[ yolja624 @ 19.06.2011. 14:27 ] @
Zbog ocuvanja nivoa tema o kojim se pise na ES, predlazem administraciji da razmisli o ukidanju elitemadzone!

Razlozi su:
1. Potojanje MadZone je na forum dovelo jedan tip ljudi koji nikakve veze sa tehnikom nemaju, a jedino im je bitno preganjanje na madzone.

2. Teme su cesto nacionalisticke, pune govora mrznje, politikanstva, zatupljenosti svih vrsta i oblika, koje su najcesce i u sukobu sa pravilnikom.

3. Ceste uvrede, debate koje se prije ili kasnije svedu na licne prozivke i apsolutni nedostatak predvidljive administracije, po meni pravi znacajnu stetu forumu.

4. Opravdanje da se na madzone tolerise "slobodniji govor" i samim tim "labavija administracija" ni malo ne uljepsava sliku tog dijela ES. Dal ta opustenija moderacija omogucava korisnicima da upucuju uvrede drugim korisnicima sa kojima se ne slazu u misljenju? A jel ovaj aneks vrijedi na madzone ili ne? - http://www.elitesecurity.org/t...ilnika-Pretnje-direktne-uvrede


Molim administraciju da ili ukine MadZone, ili konacno pocne da sprovodi ujednacen stil moderisanja postova i sprovodjenja pravila foruma na svim njegovim djelovima. Najbolje bi bilo da se ukine, jer nicem ni ne sluzi, nista nema tamo pametno da se nauci i procita.

Unaprijed hvala!
[ Miroslav Cvejić @ 19.06.2011. 14:35 ] @
Baci pogled na http://www.elitesecurity.org/statistike

Madzone ima veću posećenost i više tema od ostalih delova ES. Samim tim više banera se prikaže. Pre će dodati novi MegaMadZone da proširi UltraMadZone nego da ukinu sam MadZone.

No, sačekaj da čuješ zvanično objašnjenje.
[ JankoNIS @ 19.06.2011. 15:02 ] @
@ yolja624:

Moras da ostavis ljudima mesto gde mogu (skoro) nesputano da se izjadaju, vicu ili, sto da ne, uvrede nekog. Mi se ovde na forumu smatramo u neku ruku prijateljima. I bolje da ovde nesto kazemo nego da se praznimo na clanovima porodice, kolegama na poslu ili prijateljima sa kojima se druzimo.
Najteze je beogradjanima, koji ce sutra mozda i da se sretnu na ulici. A nama sa periferije Beograda (Nis i ostali gradovi Srbije) je lakse. Kazem ti sta mislim i ne sekiram se da li ces da me bijes kada me sretnes negde. Eto, tako smo onomad svi napali Pecu iz Panceva. Jeste da smo bili u pravu, ali sam se posle mnogo lepse osecao.

[ bojan_bozovic @ 19.06.2011. 15:14 ] @
Citat:
JankoNIS: @ yolja624:

Moras da ostavis ljudima mesto gde mogu (skoro) nesputano da se izjadaju, vicu ili, sto da ne, uvrede nekog. Mi se ovde na forumu smatramo u neku ruku prijateljima. I bolje da ovde nesto kazemo nego da se praznimo na clanovima porodice, kolegama na poslu ili prijateljima sa kojima se druzimo.
Najteze je beogradjanima, koji ce sutra mozda i da se sretnu na ulici. A nama sa periferije Beograda (Nis i ostali gradovi Srbije) je lakse. Kazem ti sta mislim i ne sekiram se da li ces da me bijes kada me sretnes negde. Eto, tako smo onomad svi napali Pecu iz Panceva. Jeste da smo bili u pravu, ali sam se posle mnogo lepse osecao.

:)


Ako hoćeš da se istreseš, uzmi FPS igricu, pa u multiplejer, pa samo ubijaj, jer svako i očekuje da bude ubijen u igrici, medjutim forum je nešto drugo, niko nije na forumu da bude vređan, niko nije na forumu da gleda trolovanje i čita gluposti, zato je na velikoj većini foruma to zabranjeno.

