[ zoksula @ 29.05.2011. 01:05 ] @
Ima dosta traljavih informacija o paypalu pa cu pokusati ovde da odgovorim na najcesce nedoumice.

Lista zemalja i sta se nudi:https://www.paypal.com/uk/cgi-...roved-signup-countries-outside

Pri otvaranju paypal-a ne treba naravno birati prvi set zemlja ni u kom slucaju - zato sto za full verified paypal treba verifikacija za bank accountom.Moje omiljene opcije su Madjarska(kod koje je nemoguc withdraw ali nema nekih drugih problema) ili Slovenija (kod koje je moguc withdraw na karticu ali ponekada ima tehnickih problema).


Cesta Pitanja(tj odgovori):

- Nije potrebno IP adresu iz zemlje koju oces da se registrujes.(potvrdjeno u praksi sa puno paypal naloga)
- Nije pozeljno otvarati vise paypal naloga iz istog browsera(ili cak pc-a) posto je detekcija duplicate naloga uglavnom koristi cookies.Zato je bolje u tim slucajevima otvarati sa drugog pc-a ili windows user account-a.
- Limiti za Sloveniju i Madjarsku su oko 2500E godisnje znaci osim za neki ozbiljniji poso to je sasvim dovoljno. Resetuje se svake godine istog datuma automatski.
- Ovo je po nekim pravilima evropske unije tako da je najverovatnije slicno u celoj evropi.
- Podaci na kartici ne moraju da se poklapaju sa podacima u paypal-u.
- Moze se izgubiti u slucaju banovanja paypal naloga samo ono sto imas na paypal nalogu dakle nista zato sto se nista ne deponuje na paypal account nego paypal automatski vuce sa kartice kada nesto placate.
- Slovenski i Madjarski accounti su u redu i za slanje i za primanje novca.


Kartice:
- Bilo bi zgodno da svoja iskustva napise neko ko je sada probao sa nekom od ovih kartica posto sam ja nisam ove godine napravio nijedan paypal nalog - medjutim sve stare kartice i dalje rade bez problema(master intesa,internet viza intesa,. Kartice ne bi trebale da budu problem - problem se stvara zato sto je internet intesa najzastupljenija i verovatni jedina viza koja radi - pa se onda stvara slika da je to jedina kartica koja radi sa paypal-om. Medjutim verujem da vecina master i kreditnih kartica izdate od nasih banaka rade sa tim sto su master mogu lakse dobiti samo treba pitati - nekakav depozit od 100-200E je obicno sasvim dovoljan.
- Intesa Visa Internet kartica - mada cujem da nekima ne radi od pre 20-tak danas.Medjutim meni radi za placanje bez problema.99% da rade sve nove kartice koje pocinju sa 418340.
- Intesa Master Card Standard (moze da se dobije uz neki depozit). I za nju sam negde cuo da nove nece da rade - medjutim ne verujem da je tako.
- Intesa Amex (99%)
- Druge Master/Kreditne kartice.
[ sonnybg @ 02.06.2011. 04:39 ] @
"Intesa Visa Internet kartica - mada cujem da nekima ne radi od pre 20-tak danas.Medjutim meni radi za placanje bez problema.99% da rade sve nove kartice koje pocinju sa 418340."

Ajde majke ti dodaj NOVU intesa karticu koja pocinje sa 418340 (a sve intesine internet kartice pocinju tako). Znaci radi ako si je dodao pre mesec dva tri , ali ajde sada je dodaj - nema sanse.

a Amex moze da se doda - prolazi
[ fibra @ 10.06.2011. 07:01 ] @
Godinama koristim paypal sa Intesinom Maste karticom. Nedavno mi istekla i pri pokusaju azuriranja podataka... prc. Ne prolazi. Osecam se totalno hendikepirano jer dosta cesto kupujem sa ebaya i iz kineskih robnih kuca.
Da li su prblematicne Master kartice iz Intese ili to vazi za sve Master kartice i iz ostalih srpskih banaka?
Ima li smisla otvarati neku virtuelnu kreditnu karticu ili bolje da izvadim Amex?
[ mikavuk @ 24.06.2011. 20:55 ] @
daj sajtove tih kineskih robnih kuca
pozdrav