[ skylarkavenger @ 01.06.2011. 11:55 ] @
Pomagajte braco ko boga vas molim
Pre par dana sam prikljucio sbb docsys 3 modem i net 30/1 i krenuli problemi kojih pre toga nisam imao sa telekomovim ruterom i ppoe konekcijom na tiku
Zaprovo o cemu se radi.Radi meni internet ali se u odredjenim vremenski intervalima prekida i nikako da povucemo vise od 2mbt download,dok na speedtestu ladno izgura 22-30 mbit i to samo tada kad se meri speedtest ili beositi potpuno svejedno koji saajt se koristi za merenje.
Desava se da otvori stranicu do pola i stane ili stoji u mestu i tek odjednom krene da otvara pa stane na pola pa nastavi.Pokusavao sa promenom MTU (ima li neko predlog koji treba postaviti) na wan kartici u tiku (posto je na nju vezan docsys) ali bezuspesno,i dalje se isto desava speedtest prodje 30 mbt a net jedva 2mbt povucemo.
Ako neko ima neku smernicu kako resiti ovaj problem bio bih mu zahvalan.
Mtik verzija 3.22,masina sklopljena od PIV.
Sve sljakalo pod telekomom a sad nece.

[Ovu poruku je menjao skylarkavenger dana 01.06.2011. u 13:40 GMT+1]
[ Kolins Balaban @ 01.06.2011. 13:20 ] @
MTU na ethernet kartici ostaje 1500, kao i MRU. MTU na pppoe clientu koji je dignut na toj eth kartici treba da bude 1492 najvise. Pokusaj ga smanjivati u koracima od po 8, pa vidi kako ti se ponasa veza. Najbolje je da pogledas na sajtu ISP-a (ili nazoves support) kako treba postaviti MTU/MRU na pppoe konekciji.MTU/MRU kod tebe i na providerovoj strani trebaju biti isti, inace se radi enkapsulacija (prepakivanje paketa), sto zahtjeva dodatno vrijeme
[ skylarkavenger @ 01.06.2011. 14:16 ] @
Hvala
ali me nisi razumeo izgleda ili sam ja to pogresno objasnio
dok sam imao telekom i ppoe konekciju sve je radilo.Sada sam otkazao telekom i imam sbb-ov modem cisco model epc3212 eurodocsysemta i 30/1 net.Sada mi se javlja taj problem sa netom. sada nemam ppoe konekciju (posto sam vratio telekom),nego imam dhcp client ukljucen na mreznoj kartici gde je prikljucen sbb-ov modem
nadam se da sam sada bio malo jasniji i da me kapiras
hvala ti u svakom slucaju
[ BigFoot @ 01.06.2011. 14:24 ] @
Probaj ti to prvo direktno na računaru, a tek onda na MikroTik-u. Možda je problem na samom MT, a možda mu i licenca nedostaje...
[ skylarkavenger @ 01.06.2011. 20:12 ] @
Ipak mora da ostoji neka smernica kako resiti ovaj problem
dali moze kabl da pravi ovakve probleme jer mu je duzina oko 50 m
predpostavljam da nije al ko bi ga znao
sto se tice probao malopre i sa verzijom 4 level 4 licencirani
ali isto se desava

[Ovu poruku je menjao skylarkavenger dana 01.06.2011. u 21:36 GMT+1]
[ pajaja @ 02.06.2011. 01:00 ] @
U pitanju je:
1. docsis a ne docsys niti nesto sto se konektuje na mrezne interfejse obzirom da je to specifikacija.
2. pppoe a ne ppoe

Sto se tice tvog problema:
Citat:
nikako da povucemo vise od 2mbt download,dok na speedtestu ladno izgura 22-30 mbit

Kako ste dosli do ove cifre od 2mbps za 'obican' download? Cini mi se malo cudnim obzirom da je speedtest u principu download.

Ako se strane sporo ucitavaju meni se cini kao da koristis los DNS. Poslusaj BigFoot-a i probaj prvo sve to bez mikrotika; trace route neceg sto dugo ucitava.
[ skylarkavenger @ 02.06.2011. 10:51 ] @
Hvala
Greska pri pisanju naziva.Desava se kad ne spavas nocima i onda blokira mozak pa i pisanje naziva postaje pogresno.

da strane se sporo ucitavaju
a DNS je mikrotik pokupio sam od sbb-a
Adresa nije staticka nego dinamicka

Adress 188.2.132.51/22
Network 188.2.132.0
Broadcast 188.2.135.255

Primary DNS 89.216.1.40
Secondary DNS 89.216.1.50


[Ovu poruku je menjao skylarkavenger dana 02.06.2011. u 12:04 GMT+1]
[ NenadS @ 02.06.2011. 11:15 ] @
A jesi li probao da povezes modem sa kompjuterom bez MT-a da vidis sta se desava? To su ti rekli da uradis ali cini mi se da nisi...
[ skylarkavenger @ 03.06.2011. 02:12 ] @
Probao sa kompom direktno vezanim i sve sljaka bez problema
Medjutim sta sam primetio u toku dana.Pored toga sto se prekida trafic prema netu
prekida se i na svim interfejsima u tiku i to na svima u istom momentu,neverovatno
pomagajte braco ko boga vas molim
[ acatheking @ 03.06.2011. 08:35 ] @
Valjda si i sam zakljucio da je nesto do MT. Ili ga menjaj, ili reset podesavanja, pa od 0 sve ponovo. Mogao bi i da upgrade-ujes na noviju verziju, ako ti je licenca legalna...
[ skylarkavenger @ 03.06.2011. 12:22 ] @
jeste ima licencu level 4 aj preporuka na koju verziju
jer vidim da pojedini pricaju kako neke kasnije verzije imaju takodje bagove
i dal je moguce da ova masina sa amd procesorom pravi problem

AM3 AMD Sempron LE-140, 2.70GHz/1MB 64Bit BOX
Gigabyte GA-M52LT-D3
Memorija DIMM DDR3 1GB 1333MHz Kingston KVR CL9

izgleda da je intel bolja varjanta za ovakve stvari