[ mrmilos @ 21.06.2011. 17:20 ] @
Otisao sam pre neki dan da zamenim prepaid karticu, tj. da uzmem novu jer sam staru zagubio, na broju koji imam 6 godina. prvo - sluzbenica mi je rekla da se broj ne vodi na mene (?!), iako sam ja vec jednom menjao karticu, a pre par godina mi je taj broj bio i na DuoSIM kartici, znaci vodi se na mene sigurno. moju pricu da sam vec menjao karticu jednom, ona uopste nije ni cula, vec je mrzovoljno uradila nalog i rekla da dodjem za 48 sati... odem juce, uzmem karticu i jutros kad sam je ukljucio shvatim da mi na taj broj uopste ne stizu sms poruke, niti mogu da primam pozive. odlazni pozivi i odlazni sms rade normalno. kada pozovem taj broj sa nekog drugog automat kaze ovo: Telekom srbija, besplatno obavestenje, Paznja, pozvanom pretplatniku nije dozvoljeno da prima pozive?! zvao sam 789 tri puta, tri puta su me otkacili sa pricom - ovde je sve u redu proverite call barring. probao sam sve moguce sifre za call barring, ali ta opcija nije aktivirana, a stanje i dalje isto! takodje sam i kredit uplatio, i kredit regularno legne, ali dolazni saobracaj ne funkcionise...

zna li neko sta je uzrok ovome?
[ Joker @ 21.06.2011. 17:46 ] @
Ako je neki stari model telefona, pokušaj je ubaciti u neki noviji.
[ mrmilos @ 21.06.2011. 17:55 ] @
Probao na Nokiji 6020 i Sony Ericsson T280, ista prica. mada ne vidim zasto bi to bila razlika, jer ostale kartice u istim telefonima rade normalno...
nejasno mi je zasto njihov automat daje ovu informaciju, to samo znaci da je nesto blokirano od njihove strane...
[ Slobodan Milivojevic @ 21.06.2011. 17:58 ] @
Pokusaj da deaktiviras call barring uslugu (mislim da sifra bese 0000 al nisam siguran).
[ mrmilos @ 21.06.2011. 18:16 ] @
probao, i nista. opet isto.
[ Java Beograd @ 22.06.2011. 07:08 ] @
Prošetaj se lepo sa telefonom i karticom do korisničkog centra. Nema ti druge.
[ mrmilos @ 22.06.2011. 10:28 ] @
Zvao sam 789 i po peti put. Posle nevidjenog ubedjivanja shvatili su da nisam aktivirao barring, ostalo je da posto sam menjao karticu, "verovatno je ostao blokiran dolazni saobracaj"... Odlazni, gde uzimaju lovu, naravno radi... Napisala je vec cuvenu reklamaciju, pa ce biti reseno, navodno. Za 48 sati, u 21.veku.