilo da nema mrezu? Stavim dhcp a on dobije neku 169.25...., stavim manual nema sanse da vidi nesto, niti se pinguje. Desilo mi se vec jednom ranije i evo sad opet... Kad skinem kabl i povezem wireless-om radi super.
[ bakara @ 27.02.2012. 09:36 ] @
Citat:
abyss:  Stavim dhcp a on dobije neku 169.25...., stavim manual nema sanse da vidi nesto, niti se pinguje. Desilo mi se vec jednom ranije i evo sad opet... Kad skinem kabl i povezem wireless-om radi super.

Ovo sto si napisao nije dovoljno da pogodimo sta je...da li si stavio gateway?
[ abyss @ 27.02.2012. 10:14 ] @
Prikacio kablom na lan, postavio fixni ip, gateway, dns i sta sve treba, ne vidi se na mrezi, ne pinguje se, niti vidi nas u lanu ni net.
postavio dhcp, dobio neku bezveznu 169. adresu i open ne vidi nista niti iko vidi njega.
Preko wireless-a radi sve kako treba.
[ zunomiljan1 @ 27.02.2012. 15:49 ] @
Citat:
Karo: super si sastavio konfu mada mislim da si mogao upola jeftinije da prodjes da si izbunario polovni hardwer (u varijanti uvek moze nesto da se updejtuje na desktop racunaru za iste pare ;), racunam da samo mora novo mini, midi kuciste da se kupi da bi bio HTPC. Nisi napisao koje je napajanje jel u specifikaciji nepise kucista da ga ima a mozee da da doprinese buci i u krajnjoj ce ceni

P.S
bilo bi lepo kad bi neko ko se razume otvorio topic za XBMC da se nebi spamovao ovaj posto moze da se instalira na vise platformi


Napajanje je 200w max aktivno. u principu je dosta tiho. Slazem se da sam mogao da prodjem dosta jeftinije sa polovnom masinom, ali bi tada potrosnja i buka bili veci. Ova masina trosi 18w, do 25w u piku, tako da mi je to jedan od bitnih faktora, posto mi je potrosnja struje u kuci u crvenoj tarifi, a nisam navikao da sve iskljucujem za sobom. Poslacu sliku iz nutra. Imaju ovi i manjih kucista u koja stane ploca 20*20cm, sa eksternim napajanjem 75w i pasivnim hladjenjem.

slazem se za temu o XBMC-u



Citat:
bakara: Ako nemate polovan hardware, mislim da se u opste ne isplati praviti HTPC...

Ne mogu da se slozim sa tobom jer na ovaj nacin tj, pravljenjem HTPC koji je u sustini pravi PC se dobija mnooooogo vise nego sa tim malim gotovim resenjima. Ja sam licno navikao na komfor a to mi ni jedno od gotovih resenja ne moze dati za manje pare.
[ bakara @ 27.02.2012. 16:41 ] @
Citat:
zunomiljan1: Ne mogu da se slozim sa tobom jer na ovaj nacin tj, pravljenjem HTPC koji je u sustini pravi PC se dobija mnooooogo vise nego sa tim malim gotovim resenjima. Ja sam licno navikao na komfor a to mi ni jedno od gotovih resenja ne moze dati za manje pare.

A kakav si tacno komfor dobio sa tim...?

Mislim, sklapao sam i ja htpc, pa na kraju odustao jer za te pare dobijes sve samo ne komfor.

Svi mi hocemo hitech media player koji radi i pusta sve, koji je mali, besuman, dobro izgleda i ima zgodan daljinski... i naravno sve to za sto manje para, sa htpc to neces dobiti, jer za 100,150, 200 ili 250$ mozes da kupis ATV, googleTV, WDTV, SPS, xbox, popcorn i verovatno jos sto god...koji rade plug and play i imaju gomile modovanih firmwera i pluginova.

Citat:
zunomiljan1:Ova masina trosi 18w, do 25w u piku, tako da mi je to jedan od bitnih faktora, posto mi je potrosnja struje u kuci u crvenoj tarifi, a nisam navikao da sve iskljucujem za sobom.

Ako vec gledas potrosnju ATV trosi samo 6W
[ zunomiljan1 @ 27.02.2012. 17:05 ] @
Citat:
bakara: A kakav si tacno komfor dobio sa tim...?

Mislim, sklapao sam i ja htpc, pa na kraju odustao jer za te pare dobijes sve samo ne komfor.

