[ snenad82 @ 19.06.2011. 05:15 ] @
znam da postoje slicne teme ali sve su stare a trebaju mi svezija iskustva.
imam modem huawei 882 vec par godina (od kad postoji telekom adsl) i redovne probleme u poslednje vreme. makar jednom nedeljno se pokoci, popale se sve lampice i ne radi net. restart ne pomaze nego moram da ga ostavim iskljucenog neko vreme i tad proradi (nekad mu treba i par sati da proradi). koristim ga u kombinaciji sa tp link tl-wr340g jer mi treba wifi i jos dva porta za kompove. tp link radi odlicno dve godine nisam imao probleme.
idem u ponedeljak da potpisem novi ugovor da iskoristim akciju i hteo sam da podnesem zahtev za promenu modema. zanima me kako to funkcionise. da li su su im modemi ok. znam da je bilo ogromnih problema sa huawei 510. trazio bih im neki wifi router da smanjim guzvu na stolu. i ako mi ponude neki modem koji da uzmem/odbijem jer ne zelim jos vece probleme.
hvala unapred
[ calexx @ 19.06.2011. 09:09 ] @
Ne možeš mnogo da biraš, retko imaju razne modele u ponudi pa šta naiđe to dobiješ. Ne verujem i da postoji varijanta da podneseš zahtev za zamenu ... jedino da se pozoveš na probleme. Okreni 0800 100 100 i objasni im šta ti se dešava i šta bi hteo da uradiš, čuo sam da mogu dobro da pomognu. ;)
[ fanfon @ 19.06.2011. 20:33 ] @
Model 520c uopste nije los. Nisam cuo da se neko do mojih poznanika koji imaju zalio da radi lose. Ja ga imam vec godinu dana i nikad nije bilo problema. Mislim da trenutno taj daju novim korisnicima. Ako si stari korisnik od 2008(ili tako nesto), u ugovoru ti pise da je modem tvoje vlasnistvo. Ja sam tako dobio moj(koji je u medjuvremenu crko usled udara groma u opticki kabl Telekoma, pa sam dobio u zamenu 520c, a njega sam prodao preko oglasa kad sam dobio drugi uz novi ugovor prosle godine).
[ snenad82 @ 19.06.2011. 20:43 ] @
hvala ljudi. idem sutra pa javljam kako je proslo
[ snenad82 @ 28.06.2011. 18:59 ] @
Posle nedelju dana mlacenja sa telekomom najzad sam presao na click 4 i uzeo novi modem.
Dakle, odem tamo, i trazim im da potpisem novi ugovor i da mi daju novi modem. Devojka mi kaze da to ne moze tako vec da bi dobio novi modem moram ili da raskinem postojeci ugovor ili da prijavim kvar modema. u svakom slucaju bicu bez neta neko vreme. Ja poludim. Posaljem mail telekomu, naravno niko ne odgovara, provedem ceo dan na telefonu u raspravi sa operaterima... Sytradan stigne odgovor od telekoma u vidu maila da moraju da mi daju novi modem jer sam prvi ugovor potpisao pre septembra 2007. a po tim ugovorima oprema ostaje korisniku. Ohrabren tim saznanjem odem danas u poslovnicu da to obavim. Kad ono ista prica. Nakon citanja maila (sva steca pa imam mail na telefonu) razgovora sa sefovima i uz recenicu "niste trebali da dobijete tu informaciju ali kada jeste mi moramo da vam damo novi modem" dobijem huawei hg530. nisam jos povezao modem pa ne znam kakav je. ali ovi u telekomu su strasni. ne moze covek ni da ostvari pravo koje ima po ugovoru. lopovi.

FIGHT THE POWER