[ Stijak @ 06.06.2011. 11:00 ] @
Zovem danas jedan broj u m:tel BiH (+38765xxxxxx) i javlja mi se automat da sam birao nepostojeći broj... I to automat Telekoma Srbije(Telekom Srbija - birali ste nepostojeći broj)... Mislio sam da sam pogrešio broj (iako sam ga zvao iz imenika) - provjerio - zvao opet... Poslije toga zovnem zajedničkog prijatelja u istoj mreži i dobijem ga - on nazove ovu prvu osobu koja na kraju nazove mene (sa tog nepostojećeg broja) - tako da smo se na kraju ipak čuli...

Inače - sa istom osobom sam prije mjesec dana imao isto jedan problem kada sam je zvao i broj je više puta zvonio do kraja... Ali mi ta osoba rekla da joj telefon nikada nije ni zvonio - ali sam to pripisao tome da nije vidjela propuštene pozive ili nešto slično, ali sada kad razmislim... - poslije toga se i nismo čuli preko tog broja...

Da napomenem da sam milion puta provjerio imenik i broj je ispravan (BTW - znam ga i napamet) - u ispravnom međunarnodnom formatu i potpuno identičan broju sa kojega me je na kraju ta osoba i pozvala i da sam prije (do pre mjesec dana) sasvim normalno obavljao pozive sa tom osobom...

Najčudnije mi je što znači imam problem prema tom jednom broju u mreži sa kojom inače saobraćaj funkcioniše - ta osoba nema problem da dobije pozive iz svoje mreže i na kraju kako mi se javlja automat Telekoma Srbije, a ne telekoma Republike Srpske kako bi valjda bilo očekivano ako on ima neki problem u svojoj mreži... Nikada u životu niti sam imao ovakav problem - niti sam čuo da ga je neko imao...

E sad - šta mislite u čemu bi uopšte mogao biti - i da li ima uopšte svrhe da zovem tehničku podršku - da li su oni uopšte kvalfikovani da ovaj problem riješe....
[ enthusy @ 06.06.2011. 12:31 ] @
Male su šanse da će pomoći, ali hajde ipak pokušaj da ubaciš karticu u neki drugi telefon pa da pozoveš.
[ zvezdasbg @ 06.06.2011. 13:02 ] @
Desavaju se te stvari ka m:tel BIH. I meni se nekoliko puta desilo da mi automat saopstava da je broj nepostojeci, a nije...Ko moze pomoci? Pojma nemam....
[ gigamg1 @ 06.06.2011. 14:07 ] @
mene ponekad kad zovu i kada se ne javim, umesto govorne poste se cuje da je broj nepostojeci]
mt:s
[ zderavko @ 11.06.2011. 17:06 ] @
Taj broj koji zoveš ima preusmerenje na nepostojeći broj. Ne znam za emtel mrežu ali za emtees zoveš ##002# za poništavanje svih preusmerenja. Isto važi i za pogrešan broj za govornu poštu. Preusmeravanje ide na +38164710brojtelefonabezpozivnogkoda
[ Stijak @ 12.06.2011. 01:13 ] @
Hvala vam svima na savjetima... Testiraću sledeći put kada budem zvao, jer nisam htio bespotrebno da zovem i testira jer se radi o ozbiljnom kontaktu...

Što se tiče preusmjeravanja - nije to bio problem u mom slučaju jer osoba nije ni pričala, niti bila nedostupna...

Inače - preusmjeravanja u MTSu u slučaju nedostupnosti i zauzeća su po podrazumevanom (default) uključena na broj +381 65 0009600 i pretpostavljam da je to besplatan servis za SMS obavještavanje o propuštenom pozivu, pa ako hoćete i dalje da imate pomenutu uslugu - nemojte isključivati preusmjeravanja...