Svi mi hocemo hitech media player koji radi i pusta sve, koji je mali, besuman, dobro izgleda i ima zgodan daljinski... i naravno sve to za sto manje para, sa htpc to neces dobiti, jer za 100,150, 200 ili 250$ mozes da kupis ATV, googleTV, WDTV, SPS, xbox, popcorn i verovatno jos sto god...koji rade plug and play i imaju gomile modovanih firmwera i pluginova.



koliko sam ja upucen ATV u srbiji kosta preko 300eur-a. Pored toga ne pusta full HD, nema ni redovan USB(mislim da ATV 2 ima). Ja recimo imam dva gamepada, koja prikljucim jer imam i neke emulatore konzola pa volim da odigram i neku igricu.
Da ne pricam da ATV nema audio in,audio out,USB, VGA izlaz sto ga sve cini jako ogranicenim za upoterbu ako pogledamo da sam ja ovom masinom dobio sve to(7.1 izlaz, 6 USB-portova, DVI izlaz,mogucnost ugradnje blue ray/DVD-a i naravno full hd!!!)
verujem da postoje dobra i gotova HTPC resenja, ali to sigurno nije ATV. Voleo bih da mi neko kaze bolje resenje. Sa druge strane ako za neko od tih resenja morate da modujete masinu, onda ona vise nije plug and play vec je zezanje kao i sa domacom varijantom HTPC+XBMC.


[ bakara @ 29.02.2012. 18:48 ] @
Citat:
zunomiljan1: koliko sam ja upucen ATV u srbiji kosta preko 300eur-a. Pored toga ne pusta full HD, nema ni redovan USB(mislim da ATV 2 ima).

Taj od 300€ je ATV prve generacije, on ima USB i ugradjen HDD, i kompozitne izlaze ali on vise nema da se kupi, toliko je kostao kada je bio nov.

Citat:
zunomiljan1:
Da ne pricam da ATV nema audio in,audio out,USB, VGA izlaz sto ga sve cini jako ogranicenim za upoterbu ako pogledamo da sam ja ovom masinom dobio sve to(7.1 izlaz, 6 USB-portova, DVI izlaz,mogucnost ugradnje blue ray/DVD-a i naravno full hd!!!)

Ti navodis prednosti jednog PC-a a mi pricamo o media playeru gde je akcenat na drugim stvarima, tako da ovde DVI/VGA ne sluzi apsolutno nicemu, jer nama treba HDMI, a on ima i digitalni video i audio, optika je takodje istorija, nije valjda da pustas filmove sa diskova?

Citat:
zunomiljan1:
verujem da postoje dobra i gotova HTPC resenja, ali to sigurno nije ATV. Voleo bih da mi neko kaze bolje resenje. Sa druge strane ako za neko od tih resenja morate da modujete masinu, onda ona vise nije plug and play vec je zezanje kao i sa domacom varijantom HTPC+XBMC.

ATV definitivno nije ni slican HTPC, trenutna cena mu je svega 83$ prodat je u milionskom tirazu jer ne postoji sprava koja nudi ista slicno a za te pare.

Sto se tice ubacivanja xbmc na ATV to je otprilike minut posla i radi se daljinskim upravljacem, pali se (bukvalno) u roku od 2 sekunde, i u njemu osim xbmc imate odlicne apple trailere sa sve glumcima, i kritikama sa http://www.rottentomatoes.com/, osim toga ima i air play, i jos sto sta....ali istina nema USB i nema 1080p.

Ali sto se toga tice ja kao neko ko odgleda preko 300 filmova godisnje sam odgledao svega 2 u 1080p rezoluciji sto dovoljno govori o tome koliko mi je to bitno.

Inace da hocu da dam 250e, ja bih kupio xbox i stavio xbmc.



btw izasao je XBMC 11 Eden: RC1: UPDATE
http://xbmc.org/


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.02.2012. u 20:14 GMT+1]
[ zunomiljan1 @ 29.02.2012. 20:01 ] @
Citat:
bakara: ATV definitivno nije ni slican HTPC, trenutna cena mu je svega 83$ prodat je u milionskom tirazu jer ne postoji sprava koja nudi ista slicno a za te pare.

Sto se tice ubacivanja xbmc na ATV to je otprilike minut posla i radi se daljinskim upravljacem, pali se (bukvalno) u roku od 2 sekunde, i u njemu osim xbmc imate odlicne apple trailere sa sve glumcima, i kritikama sa http://www.rottentomatoes.com/, osim toga ima i air play, i jos sto sta....ali istina nema USB i nema 1080p.

Ali sto se toga tice ja kao neko ko odgleda preko 300 filmova godisnje sam odgledao svega 2 u 1080p rezoluciji sto dovoljno govori o tome koliko mi je to bitno.

