[ miking @ 29.06.2011. 00:52 ] @
Hard disk Seagate 500gb. Kada prikopcam HDD na racunar prilikom paljenja izadje sledeca poruka "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" jednostavno nece da ga prepozna racunar a cuje se da radi i da se vrti :/ Svaka pomoc je dobro dosla predlazite sta da radim nadam se samo da nije odapeo i da nece propasti podaci
[ insignia @ 29.06.2011. 01:11 ] @
Nisi naglasio da li je u pitanju stari hdd koji je nekad radio ili si nakacio nov.
Proveri da li si u biosu sve podesio kako treba, da li si dobro fizicki povezao hdd i da li imas OS na njemu instaliran.
[ miking @ 29.06.2011. 09:48 ] @
U pitanju je HDD koji je vec radio samo na drugoj masini i pao je sistem i od tad nista nece racunar da ga prepozna, probao sam dici sistem da buta preko cd-a nista.
[ Miroslav Cvejić @ 29.06.2011. 09:56 ] @
Testiraj ispravnost samog uređaja adekvatnim alatom.

U prevodu, poteraj Hiren's Boot CD i pokreni alat za testiranje uređaja koji je proizvođač samog hard diska objavio (Western Digital Data Lifeguard Tools, Seatools, IBM Hitachi Drive Fitness Test, Powermax itd).

Pre toga ispitaj da li se u BIOSu uopšte vidi taj hard.
[ miking @ 29.06.2011. 11:06 ] @
Hvala sad cu probati pa javim sta sam uradio :)
[ miking @ 29.06.2011. 16:48 ] @
na zalost nista uspio nisam, proverio sam u biosu ne vidi se a kad odem da ga detektuje izbaci blic poruku koju ne mogu procitat :( a kad instaliram seatools nadji samo hard disk od 160gb koji je ispravan i uredno radi izgleda da mom hdd nema pomoci
[ gigamg1 @ 29.06.2011. 18:43 ] @
jel sata ili pata hdd?
Ako je pata (ide) onda bi trebalo da iskombinujes dzampere ako imas mozda opticki uredjaj na ide grani.
U oba slucaja (sata, ide) - zameni kabel
[ miking @ 29.06.2011. 23:17 ] @
Sata je kabl je u redu jer drugi HDD radi bez problema
[ aslan turkey @ 04.03.2021. 18:12 ] @
Imam čvrsti disk 2 meseca nakon što je kupljen i iznenada se isključio i u biosu ga ne prepoznaje u servisu je uzet i rekli su mi da radi i misle da je to elektronika. Šta mislite šta je elektronika ili nešto slično.
[ Branimir Maksimovic @ 04.03.2021. 18:49 ] @
Sto ti ne daju ispravan? Sta im to znaci da radi?