[ brdaus @ 26.06.2011. 10:22 ] @
Ovo je jadna toliko velika napast , da cete imati podosta posla oko uklanjanja. Evo mog doprinosa da taj posao ne postane nocna mora.
Kada vam se komp zarazi sa ovom napasti, necete moci da ostvarite bilo koju intenet konekciju jer on stalno blokira istu, i vrteci u krug kao trazi zarazu vaseg kompa, koja naravo, ne postoji, i sve sto vidite je laz.
Naravno, necete moci da pokrenete ni jedan antivirusni ili slican program, koji bi vam pomogao da zarazu otklonite, jer ih sve blokira.

Prva stvar koju treba da uradite je da registrujete kopiju xp int.sec.2012, sto ce vam dati mogucnost ponovnog koriscenja interneta. koristite jedan od ova dva serijska broja: 1147-175591-6550 ili 2233-298080-3424. Kod mene je prosao ovaj drugi. Unesite ih koristeci manual registration section.
Ovo nece ukloniti zarazu ali ce vam omoguciti koriscenje interneta.
Drugi korak je da ocistite registry sa ovim malim programcicem

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.exe]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\secfile]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\secfile]
[-HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\shell\open\command]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"
"Content Type"="application/x-msdownload"

koji cete kreirati u notpad-u i sacuvati na desktopu pod imenom fix.reg a kao (Save as type: All files)
Naravno, pokrenete ga sa desktopa. Ovo vam omugucava da antivirusni programi prorade i potraze zarazu i otklone je.

Preporucujem da skinete MalwareBytes-anty malware koji , posle skeniranja, sigurno otklanja zarazu.
[ srkipri @ 20.07.2011. 21:00 ] @
Hvala ti druze da ne bi tebe nista.Samo jos da pitam,tj da proverim da li sam razumeo.drugi korak ne znam da li sam dobro primenio.skinuo sam programcic Windows Registry Editor Version 5.00,nakon toga u notepadu snimio tekst koji si napisao sa odgovarajucom imenom i exe,onda pokrenuo programcic Windows Registry Editor Version 5.00 i onda je moj antivirus prepoznao neke greske.ako je to cela i ispravna procedura ok,samo mi napisi,komp radi za sad Ok.Hvala Ti puno!!!
[ Aleksandar Maletic @ 27.09.2011. 19:27 ] @
Malwarebytes je sasvim dovoljan.