[ srdjee @ 22.06.2011. 21:21 ] @
Ne znam koja ogranicenja trenutno postoje za nove korisnike, ali smatram da ne bi bilo lose iskljuciti im opciju potpisa, website-a na 6 meseci recimo, kao i uvesti captcha za preko X postova dnevno.
Jeste nepopularno i mozda komplikuje code, ali bi trebala da smanji šum, spam i nabijanje postova zarad promocije, povecanja search rejtinga i sl.

Fala :)
[ bojan_bozovic @ 22.06.2011. 21:41 ] @
To nije loša ideja, zaista, ali da se ne ode predaleko, sa moderacijom prvih X poruka npr. kad to vidim na forumu, pobegnem.
[ Shadowed @ 22.06.2011. 22:36 ] @
Ideja je da ako neko pise u skladu sa pravilima i nekim nivoom kvaliteta, onda je ok da zauzvrat ima link u potpisu i u polju za sajt. Ukoliko postovi nisu takvi, svakako ce (ili bi trebalo) biti obrisani, tako da se krajnji cilj postize.
E sad, ako mislite da neki moderator ne moderise svoj forum kako treba, to je druga prica :)
[ DR83 @ 23.06.2011. 23:59 ] @
ES ionako stavlja nofollow na linkove u potpisu. Npr:

Code:
<a class="small" rel="nofollow" href="http://www.bachi.in.rs" target="_blank">www.bachi.in.rs</a>
[ srdjee @ 24.06.2011. 09:17 ] @
To nikako ne sprecava ove da postuju, a ideja da svako pise kvalitetno i po pravilima je idelana, no ovaj svet daleko od idealnog.
Rad moderatora? Ako ja primecujem ovakve likove i postove sta treba da bude zakljucak?
Ili ja preterujem i gresim ili sam u pravu (bar delimicno).
Da se razumemo, nije da me to sad nesto posebno iritira, vec samo konstatujem i dajem predlog koji, jel, ne mora biti prihvacen. :)
[ Miroslav Jeftić @ 24.06.2011. 10:30 ] @
6 meseci je pomalo ekstremno, do sada nisam video nijedan forum s takvim ograničenjem Captcha za preko x postova takođe... ima ljudi koji puno postuju, a pri tom nije spam i bezveze je nervirati ih sa kucanjem captcha-e svaki čas.

Slučajeva spamovanja/reklamiranja svakako da je bilo, ali za sada ne u tolikom obimu da se ne možemo ručno izboriti s njima
[ VlaK @ 24.06.2011. 22:15 ] @
NIsam ni za kakva ograničenja. Jest da nemam baš nešto postova (iako sam dugo tu), a i to što imam ne vredi ni pišljiva boba, ali se sećam koliku sam tremu imao kada sam prvi put pisao nešto na ovom forumu, pošto su svi izgledali mnogo pametniji od mene. Plašio sam se da ću postaviti suviše glupo pitanje (odgovor), i da ću postati predmet ismevanja u najboljem slučaju. Da sam imao još tu neki "Captcha", koji inače ubodem tek iz trećeg puta, brzo bih batali celu stvar. Privuklo me je ovom forumu ona fraza "vodite revoluciju iz fotelje" tako nešto. Ako se dobro sećam, a verovatno se dobro ne sećam. Da je tada, kada sam počinjao da nešto pišem, bilo nekih puno zavrzlama ne bih ja tu više dolazio. Više sam za neku vrstu praćenja tih nekih prvih desetak postova, pa ako se vidi da sam neki trol ili nešto slično, da se da neki ograničen ban na nedelju dana, sa upozorenjem da se korisnik popravi.
[ srdjee @ 27.06.2011. 13:49 ] @
O ovome pricam:
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Anonima

Ne mora biti 6 meseci, ali mesec ili 2 je ok, a captcha ili neko drugo resenje za broj postova dnevno, tipa vremenskog razmaka izmedju postova nakon prvih X.


Namerno sam uhvatio i printscreen sa prisutnim "moderatorima".

[Ovu poruku je menjao srdjee dana 27.06.2011. u 14:59 GMT+1]
[ Shadowed @ 27.06.2011. 15:16 ] @
Obrisao sam joj/mu nekoliko poruka. Neke sam ostavio jer iako jesu napisane u cilju reklame, uklapaju se u temu koliko-toliko a lokalni moderator neka proceni.
[ bojan_bozovic @ 27.06.2011. 15:40 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: 6 meseci je pomalo ekstremno, do sada nisam video nijedan forum s takvim ograničenjem :) Captcha za preko x postova takođe... ima ljudi koji puno postuju, a pri tom nije spam i bezveze je nervirati ih sa kucanjem captcha-e svaki čas.

Slučajeva spamovanja/reklamiranja svakako da je bilo, ali za sada ne u tolikom obimu da se ne možemo ručno izboriti s njima :)


Možda ne postoje forumi sa takvim ograničenjima, ali postoji Something Awful forum, gde plaćaš registraciju pravim novcem, i zamisli, ima puno idiota koji su to uradili! ;)