Inace da hocu da dam 250e, ja bih kupio xbox i stavio xbmc.



btw izasao je XBMC 11 Eden: RC1: UPDATE
http://xbmc.org/


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.02.2012. u 20:14 GMT+1]


Mislim da cemo se sloziti da je na televizorima do 42 incha dovoljna i 720p rezolucija, ali ako vec kupim televizor koji je full HD i platim to dodatno, jako mi glupo da imam uredjaj koji pusta samo 720p. Zaista ne znam gde u Srbiji moze da se kupi ATV za 85$. A kad pogledas da sam ja dobio masinu koja pusta 1080p video i pored toga imam hard disk od 320gb, Da ne pricamo dalje o tome kako je tebi surfovati netom sa tim daljincem na ATV...mislim da to zaista nije puno. pored toga Xbox u Srbiji mislim da ne mozes da kupis ispod 320eur. Da ne pricam da na ovaj nacin tu masinu koristim i za skidanje torrenta, live strim, igranje. Mislim da ovde pricamo o necemu sto se zove "koliko para toliko i muzike". Vidi, ja imam u susednoj sobi desktop masinu, ciji je hdmi kabl takodje prvobitno bio prikopcan na televizor, a imam i bezicnu tastaturu i misa, tako da sam samo u catalistu radio menjanje primarnog monitora i pustao filmove. Ali nije to, to. i da, mene je masina kostala 160 eura, a ne 250.

[ boki99 @ 29.02.2012. 20:12 ] @
Slazem se sa Bakarom. Atv 2 je vrhunska stvar za nekog kome treba SAMO multimedijalni plejer. Ako hocete PC mnogo je konfornije resenje kupiti neki gotovi htpc tipa ZBOX neko sklapati deo po deo. Ali ATV2 je sam VRH! I samo njega sad koristim.

Ako neko hoce pravi "kompaktni good looking" HTPC prodacu mu moj ZBOX koji je jos u garanciji. I daljnski uz njega gratis.
Meni treba samo multimedija i za to mi je dobar ATV2!
[ bakara @ 29.02.2012. 21:02 ] @
Citat:
zunomiljan1: Mislim da cemo se sloziti da je na televizorima do 42 incha dovoljna i 720p rezolucija, ali ako vec kupim televizor koji je full HD i platim to dodatno, jako mi glupo da imam uredjaj koji pusta samo 720p. Zaista ne znam gde u Srbiji moze da se kupi ATV za 85$. A kad pogledas da sam ja dobio masinu koja pusta 1080p video i pored toga imam hard disk od 320gb, Da ne pricamo dalje o tome kako je tebi surfovati netom sa tim daljincem na ATV...mislim da to zaista nije puno. pored toga Xbox u Srbiji mislim da ne mozes da kupis ispod 320eur. Da ne pricam da na ovaj nacin tu masinu koristim i za skidanje torrenta, live strim, igranje. Mislim da ovde pricamo o necemu sto se zove "koliko para toliko i muzike". Vidi, ja imam u susednoj sobi desktop masinu, ciji je hdmi kabl takodje prvobitno bio prikopcan na televizor, a imam i bezicnu tastaturu i misa, tako da sam samo u catalistu radio menjanje primarnog monitora i pustao filmove. Ali nije to, to. i da, mene je masina kostala 160 eura, a ne 250.

Moj TV ima ugradjen player koji pusta 1080p pa ga nikad ne koristim za pustanje filmova, mislim lepo je da gledam 1080p film ali ja sam filmofil i radije biram da gledam nekoliko 480p ili 720p filmova umesto jednog 1080p.

Inace sto se tice 1080p imas ove kineske android TV koji svi pustaju 1080p a kostaju takodje oko 100$.

Sto se tice nabavke ATV on se na zalost vise ne prodaje na nasem trzistu pa mora nekako da se nabavi od preko...inace surfovanje netom ide uz pomoc daljinca koji ima svega par tastera bolje nego sto mozes da zamislis, mada to opet dodje sekundarna funkcija, a primarno je gledanje filmova, i slusanje radija ili moje muzike.

Citat:
boki99: Slazem se sa Bakarom. Atv 2 je vrhunska stvar za nekog kome treba SAMO multimedijalni plejer. Ako hocete PC mnogo je konfornije resenje kupiti neki gotovi htpc tipa ZBOX neko sklapati deo po deo. Ali ATV2 je sam VRH! I samo njega sad koristim.

