[ casper.link @ 28.05.2011. 20:44 ] @
Ne znam da li je još nekome ovo čudo instalirano samo od sebe ali pomalo nervira.
Nemam pojma ni odakle se stvorilo jer nisam ni koristio računar. Elem, google upućuje na ovaj link.
Ima dosta ljudi koji se žale da se instaliralo samo od sebe bez dozvole kroz skype update.
Ne znam da li je virus, malware ili šta već ali ne uliva baš povjerenje?
Ako neko ima više info, bilo bi fino da podjeli.

Pozdrav
[ magna86 @ 28.05.2011. 20:52 ] @
Napravi batch file sa ovom skriptom
Pokreni dvoklikom...na desktopu ces naci log.txt ( notepad)

Kopraj sadrzaj vamo


edit:

Napravio sam ti ja batch...preuzmi ga i pokreni ga...
[ casper.link @ 28.05.2011. 21:07 ] @
Neće da radi. Otvara ga kao notepad dokument. Kopirao sam ga u notepad i snimio kao *.bat ali nema log-a.
A ni jedna od ovih linija mi nije napravila neki txt fajl.

Što se tiče upisa u registar našao sam ih jedno 5-6.

Mislim da možda i nije virus ali sam htio da vidim da li ima neko od vas neku svježiju info nego na onom linku.

[Ovu poruku je menjao casper.link dana 28.05.2011. u 22:36 GMT+1]
[ magna86 @ 28.05.2011. 21:25 ] @
Nesto nisi uradio kako treba,nema veze ;)
Ma samo sam hteo na brzinu da vidim koje unose pravi...

Skipe...ovaj...hocu reci Microsoft opet sranja pravi.
Program je deo update-a Skajp programa i samim tim ne moze biti maliciozno.
[ casper.link @ 28.05.2011. 21:32 ] @
Vidjecemo sta će Skype da kaže.

Ako mognem napisaću ručno lokacije unosa koje je napravio.
[ niki 67 @ 28.05.2011. 22:36 ] @
Meni se danas takodje instalirao Easy Bit Games Go
Bio sam zbunjen-ne mogu da verujem!

Automatski update -iskljucen i opet je proslo!
[ since1986BC @ 28.05.2011. 23:32 ] @
Ja ovo uopste nisam primetio. Sad pretrazim registar i nadjem.
[ niki 67 @ 29.05.2011. 00:32 ] @
Citat:
since1986BC: Ja ovo uopste nisam primetio. Sad pretrazim registar i nadjem.


Kako nisi primetio-posle instalacije pojavila se ikona na desktop-u!

Ode Skype u tudje ruke-odma problemi!(sramota).
[ yolja624 @ 29.05.2011. 06:29 ] @
Mene je regularno pitao da li zelim dodatne igre, i posto sam odbio, nisam primjetio da je bilo sta instalirano "na silu"
[ bachi @ 29.05.2011. 09:51 ] @
Javljaju se korisnici na Skype-ovom forumu koji tvrde da iako su
odbili da se softver instalira, da se isti ipak instalirao.

U svakom slučaju, ovakve stvari zaista ne trebaju Skype-u.
[ Ivan Dimkovic @ 29.05.2011. 11:07 ] @
Citat:

Ode Skype u tudje ruke-odma problemi!(sramota).


Ovo blage veze nema sa kupovinom Skype-a, posto kupovina jos nije prosla ni proceduru za odobravanje od strane regulatornih tela.

Prava adresa za zalbe je Skype - i ovo nije nista novo, sa tom firmom rade oni odavno.
[ Sherlock Holmes @ 29.05.2011. 12:01 ] @
Meni se jos uvek nije instaliralo, aa koristim Skype 4.2, ali mi se desilo nesto drugo, zanimljivo u vezi Skype-a. Naime, pre 2-3 dana sam upalio komp i probao da pokrenem Skype i samo mi se pojavi Send error i Don't send. To mi se desvalo na nekim igricama davno. I onda sam morao da reinstaliram Skype i sada radi normalno. Pomislio sam da mi nije usao neki virus u komp i skenirao sam ga sa Malwarebytes' Anti-Malware i nista nije detektovano. Ne znam sta bi moglo da bude uzrok toga...
[ grunf85 @ 29.05.2011. 13:47 ] @
Citat:
Sherlock Holmes: Meni se jos uvek nije instaliralo, aa koristim Skype 4.2, ali mi se desilo nesto drugo, zanimljivo u vezi Skype-a. Naime, pre 2-3 dana sam upalio komp i probao da pokrenem Skype i samo mi se pojavi Send error i Don't send. To mi se desvalo na nekim igricama davno. I onda sam morao da reinstaliram Skype i sada radi normalno. Pomislio sam da mi nije usao neki virus u komp i skenirao sam ga sa Malwarebytes' Anti-Malware i nista nije detektovano. Ne znam sta bi moglo da bude uzrok toga...


