[ bpredic @ 27.05.2011. 09:01 ] @
Uzeo sam Huawei U8110 uz paket i za te pare sam samsvim zadovoljan telefonom. Sa originalnim softverom je bio malo spor, ali kada sam mu ubacio FZF 5.2 (Takodje Eclair 2.1.1) u kombinaciji sa cpu overclock i radi sasvim pristojno. E sada, po svim forumima sam procitao da je micro SD kartica koja ide uz ovaj telefon najgoreg moguceg kvaliteta, pa cak i fake velicine i da je to najcesci uzrok nestabilnog rada, usporavanja i resetovanja i da sve to nestaje posle zamene kartice nekom kvalitetnijom. Posto sam ja sve vec instalirao i konfigurisao, zanima me koja je procedura da sve to prebacim na neku drugu, kvalitetniju micro SD karticu? Da li je dovoljno samo da iskopiram sadrzaj u Windows-u koriscenjem card readera?
[ calexx @ 27.05.2011. 09:22 ] @
Ja sam to radio bezbroj puta, od prvih Symbian telefona do ovog Huawei i nije bilo problema. Jedino je možda dobro da karticu formatiraš u telefonu pa posle prebaciš šta ima. Inače sam ja uzeo ovaj telefon čim se pojavio sa paketom i nisam dobio karticu ... mada je to najmanji problem jer imam gomilu koju sam svojevremeno kupio u trenutku čudno niske cene. :)
[ bpredic @ 27.05.2011. 09:29 ] @
Ako sam dobro razumeo, Android nista sistemski ne cuva na kartici, telefon moze da radi normalno i ako izvadim karticu?
Sto se tice formatiranje, to radim iz onog boot menija (posto mora da bude ext3)?
[ calexx @ 27.05.2011. 11:02 ] @
Pa valjda je lako da to probaš. Kod mene su obe kartice (Huawei i Wildfire) fat32 ali se ne saćem da li je tako bilo ili sam ih ipak formatirao u kompu. Wildfire je došao sa 2GB karticom ali sam je odmah zamenio drugom od 4GB koja je bila u 6120 a kopirao sam na kompu ... moguće da su obe bile fat32.
[ Zoran Milovanovic @ 27.05.2011. 11:20 ] @
Posto koristis custom ROM, jesi li pravio ext particiju na kartici? Moguce je da ti je /data/application folder mountovan na SD (ukoliko imas ext particiju pored fat32 na kartici). To znaci da neces imati aplikacije i njihove podatke kada budes samo prekopirao sadrzaj koji se nasao na staroj kartici.

U svakom slucaju udji u recovery mod i napravi beckup kompletnog ROM-a. (napravice ti .zip file na kartici u nekom folderu). Sacuvaj taj .zip file.

Ukoliko nakon menjanja kartice i vracanje podataka na karticu ne budes imao instalirane aplikacije i njihov cache (setovanja i podaci) na telefonu, iskopiraj onaj .zip file na karticu i re-flash-uj ga. Trebalo bi da se sve vrati u normalu.

Mozda ces morati pre instalacije .zip file da napravis rucno ext particiju na karticu. Nisam siguran.


- Ukoliko nemas ext particiju na kartici, sve bi trebalo da radi obicnim kopiranjem folder-a i file-a na novu karticu. Mada backup ti ne steti nikako. ;-)

Pozdrav.

BTW. Moj ti je savet, da ukoliko taj ROM podrzava sd-ext to i odradis. Napravis particiju od 512-1024MB na kraju kartice sa nekim ext fajl sistemom ext2 ili ext3, mozes i ext4 ali iskljuci journaling da ti ne bi drljao karticu non stop. Tada ces moci znatno vise programa da instaliras na telefon bez da ostanes bez mesta na telefonu. To je ustvari produzetak interne memorije na kartici. Trenutno imam oko 80+ aplikacija na telefonu, a zauzece interne memorije telefona je ~30Mb. ;-)
[ Luccio @ 28.05.2011. 08:17 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic

BTW. Moj ti je savet, da ukoliko taj ROM podrzava sd-ext to i odradis. Napravis particiju od 512-1024MB na kraju kartice sa nekim ext fajl sistemom ext2 ili ext3, mozes i ext4 ali iskljuci journaling da ti ne bi drljao karticu non stop. Tada ces moci znatno vise programa da instaliras na telefon bez da ostanes bez mesta na telefonu. To je ustvari produzetak interne memorije na kartici. Trenutno imam oko 80+ aplikacija na telefonu, a zauzece interne memorije telefona je ~30Mb. ;-)



Jaoj , daj Zorane neko detaljnije objašnjenje oko ovog postupka , molim te ! Trenutno imam upravo ovaj problem sa manjkom interne memorije , čak ni update aplikacija ne mogu da odradim ! Imam App2sd instaliran i prebacio sam sve što mogu i opet je manjka interne memorije .

Hvala unapred za trud !

HTC Wildfire sa 2.2
[ Zoran Milovanovic @ 28.05.2011. 12:05 ] @
Luccio, WF 2.2? Najnesrecniji slucaj. :-( Da li ti je telefon root-ovan? Ukoliko nije, pogledaj ovu temu ovde. Moraces da ga nosis u servis da ga hardware-ski otkljucaju/root-uju.

Poslednjim update-om (2.1 ---> 2.2) su zakljucali bootloader. Udji u HBOOT (Ukljuci telefon drzeci volume down + power button) zatim odaberi HBOOT i ukoliko je verzija 1.01.xxx, ugasio si ga (ne bas skroz - cekam potvrdu na onoj temi koju sam linkovao, ali mislim da imas full root tada).

Ukoliko je HBOOT verzija 0.80.xxx onda imas sanse da resis muku, bez servisa (ali iskreno ne verujem da je stara verzija HBOOT-a).

Javi prvo da li imas root-ovan ili ne telefon. Posto je potrebno instalirati drugi ROM (ukoliko ti se dopada Sens UI, ne brigaj, imas custom ROM-ove sa Sens-om) koji podrzava sd-ext. Stock ROM nema (ili ja nisam nasao) podrsku za tako nesto.

p.s. Mozda je bolje da otvoris novu temu, jer ova ipak nije namenjena tome.