[ Vujkemax @ 13.02.2004. 12:41 ] @
Ljudi imam zesci problem sa idiotskim Windows 2000 ( Proffesional Edition ). Pomozite !

Igre kao sto su AVP2 ili Max Payne ili uopsteno igre sa 3D engineom zablokiraju u Windows2000.
AVP2 posle nekih 30 min izgubi teksture i blokira sa porukom koju Windows izbaci tipa : "avp2.exe
is generated erorrs and must be closed."

Nazalost, to se ne desava samo u igrama. Photoshop, Dreamweaver i jos mnogo programa imaju slicni problem. Kada sam na Internetu, posle 15-20 min Windows izbaci poruku "scvhost.exe is generated erorrs .... itd." i onda prestanu da rade linkovi. Desava se i da Explorer.exe ili Iexplore.exe izbace erorr ili slicno...

Reinstalacija svih drajvera,ploce,Windowsa i svega ostalog ne pomaze.U System Devices je sve ok, nema problema ili konflikta.
Testirao sam da li ima virusa ili trojanaca ili sl. Probao sam vise antivirusa.
Nema nista, cisto je.


Pomagajte !!!
[ Corey @ 13.02.2004. 14:15 ] @
Da li si ti cuo da je W2000 njesra za igrice.Zasto se ednostavno ne prebacis na nesto novije i bolje kao na primer XP!
[ matija-s @ 13.02.2004. 14:35 ] @
Idiotskim WIN2000?Pa daj malo razmisli samo ime Windows 2000 PROFESSIONAL ti govori da to nije OS za igrice i igranje na njemu.Win2000 NIJE namijenjen za IGRICE nego za neke druge stvari.
Izgleda da ti nikad nisi vidio opciju Windows Update.Ajmo odma kliknut Start-Windows Update za pocetak.
Takva sranja na rachunalu ti se dogadjaju iz cistog neznanja.Preporucam opsirno citanje literature u kratkom roku.
A scvhost.exe has generated errors...blabla zato jer te napao Blaster worm 100%.
To ti je crv koji te zarazio,a opsirnije informacije potrazi na forumu.Pozdrav.
[ superbaka @ 13.02.2004. 19:44 ] @
opste je poznato da 2000 prof. ima konflikte sa mnogim igricama, starijim programima a pogotovu krekovanim programima i piratskim diskovima... probaj update kao sto je rekao Matija a ako ti i dalje pravi problema predji na XP ili 98-icu
[ Vujkemax @ 13.02.2004. 22:45 ] @
Kao prvo, imam 7-godisnje iskustvo sa kompjuterima ali ja sam se uvek vukao sa P1,P2,i P3 masinama i starijim OS, jer nisam burzuj i nemam kinte. Inace, ovo mi je prvo iskustvo sa W2000.Na Windows Update sam isao mnogo pre nego sto ste mi vi preporucili, a download W2000 SP1 ili SP6 traje danima tako da ne nameravam da skidam to.Ranije sam cuo od "kolega" da je W2000 shit i sada sam 100% da je to stvarno tako. W98 sam imao odavno, ali otkako sam promenio konfiguraciju ne rade mi drajveri u W98 niti njihov update niti nove verzije jer imam konflikte, ali 98 nije sad tema.

Inace, zahvaljujem se na vasoj pomoci i prepostavljam da cu ipak staviti XP.
P.S. Hvala za obavestenje o Wormu i trudicu se da ga izbacim.
hvala svima.
[ -=k3rn3l=- @ 13.02.2004. 23:34 ] @
ne ne i ne!!! nemoj da pljujes win2000 jer je on najbolji od windowsa. Posto vidim da igras igrice ne vredi da pricam o korisnim funkcijama win2000 jer ti ocigledno ne trebaju. Napao te je crv i to je problem ali nemoj da mislis da windows sarena laza tj. XP ima nekih prednosti u odnosu na 2000. Kao prvo stabilniji je sistem znam jer imam 2 kompa i koristim sva tri win sistema 98, 2k, i XP.
[ Milan Andjelkovic @ 13.02.2004. 23:49 ] @

Da se disksija ne bi pretvorila u flame, a odgovoreno je na postavljena pitanja, zaključavam temu.