Da i zbox,i onaj prestigio ION su zanimljive masine, jer u sustini kod htpc je jako skupa stavka samo kuciste i da to sve mogu ukomponovati uz ostale HI FI komponente, zato ja i kazem da se to slabo isplati sklapati i da izadje preskupo, a nije ni malo elegantno kao maleni atv.
[ abyss @ 01.03.2012. 07:24 ] @
Ako se ikome desi da atv2 dobije od dhcp-a adresu tipa 169.*** to znaci da uopste nema vezu sa dhcp-om. Pise lepo u manual-u ali ja nisam gledao...
A sto se tice pc-a kao media playera, kako objasniti detetu od dve godine da tata ne moze da pusti crtani jer mora da reinstalira windows :D
[ component @ 01.03.2012. 07:42 ] @
Bakara, molim te objasni mi ovu izjavu
Citat:
bakara: Moj TV ima ugradjen player koji pusta 1080p pa ga nikad ne koristim za pustanje filmova, mislim lepo je da gledam 1080p film ali ja sam filmofil i radije biram da gledam nekoliko 480p ili 720p filmova umesto jednog 1080p.


Nije valjda da film od 480p pre pogledaš nego 1080p? Nadam se da znaš da je ovo oznaka rezolucije i ako pustiš oba filma u isto vreme oba će se i završiti u isto vreme Dakle, ako već imaš mogućnost da nešto gledaš u boljem kvalitetu, zašto to ne bi radio?!?


Citat:
abyss: A sto se tice pc-a kao media playera, kako objasniti detetu od dve godine da tata ne moze da pusti crtani jer mora da reinstalira windows


Abyss, ja koristim PC kao media player već godinama i za sada nisam našao bolju kombinaciju. Imam stari računar koji služi isključivo za tu namenu i nikada nisam morao nekome da objašnjavam zašto nešto ne radi (pošto sve uvek radi ) Inače, OS je Kubuntu, a za puštanje filmova koristim XBMC, VLC ili SMPlayer (ova druga dva ponekad imaju prednosti u odnosu na XBMC). Osim toga, surfovanje iz fotelje je pravo zadovoljstvo kada imaš pravi PC, browser i pravu tastaturu.
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2012. 07:49 ] @
Citat:
component:
Nije valjda da film od 480p pre pogledaš nego 1080p? Nadam se da znaš da je ovo oznaka rezolucije i ako pustiš oba filma u isto vreme oba će se i završiti u isto vreme Dakle, ako već imaš mogućnost da nešto gledaš u boljem kvalitetu, zašto to ne bi radio?!?


Znaš li ti koliko 480p ili 720p filmova može da se DL-uje za vreme DL jednog 1080p? :)

Citat:
component:
Abyss, ja koristim PC kao media player već godinama i za sada nisam našao bolju kombinaciju. Imam stari računar koji služi isključivo za tu namenu i nikada nisam morao nekome da objašnjavam zašto nešto ne radi (pošto sve uvek radi :)) Inače, OS je Kubuntu, a za puštanje filmova koristim XBMC, VLC ili SMPlayer (ova druga dva ponekad imaju prednosti u odnosu na XBMC). Osim toga, surfovanje iz fotelje je pravo zadovoljstvo kada imaš pravi PC, browser i pravu tastaturu.


Interesantno, ja sma godinama pokušavao to da napravim i nikad mi nije uspelo jer svi multimedijalni softveri koje sam proao ili ne rade ili traže nenormalne resurse na računaru da bi radili. O komforu bez daljinskog da ne govorim. Na kraju sam to sve batalio i uzeo multimedijalni plejer koji mi sasvim lepo zavrsava posao, ne trosi mnogo struje i nema nijedan ventilator.
[ zunomiljan1 @ 01.03.2012. 08:40 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Interesantno, ja sma godinama pokušavao to da napravim i nikad mi nije uspelo jer svi multimedijalni softveri koje sam proao ili ne rade ili traže nenormalne resurse na računaru da bi radili. O komforu bez daljinskog da ne govorim. Na kraju sam to sve batalio i uzeo multimedijalni plejer koji mi sasvim lepo zavrsava posao, ne trosi mnogo struje i nema nijedan ventilator.


Meni preko XBMC-a bude opterecenje od 20% prilikom pustanja 1080p sa 16 ref. frejmova( na prethodnim stranama sam opisao mašinu). Trenutno sam na poslu, nisam kuci, inace bih ti poslao screen shot(to je ono sto ove stvarcice tipa ATV ne mogu da urade). Verovatno zato sto integrisna grafika ima podrsku za dekodiranje videa. A to sto ti nisi uspeo da namestis XBMC, zaista ne znam sta je u pitanju. probaj XBMC beta3, pa ako negde zapne javi se na forum. Mada ne bi trebao da imas nikakvih problema. Ja sam ga stavio i šljaka bez ikakvih problema. Jedino je bitno ukljuciti hardversko dekodiranje ukoliko grafička kartica ima tu mogucnost.