Ja sam za ukidanje.
[ bachi @ 19.06.2011. 15:51 ] @
Eh, zanimljivi su ovi što su za ukidanje nečega samo zato što se
njima ne sviđa. :D Vrlo zanimljivo... S obzirom na veličinu Interneta i
lokacija koliko ima, ne vidim ni jedan razlog vašeg bitisanja na nečemu
što vam ne odgovara.

Ukoliko vam ne odgovara MadZone, jednostavno ga ne posećujte i
vašim mukama je kraj.

Ono što bi mogao Gojko da uradi jeste da omogući u
podešavanjima da korisnici mogu da nameste da im se, kada odu na pregled
novih poruka od poslednje posete, poruke sa madzone-a ne prikazuju i to
podržavam. Ukidanje NE podržavam.
[ Miroslav Cvejić @ 19.06.2011. 15:53 ] @
To već postoji. Samo se stavi na ignore listu i ne vide se nove poruke u MZ. Teme imaju primamljive naslove pa prosto mame da se u MZ gubi vreme. :)
[ Jbyn4e @ 19.06.2011. 15:55 ] @
Ja nikada nisam bio ni za uvodjenje toga, ali posto postoji opcija "izbaci forum", a nadam se da se onda ni poruke ne pojavljuju u novim porukama, ne vidim toliko razloga za ukidanje, vec samo da se ljudima napomene da mogu da ignorisu/izbace forum...
[ burex @ 19.06.2011. 22:36 ] @
@yolja624
A da pređeš na Telenor kao tvoj novi ISP i da tražiš od njih da ti blokiraju elitemadzone.org? ;)
[ ac1bd4 @ 19.06.2011. 23:39 ] @
Čini mi se da će MadZone sam da se odvoji kada dovoljno ojača. Do tada mora da ga pazi EliteSecurity. Verujem da će jednog dana on biti taj koji će da pazi EliteSecurity jer raju ne interesuju stručne stvari, eto pogledaj Krstaricu, ali raja klikće po banerima. Ako smem da ga uporedim sa Grandom, samo se nadam da će prihod od njega biti usmeren na pozitivniju stvar - ES.
[ bojan_bozovic @ 20.06.2011. 00:03 ] @
ac1bd4, kakvih tema ima, samo nekih o teorijama zavere? MZ da živi, morao bi da kopira Krstaricu, a koliko bi joj konkurisao, ne znam. Na kraju krajeva, na vlasniku je da odredi kako će usmeriti forum, ali ovakav MZ, po meni ne valja, nit' je u skladu sa ES, nit' može da se nosi sa Krstaricom, ako je već ono što raja traži bitno.
[ Miroslav Strugarevic @ 20.06.2011. 00:10 ] @
Medzon je keva. Ja samo njega posecujem.
[ davidoffi @ 20.06.2011. 00:31 ] @
Citat:
Miroslav Strugarevic: Medzon je keva. Ja samo njega posecujem.


+1

Ultra MadZone forever!
[ yolja624 @ 20.06.2011. 05:19 ] @
@burex
tacno je da mogu da zaobidjem MZ, tacno je da mogu da zaobidjem i cijeli ES. A mogu i tebe da ignorisem... ali dal je u tome poenta?

Ako malo razmislis - zar nije dovoljno samo striktno provoditi ista pravila administriranja na cijelom ES, pa bi i MZ postao daleko drugacije mjesto? Ovako, tamo se pise i radi sta kome padne na pamet sto po meni nije dobro. Uvrede, licna prepucavanja, postala su uobicajena praksa.

Konkretno si ti, sa svojim zajedljivim komentarom da mogu da predjem na telenor, prenio taj nacin komunikacije ovamo? To je mozda nacin komunikacije prihvatljiv za MZ ali mislim da nije dobro tako pisati na ES.

