[ nindza@ @ 02.06.2011. 03:33 ] @
Postovanje ,

Da ne duzim i filozofiram previse da li moze predlog nekog Hosting provajdera koji poseduje Data Centar u isto vreme negde u EU i USA kao sto su firme.

Intergenia
- http://www.plusserver.de
- http://www.server4you.de
- http://www.serverloft.com
Data Centar

Leaseweb
Data Centar

Hostdime
Data Centar

Sta mi zapravo treba:
- zakup malo poveci broj IP adresa to nije problem
- da mi ne kace uracunate panel narocito Plesk vec samo da mi ostave cist OS Tooo je malo poveci problem sa bilo kojom od gore navedenih firmi.
- Potreban mi je sto veci Bandwidth 20TB Mesecno, kao i stabilan link Koliko ja znam Flatrate ne postoji kao sto neke od gore nevedenih daju u svojoj ponudi.

U pitanju su poslovne cloud web applikacije, da ne bude sta ce mi 20TB jel jos kao mladi project u razvoju dnevno ode 0,5T.

Unapred zahvalan
Dobro Jutro / Laku Noc
[ Darklord @ 02.06.2011. 08:29 ] @
Hetzner.De

Link je stvarno stabilan i ne znam da sam primetio outage u poslednje 3 godine pola sata sve ukupno ( jednom je ispao core ruter i to je to ). 1gbps link kosta 39e mesecno -VAT ako placas iz Srbije, uracunato 10TB protoka dodatnih 10 mozes doplatiti tj automatski ti fakturisu ako das saglasnost 6.9e -VAT e za 1TB
[ explicit123 @ 02.06.2011. 21:42 ] @
Hetzner kolko ja znam nema DC u USA, vec samo u DE.

Leaseweb ima u USA, NL i u DE (od skoro, kupovinom Nemackog Netdirekt datacentra).
A imas kod njih i flatrate (unmetered traffic) ponude, i nisi obavezan da placas control panel uz servere...
Stabilnost linka, odnosno kvalitet njihovog network-a je na vrhu lestvice u EU.
[ Dusan Filiferovic @ 02.06.2011. 21:47 ] @
Kod vecine dedicated provajdera i nisi obavezan ali nude kao dodatak.
[ hostinginsajder @ 06.06.2011. 12:34 ] @
"- zakup malo poveci broj IP adresa → to nije problem"

To ces malo teze da dobijes kod bilo koga.ip v4 je pri kraju,jedina opcija mozda da registrujes svoj AS ,pa direktno,tj preko nekog indirektno da uzmes neki blok.

"Leaseweb ima u USA, NL i u DE (od skoro, kupovinom Nemackog Netdirekt datacentra).
A imas kod njih i flatrate (unmetered traffic) ponude, i nisi obavezan da placas control panel uz servere..."

Pre nego kupis proveri sta znaci flat,koje ogranicenje ima,koji sadrzaj mozes postaviti a da ti ne suspenduju taj flat
[ Darklord @ 06.06.2011. 12:41 ] @
Ako registrujes AS mozes direkto od RIPE-a da uzmes svoj ip blok mada i oni su polako pri kraju. 2000e je setup i oko 110e clanarina ako placas godisnje. Zalosno je sto USA ima najvise ip adresa mogli bi da im uzmu 100 miliona i podele zemljama koje nemaju dovoljno.
[ nindza@ @ 07.06.2011. 04:04 ] @
Citat:
Darklord: Hetzner.De

Link je stvarno stabilan i ne znam da sam primetio outage u poslednje 3 godine pola sata sve ukupno ( jednom je ispao core ruter i to je to ). 1gbps link kosta 39e mesecno -VAT ako placas iz Srbije, uracunato 10TB protoka dodatnih 10 mozes doplatiti tj automatski ti fakturisu ako das saglasnost 6.9e -VAT e za 1TB


Moram da priznam da imaju stvarno dobru ponudu , ali nemaju DC u USA sto mi je malo problem ali na kraju kako vidim posle silnog pretrazivanja i uzeo bih Hetzner posto vidim da ga ovde svi hvale iako ja nisam bio previse zadovoljan. Muka je ta sto mi kod Hetzner-a nakace odmah plesk kao i kod Intergenia ili ti " Server4You, PlusServer, Serverloft". A nece da mi daju server samo sa OS-om ni u ludilu , silne mail-ove sam razmenio sa njima, kumio, molio, nagovestio da cu kupiti u startu minimum 4-8 servera platiti godinu dana unapred samo da mi daju server i os ali ni da cuju svabe niti Hetzner niti Intergenia.

Tako da sam od njih odustao

Citat:
hostinginsajder: "- zakup malo poveci broj IP adresa → to nije problem"

To ces malo teze da dobijes kod bilo koga.ip v4 je pri kraju,jedina opcija mozda da registrujes svoj AS ,pa direktno,tj preko nekog indirektno da uzmes neki blok.



Znam da je tesko nisam bas bukvalno mislio ali to ce mi biti lakse jel sam spreman i 3x vise da platim po IP sto neki hosteri pristaju a meni odgovara . Ja bih da zaobidjem dodatne registracije u startu, jel ce me 4 servera kostati oko 10.000-12.000 eura .


