[ anon250940 @ 15.06.2011. 09:49 ] @
Jel moze neko da mi objasni ovaj postupak kako treba da se ispravno uradi!?
Gdje mogu da pogrijesim?? Na sta da obratim paznju??

Gledao sam routere kako je to fabricki rijeseno , naravno vodi se racuna da masa kabla bude sto blize vrucem kraju kabla koji je zalemljen na ploci routera.. ali dal je to sve ili jos nesto treba da se pazi??

Koje su vrijednosti tankog koaksijalnog kabla u ruterima koji ide do RP-SMA konektora ??
Jel se on krimpuje na konektor ili se lemi !?


Puno pitanja postavih u ovoj temi.. :) nemojte zamjerit.
[ mantas @ 15.06.2011. 14:33 ] @
bilo bi naj bolje da uzmes U.FL-RPSMA(ΕΎ) bulkhead kabl,i odesces U.FL tako imas fabricki kabel i samo lemis...
[ anon250940 @ 17.06.2011. 08:17 ] @
Odlicno rjesenje!! Jel moze samo detaljnije na koji
nacin se zalemi vruci kraj i masa kabla??
Gdje mogu da pogrijesim a gdje nemogu?
[ mantas @ 17.06.2011. 08:54 ] @
moj savet ti je da ne lemis na ploci nego ostavi jedan deo kabla koji je vec zalemljen za plocu pa lemi kabel na kabel.ja ih bar lemim na ovaj nacin: postavim ih paralelno jedan uz drugi masa za masu sredisnji provodnik za sredisnji mada tu bi trebalo koristiti lemilicu male snage 15-20W..
[ anon250940 @ 17.06.2011. 09:25 ] @
Aha, znaci to je fora. A reci mi jel onu masu na oba kabla ustvari ufrces da
bude kao jedna zica i onda tako ufrkane paralelno postavis od oba kabla i onda lemis..
Takodje me interesuje dal taj spoj kasnije obmotas nekom metalnom folijom i nju spojis
na masu kabla ili je dovoljno samo izolovati i smetnje se nece javljati na tom dijelu..
[ mantas @ 17.06.2011. 09:44 ] @
postavim ih paralelno jedan uz drugi i tako lemim nista ne uvrcem to su tanki kablovi i mali lemovi su vise nego dovoljni izoliram ih izolir trakom.
[ tox master @ 17.06.2011. 15:17 ] @
Po meni je najbolje na ovaj nacin spojiti kablove.





[ mantas @ 17.06.2011. 18:17 ] @
slazem se za deblje kablove.ali kada su kablovi jako tanki ovaj princip i nije bas dobar zbog same mekoce kablova.
[ tox master @ 18.06.2011. 01:14 ] @
Pa dobro sad,podrazumeva se da se ovo nastavljanje radi samo u krajnjoj nuzdi i ne treba takav kabal ostaviti na krovu na nekoj bitnoj anteni.
Kada sam rekao da je najbolji nacin mislio sam da je ovakvo spajanje sa najmanje gubitaka i najmanje menja karakteristike kabla (impedansu) i gubitke na tom mestu spajanja.
A naprimer ako je spoj unutar rutera na ploci cvstoca nije bitna jer se kabal tu ne pomera.

Ps:postavi 3 cackalice oko tog spoja i sve uvezi izolirkom pa ces videti da je na tom mestu skoro cvrsci nego da je u komadu.
[ mantas @ 18.06.2011. 07:28 ] @
dobar fazon!!!nema sta.
[ anon250940 @ 18.06.2011. 13:56 ] @
Ljudi svaka cast na pravim informacija..
to za cackalice je isto odlican prijedlog :)
Ko se toga dosjetio :)
[ Cyber01001 @ 18.06.2011. 22:36 ] @
Jos jedna fora,kad lemite kabel na kabel izolirajte vanjski plast aluminijskom folijom ! Tako cete imati najmanje gubitaka na spoju ,najcesce se ni ne vidi razlika u signalu spram kabla u komadu .