@all
A kome je do brljanja po teorijama zavjere, i ostalim uvredama za razum - eno im krstarice, treceg oka, milana tarota pa udri do zore. Jedini forum koji redovno obilazim, vec prilicno godina, je ES, i to iskljucivo zbog ozbiljnosti koju forum ima (imao?) i kolicini korisnih informacija. Bojim se da danas ES postaje bas ranije pomenuta krstarica :S Ne znam koliko ES moze njima da konkurise, ali je ES prvi i jedini u svojoj klasi i ne znam sta mu treba da od nivoa "milanske skale" devalvira na Pinkov "Grand Show"?
[ MajorFatal @ 20.06.2011. 11:36 ] @
Ako se ne uozbiljite zavrsice tema u mad zone ;)
[ flighter_022 @ 20.06.2011. 11:45 ] @
zavrsice tema u /null ako nastavite a ne u MZ ;)
[ combuster @ 20.06.2011. 15:26 ] @
U /dev/null flighter-u, u /dev/null :D

Ja ne znam sta je problem, mz na ignore i ajd' zdravo...
[ Milos911 @ 20.06.2011. 17:54 ] @
Sta lupate vi, zavrsice u recycle bin-u...
Inace totalno bi bilo debilno ukinuti madzone, ako nista drugo steta tolike poruke da propadnu. A i posecenost foruma bi pala bar za 50%. Treba samo malo rigoroznije i ne selektivno postovati pravilnik (ovo se ne odnosi na neki konkretan slucaj, samo generalni utisak...)
[ burex @ 20.06.2011. 22:40 ] @
@yolja624
Moj stav je da si ušao u diskusiju u kojoj ti nije bilo samo važno da izneseš svoje mišljenje, već da kritike na isto ne prihvatiš kao benignu pojavu koju možeš prihvatiti ili ne. Bilo kako bilo, nisi imao previše podrške u svojim stavovima i sada smatraš da bi svima trebalo da se ukine pravo pristupa na MadZone, što mi zvuči veoma detinjasto. A ti me sada stavi na ignore ili šta je lakše...
[ abitbp6_ @ 21.06.2011. 00:47 ] @
Ne vidim da postojanje MadZone podforuma ugrožava kvalitet rasprava na drugim tehničkim delovima foruma. A dugo sam ovde, što pasivno, što aktivno. Prema tome, klikni brate na neki drugi link... Evo ti nekih lepih i neobičnih slika www.2leep.com...
[ bojan_bozovic @ 21.06.2011. 01:00 ] @
Citat:
burex: @yolja624
Moj stav je da si ušao u diskusiju u kojoj ti nije bilo samo važno da izneseš svoje mišljenje, već da kritike na isto ne prihvatiš kao benignu pojavu koju možeš prihvatiti ili ne. Bilo kako bilo, nisi imao previše podrške u svojim stavovima i sada smatraš da bi svima trebalo da se ukine pravo pristupa na MadZone, što mi zvuči veoma detinjasto. A ti me sada stavi na ignore ili šta je lakše...


Možda je to njegov motiv, neću da ulazim u to, ali ja delim njegovo mišljenje iz drugih razloga.

Ovakav MZ je ruglo. Da MZ ne bude ruglo mora da se poradi na njemu. Hoćete da forum posećuju ljudi koje ne zanima tehnika, OK, ali MZ, ovakav, ne daje ono što im treba. Da ne blebećem bez da dam neki predlog, onoliko dobar koliko mogu, evo mog predloga.

Na MZ mora biti dopuštena diskusija o socijalnim i političkim temama. Svakodnevna dešavanja, sport, muško-ženski odnosi, sve to mora biti na novom MZ. Tako je na Krstarici. I deo specijalno za pomoć oko igara, deo foruma o knjigama, o muzici...

Ovakav kakav jeste, MZ mi se gadi. Poneka vest, i mnogo teoretičara zavere, te Rozvel, te chemtrails, ništa korisno. Opet, Krstarica je na prvi pogled OK, ali je moderacija nikakva. Nov MZ, ako ga bude, trebalo bi da bude bolji od nje po tom pitanju.

