[ hejejj @ 13.06.2011. 17:48 ] @
ne mogu da se odlucim izmedju ova dva antivirusa microsoft i avast su dosta napredovali pa me interesujje koji je po vama bolji?
ne morate da mi pisete iz iskustva koje ste imali prije ko zna koliko godina interesuju me misljenje o najnovim verzijama sta to avast ima a ms nema i obrnuto?


[Ovu poruku je menjao hejejj dana 13.06.2011. u 20:11 GMT+1]
[ agasoft @ 13.06.2011. 19:54 ] @
Prosto,
S obzirom na iskustva od pre par meseci, mesec dva, meni se čini da mi je MS
puno usporavao, nije me ništa pitao, a avast je mnogo napredniji koliko
znam.
[ bojan_bozovic @ 13.06.2011. 22:34 ] @
Ja koristim MS Security Essentials i Malwarebytes Antimalware.

U principu, ako ti uopšte treba antivirus, ne koristiš računar kako treba, koristiš warez ko zna odakle, surfuješ pod admin nalogom itd.

To zato što često imaš komp pun malware-a koji antivirusi ne prepoznaju uopšte... XP "Black Edition" i slični su samo bili potvrda toga.
[ maksvel @ 13.06.2011. 22:40 ] @
Security Essentials.
Jeste rudimentaran, nema previše nekih opcija, ali vrši posao.
Nema čini-mi-se boot-scan (a Avast ima).
[ Texas Instruments @ 14.06.2011. 01:57 ] @
A čemu služi Windows Defender i da li koristite to, pošto je po defaultu isključen?
[ bachi @ 14.06.2011. 08:54 ] @
Po defaultu je uključen, a Windows defender služi kako bi ga nakog instalacije Windowsa isključio u control panelu. :) Između Avasta i MSSE ne treba da se razmišlja mnogo, već staviti Avast. MSSE jedino valja što je besplatan i za firme do 10 računara i niš' drugo.
[ valjan @ 14.06.2011. 09:40 ] @
Nedavno sam jednom liku cistio laptop, imao je instaliran MSSE, koji je uredno prijavljivao samo tracking cookije prilikom scana, a rootkit, dva spyware-a, lazni antimalware i jos par sitnih trojancica je uspesno ignorisao. Mada, imao sam iskustva i sa McAfee-jem i F-Securom i Esetom i AVG-om i Avirom i Avastom da su nesto propustili, tako da nikako ne mogu biti objektivan po ovom pitanju. Jedino sto ti mogu reci je probaj MSSE, pa ako se opeces ne krivi mene :-)

Edit: zaboravih Kaspersky - i on je lepo mudro ćutao da je pustio "goste". Mislim da još nisam sreo AV da nije kiksnuo bar jednom, osim Sophosa sa kojim sam se igrao svega 30 dana, pa nije ni imao priliku...

[Ovu poruku je menjao valjan dana 14.06.2011. u 21:14 GMT+1]
[ hejejj @ 14.06.2011. 14:15 ] @
pa ja bi upravo microsoft zbog toga sto racunar radi brze sa njim,ima li microsoft ono da ako naletis na neki zarazeni sajt da te obavijesti posto koliko znam avast free to ima? evo naletio sam na ovo http://www.informacija.rs/Vest...usni-programi-su-najbolji.html nije mi nesto previse pomoglo koliko sam mogao da ukapiram bukvalno su isti.
[ Morpheus NS @ 14.06.2011. 17:02 ] @
Ja koristim MSE već nekoliko meseci nemam apsolutno nikakav problem s njim. Ne znam o kakvom usporavanju ljudi govore, MSE se gotovo ni ne primećuje po potrošnji resursa, a bogami ni po opterećenju internet konekcije (u poređenju sa, recimo, Avirom). Od Avasta bežim kao đavo od krsta od kad mi je pre par godina nakupio pravo gnezdo različitih virusa na računaru. Kažu da je u poslednje vreme mnogo bolji, ali nisam probao, jer mi MSE obavlja posao kako treba.
[ valjan @ 14.06.2011. 20:19 ] @
Citat:
Morpheus NS: Ja koristim MSE već nekoliko meseci nemam apsolutno nikakav problem s njim.