[ component @ 01.03.2012. 09:11 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:Znaš li ti koliko 480p ili 720p filmova može da se DL-uje za vreme DL jednog 1080p?  


Naravno ovde ne pričamo o pirateriji, već o filmovima koji mogu besplatno da se skinu sa interneta Ako je tako onda da ti odgovorim da ne mogu da stignem da pogledam toliko filmova koliko brzo mogu da se downloaduju. Jedino da ih skidaš preko dialupa ili 3G-a


Što se tiče opterećenja procesora, i meni je negde na 10-tak %. Čak i ova stara NVIDIA ima podršku za VDPAU, a na sebi nema ni ventilator. Još jedan plus za PC je to što na svom media centru imam oko 4TB hard diskova. A o komforu daljinskog da ne govorim. Ni jedan daljinski koji sam probao nije mogao da mi zameni pravu tastaturu. Možda ja previše očekujem od takvog uređaja, ali s vremena na vreme želim da prosurfujem (ili da napišem neki post na forumu) iz fotelje, a onda ili ćeš paliti drugi računar ili ćeš poželeti tasturu. Za sada koristim Logitech K400 i prilično sam zadovoljan.

U glavnom, svakom odgovara nešto drugo i zato i postoje razni uređaji. Nekom je prednost kompaktan all-in-one uređaj, a nekom mogućnost da prikači 3-4 HDD-a i da može da downloaduje torrent i subttile na samom uređaju
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2012. 10:43 ] @
Ma jasne su mi prednosti kada je PC multimedialni uredjaj, zato sam dugo i pokusavao da to napravim. Ali sam na kraju digao ruke i uzeo multimedijalni plejer sa mrežnim priključkom. On cak i nema hard disk jer mu ne treba, sve mu je na mreži.
[ symbian_6p @ 01.03.2012. 11:17 ] @
tako je.to..uvek sam za Media player...nego da budzim komp....pa ja imam Macpro sa prilicno jakom konfiguracijom..pa mi ne sluzi bash on kao media player.....mada sam ga i tako probao,i kacio na Tv,i sve odlicno radi....
meni sladji moj AppleTv i AndroidTv...i zavaljen na krevet.....e,pa to je ipak pravljeno za Tv....:)
[ bakara @ 01.03.2012. 11:25 ] @
Citat:
component: Nije valjda da film od 480p pre pogledaš nego 1080p? Nadam se da znaš da je ovo oznaka rezolucije i ako pustiš oba filma u isto vreme oba će se i završiti u isto vreme Dakle, ako već imaš mogućnost da nešto gledaš u boljem kvalitetu, zašto to ne bi radio?!?

Ja ne gledam rezoluciju nego film, ako ti mislis da film DVD kvaliteta nije dobar onda je to tvoj problem...
Napisao sam da ja odgledam ogroman broj filmova godisnje, vecina ni ne postoji u 1080p rezoluciji, i sad je to kao dobar razlog da ga ne gledam?

Citat:
Predrag Supurovic: Znaš li ti koliko 480p ili 720p filmova može da se DL-uje za vreme DL jednog 1080p?

A i Pedja se razume u filmove
Bez obzira koliki link imas ovo pravilo ce uvek da vazi ^^

Citat:
Predrag Supurovic: Interesantno, ja sma godinama pokušavao to da napravim i nikad mi nije uspelo jer svi multimedijalni softveri koje sam proao ili ne rade ili traže nenormalne resurse na računaru da bi radili. O komforu bez daljinskog da ne govorim. Na kraju sam to sve batalio i uzeo multimedijalni plejer koji mi sasvim lepo zavrsava posao, ne trosi mnogo struje i nema nijedan ventilator.

Ja gore napisah isto, i da je to skupo zezanje pogotovo kada uzmete dobro kuciste a sve to opet nece biti dovoljno elegantno da se stavi pored hi fi komponenti a moguce su i razne smetnje u zvuku koje stvara zvuk ventilatora i hard diska, a o daljinskom je tek posebna prica, igra bez granica posle sam kupio WDTV i jedno vreme se zezao sa modovanim fw, a cim je izasao novi ATV pojurio sam da ga nabavim i tu se sad smirio



[ symbian_6p @ 01.03.2012. 11:35 ] @
a ja se i dalje ne smirujem..:)opet ce kurve da izbace nesto bolje....cek za koji mesec mozda izadje iTV..:)
[ bakara @ 01.03.2012. 11:41 ] @
Citat:
component:

U glavnom, svakom odgovara nešto drugo i zato i postoje razni uređaji. Nekom je prednost kompaktan all-in-one uređaj, a nekom mogućnost da prikači 3-4 HDD-a i da može da downloaduje torrent i subttile na samom uređaju

Ne znam kako si stekao utisak da neko od nas ne moze nesto sa ATV, ukljuciv i kacenje eksternih diskova....ja recimo na mrezi imam 3TB, a i torrent moze da skida ako nekome treba, subtitle se valjda podrazumeva.