Poz.
[ yolja624 @ 21.06.2011. 05:31 ] @
@ burex
Citat:
burex: @yolja624
Moj stav je da si ušao u diskusiju u kojoj ti nije bilo samo važno da izneseš svoje mišljenje, već da kritike na isto ne prihvatiš kao benignu pojavu koju možeš prihvatiti ili ne. Bilo kako bilo, nisi imao previše podrške u svojim stavovima i sada smatraš da bi svima trebalo da se ukine pravo pristupa na MadZone, što mi zvuči veoma detinjasto. A ti me sada stavi na ignore ili šta je lakše...


Vidis, ti se nisi slozio sa mojim misljenjem. Postujem. Ali se ne slazem sa tvojim vidjenjem moje aktivnosti u toj diskusiji.

Zasto sam reagovao kako sam reagovao? Sustinski dobra akcija telenora i mup srbije je horski iskritikovana od strane poznatih teoreticara zavjere i/ili nacionalista, koji su, gle paradoksa, odjednom postali demokrate i borci za ljudska prava?
Malo cudno zar ne? Pretpostavio sam da cijela njihova aktivnost ima neki drugi cilj, a da to ni slucajno nisu prava i zakoni. Cinjenica da je cijela akcija u stvari promocija Dacica, i da je sve prilicno zbrda-zdola odradjeno i objavljeno. Ali su dobre namjere evidentne, ako nista drugo ono Telenora.

I ne bi mi smetala kritika MUP-a kao nekog ko to gusi ljudske slobode i prava, sto inace svakom represivnom organu svake drzave na svijetu moze da se stavi na teret. Smetalo mi to sto su NAJGLASNIJI u kritici, u stvari, ekipa koja na nekim drugim temama tako zdusno drzi stava da su ljudska prava izmisljotina zapada da unisti srBski narod i srBsku drzavu.

E meni je pocelo to da ide na zivce! Znaci, ne to o cemu se prica, vec onaj ko to sebi uzima za pravo da prica o pravima.
Pored toga, moj stav u temi se zasniva na tome da niko od nas nema tekst sporazuma, niti zna na koji nacin je rijesena procedura saradnje. Tacnije, dal MUP spiskom NAREDJUJE Telenoru blokadu, ili je samo tim spiskom obavjestio Telenor da tom url postoji problem, a da telenor sam ODLUCUJE dal ce blokirati ili ne. Ili je u to ukljucen sud ili ne ako se zabranjuje! Razlika prilicna, ali za neke totalno nebitna. Bitna je kritika, svega sto nije u skladu sa srBskom idejom... O How Yes No!
Na pocetku price je receno da je "mup zavrnuo usi telenoru da prihvati tu akciju", a kad se ispostavilo da je to akcija telenora (u svim zemljama gdje posluje) u saradnji sa Interpol i sad sa MUP Srbije, to se jednostavno ignorise. I OPET se proziva MUP za gusenje sloboda. Znaci, nije u pitanju sloboda, vec kritika vlasti koja nije po ukusu odredjene grupe ljudi. Kritika je ok, ali kad je ispravna i argumentovana.

Moj prijedlog za ukidanje nije plod bilo kakve frustracije sto nisam dobio podrsku za svoje misljenje. Moje misljenje je vrlo cesto u suprotnosti sa misljenjem "glasnih" clanova foruma, i ja sam na to navikao.
Ono na sta nisam navikao su direktne uvrede na moj racun, na koji ne mogu (ne zelim) da odgovorim na isti nacin. A mogu ti reci da se jedva suzdrzavam. Moderatori na takve uvrede jednostavno ili ne reaguju ili samo obrisu poruku. Ili sebi uzimaju za pravo da sude dal je nesto za mene uvreda ili ne i jednostavno ne urade nista. Ja nekad samo stavim ucesnika na svoj licni ignore list, a pokusavam da odrzim nivo racionalne i, koliko je moguce, kulturne komunikacije.
Na normalnim forumima se licne uvrede kaznjavaju uklanjanjem takvih koji vrijedjaju. Bio sam moderator na nekim forumima, gdje sam sprovodio nultu toleranciju na vrijedjanje. I vrlo brzo je tamo postalo veoma lijepo druzenje a broj clanova je rapidno rastao. Na MZ su teme i debate takve zato sto nema jasno odredjenih pravila ponasanja ucesnika. Iz tog razloga mislim da je bolje ukinuti lose tkivo negu pustiti da se ista bolest prenese i u ozbiljan dio ES. Ili kao sto sam rekao u prijedlogu, da se stil moderacije sa ES preslika na MZ, pa da se sprijeci vrijedjanje neistomisljenika.
[ dejanet @ 21.06.2011. 07:20 ] @
Znas kako, zabrane i hard moderacije dovode do poznatih, vec vidjenih, svezih rezultata, iz primera b92. Npr. radija nekada najslusanijeg, televizije kao i portala, koji su pali za oko 3-5 puta koliko znam, a zaposleni ne primaju plate po 3 meseca(ne znam da li se to popravilo).

