[ _korso_ @ 12.06.2011. 14:31 ] @
Nov sa App Store nalogom i generalno kupovinom preko istog aplikacija za OS X, pa rekoh da pitam.

Hocu da kupim neke aplikacije preko App Store (uskoro i Lion izlazi, pa eto jos jedne prilike da se angazuje doticna prodavnica).
Kreirao sam AppleID nalog na appleovom sajtu. Izabrao kao drzavu Jugoslaviju, popunio podatke i stigao mi je email da je nalog uspesno kreiran. Logovao sam se na appleid.apple.com da vidim jel to to i sve izgleda ok.

Startujem App Store, logujem sa apple nalogom i odmah me navodi da unesem podatke o nacinu placanja. Imam Intesa Visa Net karticu sa kojom placam na netu (sa istom nemam nikakvih problema). Medjutim u App Store, "Billing Address" deo ne mogu da popunim jer ne mogu da nadjem ni Srbiju ni Jugoslaviju. Deo podataka mi vuce (adresa, grad) iz AppleID podesavanja, ali deo treba da se popuni (pre svega drzava).
Koliko sam saznao, Srbija nije podrzana preko AppStorea.

Ja uvek mogu da ostavim neke bezveze podatke za Makedoniju ili neku drugu zemlju, ali da li tako treba raditi.

Kako vi kupujete preko App Storea aplikacije, a da ste iz Srbije, da niste developer i kao takvi da imate nalog, a bilo bi lepo da moze karticom ?
[ Dachaz @ 12.06.2011. 14:55 ] @
Može karticom - samo odaberi Hrvatsku ili Sloveniju kao državu.
Miki reče da treba da pogodiš pravi poštanski broj (ako se ne varam, 1000 umesto 11000) - lično se tog momenta ne sećam - ali ostatak adrese ne bi bilo zgoreg da bude isti kao što ti je u banci, da ne bi potencijalno imao problema sa odobravanjem kupovina od strane tvoje banke.
[ madamov @ 12.06.2011. 18:56 ] @
Moraš da uneseš postojeći poštanski broj. Ako ćeš da izabereš Sloveniju, stavi recimo 2208 Pohorje, ili 1000 Ljubljana, 2000 Maribor, 3000 Celje.
[ _korso_ @ 12.06.2011. 19:48 ] @
@madamov
Hvala.
Hehe, kada je Slovenija stavicu onda bar Postojnu (6230), zbog lepse polovine :).