Zdravo!
Ja sam prije 2 dana imao isti problem.
Samo sam obrisao shared.xml fajl u skype folderu i nastavio je sa normalnim radom.

Pozdrav!
[ Sherlock Holmes @ 29.05.2011. 13:54 ] @
Nema mi tog file-a. C:\Program Files\Skype\Phone i imam samo ikonicu Skype. Jesam ovde trebao da udjem? Nema mi nigde shared.xml. Mozda se taj file pojavi kada se pojavi i Sent error i Don't sent, ali sada, kada mi radi Skype normalno, tog file-a nema.
[ Miroslav Ćurčić @ 29.05.2011. 14:27 ] @
@caper-link: neće da ti pokrene jer si ga snimio kao Show-log.bat.txt, Windows Explorer ti krije ekstenziju.
[ Aleksandar Đokić @ 29.05.2011. 17:23 ] @
haha poceo bloat, jao majko
[ Ivan Dimkovic @ 29.05.2011. 17:26 ] @
Poceo? :) Odavno je Skype postao bloatfest... ja ga koristim samo kad moram a ostalo vreme je ugasen potpuno.

Inace, imaju oni dil sa EasyBits odavno... mislim da ovo cak nije ni prvi put da ljudi imaju problema sa tim.
[ grunf85 @ 29.05.2011. 17:46 ] @
Citat:
Sherlock Holmes: Nema mi tog file-a. C:\Program Files\Skype\Phone i imam samo ikonicu Skype. Jesam ovde trebao da udjem? Nema mi nigde shared.xml. Mozda se taj file pojavi kada se pojavi i Sent error i Don't sent, ali sada, kada mi radi Skype normalno, tog file-a nema.


Start -> Run -> %AppData%\Skype

Pozdrav!
[ since1986BC @ 29.05.2011. 19:27 ] @
@niki 67 , uradio sam rucno "Check for updates". Skinuo je nesto, velicine oko 20MB (verovatno novu verziju) i bez (sopstvenog) restarta zavrsio update.
Nista mi nije nudjeno da prihvatim/odbijem.
[ niki 67 @ 30.05.2011. 00:36 ] @
Citat:
since1986BC: @niki 67 , uradio sam rucno "Check for updates". Skinuo je nesto, velicine oko 20MB (verovatno novu verziju) i bez (sopstvenog) restarta zavrsio update.
Nista mi nije nudjeno da prihvatim/odbijem.


Nije ni meni-a ipak je prosla instalacija!
[ X Files @ 30.05.2011. 06:22 ] @
Instalirala se i meni ova ikonica na jednom od racunara, ne znam kako. Vidim, klinac je odusevljen, samo pokrece igrice :)
[ bachi @ 30.05.2011. 07:51 ] @
Ivan Dimkovic napisa:
> ja ga koristim samo kad moram a ostalo vreme je ugasen potpuno.

I kod mene bi, samo kada bi postojala neka alternativa koja je
makar 50% popularna, a da nije još veći bloat od Skype-a. Yahoo
messenger, WLM, ICQ su još veći bloat od Skype-a. :(
[ casper.link @ 31.05.2011. 11:58 ] @
Može li mi neko od iskusnijih reći da li je pametno vršiti eBanking ( ili uopšte provjeravanje mail-a i sl) u ovakvoj situaciji kao što je sa skype-om i ovim easybits-om jer sam vidio da se ljudi žale na "hakovane" paypal naloge i sl. Ja nisam ništa primjetio kod sebe da mi je "hakovano" ali me ljudi malo isprepadaše.

Pozdrav.
[ niki 67 @ 01.06.2011. 19:58 ] @
Easy Bit Games Go postaje napast.Sve pocistim i obrisem i ponovo se instalira samo sto vise ne pojavljuje ikonu na desktop.
Ne znam kako ovo da sprecim.Nekoliko puta sam brisao i svaki put isto!