Citat:
hostinginsajder: "Leaseweb ima u USA, NL i u DE (od skoro, kupovinom Nemackog Netdirekt datacentra).
A imas kod njih i flatrate (unmetered traffic) ponude, i nisi obavezan da placas control panel uz servere..."
Pre nego kupis proveri sta znaci flat,koje ogranicenje ima,koji sadrzaj mozes postaviti a da ti ne suspenduju taj flat


Leaseweb ponude su im super jos mogu sam da okvirno sklopim server cpu, ram, hdd, i ostale djakonije i trenutno sa njima pregovaram oko svega. Samo sto ni meni nije bilo jasno sta tacno podrazumevanju, pa da bih bio siguran da sam lepo skapirao ja im pustio mail i ljudi mi uredno veoma ubrzo za 2h odgovorili da je Bandwidth: Metered, Burstable 95th Percentile, Unmetered, bas kao sto pise 100% sta pise u ponudi sto je meni stvarno ok 20 TB za 100 eura mesecno. Jedina mana je sto nemozes da izaberes link speed vec te sama skripta seta u zavisnosi od odabira saobracaja.


Sada me brine maklice hardware.
Server: HP ProLiant DL120
CPU: Intel Dual-Core G6950 ili Intel Quad Core X3440 ja sam vise za X3440
Ram: 16GB DDR3
HDD: 2x1TB SATA2 RAID1 (Mirror)
Datacenter: Netherlands - Sasvim OK
OS: CentOS 5 64bit
Uplink Port Speed: 1 x 100Mbps Full-Duplex
Bandwidth: 20 TB
IP: 2
Set up: Free
=SUM= 248,80 Mesecno ili ti 2.985,60 Godisnje

Konfiguracije koje sam gledao kod Server4You i kod Hetzner.de

Prosledio sam ima jedan poveci mail sa jos nekoliko pitanja ako sve bude kako treba zasigurno velika sansa da se kupi ovako nesto , ali iako imate jos koji predlog ili nekog hostera koji ima DC svuda po svetu predlozite, a iskreno se nadam da ce ova tema biti od koristi i za ubuduce jel nisam primetio da je neko do sada trazio tako nesto.

Puno hvala na dosadasnjim predlozima
Zelim vam prijatan ili Laku noc barem za mene
[ Dusan Filiferovic @ 07.06.2011. 17:25 ] @
Hetzner ti ne nakaci nista vec nude plesk kao opciju, nemam pojma odakle ti ideja da moras uzeti plesk kod njih. To ti tvrdim jer imam vise servera kod njih.
[ nindza@ @ 14.06.2011. 04:14 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: Hetzner ti ne nakaci nista vec nude plesk kao opciju, nemam pojma odakle ti ideja da moras uzeti plesk kod njih. To ti tvrdim jer imam vise servera kod njih.


Iskreno ne sumnjam samo znam sta su mi nudili preko email-a tj pokusavali da pored servera mi uvale i Plesk.

Ja sam se odluzio za Leaseweb po gore pomenutoj konfiguraciji servera, svidjaju mi se kako su azurni i mozes sve sam po svojoj meri da sastavis , dobio sam mogucnost za zakupim ne ceo blog posto mi ne treba toliko u startu, ali da je moguce izaci mi u susret kako IPv4 tako i IPv6.

Ali pojavio se ne planiro jedan malo poveci prolem koji pokusavamo da resimo, a to je placanje servera jel mogucnost placanja kod njih je samo PayPal ili preko Bank Transfer, na nasu veliku srecu PayPal ne podrzava nase domace kartice barem koje sam ja imao pri ruci a to je RaiffeisenBank Visa i Visa Virtuon, kao i BancaIntesa Visa ne ona internet.

Tako da cim bude bilo promena javljam se kako rade i sve ostalo . . .

Dobro Jutro / Laku Noc
Veliki Pozdrav

[ Darklord @ 14.06.2011. 13:56 ] @
Uz mali "trick" moguce je platiti preko paypal-a
[ nindza@ @ 15.06.2011. 04:06 ] @
Dobro jutro

Citat:
Darklord: Uz mali "trick" moguce je platiti preko paypal-a


A to je registracija preko koje zemlje , i koliko dugo ce potrajati taj nalog dok ga paypal ne blokira . Jel imam paypal nalog ali ne i toliko kesa na payoneer ili alertpay kartica koja je vezana za paypal nalog. Ako imas nacina da ti paypal ostane ziv zanimace ovde ljude posto ih ima poprilican broj.


LeaseWeb je novac skinuo juce oko 10h ujutru , od strane njih dobio mail da su mi skinuli pare sa racuna. Naveli su da ce server biti online najkasnije za 24h

Dobro Jutro / Laku Noc
Veliki Pozdrav

[ Zlatni_bg @ 20.06.2011. 11:22 ] @
Postoji unlimited, zavisi sve od datacentra i toga kako kace racunare na svoju mrezu. U nekim datacentrima ti nude "dedicated port", koji poprilicno kosta. 1GBPS u nemackoj se ne moze naci sa neogranicenim protokom, samo 100MBPS, koji bi mogao da se nadje za nekih 200 evra. Netdirekt je ranije nudio drugaciju ponudu od LeaseWeb-a, iako je isti datacentar u pitanju. Sada njihov sajt redirektuje na leaseweb, inace bih ti pokazao cene neogranicenih protoka.
[ view @ 20.06.2011. 19:51 ] @
200eura za 100mbps(dedicated) = 33TB ??? tesko a da nije overselling

evo ti cene samo protoka jednog broadband provajdera i to na popustu http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1049349
[ Zlatni_bg @ 22.06.2011. 13:03 ] @
Sve zavisi od data centra, i ukupnog linka koji je data centar zakupio :)