[ GMarco24 @ 23.06.2011. 12:11 ] @
Da ne otvaram novu temu za tupava pitanja...
Poceo sam CodeIgniter, krenuo prvi video tutorial, radio sve isto kao i on i dobijem:

Fatal error: Class 'Controller' not found in C:\xampp\htdocs\application\controllers\site.php on line 4

Na doticnom redu ne pise nista drugo nego:

Code:

class Site extends Controller


Ja znam da cete svi da kazete: "procitaj uputstvo, imas tu..." , "pomuci se malo...", ali kad provedem sat vremena pokusavajuci da ispisem 'Hello World' dodje mi da ga bacim kroz prozor i skocim za njim

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 23.06.2011. u 14:44 GMT+1]
[ dakipro @ 23.06.2011. 12:21 ] @
Procitaj uputstvo :)
Treba da pise "extends CI_Controller"

Usput, otvori novu temu kad imas pitanje koje nije vezano za naslov postojece
[ GMarco24 @ 23.06.2011. 13:18 ] @
Pa ajde ako hoces, prebaci ovaj deo od novog pitanja, posto sad imam jos podpitanja :)
Gledam video tutorial, covek pise:

class Site extends Controller

i njemu to radi bez problema. Sad vidim da u uputstvu stvarno pise CI_Controller...

Jedino sto je on radio video u vreme 1.7.1. verzije, a ja skinuo 2.0.2. Je l' u tome caka i ako jeste, ima li mnogo promena, tj. mogu li da nastavim preko video tutoriala da ucim ako su malo stariji?
[ dakipro @ 23.06.2011. 13:46 ] @
Skoro pa samo je to promena ako mi se cini, ja sam skoro poceo CI (v2) da gledam iz radozlanosti nisam koristio ranije verzije. I da, applications folder je izbacen iz CI foldera, inace sve je ostalo isto tako da moze taj video tutorial opusteno. Inace par pluginova tj gotovih kodova za starije verzije sam nasao i uspesno ih prilagodio verziji 2, obicno je to __construct() umesto naziva klase, i dodavanje CI_ ispred sistemskih klasa, trivijalno
[ batika @ 24.06.2011. 12:54 ] @
Izmene sa v1 na verziju 2 ti donose to da php4 vise ne mozes da koristis.

Od v2 glavni kontroler (tvoj - MY_Controller) ti ne stoji u folderu library vec u core.

Svi ugradjeni kontroleri vise nusu Controller nego CI_Controller

isto ti je i za modele.
nije vise extends Model nego extends CI_Model

i da ne mozes da koristis parent::CI_Model
moras da pises parent::__construct();

To su ti glavne razlike u odnosu na v1