[ vladimir88net @ 12.06.2011. 14:47 ] @
Hteo bih da otvorim sajt i da putem sms naplate prodajem moje elektronske knjige koje bih pisao i tome slicno. Da li ce me neko juriti zbog toga, da li je to legano? kome bih se trebao prijaviti da bi bilo legalno?
Hvala unapred.
[ acatheking @ 12.06.2011. 21:49 ] @
Ako mislis na one premium 4-cifrene brojeve, batali... Provizije operatera su jaaaaako visoke (reda velicinie 50%), mislim da naplacuju i inicijalni setup usluge, potpisujes ugovor, moras imati firmu, itd. Tako je bilo pre par godina kad sam ja pokusavao nesto slicno, ne verujem da se bilo sta promenilo.
[ vladimir88net @ 12.06.2011. 22:22 ] @
Kucan sa mobilnog, pa cu odgovoriti kratko. Znam da su provizije velike. Npr. ako je cena sms-a 122din=100osnovno+18pdv+4sms, a od tih 100 meni pripada nekih 35-40%, tj. toliko dinara. Setup se npr. ne placa kod fortumo.rs, a moze i za fizicka lica. Znam da je zarada mala, ali meni bi jedan sms dnevno omogucio odrzavanje hostinga i domena. Vazan mi je aspekt legalnosti. I sta mislite o naplati putem uplatnica?
[ ZeroT @ 08.10.2011. 12:52 ] @
Naravno da je legalno, i ovaj način je ljudima mnogo privlačniji od uplatnice.Nelegalno može biti samo ako zaradiš neku ogromnu sumu i ne platiš porez državi, ovako nemaš problema za sitne sume.
Svašta može da se izvede (pogledaj linkove u mom potpisu).