[ Chronoleon @ 26.05.2011. 17:39 ] @
Imam tabelu Korisnik, koja sadrži korisnike, jedan korisnik može da ima više kontakta. - to je zamisao
Postavio sam sledeći model tabela.




Da li bi, i koja polja bi trebalo da dodam u tabeli Kontakt?

Edit:
Ovo su mi nove tabele.


Access mi javlja grešku "This expression is typed incorrectly, or it is too complex. . ." ako pokušam da otvorim jedan slog u tabeli Korisnik.
Kako da rešim ovo?

[Ovu poruku je menjao Chronoleon dana 26.05.2011. u 19:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Chronoleon dana 26.05.2011. u 19:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Chronoleon dana 26.05.2011. u 19:29 GMT+1]
[ Zoran.Eremija @ 27.05.2011. 01:41 ] @
Nisam bas shvatio odnos izmedju Korisnika i Kontakta, ali prema Vasem kazivanju predlozio bih vam sledeci model.

[ Chronoleon @ 27.05.2011. 08:57 ] @
Zelim da jednog korisnika povezem sa vise kontakta.
Da li mi za to treba 3. tabela koja će da poveže Korisnika i Kontakta, ili su 2 dovoljne?
Relacije iz vaše dodate baze su:

Je l' su namerno tako povezane? Nemam mnogo iskustva u kreiranju/projektovanju baza. .
[ Zoran.Eremija @ 27.05.2011. 10:51 ] @
Da bi se nesto dobro izmodeliralo neophodno je pre toga jasno opisati i predstaviti procese koje posmatrate, kao i objekte od intresa posmatranja. Isto to vazi i kada trazite pomoc. U prethodnom mom postu ogradio sam se da nisam dobro razumeo uloge Korisnika i kontakta, sto i dalje ostaje nejasno. Prema onome kako ste opisali tako sam Vam predlozio model. Da li je dobar zavisi od toga koliko dobro opisete sve objekte. Recimo sta je to Korisnik u realnom svetu a sta je to Kontakt?!?!? Moze li jedan korisnik da bude ujedno i kontakt drugome korisniku i obrnuto?!?!?!
[ Chronoleon @ 27.05.2011. 18:46 ] @
Sad skontah da nisam pomenuo da ovu bazu želim da koristim za imenik.
Korisnik se uloguje sa svojim nalogom i šifrom, i ubaci kontakte koji se vezuju za njegov nalog.
Drugi korisnik može da se uloguje sa drugim nalogom, i da ubaci nove ili iste kontakte, ali oni nemaju veze sa kontaktima koji su povezani sa prvim nalogom.
Izvinite što nisam odmah ovo objasnio. :(
[ Zoran.Eremija @ 28.05.2011. 15:40 ] @
Na osnovu poslednjeg pojasnjenja predlozio bih Vam sledeci model.

[ Chronoleon @ 28.05.2011. 18:33 ] @
Hvala.