[ boki71 @ 04.06.2011. 22:20 ] @
Imam problem sa "seckanjem" i kracim ili duzim "zamrzavanjem" slike na Bugarima.

Kombinacija je Dream sa newnigma2-v3.2.1 i Fausto 1.45 (na PC-u u istoj lokalnoj mrezi u kojoj je i Dream) na kome je podignut Newcamd server, klijent je CCcam 2.2.1. Kvalitet signala je SNR ~10dB sto bi u principu trebalo da bude dovoljno (FTA kanali rade bez greske).

Jednostavno, kanal se otvori, neko vreme radi i onda pocinje ili da "secka" ili da "zamrzava" na po nekoliko sekundi. Imam utisak da se periodi "zamrznute" slike vremenom produzavaju (traju i po 10-20 sekundi sto program cini negledljivim), ali mozda je to samo moj utisak.

Napominjem da nisam imao ovakav problem sa holandjanima dok su radili (uzgred, ako neko ima trenutno vazece kljuceve i spreman je da "deli s drugarima"... ), tj. sve je radilo bez greske.

Sta bi mogao da bude uzrok ovom "zamrzavanju" slike?

Pozdrav i hvala unapred,
Boki
[ gilopile @ 05.06.2011. 00:40 ] @
Isti problem i kod mene sa SS2 i Vplug-om. Samo sto traje `zamrzotina` nekih 1-2 sec. na svakih minut. Ono sto sam ja primetio je, da kada se zamrzne slika, u tom trenutku se u Vplug-u menja DCW kljuc, tako da zasigurno oni nesto petljaju ne bi li nam uskratili i to malo sto mozemo free da izrckamo. Mada, evo sada sam probao i promenili su kljuceve, a novih jos nema:(

I ja se pridruzujem za deljenje sa drugarima:)
[ ludi_milojko @ 05.06.2011. 10:15 ] @
sa faustom dolazi do seckanja!najbolje radi sa pacovanim mgcamdom!
[ DEXA616 @ 05.06.2011. 10:30 ] @
kljuc su promenili pre jedno tri dana . Novi je izasao ubrzo i radi. tako da je problem kod tebe
[ boki71 @ 05.06.2011. 13:34 ] @
@ludi_milojko

Hvala na informaciji!

Nasao sam paket newnigma2-camd-mgcamd1-35a_1.35a-r1_mipsel (trebalo bi da je patch-ovan za Bugare) i instalirao ga. Medjutim, ne mogu da ga nateram da radi na Bulstacom-u, ostalo radi. Sada je to vec verovatno pitanje pravih kljuceva, u pravom formatu, pa bih molio malu pomoc oko toga (na PP, posto mislim da se na forumu kljucevi ne smeju javno razmenjivati).

Hvala unapred,
Boki

[Ovu poruku je menjao boki71 dana 05.06.2011. u 16:05 GMT+1]
[ ludi_milojko @ 05.06.2011. 14:44 ] @
mozda nisi dobro odradio to sa mgcamdom!deinstaliraj mgcamd,restartuj box,preko blu panela skini sa servera originalni mgcamd1.35a i instaliraj!onda ces onaj pacovani samo da preslikas sa total komanderom vec postojeci i dati mu prava na 755,znaci nemogu da budu dva mgcamda unutra vec samo jedan.tako ide procedura,nadji aktuelne kljuceve posto su juce menjali i ubaci!restartuj resiver i mora da radi!
[ boki71 @ 05.06.2011. 15:02 ] @
Razumeo sam da je to je procedura u slucaju gemini image-a, ali ja koristim newnigma-u.

Zato sam nasao odgovarajuci mgcamd paket i instalirao ga (prethodno sam, naravno, deinstalirao mgcamd1.35).

Izvinjavam se sto u prethodnoj poruci nisam bio dovoljno precizan (sada sam to popravio): sam mgcamd sigurno radi - probano na drugim (ne Bulstacom) kanalima, ali Bulsatcom ne radi.

Sto se kljuceva tice, ja imam nov kljuc ali za Fausto (sto ono kazu - Diablo format) pa sam zato i molio za kljuc u odgovarajucem formatu za SoftCam.Key (a i tu izgleda ima razlike).

[ boki71 @ 05.06.2011. 16:30 ] @
Problem resen!

VELIKO HVALA ludom_milojku sto me je uputio na pravi put (patch-ovani mgcamd) a na kraju i za aktuelni kljuc!

Hvala i svima ostalima na trudu da pomognu!

Pozdrav,
Boki