[ Qbit @ 14.02.2004. 15:38 ] @
Nabavio sam U.S.Robotics 56k USB eksterni modem i mucim se malo snjim. Nije mi jasno zasto se konstantno konektuje na 33.2 kbps kada provajder podrzava v.92 protokol? Pa sa internim Intelovim modemom od 10 evra sam imao bolje rezultate i to preko broja koji nije podrzavao v.92!!! Takodje mi nije jasno zasto na stari broj vise ne mogu da se konektujem iz prve nego konstantno iz drugog puta to ume poprilicno da iritira. Eksterni modem sam uzeo pre svega jer ne moras da se mnogo cimas oko instalacije samo ga cuknes u USB i radi a starom Intelu sam morao da menjam PCI slot svaki put kada reinstaliram windows da bi proradio sto je sad postalo nemoguce jer sam popunio sve prazne PCI slotove. Ja sam mislio da su U.S. Robotics najkvalitetniji modemi i nije mi jasno sto se ovako baguje. Ako neko ima ovakav modem neka se javi jer bi mi pomoc izuzetno dobro dosla. Model modema je USR815633.
[ NLO @ 14.02.2004. 16:06 ] @
kad si vec uzimao dobar modem trebao si da uzmesh serijski i ne bi imao nikakvih problema..
[ Qbit @ 14.02.2004. 17:19 ] @
Zar ne bi trebalo da USB radi bolje od serijskog????
[ NLO @ 14.02.2004. 18:41 ] @
ne, externi serijski modemi su jedini hardverski modemi (cast izuzetcima koje nigde necesh naci)
http://www.devidal.tv/~chris/winmodems/
[ kUdtiHaEX @ 14.02.2004. 23:49 ] @
Kakve su to price o USB i serijskim modemima ;-)))) Da se niste upitali da covek mozda ima problem sa centralom, i PCMom (ako je na digitalnoj)? I kakve to onda ima veze sa modemom? Nikakve....
[ -=k3rn3l=- @ 15.02.2004. 00:26 ] @
Nemoj da mislis da si uradio los potez sa tom kupovinom. Ja doduse imam US Roborics ali nije USB vec serial ali to ne bi trebalo da te zeza. Jedino sto mogu da ti kazem to je da proveris drivere na netu uzmi nove jer sam cuo da imaju problema sa odredjenim OS tako da obavezno uzmi nove drivere. I pogledaj podesavanja za modem mozda si ga tu ogranicio ko zna covek cesto pogresi. Inace videces kada se sredi ima da sljka kao ludak.
[ tdjokic @ 15.02.2004. 00:29 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:Da se niste upitali da covek mozda ima problem sa centralom

Da, ali covek kaze:
Citat:
Pa sa internim Intelovim modemom od 10 evra sam imao bolje rezultate i to preko broja koji nije podrzavao v.92!!! Takodje mi nije jasno zasto na stari broj vise ne mogu da se konektujem iz prve nego konstantno iz drugog puta to ume poprilicno da iritira.


...pa ispada da pre nije imao problema sa centralom, a sada ima, hm?
[ Qbit @ 15.02.2004. 17:19 ] @
Citat:
-=k3rn3l=-:
Nemoj da mislis da si uradio los potez sa tom kupovinom. Ja doduse imam US Roborics ali nije USB vec serial ali to ne bi trebalo da te zeza. Jedino sto mogu da ti kazem to je da proveris drivere na netu uzmi nove jer sam cuo da imaju problema sa odredjenim OS tako da obavezno uzmi nove drivere. I pogledaj podesavanja za modem mozda si ga tu ogranicio ko zna covek cesto pogresi. Inace videces kada se sredi ima da sljka kao ludak.


Prvo da te pitam koju brzinu standardno postizes s njim jer ja kada se konektujem na ovaj broj sto podrzava v92 dodjem do 45.2kbps dok na ovaj stari ne mogu da prebacim preko 33.2kbps. Driveri ne postoje noviji od ovih koje imam a pokusavao sam da ga podesavam u control centru ali ne znam sta tacno da radim. Mislim da je kvaka u tome da se pravilno podese disabled modulations ali nisam siguran sta tu da stavim. Ajde neko ko ima vec US Robotics nek mi pomogne.

Hvala svima
[ Qbit @ 15.02.2004. 17:22 ] @
E da jos nesto jel mogice da je ono sto mi je sa starim modemom pokazivao 42.?Kbps bilo lazno i da je ovo ustvari pravo stanje stvari jer iskreno receno ne osecam neka pogorsanja u vezi s netom. Imao sam prilike da vidim kako modem kod nekih ljudi prijavljuje i 115Kbps iako je to nemoguce bar ja tako mislim jer je v92 podrzava samo do 56kbps.
[ tdjokic @ 15.02.2004. 19:28 ] @
Citat:
Qbit: prijavljuje i 115Kbps

Vec je prilicno vremena kako sam napustio Windows ali znam da za to postoji objasnjenje mada se ne secam tacno gde mozes da ga nadjes. Postoje 2 pokazivanja: jedno je brzina veze sa 'spoljnim svetom' a drugo brzina izmedju samog modema i sistema u kome radi, tako nesto je bilo.
[ kUdtiHaEX @ 15.02.2004. 19:43 ] @
Citat:
tdjokic:
Da, ali covek kaze:
Citat:
...


...pa ispada da pre nije imao problema sa centralom, a sada ima, hm?


Sve je to u redu, ali oni kao nisu mogli u medjuvremenu da postave PCM i da mu ogranice vezu zar ne? Ajde vrati stari interni PCI modem pa probaj sa njim...