[ ykos @ 12.06.2011. 12:29 ] @
Dakle, potrebno je da mi neko kaze kako pocezati C# formu i sve sto imam na njoj sa bazom MySQL ...

Trazio sam po internetu i ono treba mi onaj konektor koji cu pozvati u C# ali ga ne vidi c# nezz zasto mozda sam nesto pogresno skinuo.
Sta mi je potrebno jos da skinem ? Vjerovatno neki mySQL u kome cu moci pa napravim polja tipa ime, prezime, godine, slika, datum bila bila bla i onda da ta polja popunjavam iz forme... dakle u formi upisem Ime Prezime, godine stavim sliku a onda da se to snimi u moju bazu vec kreiranu ... Naravno trebala bi mi pretraga ona ide sa onim INSERT * FROM bla bla bal za to cu se snaci ...

Glavni problem je sta instalirati tacno (ako mogu linkovi posaljite) i kako to povezati sa formaom u c#


Hvala !
[ AMD guy @ 12.06.2011. 12:37 ] @
Jel si dodao referencu u projekat
npr ovako
http://www.codeproject.com/KB/cs/CsharpAndMysql.aspx
[ ykos @ 12.06.2011. 12:49 ] @
kada sam skinuo ovaj konektor otisao sam da dodam refernecu ali je nema ... ili najvise sto sam uspop je bilo using Microsoft.SqlServer.Server ... sta ste treba da poskidam i instaliram ... ako nije mrsko kome da mi linkuje :-D ... i jel moguce ovo sliku snimiti i snimiti "vrijednost" iz combo boxa !?

da koristim M VisualStudio 2010 Express
[ AMD guy @ 12.06.2011. 13:25 ] @
Ne trazi u Microsoft.SqlServer.Server nego u Mysql.Data to dodaj u referencu i u kodu dodaj
koristeci
Code (csharp):
using MySql;
using MySql.Data;
using MySql.Data.MySqlClient;
[ ykos @ 12.06.2011. 13:33 ] @
problem je sto ti nisma nasao ... sta trebam tacno da instaliram da bih nasao MYSql.Client ?
[ AMD guy @ 12.06.2011. 13:44 ] @
jel si ovo instalirao?
http://dev.mysql.com/downloads/mirror.php?id=402376#mirrors

Posle toga, treba da ti u Add reference prikaze pod Component name MySql.Data ili rucno na
C:\Program Files\MySQL\MySQL Connector Net 6.3.6\Assemblies\v4.0 ovo je default mesto instalacije
[ ykos @ 12.06.2011. 14:01 ] @
Hvala, nasao sam u program files/ my sql / instaler / mysql.data.dll
i sada mogu da koristim :

using MySql.Data;
using MySql;
using MySql.Data.MySqlClient;


e sada u cemu da napravim bazu tu ... ? i kako da snimam to sto ovano napisem/izaberem u bazu ?
[ AMD guy @ 12.06.2011. 15:39 ] @
Ja imam instaliran WAMP sa njim dolazi phpmyadmin i sql buddy koji ti daju GUI za rad sa bazama.
[ ykos @ 12.06.2011. 22:46 ] @
instalirao sam i WAMP i tamo ono localhost kreirao neku bazu kako sada da iz c# forme upisem nesto u ta polja i obrnuto kako da citam iz njih ....

ima li neki tutorijal kombinacije ovo dvoje
[ ykos @ 12.06.2011. 23:19 ] @
radio sam nesto :

MySqlCommand cmd = new MySqlCommand();
cmd.CommandText += "INSERT INTO imetabele(broj, ime, prezime, jmbg) VALUES (" + cmbBr.Text + ", \" " + txtIme.Text + "\"," + txtPrezime.Text + "\"," + txtJMBG.Text + ");";
cmd.ExecuteScalar();


i kad pustim da radi ond kad kliknem na dugme koje pokrece ovo snimanje u tabelu pukne kod zadnje linije dakle kod : cmd.ExecuteScalar(); .... gdje sam fulao ?
[ ykos @ 13.06.2011. 00:10 ] @
ili pak sam evo instalirao mysql workbench 5.2

MySQL WorkBencH 5.2

i tamo nekako napravio neku db sa istim poljima koja sam maloprije naveo ... i desi se isti problem ...
[ pl4stik @ 13.06.2011. 06:27 ] @
Koja je greska?

[ ykos @ 13.06.2011. 10:33 ] @
{"Connection must be valid and open."}
[ AMD guy @ 13.06.2011. 10:53 ] @
Moras da otvoris konekciju, prosledis njoj konekcioni string, uradis nesto sa bazom( u ovom slucaju je MysqlCommand objekat) vratis rezultate nekih upita i zatvoris konekciju.
To je neko generalno pravilo.
Imas nekoliko primera ovde
[ ykos @ 13.06.2011. 11:46 ] @
izvini sto gnjavim ali sad sam pokusao sa ovim :

Code:
 MySqlConnection mysqCon = new MySqlConnection(mysqlProv);
            mysqCon.Open();
            MySqlCommand db = new MySqlCommand();
            db.CommandText += "INSERT INTO db(brojstana, ime, prezime, jmbg) VALUES (" + cmbBrStana.Text + "\" ," + txtIme.Text + "\"," + txtPrezime.Text + "\"," + txtJMBG.Text + ");";
            db.ExecuteNonQuery();
            mysqCon.Close(); 



i onda dobijam "Unable to connect to any of the specified MySQL hosts" ... pokusao sam sa localhost ali necee ...
[ AMD guy @ 13.06.2011. 12:32 ] @
Proveri konekcioni string, jel ti u pravilnom formatu.
[ ykos @ 13.06.2011. 12:41 ] @
Kako bi trebalo da izgleda ova naredba ...

Format naredbe?

Trebam li jos nesto ukljuciti ili pozvati u pokretanju forme ?


pa pocetku je uljuceno :


using MySql.Data;
using MySql;
using MySql.Data.MySqlClient;

(using System.Data.SQLite; <- probao sam i sa njim ali ne ide ... )

a da za btnSave imam ovo gore napisao ...


[ AMD guy @ 13.06.2011. 12:57 ] @
Napisi ovde kako ti izgleda konekcioni string(ne moras sve) ako koristis password umesto njega stavi ***
[ ykos @ 13.06.2011. 13:02 ] @
izgleda bas kao ovo gore nista vise nista manje
[ AMD guy @ 13.06.2011. 13:42 ] @
Ovako treba da izgleda
myConnectionString = "Database=Test;Data Source=localhost;User Id=username;Password=pass"

http://dev.mysql.com/doc/refma...-examples-mysqlconnection.html