Moram snimiti jedan video klip gde moja kcerka od 4 godine sama zna da odabere i pusti crtani film.

@symbian_6p
Ti bre nisi normalan....
[ component @ 01.03.2012. 12:46 ] @
Moram priznati da do sada nisam koristio ATV (pretpostavljam da je prilično zgodna i praktična stvarčica). Trenutno koristim PC zato što sam ga već imao. Instalirao sam besplatan OS, besplatan softver i sve što sam uložio u čitavu konfiguraciju je 3.000 din za tastaturu. Kao što sam rekao meni je važno da na uređaj mogu da prikačim veći broj hard diskova. Znam da je moguće preko mreže pristupati drugim diskovima, ali mi to ne odgovara.
Citat:
bakara: Ne znam kako si stekao utisak da neko od nas ne moze nesto sa ATV, ukljuciv i kacenje eksternih diskova....ja recimo na mrezi imam 3TB, a i torrent moze da skida ako nekome treba, subtitle se valjda podrazumeva.

Ako sam te dobro razumeo na ATV-u možeš imati veći broj HDD-a? Tj. ne moraš paliti drugi računar ili imati neki drugi network HDD uređaj? Da li mogu na samom ATV-u konvertovati subtitle (ili ih editovati) pošto mi se dešavalo da ne mogu da nađem subtitle za odgovarajući framerate i slično? Ovo me stvarno interesuje pošto kolega je u procesu nabavke nekog sličnog uređaja pa me pita za savet.

A sad ono sa čim nikako ne mogu da se složim: da je gledanje filma niske definicije isto (ili bolje) od gledanje tog filma u HD-u. Naravno ako pričamo o istom filmu. Moj TV je 720p i takve filmove i gledam. Imao sam prilike da gledam filmove i na 1080p i naravno da neću iz zavisti reći da je to po nečemu lošije od 720p. Mojom konekcijom dnevno mogu da skinem 6-8 filmova u FullHD-u (a skidam ih u 720p). Toliko filmova ne pogledam nedeljno. Imam još koji TB praznog prostora na disku tako da ni to nije problem.

Tako da na ovo:
Citat:
bakara: Ja ne gledam rezoluciju nego film, ako ti mislis da film DVD kvaliteta nije dobar onda je to tvoj problem...

mogu da kažem samo: "no comment"
[ bakara @ 01.03.2012. 13:49 ] @
Citat:
component: Ako sam te dobro razumeo na ATV-u možeš imati veći broj HDD-a? Tj. ne moraš paliti drugi računar ili imati neki drugi network HDD uređaj? Da li mogu na samom ATV-u konvertovati subtitle (ili ih editovati) pošto mi se dešavalo da ne mogu da nađem subtitle za odgovarajući framerate i slično? Ovo me stvarno interesuje pošto kolega je u procesu nabavke nekog sličnog uređaja pa me pita za savet.


Naravno sve je preko mreze, a objasnio sam jos da je to bitno i zbog samog zvuka gde HDD pravi smetnje koje se cuju.
Jos ako imas kao i ja vise umrezenih racunara (moj ceo komsiluk) pa mozes pustati i sa komsijinog shvatis da su tvoji terabajti apsolutno jednaki ostalim, a jos u matematiku dodaj i internet i gomilu ljudi koja takodje deli isto...shvatis da ni USB nije nesto sto ces preterano koristiti.

Sto se titlova tice mogu sve isto sto i ti...tu nema nikakve razlike.

Citat:
component: A sad ono sa čim nikako ne mogu da se složim: da je gledanje filma niske definicije isto (ili bolje) od gledanje tog filma u HD-u. Naravno ako pričamo o istom filmu. Moj TV je 720p i takve filmove i gledam. Imao sam prilike da gledam filmove i na 1080p i naravno da neću iz zavisti reći da je to po nečemu lošije od 720p.

Moj TV je full HD 1080p ali kao sto rekoh svega par filmova sam pogledao u 1080p kvalitetu sto niposto ne znaci da je 1080p los vec da je razlika samo u rezoluciji videa dok je zvuk uglavnom isti, a to je nesto sto se pre primeti nego broj tacaka na slici.

Druga stvar za sta koristim ATV je slusanje muzike i to kao HI FI komponentu bez ikakve potrebe da palim TV (ATV se pali za 2 sec) ima nenormalan broj kvalitetnih internet radio stanica, a airplay radi savrseno.


