[ arminb @ 27.06.2011. 12:18 ] @
Povezao sam RouterBoard s racunaraom.Medutim ne znam da li je samo potrebno da dodam u IP-ADRESS adresu i da sve profunkcionise (probao sam dodati 10.5.51.0/24) ali nije htjelo da radi.
Mreza je u BRIDGE i na BRIDGE je dodana adresa 10.5.50.0./24
U INTERFACE LIST ovu LAN karticu vidim kao RUNNING.Ako je neophodno jos nesto da napisem JAVITE
[ yolja624 @ 27.06.2011. 15:26 ] @
Krenimo od ovog pitanja... jesi li ista ikad procitao o racunarskim mrezama, IP adresama, o defaultnim gw i broadcast IP? Ili si uzeo RB i racunas da ces sa 2 klika misem da sve proradi?
[ arminb @ 27.06.2011. 18:43 ] @
Trazio sam POMOC,a ne pametovanje!!!
Oni ljudi koji se HVALE,najmanje ZNAJU.
Ja sam "TANAK" u oblasti umrezavanja,ali se trudim da to naučim.Na koji način,to je sasvim nebitno.
Ali vjerujem da opet ima ljudi,koji napisu smjernice u kojima nesto trebam uraditi.
#Shodno tome:TVOJ PRETHODNI KOMENTAR JE BIO NEPOTREBAN,I NEMOJTE DZABE PISATI AKO NEZELIS POMOCI#


P.S
Evo,pogledah par tvojih POSTOVA,i u vecini slucajeva si glumio nekog TESLU
[ yolja624 @ 27.06.2011. 19:05 ] @
Da bi ti se pomoglo mora se znati koliko je tvoje znanje, jer bez tog dijela niko ne moze da ti pomogne. A posto je tvoje znanje ravno tvojoj kulturi, morace da ti pomogne neko kome ne smeta tvoja drskost.

Aj sad, uzivaj u mukama.

ps.
Za tebe sam Tesla... u svakom pogledu.
[ acatheking @ 27.06.2011. 22:01 ] @
Druze, tek si se ispilio na ovom forumu, a vec si drzak. Ocigledno je da nisi upucen u osnove umrezavanja (sudeci po pitanjima) pa prvo poradi na tome. Nadam se da sam doprineo da admini obrisu ovu temu. Nema smisla svakojake gluposi gajiti ovde
[ arminb @ 28.06.2011. 11:56 ] @
Mislim da je pitanje bilo JASNO,osim toga sam napisao "AKO NESTO NISAM NAPISAO DA ME PITATE"
Vecinu podaka sam nastojao da Vam dostavim o tome sta sam pokusavao.
Ono sto me IRITIRALO to je bilo "STA ZNAS O UMREZAVANJU" bla bla-...PA ZAR TREBAM SVE PISAT STA ZNAM O UMREZAVANJU,a ja trazim INFORMACIJU koju NEZNAM
Da je napisan dio ALGORITMA (postupka) za rjesavanje mog problema nebi bio problem,za neke nejasnoce bih ponovo zamolio za POMOC.

Osim toga,nevidim ni u kojem slucaju da sam bio BEZOBRAZAN,i da sam nekoga VRIJEDAO

To sto sam napisao da je covjek "TESLA",pa dragi ljudi zasto nepodijeliti znanje s nekim i pomoci mu
[ yolja624 @ 28.06.2011. 12:13 ] @
Mani se Mikrotika, nije to za tebe. Moras da imas neko predznanje da bi se sa tim bavio.

Ti uopste ne zelis da trosis svoje vrijeme da procitas BILO STA, a ne znas bukvalno nista! Vec sebi dozvoljavas da se istresas na nekog ko je bio voljan da ti pomogne.
A tolika ti je ljenost da neces da se potrudis da pregledas poruke na forumu vec bi bilo najbolje da ti neko uradi to sve i da budes happy!
[ arminb @ 28.06.2011. 18:24 ] @
Da nebude da se ja svadam,ali ljudi MOLIM VAS POGLEDAJTE ZADNJI POST OD yolja624 na ovom LINK-u http://www.elitemadzone.org/t431629-9#2897034

I dalje mene interesuje odgovor na pitanje a ne pricanje s ovim yolja624 o nepotrebnim stvarima.
PRETHODNI LINK i NJEGOV ZADNJI POST DOKAZUJU NJEGOVU (NE)KULTURU.
A ako niko nezeli da odgovori,molim admine da IZBRISU ovu temu !!!
[ yolja624 @ 28.06.2011. 18:45 ] @
heh, ovo vec postaje zanimljivo...

