[ Sherlock Holmes @ 15.06.2011. 20:21 ] @
Moze li neko da me posavetuje koji knjigu da uzmem da naucim osnove programiranja u C, znam nesto osnovno u C++, ali sam dobio savet da naucim prvo dobro C pa da tek onda predjem na C++... Sada mi treba neka knjiga za ucenje C-a, da ima nekih primera, ali i da ima objasnjeno za sta se sta koristi. Ako je neko koristio neku knjigu, svaki savet je dobrodosao... Hvala unapred!
[ X Files @ 15.06.2011. 20:45 ] @
http://www.elitesecurity.org/t150865
http://www.elitesecurity.org/t166221
http://www.elitesecurity.org/t219106

A to da li je potrebno uciti prvo C, pa C++ ... i kako ces znati da si naucio C da bi presao na C++... bolje da ne komentarisem, jer ce tema preci u Advocacy. Ipak, secam se da je Predrag Milicev u jednoj knjizi za C++ u prvom delu opisao koncepte koji NISU objektno orjentisani, sto mu dodje upravo kao da ucis C jezik.




[Ovu poruku je menjao X Files dana 15.06.2011. u 22:32 GMT+1]
[ Sherlock Holmes @ 16.06.2011. 07:16 ] @
Je l' ti mislis da ja mogu da naucim C++ bez ucenja C? A, zanima me isto, sta se koristi na fakultetima za programiranje, C ili C++, primer na MATF? Nije meni problem da predjem odmah na C++, ali da ne budem imao nekih problema u radu sa C++ upravo zbog toga sto sam preskocio C.
[ X Files @ 16.06.2011. 09:44 ] @
Ne znam kako je na MATF-u, ali se na nekim fakultetima polažu oba.

Kada se polaže C, obično je akcenat na baratanju pointerima, stringovima, nizovima, matricama, fajlovima, strukturama podataka, upotrebi ugrađenih standardnih bibliotečkih funkcija, jednostavim algoritmima (sortiranja, liste)... Prosto, korišćenje samog jezika u rešavanju klasičnih problema, koji su se rešavali i na Pascalu i na BASIC-u i na Fortranu, ...

Kada se polaže C++, obično je akcenat na ORGANIZACIONIM mogućnostima jezika u pravcu objektno orjentisanog (OO) modela za rešavanje problema. Ovde treba naglasiti da je uslovno C++ nadskup jezika C tako da sve one stavke gore, pripadaju i C++ jeziku, a ne samo C-u.


E sad, mnogi autori koncepte C++ knjiga postavljaju tako da se znanje C-a podrazumeva i samo se bave OO principima, dok drugi pokrivaju sve. na Internetu ćeš naći brdo elektronskih knjiga, što na engleskom, što prevedene. Poenta je da što više čitaš, što više konkretno probaš i sam ćeš uvideti meru do koje treba da ideš u C jezik.
[ Sherlock Holmes @ 16.06.2011. 19:24 ] @
Hvala na informacijama! Nego, ja sam razmisljao da kupim neku knjigu o C da bih naucio taj C dosta dobro, a posto je C podskup C++, onda bih mogao lakse da naucim C++ sa tutorijala na internetu. Naime, ja mislim da bi mi bilo sasvim dovoljno da kupim neku knjigu za C jezik i da njega naucim sasvim dobro da bi nastavio da radim uspesno na C++, zar ne?
[ Sini82 @ 17.06.2011. 14:24 ] @
Možeš odmah da učiš C++ a da ne učiš C.
[ deximat @ 20.06.2011. 15:36 ] @
Ima lepih knjiga za C i C++ za srednje skole... sto je dosta lepo za pocetnike, ali zavisi sta zelis da radis sa tim znanjem... Ako hoces da pravis fancy graficke programe mislim da je bezbolnija Java. Sta zelis da radis?

Srednjoskolske:

C++ osnove programiranja, Milan Cabarkapa
C programski jezik mislim da se zove, slicna kao gore navedena, ne mogu sad da je pronadjem...