Citat:
component

mogu da kažem samo: "no comment"

Nema ljutnje, nista lose nisam mislio ovim, i onako smo zajedno na ovoj temi zato sto nas interesuju iste stvari
[ zunomiljan1 @ 01.03.2012. 15:26 ] @
Msilim da je ovo celo prepucavanje nepotrebno. Sustina je ako hoces nesto losiju sliku i manje ocija i da ti sluzi samo za pustanje do 720p, slusanje muzike i imas drugi racunar koji ce stalno biti upaljen onda uzmes ATV za tih 85$, a za koje mi niko nije rekao gde u Srbiji moze da se kupi.
S druge strane ako hoces da pustas 1080p, imas hard, ne zavisis od drugih izvora(racunara) onda napravis HTPC za 160 eura.
Sve ima svoje prednosti i mane. Ocito su potrebe kao i budzeti razliciti. Zbog toga i postoji mnogo resenja na trzistu. Uvazavam svačiji stav.
I fića je auto, i košta svega par stotina eura...
[ bakara @ 01.03.2012. 17:39 ] @
Citat:
zunomiljan1: Msilim da je ovo celo prepucavanje nepotrebno.

Ja nisam ovo shvatio kao prepucavanje, ako neko jeste ima izvinjenje od mene.

Citat:
zunomiljan1: Sustina je ako hoces nesto losiju sliku i manje ocija i da ti sluzi samo za pustanje do 720p, slusanje muzike i imas drugi racunar koji ce stalno biti upaljen onda uzmes ATV za tih 85$, a za koje mi niko nije rekao gde u Srbiji moze da se kupi.
S druge strane ako hoces da pustas 1080p, imas hard, ne zavisis od drugih izvora(racunara) onda napravis HTPC za 160 eura.


Kako mislis imas HTPC a ne zavisis od racunara, pa upravo bas tako zavisis od racunara, ja imam mrezni disk na kome se nalazi sadrzaj za streming, ne mora da radi racunar, u ostalom imam xbmc i potpuno iste opcije kao i ti.
Citat:
Sve ima svoje prednosti i mane. Ocito su potrebe kao i budzeti razliciti. Zbog toga i postoji mnogo resenja na trzistu. Uvazavam svačiji stav.


Moj audio sistem je placen oko 2000 eura, bez TV i bez ATV, toliko o budzetu.
[ symbian_6p @ 01.03.2012. 21:15 ] @
ATV2 kupljen na SMUG forumu(macserbia.org)za 90 eura...imao neki lik 100 komada,i naravno prodao za 2 nedelje....povremeno ih ima jos,sad neki momak valja,par komada,ali malo preteruje i ceni 150 eura,jer je Verovatno cuo sta sve moze sa Jailbrekom,pa se napalio da zaradi.....cak i nudi Jailbreak(samim tim ,ne prodaje uredjaj kao Nov ,jer mu radio hack,pa morao da ga otvara iz kutije....al dobro..svaka roba nadje kupca....
a sto se tice Airplay-a..to je nesto najjace sto sam poceo da koristim u zadnje vreme....sve je vise programa koji to podrzavaju.....nasao sam i par dobrih za Android...pa se sad igram sa zeninim HTC-ejem...:)...ako neko ne zna,cemu to sluzi...evo jednog banalnog primera..imate brdo snimaka u mob fonu..pustite video,a on ide bezicno na LCD TV...:)al uz pomoc AppleTv-a....naravno ..muzika,slike....
ima sad i dobrih gotovih HTPC mashina....ali su prilicno cene velike....i jako su lepi..mali...a mocni....mada da mi se sad baca lova i budzi neki HTPC..bez razmisljanja bi uzeo neki noviji MacMini....ijao kako bi to samo radilo ispod Tv-a....

