[ Stijak @ 05.06.2011. 22:13 ] @
Nakon što sam na pokušao da otvorim neki slomljeni telekomov link sa domena nadlanu.com i kasnije search-om došao do tužne teme
http://www.elitesecurity.org/t...adrese-nadlanu-com-POBUNIMO-SE U kojoj se korisnici bune (opravdano donekle jer je baš neprofesionalno) zbog ukidanja nadlanu.com adresa...

Mnogo mi je zapalo za oko da su neki tvrdili (i pri tome nije izgledalo da se šale) kako su im adrese nadlanu.com profesionalnije od gmail i sličnih - pa eto - malo da odreagujem...

Kako mail adrese kod provajdera koju dobiješ uz internet (i jedini razlog po meni da je sada neko počne koristiti je ako i ne zna šta je e-mail i misli da je jedini način da ga ima ako uzme provajderov e-mail) i za koju ne znaš da li ćeš nekada u mogućnosti moći da je koristiš ako promjeniš provajdera može izgledati profesionalnije od stalnih adresa - pa bila ona i hotmail ???

Kako vam je tako smješna tvrdnja uopšte i pala na pamet???... Ja svaki put kad vidim da neko koristi telekom.rs ili beotel ili neku sličnu se baš nasmijem... Za eunet jedino imam malo poštovanja jer su postojali i u doba kada su webmail servisi bili sprdnja - pa poštujem neke ljude koji su tamo oduvjek i odlučili su da ne mjenjaju svoju adresu...

Inače, da ovo nije samo moje mišljenje nego stereotip koji uglavnom djele i internet korisnici pokazuje i to kakvo amerikanci imaju mišljenje o npr. ljudima koji koriste AOL adrese (američki internet provajder) i činjenica da o njima postoji mnogo više viceva i stereotipa nego o hotmailu...

Pogledajte npr. ove članke:
http://www.huffingtonpost.com/...s-says-about-you_n_834093.html
http://theoatmeal.com/comics/email_address
http://articles.cnn.com/2010-1...-e-mail-service-aol?_s=PM:TECH

Znači - zaboga ljudi - ako vam se već ne daje 10 dolara godišnje za lični domen - webmail adrese - pa bile one i hotmail (mada bolje da nisu baš hotmail) su mnogo prihvatljivije od provajderovih....
[ Milos911 @ 06.06.2011. 05:54 ] @
Ja to vec mesecima pokusavam da objasnim jednoj drugarici, koja ptt.net adresu koristi za sve. Ne pomaze ni to sto sam joj rekao da joj to sigurno nekad nece biti provajder, da ce sigurno imati vecih problema nego sto bi imala sa gmailom itd itd.... Ali navika je cudo.
Jedino za sta su po meni dobre te adrese ju registracija na sajtove koji ne dozvoljavaju gmail i slicno...
[ Predrag Supurovic @ 06.06.2011. 08:03 ] @
Vrh u celoj ovoj ujdurmi sa imejl adresama je Orion. Kada smo uzeli ADSL od njih oni su nam otvorili imejl adresu i svu korespondenciju sa nama usmerili na tu adresu. A mi niti smo znali da ta imejl adresa postoji niti smo imali nameru da je koristimo.

Prosli smo trnovit put dok ih nismo naterali da nam predracune i druga bitna obavestenja salju na nas poslovni imejl, jer im je iz nekog razloga bas bilo stalo da koristimo imejl adresu na njihovom domenu.
[ Stijak @ 06.06.2011. 09:46 ] @
Da ne spominjem implikacije sigurnosti i privatnosti... Sjećate se da je prije koju godinu donesen onaj restriktivan zakon po kome ne samo što BIA, policija i slični mogu da nam pregledaju elektronsku komunikaciju, već je provajderi moraju čuvati neko vrijeme - pa ne samo što npr. danas mogu odlučiti da čitaju vaše e-mailove u buduće - već mogu otići kod njih - i tražiti šta ste to primali u zadnjih godinu-dve....

E sad - poznajući situaciju u našoj zemlji ne bi me uopšte iznenadilo da sve te stvari idu i bez nekakvih naloga i kontrole (čuo sam priču poznanika koji radi u centrali telekoma srpske da je za telefonski log i SMS tako svakodnevno) i da svako ko radi u pomenutim službama može vrlo lako doći do vaših informacija - pa čak i za privatne potrebe...

Zamislite - smuvate se sa nekom djevojkom koja je pre bila djevojka nekog ljubomornog tipa koji radi u nekoj od službi - pa ovaj počne da vas nadgleda... Ili privredni kriminal - vaš konkurent zna nekoga u policiji pa sredi sa njima da prati vaše poslovne poteze i plati im neku nadohnadu...

E sad - ne sumnjam da će i google dati moje podatke na izvolite na opravdan zahtjev - ali oni ipak to ne rade tako lako... Sjećam se nekih novinskih članaka kada se Dačić povodom onih nekih prijetnji na FBku žalio kako su i google i FB prezahtjevni i traže zvanične zahtjeve našeg ministarstva pravde...

To pokazuje i statistika Google-a http://www.google.com/transparencyreport/governmentrequests/ prema kojoj se nikako nismo našli u listi zemalja (ima u njihovom FAQ) koje primaju više od 10 takvih zahtjeva u periodima od po pola godine... E sad - kako definitivno nisam kriminalac - ne vjerujem da sam ikome posebno bitan da se toliko cimaju... A moja veza sa google-om je enkriptovana - tako da se osjećam mnogo sigurnije...
[ explicit123 @ 06.06.2011. 19:07 ] @
1. Domace sluzbe mogu dobiti pristup na email account kod google, hotmail, itd..

2. Google, hotmail, itd. email moze registrovati bilo ko, i koristiti taj email u bilo koje svrhe.

3. Email kod ISP-a moze dobiti samo korisnik istog, sto znaci da je takav email vezan za lice kome se moze lako uci u trag.
U prevodu, manje su sanse za neke malverzacije koristeci email adrese ovog tipa.

4. Email na domenu ISP-a, zatim google, hotmail, itd. apsolutno su neozbiljni za bilo kakvu komunikaciju u biznis i osetljive svrhe.