[ mmix @ 28.06.2011. 20:23 ] @
Pre neki dan je odjednom pocelo bez ikakvog razloga, telefon je od pocetka drzao oko 2 dana laganog koriscenja a sada ne moze da sklopi 18h.

Kad odem u battery usage vidim da se pojavio phone idle kao drugi na spisku potrosaca sa 30% (posle cell sa 31%), on ranije nije bio toliko dominantan.

Ima li neko ideju o cemu se radi ovde, zasto odjednom povecani drain? I sta zapravo potpada pod phone idle?
[ ninjaz @ 28.06.2011. 21:08 ] @
To phone idle ti je mnogo veliko. Meni za 9h stoji na 2%. Nisam siguran sta je to, ali predpostavljam da oznacava koliko telefon potrosi dok je u sleep modu.
[ mmix @ 28.06.2011. 22:54 ] @
I ja sumnjam na to, ali sta je to? Background updates? I da jesu nista nisam promenio u odnosu na stanje od pre par dana, sto ranije nije bilo tako?
[ Ivan Dimkovic @ 28.06.2011. 22:59 ] @
Da li ti je OS uradio neki update?

Problem zvuci kao preterano budjenje CPU-a iz sleep moda - ako ti nisi nista menjao jedino ostaje varijanta da je apgrejdovana neka OS komponenta u pozadini a nova verzija ima bag?
[ mmix @ 28.06.2011. 23:03 ] @
Nije mi prijavio nista. Obicno kad skida nesto imam notification. Postoji li nacin da dijagnostikujem ovo, nesto tipa CPU counters za komponente?
[ Ivan Dimkovic @ 28.06.2011. 23:09 ] @
Hmm mozes sigurno samo za to ipak treba da se nadje neki linux guru :)

Mozes dmesg da pogledas - mada ako nemas log iz vremena kada je sve bilo OK bice jako tesko pronaci nesto sto nije u redu.
[ del-boy @ 29.06.2011. 17:45 ] @
Koliko znam Desire Z ima praktično isti SW kao Desire HD, je l' tako? Video sam za Desire HD na XDA da se ljudi žale da im jede bateriju (i to mislim da je baš Phone Idle) i rešenje za većinu je bilo da uključe USB debugging. Meni je on non-stop uključen, tako da lično nisam imao problema, ali probaj. E sad, možda je u međuvremenu bio neki update, pa su ispravili taj bug, a uveli neki novi, to već ne znam, odavno ne koristim sense rom-ove...
[ mmix @ 29.06.2011. 20:43 ] @
Mislim da sam otkrio vinovnika. Alarm, bez blama. Valjda je nesrecno uradjen da se stalno budi i arci CPU.
[ ventura @ 01.07.2011. 20:34 ] @
Citat:
mmix: Mislim da sam otkrio vinovnika. Alarm, bez blama. Valjda je nesrecno uradjen da se stalno budi i arci CPU.

Linux :)