[ abyss @ 02.03.2012. 09:40 ] @
@symbian_6p

Jel postoji jos neki media server osim serviio-a a da moze da strimuje rss fidove?
Serviio je mnogo zahtevan za instaliranje na openwrt.
[ boki99 @ 02.03.2012. 10:35 ] @
Za Icefilms rapidshare dozoljava download brzinu samo 2mb ako je free user. Bezveze. Od ovog plugina zasad nista. Ceka se neka nova verzija navodno sa drugim servisom slicnim Megauploadu. Kako gledate stream filmove sad?
[ symbian_6p @ 02.03.2012. 11:25 ] @
Navi-X za gledanje filmova..u Okviru programa XBMC,ili Boxee..
ne znam ni za jedan drugi program koji vrti RSS video fidove....meni je Serviio..vrh....probaj PS3 Media server...mislim da on ima neke opcije za ubacivaneje linkova...
[ gari021 @ 02.03.2012. 14:58 ] @
Nalazio sam ja i dosta jeftinije od ovoga. 135e je malo bezobrazno
[ boki99 @ 02.03.2012. 15:29 ] @
Jeste da je u USA ispod 100 dolara ali 110 evra kod nas je sasvim pristojna cena. Toliko sam ga ja platio u Apple store u Italiji...
[ bakara @ 02.03.2012. 15:56 ] @
Nemojte ovde postavljati linkove do drugih foruma.
[ symbian_6p @ 02.03.2012. 16:27 ] @
ok,htedoh da uputim ljude na forum ,gde se cesto prodaje AppleTv...al dobro neka nadju sami:)
[ bakara @ 02.03.2012. 16:55 ] @
Citat:
boki99: Jeste da je u USA ispod 100 dolara ali 110 evra kod nas je sasvim pristojna cena. Toliko sam ga ja platio u Apple store u Italiji...

cena za evropu je i onako 120€, tako da je to OK cena.
http://www.apple.com/de/appletv/

Citat:
symbian_6p: ok,htedoh da uputim ljude na forum ,gde se cesto prodaje AppleTv...al dobro neka nadju sami

Znaju ovde da se snadju, ne sumnjaj
[ bakara @ 08.03.2012. 09:01 ] @
Novo:
xbmc EDEN RC 2

http://xbmc.org/

I novi AppleTV HD

U pretprodaji za samo 99$
http://www.apple.com/appletv/specs.html


[ boki99 @ 10.03.2012. 17:41 ] @
Ljud ajde neko ko zna da mi pomogne. Stigao mi je jos jedan Apple Tv verzija 4.4.3, kad povezem na najnoviji seas0npass sa kojim bi trebalo da se odradi untethered jailbreak on mi izbaci gresku : apple tv is not eligible for this version

Sta da radim da ga jeilbrekujem posto ovako ne ide?

[ bakara @ 12.03.2012. 17:59 ] @
Citat:
boki99: Ljud ajde neko ko zna da mi pomogne. Stigao mi je jos jedan Apple Tv verzija 4.4.3, kad povezem na najnoviji seas0npass sa kojim bi trebalo da se odradi untethered jailbreak on mi izbaci gresku : apple tv is not eligible for this version

Sta da radim da ga jeilbrekujem posto ovako ne ide?

Ne mozes da radis jailbreak sa tom verzijom, probaj sa 4.4.4, mada je u medjuvremenu izasla nova verzija pa mozda i ne prodje.

Javi sta si uradio...
[ boki99 @ 13.03.2012. 21:38 ] @
Moze jailbrake sa verzijom 4.4.3 i to untethered. Sve je proslo OK, seas0npass za sada vise neradi. Cekao se par dana novi softver. Uradio ga je sn0wbreeze. Sada moze jailbreak i offline da se radi. A ne kao kod sesonsa. Posto ga apple vise ne sign-uje.
Uglavnom sve je OK i sve se moze jailbreakovati do verzije 4.4.4

Pozdrav!
[ boki99 @ 07.04.2012. 22:28 ] @
Evo da se neadje nekom korisno. Ako vas mrzi da desnim dugmetom apple tv remote premotavate film mic po mic. Iskopirajte ovaj fajl u /private/var/mobile/Library/Preferences/XBMC/userdata/keymaps/

Proradice vam u XBMC gornje dugme i moci cete da premotavate u velikim skokovima.
[ Nonex @ 23.04.2012. 12:04 ] @
Jedno pitanje, ne mogu sam da provalim.
Da li se slike za filmove vuku sa neta ili se negde downloaduju.
Ubacio sam folder, pustio skeniranje i prolazi ok ali ne mogu da provalim da li slike/postere vuce remote ili ih negde smeta.
[ bakara @ 23.04.2012. 19:21 ] @
Citat:
Nonex
Da li se slike za filmove vuku sa neta ili se negde downloaduju.
Ubacio sam folder, pustio skeniranje i prolazi ok ali ne mogu da provalim da li slike/postere vuce remote ili ih negde smeta.

Kada namestis putanju do filma i namestis scraper koji ce da pronadje omote on ih smesti u svoj library, i posle samo osvezava i dopunjuje taj library.

E sad, ja cesto uradim export library-ja i onda sve omote i ostalo sto ste dali da skine usnimi u folder gde se film i nalazi, tako da ako sledeci put radite scan za library nece vuci opet sve sa neta vec ce pokupiti iz foldera.

Mozda sam konfuzno objasnio, ali nadam se da si razumeo?