Tako da, ako postujemo ONO Djiki-jevo pravilo(teoremu), kome je do morala neka ide u Crkvu, ostaje taj ekonomsko-njutnovsko-darvinovski deo, koji se ne moze ispeglati na partijskim komitetima i politbiroima(tako lako).
[ bojan_bozovic @ 21.06.2011. 08:27 ] @
Nedostatak moderacije dovodi do trolovanja, nisam aktivan samo ovde, to je evidentno na drugim forumima gde manjka moderacija. A forum može postati veliki, samo kvalitetom, što trolovanje i "šum" sprečavaju.
[ adzo_ @ 21.06.2011. 09:49 ] @
Citat:
yolja624: E meni je pocelo to da ide na zivce! Znaci, ne to o cemu se prica, vec onaj ko to sebi uzima za pravo da prica o pravima.


Nisam mislio da se mesam ali ovaj deo mi puno smeta
Tebi ustvari smeta sto osvedoceni neprijatelji drzave, naroda i ljudskih prava daju sebi i najmanju mogucnost da pricaju o pravu?!
U pec sa njima! Ionako ne zasluzuju ni vazduh da uzimaju naprednim elementima naseg naroda!

Mislim da si previse licno shvatio pomenutu temu a sam pojam filtriranja interneta je problematican
Ja licno nemam ni malo poverenja u MUP kao jednu profesionalnu firmu(cast izuzecima) kao ni u unutrasnju kontrolu pomenute "firme"
Ti verujes da su oni profesionalni, odgovorni i nekorumpirani?
Sve i da je tako, a nije, filtriranje je problematicno
Kriminalce u zatvor a ne podrazumevati da su svi kriminalci...stvar je tako jednostavna

Da li bi tako branio filtriranje interneta koje se desava u Kini?
Na primeru Kine moze da se vidi koliko je to dobro...

Naravno da bi trebalo moderisati uvrede, ali to se ne desava prvi put, sad ne mogu da se tacno setim teme na kojoj su vredjali Predraga iz Uzica
Isto je tako pitao za moderisanje licnih uvreda

Suvise suvise licnog shvatanja rasprave, bez imalo tolerancije
Ko drugacije razmislja je neprijatelj i ne treba mu dati uopste mogucnost da iznese svoje misljenje. Ne treba biti iskljuciv
Spustanje lopte bi dobro doslo svima

P.S. Malo sam gore bio sarkastican...
[ vilil1 @ 21.06.2011. 09:55 ] @
Upravo osoba (yolja624) kojoj "smetaju" uvrede, je u temi http://www.elitemadzone.org/t4...-Srbiji-se-uvodi-na-mala-vrata forum Svakodnevnica, napisala nesto sto je kasnije obrisao mod, a glasi otprilike ovako -

"Mrs stoko..." I sada u ovoj temi sebi daje za pravo da trazi ukidanje MZ, izmedju ostalog i zbog raznih uvreda!?


@bojan_bozovic

Ti si pre koji dan napisao da ces ponovo MZ da stavis na Ignore, u ovoj temi si za ukidanje...gadi ti se...A i dalje si aktivan tamo. Cudno.
[ burex @ 21.06.2011. 11:24 ] @
Citat:
Ovakav kakav jeste, MZ mi se gadi. Poneka vest, i mnogo teoretičara zavere, te Rozvel, te chemtrails, ništa korisno.