Znaš kako - nije ni onaj čovek imao problema dok nije krenuo da reinstalira HP-ov softver i drajvere za "multipraktik" (printer/skener/i još štogod u jednom), i neće, i neće, i neće, dok nismo otkrili da nešto blokira pristup mreži i registryju, i dok uz pomoć drugih alata nismo otkrili sve ono pobrojano iz prethodnog posta među kojim je bilo i to "nešto". A hvalio je MSSE samo tako dok nije video rezultate skenova...
[ hejejj @ 15.06.2011. 15:58 ] @
znaci dosli smo do zakljucka da je avast bolji? :)
vise me interesovalo ima li avast nesto sto microsoft nema kao recimo avast moze da sprijeci zlonamjeran sajt da ti zarazi racunar pa sam se zapitao moze li isto to microsoft itd.
[ Nozzlezator @ 15.06.2011. 16:59 ] @
Avast ima sandbox, MSE nema...
[ hejejj @ 15.06.2011. 17:43 ] @
a sta je to? ne bih rekao da je nesto sto meni treba.
[ buonaroti @ 20.06.2011. 21:25 ] @
Za Windows 7 bolji je MSE, pretpostavljam da je OS "regularan".
[ hejejj @ 29.06.2011. 19:21 ] @
jeste ali mse vise ni ne provjerava je li ili nije.........
[ Vodomar @ 30.06.2011. 16:57 ] @
od ta dva...ipak avira.
[ hejejj @ 01.07.2011. 01:39 ] @
nasao sam ovo na internet do duse malo su starije verzije ali opet... izgleda da je avast najbolji ni avira nije losa probacu nju :-)

http://dottech.org/freeware-re...urity-software-you-should-use/
[ Vodomar @ 01.07.2011. 11:49 ] @
Uradi ovaj upitnik ako hoćeš free av http://www.techsupportalert.com/SecWiz
ako ti treba još vremena norton daje trial od 90 dana a ako lajkuješ panda av na facebooku oni daju trial od 6 meseci.pa izvoli
[ Aleksandar Maletic @ 03.07.2011. 12:38 ] @
Avast je definitivno kvalitetnije resenje od MSE-a... Opseg zastite ne moze da se poredi, Avast pokriva mnogo vise rupa...
[ Bathory @ 03.07.2011. 19:00 ] @
Zavisi od tebe koji ti vise odgovara, meni je MSE sasvim dovoljan, ne osetim ga na windowsu 7 x64.
Nekako, radi kao stari NOD32 pre nekoliko godina.
[ hejejj @ 04.07.2011. 20:41 ] @
http://www.informacija.rs/Vest...usni-programi-su-najbolji.html
[ Vodomar @ 05.07.2011. 11:31 ] @
Ništa novo nisam saznao.Osim da me je iznenadio GUI na Sophosu.Mnogo retro za kompaniju takvog renomea.Nego,šta si odlučio?Ovako ne bi birao ni da si na izboru za miss hehe
[ hejejj @ 06.07.2011. 02:06 ] @
hahaha :-) sad koristim aviru ok je samo mi se ne svidja sto nece sama da se updatuje? jel´ to stvarno tako ili se meni cini? :-)
[ valjan @ 06.07.2011. 09:41 ] @
Ili si iskljucio automatsko updateovanje igrajuci se po konfiguracionim opcijama, ili si instalirao neku od full varijanti koje imaju ogranicen probni period i isti je istekao, odnosno instalirao si je sa licencom koja nije vise validna. Ja je imam na tri racunara, na dva je obicna Free Personal Avira, a na trecem je Avira Premium Security, i na sva tri update radi bez problema...
[ Vodomar @ 06.07.2011. 11:40 ] @
ja sam u Scheduleru uneo nekoliko Update Job-ova pa sam imao update na 3 sata