[ Nabukodonosor @ 08.06.2011. 02:16 ] @
Pozdrav svima. Pokusavam da namestim jednu antenu i kao da to radim prvi put. Cale je montirao motor ali rekao bih da nesto nije kako treba. Stavio sam motor tacno na sredinu, postavio antenu na njega, okretao antenu sa sve motora (ceo nosac) dok nisam nasao jug (19e astru) i to je sve OK. E sad, pokusavam da nadjem 16e, i ceo dan sa 4 risivera pokusavam da nadjem signal i ne uspevam. Pa slucajno, da to necu, bih ga nasao do sad! Evo su slike dole motora i antene i ako neko moze samo da mi kaze za pocetak jel taj motor montiran kako treba. Gledao sam ga sa svih strana i ne vidim neki drugi nacin na koji bi mogao da se postavi.


[ Jumbrowsky @ 08.06.2011. 10:52 ] @
Pa dobro jel okrece taj motor uopste i ako okrece shta si jos nasao od satelita osim te Astre, inace je montiran kako treba samo treba da se dotera elevacija za tvoje podrucje (valjda si to odradio), skala ti je kako vidim kod ona dva velika shrafa. Ja bio pre Mesec dana u Kraljevo, mogli smo zajedno da ga sredimo ali sad je kasno a dolazim ponovo za 2 Meseca :D
[ raikkonen @ 08.06.2011. 12:46 ] @
O kom se motoru radi? Meni izgleda kao da je pogresno okrenut. Kod vecine diseqc motora deo na koji se montira antena je okrenut na dole, a ne na gore kao kod tebe. Proveri to, da li imas uputstvo za taj motor?
[ Nabukodonosor @ 08.06.2011. 13:06 ] @
Citat:
Jumbrowsky: Pa dobro jel okrece taj motor uopste i ako okrece shta si jos nasao od satelita osim te Astre, inace je montiran kako treba samo treba da se dotera elevacija za tvoje podrucje (valjda si to odradio), skala ti je kako vidim kod ona dva velika shrafa. Ja bio pre Mesec dana u Kraljevo, mogli smo zajedno da ga sredimo ali sad je kasno a dolazim ponovo za 2 Meseca :D



Ma samo Astru nalazim. Podesio sam elevaciju. Ma sve u sustini znam kako treba, nije mi prvi put, daleko od toga, al reko kad nece daj da pitam mozda nesto ocigledno previdjam. A sto vise gledam sve manje vidim. :D

Citat:
raikkonen: O kom se motoru radi? Meni izgleda kao da je pogresno okrenut. Kod vecine diseqc motora deo na koji se montira antena je okrenut na dole, a ne na gore kao kod tebe. Proveri to, da li imas uputstvo za taj motor?


Veruj mi da ne znam koji je motor. Ne pise na njemu nista osim onoga sto se vidi na slici. A nije moj motor, nisam ga ja kupio. A sto se strane tice, i ja sam odmah mislio da je naopako okrenut, ali izgleda da ipak nije. Ne moze drugacije. Vidi se na prvoj slici, odmah ispod natpisa CE na motoru, deo koji se naslanja na metalni nosac koji ide iz zida. On naleze na nosac, da bi verovatno sami srafovi trpeli manji napor pri nosenju antene. Tako da ne moze od toga da se okrene naopako. A i svi natpisi bi onda bili naopako.
[ ilijag @ 08.06.2011. 16:14 ] @
Nosać satelitskog tanjira (bolje rečeno "ruka" motora) treba valjda biti okrenuta na dolje a ne u nebo. Pozdrav.
[ Jumbrowsky @ 08.06.2011. 17:01 ] @
Napisao sam gore da je motor montiran kako treba a izgleda ovako kao na slici. Covek ima neki drugi problem.

[ Nabukodonosor @ 08.06.2011. 17:39 ] @
Da, ovaj motor je gotovo identican kao onaj sto ja pokusavam da nastelujem.
[ Jumbrowsky @ 08.06.2011. 18:27 ] @
Ja ciljam na motor, mozda je u kvaru a to ces lako ustanoviti ako kablom od resivera ides direktno u LNB. Imas sliku (sa Astre) kad stoji u mestu ali nemas nista vise kad ga pokreces levo-desno (mozda zadrzava struju u sebi i ne daje je dalje na LNB). Nemas potrebe da skidas tanjir sa motora samo kabal od resivera direktno na LNB i okreni malo u desno (ako si iza tanjira) za 16°e i doteraj 12525 (H) 30000 3/4 pa vidi sta se desava, dali pokazuje signal, ako nisi vec probao.
[ Nabukodonosor @ 08.06.2011. 19:12 ] @
Nisam probao, nisam imao vremena. Probacu ako stignem sutra.
[ terzic @ 08.06.2011. 20:18 ] @
ako si nasao astru ne vidim razlog da ne nadjes eutel 16, sto rece kolega idi direktno na lnb pa probaj, mozda neka podesavanja u samom risiveru ili limit kod motora ( ako je ispravan) .poz
_
[ Nabukodonosor @ 08.06.2011. 23:26 ] @
Motor okrece bez problema. Ne verujem da je neispravan. Mada je sve moguce. Probacu sutra da namestim direktno na LNB.
[ raikkonen @ 10.06.2011. 08:43 ] @
Da li je cev na koju je postavljen motor vertikalna? Posto si vec montirao antene znas da cev mora da bude potpuno vertikalna i siguran sam da si o tome vodio racuna, ali ipak proveri libelom i to, mozda se u medjuvremenu pomerila.