Čitamo li isti MadZone? Ili pričaš o UMZ-u?
[ adzo_ @ 21.06.2011. 11:52 ] @
Citat:
vilil1: Upravo osoba (yolja624) kojoj "smetaju" uvrede napisala nesto sto je kasnije obrisao mod, a glasi otprilike ovako -
"Mrs stoko..." I sada u ovoj temi sebi daje za pravo da trazi ukidanje MZ, izmedju ostalog i zbog raznih uvreda!?


Pratio sam temu iako nisam ucestvovao
Video sam pomenutu poruku pre brisanja
Ipak je za svadju potrebno najmanje dvoje
I on je bio provociran i mislim da je neprimereno odgovorio na provokacije

Mada sam primetio nizak nivo tolerancije na razlicito misljenje kod Yolje
Ne samo na ovoj temi

Doduse Yolja pokusava da odbrani neodbranjivo u pomenutoj temi ;-)
[ bojan_bozovic @ 21.06.2011. 11:58 ] @
@vilil1

Bah, bolje da sam na UMZ nego da se dosađujem.

@burex

Isti MZ, samo je Svakodnevnica malo aktivna, a UMZ mnogo, jer je tamo trolovanje.

Ipak, nadam se da moja ideja o preobražaju MZ u obimniji opšti forum namenjen širokom krugu posetilaca ima vrednost.

Poz.
[ milanche @ 21.06.2011. 15:58 ] @
Madzone je sigurno najzivljiji, najinteresantniji, najkonkretniji (pod)forum na srpskom govornom podrucju, dragocen
i kvalitetan otisak vremena, mesto gde uvek moze da se svrati i kvalitetno razmeni misao.

Moze da bude jos bolji da ima jos malo vise ljudi raspolozeni za konkretnu i konstruktivnu razmenu misljenja i argumenata.

Uzivanje moze da ometa pojava mentalnih sadista male kulture komuniciranja, zabarikadiranih u bunkeru sopstvenih dogmi
(ili propagandnih sema), nesposobnih da cuju i makar razmotre tudje misljenje, najvaznije - nesposobnih da razdvoje
svoj ego od nepristrasnog traganja za istinom, koja u principu nije nicije vlasnistvo.

Ali, sve to vrlo malo umanjuje kvalitet foruma.

Kome smeta - uvek ima opciju da ne svraca, kad god i u kojoj god meri to zeli.
[ yolja624 @ 21.06.2011. 17:29 ] @
kao sto sam rekao, los primjer iz MZ, lagano prelazi u ES.

Citat:
adzo_: Nisam mislio da se mesam ali ovaj deo mi puno smeta....


Bio si sarkastican u tolikoj mjeri da ne kopcam sta je poetna tvog posta? Kratko, dal MZ treba ukinuti, ostaviti ga kako jeste ili uvesti malo malo striktniju moderaciju koja ce sprijeciti licne uvrede?

@ vilil1
Citat:
Upravo osoba (yolja624) kojoj "smetaju" uvrede, je u temi http://www.elitemadzone.org/t4...-Srbiji-se-uvodi-na-mala-vrata forum Svakodnevnica, napisala nesto sto je kasnije obrisao mod, a glasi otprilike ovako -

"Mrs stoko..." I sada u ovoj temi sebi daje za pravo da trazi ukidanje MZ, izmedju ostalog i zbog raznih uvreda!?


Postovani, vec sam ranije rekao da se vrlo tesko suzdrzavam da na uvredu ne odgovorim istom mjerom. Moja reakcija je bila uzrokovana direktnom uvredom, i da mi tako nesto neko kaze u lice, budite sigurni da se ne bi zavrsilo na verbalnom odgovoru.

Sa Vama sam vec ranije imao raspravu, i nalazite se u spisku ljudi koje ignorisem na MZ.

