[ IvRa @ 21.06.2011. 10:53 ] @
Počeo sam tek sa radom i potrebno mi je da ubacim pdatke u bazu koju sam prethodno napravio... Napravio sam fajl insert.php ali mi prijavljuje sledeću grešku:
Notice: Undefined index: Naziv_knjige in C:\xampp\htdocs\Rad\insert.php on line 10.
Kod glasi ovako (odnosno u tom delu prijavljuje grešku):

$sql="INSERT INTO Knjige (Naziv_knjige, Prezime_autora, Ime_autora, Izdavač, ISBN_broj, Godina_izdavanja, Mesto_izdavanja, Oblast, Podoblast, Prostorija, Pozicija)
VALUES('$_POST[Naziv_knjige]','$_POST[Prezime_autora]','$_POST[Ime_autora]','$_POST[Izdavač]','$_POST[ISBN_broj]','$_POST[Godina_izdavanja]'),'$_POST[Mesto_izdavanja]','$_POST[Oblast]', '$_POST[Podoblast]','$_POST[Prostorija]','$_POST[Pozicija]')";

Prijavljuje mi iste greške i za ostala polja... Ako neko zna šta treba da se menja, dobro bi mi došla pomoć. Hvala unapred!
[ vodich @ 21.06.2011. 11:17 ] @
Koristi isset() , recimo:
Code:

if(isset($_POST['nesto'])){
//uradi nesto ;
}

Tako da ako nemas $_POST vrednost prilikom ucitavanja stranice neces dobiti te notice.
[ IvRa @ 21.06.2011. 11:32 ] @
Citat:
vodich: Koristi isset() , recimo:
Code:

if(isset($_POST['nesto'])){
//uradi nesto ;
}

Tako da ako nemas $_POST vrednost prilikom ucitavanja stranice neces dobiti te notice.


Nisam siguran da sam te najbolje razumeo.
Ubacio sam:" if(isset($_POST['Naziv_knjige'])){
echo "Naziv knjige nije upisan";}", ispred prethodnog koda, ali i dalje je isto.
[ IvRa @ 21.06.2011. 11:51 ] @
Probao sam i ovako, ali neće:

if(isset($_POST['Naziv_knjige'])){
$Naziv_knjige=mysql_real_escape_string($_POST['Naziv_knjige']);
$Prezime_autora=mysql_real_escape_string($_POST['Prezime_autora']);
echo 'Nije uneto';
exit();}
$sql="INSERT INTO Knjige (Naziv_knjige, Prezime_autora, Ime_autora, Izdavač, ISBN_broj, Godina_izdavanja, Mesto_izdavanja, Oblast, Podoblast, Prostorija, Pozicija)
VALUES('$Naziv_knjige','$Prezime_autora'...
[ djordjevic_i @ 27.06.2011. 21:39 ] @
Daj prikaz forme iz koje prosleđiješ.