[ 2paca.zwaka @ 11.06.2011. 17:06 ] @
Vecinu zadataka radim u devc++, neke malo ozbiljnije u VS 2010 a 'projekte' u Embarcadero C++ RAD-u......nisam imao iskustva sa QTCreator-om i Eclipse for C++ i zato zelim da pitam koji IDE je najbolji, po vasem misljenju, za razvoj GUI aplikacija, lagan, brz, a opet sto mocniji....treba mi samo dobar Syntax HL i Class browser......uopste najbolji......hvala
[ Wajda.W @ 19.06.2011. 22:01 ] @
Sve zavisi kakvi su projekti.
Po nekom mom misljenju, embarcadero je dobar ako se radi nesto sa GUI-jem, jer mi deluje da ima najbolji GUI bilder za C++.
A ako projekat ne ukljucuje rad sa GUI-jem onda VS2010. VS je meni najbolji verovatno najvise iz navike, jer sam tamo najvise radio, a cini mi se da ima prilicno dobar IDE. Sa QT-om se ne moze reci da sam radio, instalirao sam ga jedno popodne i toliko je i trajao. Jednostavno, stvar navike. Ne mogu da kazem da li je los ili dobar, meni je samo bio drugaciji i nisam hteo da se mlatim sad da jos i IDE upoznajem ponovo. Eclipse sam koristio sam za Javu, tako da ne znam kakav je za C++. Ali ako je slican ko ovaj za javu, onda je prilicno dobar.
Generalno, mislim da je sve stvar navike, jedino u slucaju Embarcadero gde ima taj GUI bilder za C++ koji mi se bas svidja. VS2010 i .NET imaju neki, ali za onaj njihov C++ koji je meni odvratan.
Takodje, to mi malo cudno deluje sto koristis 3 IDE-a, ja bih izabrao jedan i u njemu sve radio.
[ 2paca.zwaka @ 24.09.2011. 22:33 ] @
Pa upravo zbog toga koristim 3 ide-a jer ne mogu da se odlucim koji da koristim
[ abitbp6_ @ 25.09.2011. 11:34 ] @
C++ Builder