[ iizuzetan @ 28.06.2011. 13:50 ] @
Sta mislite o tom dugmetu? Da li ce ono biti povezano sa SEO i u kojoj meri? Sve sta znate o ovom dugmetu pisite! Ja mislim da ce ono imati uticaja na SEO ali pitanje je ipak u KOJOJ meri! U stvari mozda samo lokalno u zavisnosti na broj vasih prijatelja koje imate u svm gmail nalogu ili onih koji kliknu na +1 dugme, odnosno koliko imaju oni prijatelja na gmail, ukoliko uopste i imaju gmail nalog. U stvari ne znam dali i ima veze sa gmail nalogom to dugme......
[ scubadive @ 13.07.2011. 09:19 ] @
To su sve pitanja na koja bi ti kao neko ko nudi SEO usluge klijentima trebao da znas odgovor.
[ vejin @ 16.07.2011. 08:33 ] @
@ iizuzetan

Zašto nam ti nisi napsao malo šire o onome što znaš o Google+ dugmetu.

U principu bi verovatno bilo i kao sa FB like. Samo meni više deluje kao navlaka, pošto da bi ste imali benefit od toga morate postaviti ikonicu negde na vaš sajt, tako da vi u stvari reklamirate google, da bi neko kliknuo mora da bude registrovan na tom servisu. Google plus je i izazov Microsoftu, pošto je Google postao u osnovi početna stranica na Firefoxu, Microsoft je postavio Bing u IE. E sad se Google ugurao da se pojavi na što većem broju sajtova.
Korisnici koji budu postavili ovaj dodatak na svoj sajt će sigurno koristi prilikom rangiranja na pretraživačima, jer je i u interesu Googla da se njihov baner vidi na što većem broju sajtova.
[ ivan.a @ 30.07.2011. 03:11 ] @
Nadam se da će ti lajkovi i plusevi nekad prestati. To je za mene čista glupost, isto kao i social bookmarking. Sada bukvalno na svakom sajtu možeš videti like dugme, facebook login, iframe fan page stranicu...Mreža se na taj način ne širi, već skuplja oko facebooka, google-a itd. To je pametan potez, ali samo za njih...

Nadam se da će u skorije vreme postojati neki mnogo fleksibilniji i bolji način za deljenje sadržaja preko interneta.
Takođe, nepostojanje dislike dugmeta znači da su korisnicima bukvalno zapušena usta - "ili ti se sviđa ili ćuti!"
Smatram da je čista glupost logovati se preko drugih servisa na externi sajt (i to naravno nikad ne radim)...ali ne moraju svi da se slažu sa tim. xD

Što se tiče g+ i SEO naravno da su povezani. U GA možeš takođe videti učinak i statistiku...
[ ||NeX|| @ 02.08.2011. 23:51 ] @
G+ dugme je samo još jedan pokušaj da se oduzme težina od najbitnijeg faktora - linkova. U tome će naravno uspjeti, ali samo u maloj mjeri, kao i sve akcije takve vrste od strane Google-a.
[ fitnessbodybuilding @ 08.08.2011. 16:04 ] @
Ja sam stavio dugme, ali nije vidljivo. Jel neko zna zasto?
Isto tako ako stavim previse google oglasa na stranicu neki od njih budu nevidljivi.
Zasto ovo?
[ Panta_ @ 09.08.2011. 10:06 ] @
Citat:
Ja sam stavio dugme, ali nije vidljivo. Jel neko zna zasto?
Isto tako ako stavim previse google oglasa na stranicu neki od njih budu nevidljivi.
Zasto ovo?


Mislim da je dozvoljeno samo 3 oglasa po stranici.

Za Google + dugme, samo preuzmi i iskopiraj kod sa http://www.google.com/intl/en/webmasters/+1/button/index.html.
[ fitnessbodybuilding @ 09.08.2011. 20:09 ] @
Iskopirao sam, i kod stoji, ali na stranici se nista ne vidi. Moguce da se dugme racuna kao jedan oglas pa postaje nevidljivo bas kao i ostali oglasi koji su iznad broja 3?
[ Ljubiša Begović @ 09.08.2011. 22:41 ] @
Možeš da dodaš maksimalno po tri oglasne jedinice na stranicu, što znači da možeš da imaš tri oglasa sa sadržaj i tri oglasa kao adsense veze. Ostala dva segmenta, oglasi za domene i za feed-ove su odvojeni, i ne postavljaju se na sajt.
A +1 dugme nema nikakve veze sa oglasima, i da bi se prikazivalo moraš da postaviš google +1 javascript kod (najbolje iznad </body> taga, i
Code:
<g:plusone></g:plusone>

tamo gde planiraš da se to dugme pojavi.
Sve lepo piše na zvaničnoj stranici koju je Panta ostavio.
[ fitnessbodybuilding @ 15.08.2011. 20:03 ] @
E, hvala puno. Sad radi. Zaboravio sam staviti ovaj kod g:plusone. Hvala puno na pomoci. Poz
[ kreswach @ 19.08.2011. 10:51 ] @
Dobar dan, bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne.
Pokusao sam sve gore navedeno ali se dugme i dalje ne vidi.
Sajt je http://www.pozivnicezavencanje.com/ i trenutno na njemu nema koda za google +1 iz razloga sto se brinem da nesto ne brljavi,
ali u svakom slucaju button se ne vidi gde god da ga postavim
Sajt je radjen u WYSIWYG Builderu, i za pozicioniranje +1 buttona koristim HTML container...

Hvala
[ fitnessbodybuilding @ 21.08.2011. 19:37 ] @
I kod mene je bilo isto. Gore ti pise sve. Jednostavno kopiras kod i postavis ga izmedju <g:plusone> i </g:plusone> . I sve zajedno onda kopiras i postavis na zeljeno mjesto na sajtu. I radi.

Kod mene to izgleda ovako:

<g:plusone size="medium"><script type="text/javascript">
window.___gcfg = {lang: 'en-GB'};
(function() {
var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true;
po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s);
})();
</script></g:plusone>

Mozes vidjeti na mom sajtu na "source".