[ WebHosting @ 14.02.2004. 09:29 ] @
Zdravo,

treba mi pomoc!
Od klijenta sam dobio CD sa slikama (images) u formatu za Mac. Posto imam PC ne mogu da otvorim CD. Treba mi ime programa koji mi omogucava da vidim ove slike, i da ih snimim u formatu koji mi omogucava njihovu obradu (npr. Photoshop). Sa kojim programom to mogu da uradim?

Hvala svima na savetu.
[ MrNo @ 14.02.2004. 17:02 ] @
Sad zavisi od toga dali je CD snimljen u HFS formatu. Ako jeste nisam siguran da tvoj PC može da ga čita. Kaži klijentu da ga snimi u ISO 9660 formatu koji je standardan na obe platforme.
Ako možeš da pročitaš disk onda je moguće da su slike u Quick Time formatu onda samo trebaš da skineš QT.
Sve ostalo je standardno.
Nego koju extenziju imaju slike?
[ WebHosting @ 19.02.2004. 12:58 ] @
Citat:
MrNo:
Sad zavisi od toga dali je CD snimljen u HFS formatu. Ako jeste nisam siguran da tvoj PC može da ga čita. Kaži klijentu da ga snimi u ISO 9660 formatu koji je standardan na obe platforme.
Ako možeš da pročitaš disk onda je moguće da su slike u Quick Time formatu onda samo trebaš da skineš QT.
Sve ostalo je standardno.
Nego koju extenziju imaju slike?

===============================

MrNO

Upravo sam pokusao da otvorim CD, ali moj PC jednostavno pokazuje kao da nema fajlova na njemu. Dobijam poruku Drive not found.
Kod komsije, racunar pokazuje da je snimljeno 175MB, ali takodje nema liste fajlova.

Drugim recima, u oba slucaju ne mogu da vidim listu fajlova.
Sta da radim?
Da li postoji neki emulator?

Tnx
[ KBB @ 19.02.2004. 16:03 ] @
Imash program koji se zove TransMac http://www.asy.com/scrtm.htm probaj sa njim.