[ EXeX @ 13.02.2004. 01:07 ] @
Da li moze neko da mi objasni sta je jar file i zasto se on primjenjuje,koja mu je glavna svrha.Ja sam skuzio da je to nesto poput zip fajla,ali ne znam zasto se koristi jar a ne zip,koja je razlika,zaim dalje sam primijetio da se ponasa kao exe file.
Dalje sto me zanima kako doci do koda nekog JAR fajla i koja mi je glavna svrha i gdje se najvise upotrebljava.
Hvala unaprijed.
[ tweeester @ 13.02.2004. 08:07 ] @
1. JAR file je u osnovi ZIP fajl, samo mu je extenzija promenjena u *.jar. To mozes lako da utvrdis tako sto uzmes WinZip i kazes mu da otvori JAR file i eto ...

2. Sadrzaj JAR fajla su *.class dfajlovi, dakle kompajlirane JAVA klase. Osnovna namena mu je da se gomila class fajlova grupise radi lakseg transporta i manipulacije, dakle sve klase koje cine tvoju aplikaciju spakujes u jedan JAR fajl i to je to, ne moras da distribuiras 1000 class fajlova vec samo jedan fajl.

3. Za JAR fajlove vaze neke dodatne konvencije, jedna od njih je nesto tipa: Ako postoji direktorijum sa nazivom META-INF i u okviru njega fajl sa nazivom MANIFEST.mf onda u tom fajllu mogu/trebaju da se nadju dodatne informacije tipa: Koja glasa je osnovna (main) - to omogucava da se jar fajl automatski startuje dvoklikom ili iz komandne linije sa java -jar <file_name>, dakle samo se iz gore navedenog fajla procita koja je glavna klasa i ona se startuje. Osim ove infomacije moze jos stosta da se nadje u MANIFEST.mf fajlu ali to je vec obimna price ...
[ EXeX @ 13.02.2004. 10:05 ] @
Hvala tweeester.