[ bttp @ 06.06.2011. 18:58 ] @
Za nekih mesec dana mi ističe jedan dvogodišnji postpaid ugovor sa MTS-om, i gledavši uslove ugovora pročitah da sam u obavezi da ih najmanje 15 dana pre isticanja obavestim o eventualnom raskidanju ili ga oni produžavaju na "neodređeni rok".

E sad, ja bih možda raskinuo taj ugovor, a možda bih ga i ostavio s tim da mogu da ga raskinem kad god mi odgovara, s obzirom da nemam više obavezu.

Koliki je taj njihov "neodređeni rok" za koji produžavaju ugovor, ako se ja ne pojavim? Logično bi bilo da ga produžavaju iz meseca u mesec dogod ga ja ne raskinem, ali ne bi me čudilo da ga oni na svoju ruku ne produže opet na dve godine pa da me duže da im još toliko plaćam pretplatu iako na to nisam pristao.

Da li moram lično da se pojavljujem u poslovnici da ih obavestim kako ne želim da se vezujem na nove dve godine ili na bilo koji njihov "neodređeni rok" ili mogu da pozovem kol centar i javim im da mi ne produžavaju ugovornu obavezu već da smatraju da ostajem pretplatnik bez ikakvog određenog roka na ugovor.

Da li po isteku tog ugovora ja potpisujem novi ugovor, ako želim da ostanem pretplatnik ali bez obaveze, ili kako to ide?

Nikad nisam bio vezivan ugovorom na rok, pa ne znam kako to ide po isticanju istog, a najviše me brine taj njihov "neodređeni rok" na koji oni produžavaju ugovor ako se ja ne pojavim.
[ calexx @ 06.06.2011. 19:30 ] @
Baš kako ti odgovara, po isteku tog ugovora si korisnik na neodređeno vreme i u svakom trenutku možeš da prekineš ili napraviš novi ugovor. Naravno, ostaje onaj rok od 15 dana ali nemaš nove obaveze.
[ SlobaBgd @ 06.06.2011. 20:33 ] @
Isti slučaj, ističe mi uskoro ugovor kod mts-a, paket mix 750. Ako odlučim da da ostanem kod njih na postpaidu, moram li da pravim novi ugovor od godinu - dve za povoljniji paket ili mogu da izaberem jeftiniju tarifu i da koristim dok mi odgovar, a da prekinem kad hoću (uz najavu prekidanja, razume se)?
[ calexx @ 06.06.2011. 20:56 ] @
Možeš kako hoćeš, ja sam posle isteka prebacio na najmanji paket a kasnije potpisao novi sa opet malo većom tarifom. Kada istekne ugovor, možež da menjaš pakete svakog meseca (po određenoj ceni), da raskineš ugovor, da sklopiš novi ...
[ SlobaBgd @ 06.06.2011. 22:18 ] @
OK, hvala!
[ bttp @ 07.06.2011. 01:43 ] @
Znači, ako sam dobro razumeo, ako se ja ne pojavim sada tamo pre isticanja ovog ugovora oni će mi ga produžiti za sledeći mesec, te ja mogu da ga raskinem kad god mi odgovara - za mesec, dva, tri...?
[ zvezdasbg @ 07.06.2011. 09:04 ] @
Posle isticanja ugovorne obaveze sa njima se mozes raskantati kad god oces. Stoji rok od 15 dana, ali u praksi mislim da se ugovor raskida dan dva posle podnosenja zahteva. Niko te nece ponovo obavezivati jer za svaku ugovornu obavezu je potrebna tvoja pismena saglasnost.
P.S.
Ovo vazi za Telenor i MTS. Kod VIP-a verovatno postoje neka posebna pravila.