Ali ovo je ipak ES. Posto sam ja uglavnom proracunat u svom djelovanju, ocekivao sam ovakvu reakciju od svojih neistomisljenika, pa ovom prilikom u svoju odbranu, postavljam screenshot uvrede na koju sam odgovorio



Na screenshotu se jasno vidi uvreda koja me i inicirala da potegnem pitanje statusa MZ i/ili moderacije na istom.

@adzo_
Ja nemam potrebu da branim bilo sta - samo mi se gade likovi koji napadaju nesto samo zato sto im ne odgovara vlast koja nesto sprovodi. Da to isto radi "njihova" vlast - vjerovatno bi aplaudirali istom. Licemjeri su to...

@milanche
Tvoje vidjenje istine ne djelim, sto ne znaci da si manje u pravu ili ja vise. To samo znaci da ne vidimo isto istu pojavu. Ostalo se svodi na iznosenje argumenata u jednom ili drugom smjeru. Nema tu sta da se podvodi kao "nesposobnost da razdvoje svoj ego od nepristrasnog traganja za istinom, koja u principu nije nicije vlasnistvo..." - vec imas argumente i imam argumente! Onog trenutka kad sa aspekta argumentovanog dijaloga o pojavi predjemo na ad hominem argumentaciju, tu je kraj. Mene konkretno su vise puta izvredjali na nacionalnoj osnovi i niko zivi nije reagovao.
[ vilil1 @ 21.06.2011. 18:21 ] @
Citat:
yolja624:
Na screenshotu se jasno vidi uvreda koja me i inicirala da potegnem pitanje statusa MZ i/ili moderacije na istom.


Na tom screenshotu, iako si zeleo da izbegnes, vidi se i citat tvog pisanja na koje je i isao odgovor -

"A tebi taj pendrek treba preko ledja spustiti..."

Tako da...ne pravi se nevinasce, sto si trazio to si dobio. A sada ovde tuzakas i trazis ukidanje celog foruma. Svasta.
[ yolja624 @ 21.06.2011. 18:38 ] @
Pendrek u prilicno dvosmislenom smislu je prvo pomenuo on, pa ga je onda konkretizovao. Seljacke dvosmislenosti vrlo lako prepoznam. Nemoj da se pravis nevjest. Da sam nesto zelio da izbjegnem, ladno sam mogao i to da isjecem... tako da...

I mani me se, nisam te nista pitao... sta si ti? Njegov advokat ili sta? Alter ego?

I ja ne tuzakam, trazim odgovarajucu reakciju na uvrede koja je propisana pravilnikom foruma.
[ vilil1 @ 21.06.2011. 18:50 ] @
Citat:
yolja624:
I mani me se, nisam te nista pitao... sta si ti? Njegov advokat ili sta? Alter ego?

Vidis, ovo je forum, a ovo je tema o kojoj se pise. I svako ima pravo da iznese svoje misljenje. Ovim sto si napisao, pokazujes da definitivno imas neke probleme.

Citat:
yolja624
I ja ne tuzakam, trazim odgovarajucu reakciju na uvrede koja je propisana pravilnikom foruma.

Pa da. Ono "mrs stoko..." bi trebalo biti sankcionisano. Slazem se.
[ yolja624 @ 21.06.2011. 19:16 ] @
Citat:
vilil1: Vidis, ovo je forum, a ovo je tema o kojoj se pise. I svako ima pravo da iznese svoje misljenje. Ovim sto si napisao, pokazujes da definitivno imas neke probleme.

Vidis, a ti si promasio temu.... pitanje je dal ukinuti MZ a ne dal se ti slazes sa mojim sukobom sa nekim ili ne. Zato mislim da ti imas neki problem.

Citat:
Pa da. Ono "mrs stoko..." bi trebalo biti sankcionisano. Slazem se.

I ti si imao ispade za kaznjavanje, pa te niko ne kazni. A vredjao si me iako ja tebe nisam... sto opet govori o tome da bi i ti mogao malo da budes sankcionisan.


@Administratori i Moderatori!

