[ GMarco24 @ 10.06.2011. 19:04 ] @
Ja se izvinjavam ako sam promasio forum, ali mislim da moze da prodje u ovom sektoru...
Da li bi neko mogao da mi objasni kako neki ozbiljniji sajtovi prepoznaju korisnika, iako se promeni IP i cookies se obrisu. Recimo rapidshare me stavi na cekanje 2:00h i sta god ja radio, on lagano odbrojava prema tome.
Da me ne shvatite pogresno, ne interesuje me da rusim njihovu bezbednost i politiku kompanije, vec da naucim kako da ja stvorim takvu profesionalnu zastitu za svoje sajtove u buducnosti.
Ili recimo kako PPC programi obezbedjuju tako dobru zastitu od "false click"-a?
Hvala
[ gorko @ 10.06.2011. 19:56 ] @
tebi je ili provajder dodelio staticnu ip adresu ili ne znas da obrises cookies jer nema sanse da rapid isprati korisnika bez toga, provereno i za rapid i hotfile i filesonic, megaupload itd...

probaj sa http://www.whatsmyip.us/ pa se diskonektuj pa probaj ponovo da vidis da li ti se menja adresa.

jedino je moguce da te jos prati preko session-a. To resavas tako sto ugasis/upalis browser ponovo, pri cemu ce ti se promeniti i session.
[ GMarco24 @ 11.06.2011. 00:17 ] @
U mom profilu piše *.dynamic.isp.telekom.rs. ne znam šta da ti kažem što se tiče static IP...
A session nije u pitanju, e sad jedino ako u Mozilla Firefox nije dovoljno da obrišem cookies preko Tools>Clear recent history> i obrišem cookies, nego mora ručno nešto...
Ipak, ti možeš da napraviš sajt i dodaš Google AdSense reklamicu i kod mene poprilično dobro šljaka ipconfig/release i ipconfig/renew is cmd-a, a imam 3 klinca iz komšiluka koji su baš raspoloženi za rad na računaru, očekujem bar 1000 klikova dnevno. Šta još treba da znam, pa da počnem biznis?
[ acca3 @ 11.06.2011. 08:50 ] @
Na to što planiraš sa Adsense i tim klincima možeš slobodno da zaboraviš. Gleda Google mnogo više od IP i cookies tako da je ta mogućnost kliktanja sa 3 računara i dobijanja čekova svedena na minimum. Samo deo dodatnih stvari je recimo: da bi imao 1.000 klikova realno je da imaš bar 20.000 unique poseta. Kako te posete ne bi bile sumnjive, tih 20.000 bi trebalo sa istim IP i cookies da pregledavaju i neke druge sajtove, na tvom sajtu da pregledaju više stanica, ... Ako samo na to obratiš pažnju, za sve to će se utrošiti više vremena nego da 3 čoveka rade na sajtu koji će realno da donese veliku posetu i realnu zaradu u dogledno vreme.
[ GMarco24 @ 11.06.2011. 10:44 ] @
Ma šalim se ja, samo hoću da kažem da mi se čini da oni ipak nekako uspevaju bolje da prate korisnike nego što je to opšte poznato ( IP, session, cookies ), jer se ta 3 lako zaobidju