Vidis labude, kad me neko proziva bez potrebe, a sva moja upozorenja da me se okane - ignorise, onda smatram da treba da mu se kaze na nacin kako on to moze da razumije.
Ali, ti te prozivke ne vidis, vec si se uhvatio moje malenkosti i nekog cudnog dokazivanja ne znam ti ja cega.

Uzalud ti trud da dokazes kako sam ja neispravan a ti ispravan! Bolje da si pogledao mikrotik podforum nego sto blenes u MZ. Mozda bi nesto i naucio. Ovako, potrosio si silno vrijme na pracenje mojih postova.
[ Nickix9001 @ 28.06.2011. 21:20 ] @
Citat:
yolja624: heh, ovo vec postaje zanimljivo...



Daj yolja kazi coveku sta mu treba :).

Digni DHCP i stavi maskaradu, dodaj adresu na karticu i to bi trebalo da radi. yolja ti nista lose nije rekao osim da procitas malo po forumu "o materiji", koje su adrese za network, koje za broadcast, a koje za dodeljivanje kompjuterima, to su osnove i to moras sam da naucis. MT ne moze da se nasteluje sa 2 klika misem. Druga stvar ako povezujes dva kompa bez switch-a treba ti i crossover kabli. Ako te mrzi da trazis i ucis, plati da ti neko uradi.
[ gazdamitke @ 28.06.2011. 21:24 ] @
Ajde brate napisi...koji adresu ima racunar....koji adresu treba da postavis na Tik i sta treba taj mikrotik da radi.
Sta ima od kartica i dal ima kartica(wireless) u njemu itd.
[ acatheking @ 28.06.2011. 22:08 ] @
Vi ste bas raspolozeni da resavate domace zadatke. Gde je ovaj Verat-ovac da malo "izmoderira" stvari :)
[ BigFoot @ 28.06.2011. 22:13 ] @
Na ovom forumu se rešavaju problemi u radu sa MikroTik-om, a ovde imaš malu školu MikroTik-a.
[ newtesla @ 28.06.2011. 23:05 ] @
A pošto ste prizivali Teslu - evo, dobili ste ga :) trt!!

A sad ozbiljno, mogao bi bar da napišeš šta kako i sa čime želiš da spojiš - a ne samo "imam lopatu i cigle, kako sad da sazidam Empajer Stejt Building, pitajte me sve što vam nisam pojasnio".

Ali ozbiljno. Jer, znaš, nemamo pojma šta si zamislio u glavi, i kako su ti kablovi nakačeni po kući - dok nam ne napišeš.
[ arminb @ 29.06.2011. 07:31 ] @
gazdamitke:
Moj RB je u funkciji i na njega ulazim WIRELESS-om
1Xkartica je na prijemu
2xkartice su na slanju (AP BRIDGE)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
newtesla:
Zelim da se spojim LAN kablom na RB-ali mi to nepolazi za rukom
Na lan1 izlaz iz RB-a sam dodavao adresu 10.5.50.... ali na racunaru mi je nedodijeli tamo GATEWAY,IP ADRESS SUBNET MASK
P.S
Kablo od RB-a do racunara ide direkktno
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
BigFoot
Hvala na linku,,posjecivao sam ga i prije.Ima dosta dobrih stvari,cak sto vise odlicnih
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nickix9001
probacu odraditi nesto po tom pitanju,pa javim
[ adnan_89 @ 29.06.2011. 10:14 ] @
evo, dobro ti je rekao @Nickix9001

dignes dhcp : ip>dhcp server>add server (dodijelis opseg, u tvom slucaju 10.5.50.0/24, das gateway 10.5.50.1, iskljucis relay, upises dns (od zone 87.250.xx.xxx) i das opseg koji ce se dodjeljivati u ovom slucaju tebi (10.5.50.2-10.5.50.254)

i onda u adresama das adresu za tvoj interface i to je to : ip>address>add address (10.5.50.0/24-network 10.5.50.0- broadcast 10.5.50.255) i interface lanx (tvoj lan gdje se spajas na rb)


to je to :D
[ newtesla @ 29.06.2011. 23:36 ] @
Ok, još samo da nam napišeš šta i kako želiš da funkcioniše, pa da ti pomognemo: znaš, ono kao "Hoću baznu stanicu", ili "Provajder ovako, a ja bi još ovako..." itd.

A routerboard-u preko LAN kabla pristupaš kroz Winbox, ali tako što klikneš na tri tačke pored polja gde se upisuje IP adresa, i izabrereš jedan jedini, ali tako što mu klikneš na MAC adresu - mikrotik ima mogućnost da komunicira putem MAC adresa, bez dodeljenih IP adresa.

-ne radi dokle god win XP vrti kuglicu i traži IP - tek kad izbaci žuti trougao. Za Vistu i 7 nemam pojma, valjda isto.