Dobro dobri ljudi, hoce li se neko od vas konacno oglasiti ili ne?
[ vilil1 @ 21.06.2011. 19:40 ] @
Ne, vidi sta si napisao @milancetu -
Citat:
Onog trenutka kad sa aspekta argumentovanog dijaloga o pojavi predjemo na ad hominem argumentaciju, tu je kraj.


A to upravo ti radis, takva si osoba!!! Samo u ovoj temi si nekoliko puta presao na licno. Te da sam ti na ignore, te da sam neciji advokat, te da me nista nisi pitao...

Zaista, pogledaj se u ogledalo pre nego sto pocnes da lepis etikete drugima.



[ yolja624 @ 21.06.2011. 19:47 ] @
Citat:
vilil1: Ne, vidi sta si napisao @milancetu -


A to upravo ti radis, takva si osoba!!! Samo u ovoj temi si nekoliko puta presao na licno. Te da sam ti na ignore, te da sam neciji advokat, te da me nista nisi pitao...

Zaista, pogledaj se u ogledalo pre nego sto pocnes da lepis etikete drugima.


Nemoj molim te da mi ti drzis predavanje o kvalitetima licnosti. Tvoje kvalitete sam vidio u nekim raspravama na MZ i tamo sam te stavio na ignorisanje zbog otvorenog ad hominem stava. Posto te poznajem iz nekih ranijih prica, odmah sam se prebacio na tebi "poznat teren" jer za tebe drugo i nije.

I tacno je, nista te nisam pitao nista od onoga sta si ti pisao. A nalazim da si trebao da se izjasnis o temi a ne da raspravljas o tome dal sam ja zasluzio da me neko vredja ili ne u nekoj drugoj temi. A ocigledno pokusavas i ovdje da nastavis sa svojom vec ustaljenom praksom.
[ combuster @ 21.06.2011. 19:53 ] @
Ovo nije mesto gde cete vi da se raspravljate o tome ko je tu ispravan a ko nije.

Ja mislim Yolja da ti konkretniji odgovor od - stavi MZ na ignore ako ne zelis da ga pratis - neces dobiti. I ne vidim o cemu dalje ima da se diskutuje, na MZ-u jeste atmosfera opustenija, teme su obimne kao i broj poruka i ne mozete ocekivati od moderatora da sankcionisu sve odmah i odjednom, prijave takve prirode mozete preneti moderatorima na pp i da sacekate a u medjuvremenu ako diskusija ide ispod vaseg nivoa - jednostavno se uzdrzite od postovanja u istoj.

Thank you for your cooperation ! :)
[ yolja624 @ 21.06.2011. 19:57 ] @
Jel vi stvarno ne kapirate????
trazim da se postuje pravilo:

http://www.elitesecurity.org/t...ilnika-Pretnje-direktne-uvrede

insistiram na tome! ili ukinite ako ne mozete da kontrolisete!
[ burex @ 21.06.2011. 20:03 ] @
^
Malo čudan zahtev, uzimajući u obzir one predložene radnje pendrecima napisane gore...
[ yolja624 @ 21.06.2011. 20:06 ] @
Citat:
burex: ^
Malo čudan zahtev, uzimajući u obzir one predložene radnje pendrecima napisane gore...

Mozes da ga zoves kako god hoces... nisam nikog direktno uvredio! Objasnio sam sta se desilo, lik je rekao sta je rekao i nista se nije desilo. Direktna uvreda bez ikakvih sankcija!

Znam da ne djelis moje misljenje, ali ne moras da me podbadas i dalje! Nek rade sta hoce, nek sankcionisu i mene, nije mi bitno, ali hocu da se uradi ono sto je ispravno.
[ Ivan Dimkovic @ 21.06.2011. 20:08 ] @
@yolja624, hvala na predlogu. Medjutim, tvoj predlog za ukidanje MZ-a ne moze biti prihvacen.

Sto se zalbi na moderaciju tice, zbog ogromnog broja poruka se moze nekad desiti da MZ nije podjednako moderisan kao strucni forumi. Videcu sta moze da se uradi.