[ bigboss @ 29.06.2011. 07:56 ] @
Google je lansirao novi servis. Ako neko nije upucen o cemu se radi, na linku ima vise info:

http://googleblog.blogspot.com...-google-project-real-life.html

Servis je trenutno invitation only, pa me zanima da li neko ima pozivnicu jednu za mene? :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 29.06.2011. 09:58 ] @
Ako ima i za mene :)
[ bachi @ 29.06.2011. 10:13 ] @
Ovo će da pukne jače od Buzza i Wave-a zajedno. :D
[ Backy @ 29.06.2011. 10:19 ] @
buzz se još drži zato što nije imao pozivnice i visoko je integrisan :D btw kad su već toliko dugo na prvom mestu, možda imaju neku korist od otvarajna silnih socijalnih mreža koju mi obični smrtnici ne možemo da pojmimo :D

p.s. ako neko ima viška pozivnicu, bio bih zahvalan da je dobijem :)
[ Shadowed @ 29.06.2011. 11:47 ] @
Ako neko ima viska pozivnicu za mene, slobodno moze da je da nekom drugom. Apsolutno me ne zanima uclanjenje u ovo.
[ bachi @ 29.06.2011. 12:15 ] @
Shadowed napisa:
> Ako neko ima viska pozivnicu za mene, slobodno moze da je da nekom drugom. Apsolutno me ne zanima uclanjenje u ovo.

Hehehehehehehe, em naprave bshit, em još pokušavaju da naprave
hype inviteovima. :D
[ mmix @ 29.06.2011. 12:18 ] @
JA sam dobio pozivnici i prijavio se.

Odmah u startu su me iznervirali za medalju sa geoIP glupostima jer mi je ceo sistem inicijalizovao na srpskom bez da me uopste pita za to, samim tim su mi svi builtin circles na srpskom i ostali su na srpskom naokn sto sam promenio jezik. U osnovi ne vidim da je ovo neki specijalni atak na fejs, vise mi deluje kao neki hub koji spaja buzz i picasu i uskoro verovatno druge njihove servise.

Jedino sto vidim da imaju a face nema su ti circles, tj kruzooci ;) pa mozes da postujes nesto samo za uski krug ljudi.

Ne vidim nigde invitation opciju, tako da mislim da je jos uvek u closed invite rezimu.
[ Stefan Markic @ 29.06.2011. 12:40 ] @
Citat:
mmix: Jedino sto vidim da imaju a face nema su ti circles, tj kruzooci ;) pa mozes da postujes nesto samo za uski krug ljudi.


To ima i Face, samo što se tamo zove 'Friend Lists' i ne eksponiraju tu opciju nešto naročito.

Inače, Google ovo sada zove "project", a ne "product". :)

http://www.google.com/+/demo/
[ nenadst @ 29.06.2011. 12:41 ] @
daj pozivnicu ako neko ima

hvala unapred :)
[ J.C. @ 29.06.2011. 12:43 ] @
takodje se javljam za pozivnicu ako neko nudi :)

jovanc [ et ] gmail dot com
[ Horvat @ 29.06.2011. 13:05 ] @
hahahah, 4. u nizu osudjen na propast :D
[ boki @ 29.06.2011. 13:26 ] @

[ bachi @ 29.06.2011. 13:38 ] @
@boki

A mislio si da tako lako možeš da odeš, e nema. :D
[ bojan_bozovic @ 29.06.2011. 13:49 ] @
Može vrlo lako.

[ mr. ako @ 29.06.2011. 13:56 ] @
Koliko vidim, jedino interesatno izgleda taj Hangouts, gde moze video chat do 10 ljudi... ALI kako svakako ne koristim FB vec vise od 2,5god, izbegavam Buzz i ne koristim +1 Google opciju... puca mi i za ovo... :)

Detaljan clanak:
http://techcrunch.com/2011/06/28/google-plus/

[ HeYoo @ 29.06.2011. 16:35 ] @
Mislim da ce im ovo uspeti
[ Slobodan Milivojevic @ 29.06.2011. 17:33 ] @
Circles :)
[ Sc0rp10 @ 29.06.2011. 17:46 ] @
Ako i kad bude neko imao jednu pozivnicu, bio bih mu zahvalan... :)
[ Valerij Zajcev @ 29.06.2011. 19:38 ] @
Mrzim facebook organski i sa strascu, ali generalno ne vidim google+ kao neku inovaciju koja ce lako privuci masu. Iz klipova se vidi da je glavni akcenat stavljan na UX koji je verovatno kvalitetno odradjen. Ali ideja je ista kao i facebook jedino sto vidim dodatno je taj video chat. Isto pakovanje, svi bi hteli sto vise podataka o korisniku da bi oni sto sto se reklamirali imali vise informacija o korisnicima :(
[ bgexplorer @ 29.06.2011. 20:14 ] @
Ako neko ima pozivnicu viška neka pošalje,hvala.
[email protected]
[ enthusy @ 29.06.2011. 20:56 ] @
Ala su mu dali ime... "+" :) Iako ne postoje reči koje mogu opisati moju ogorčenost prema socijalnim mrežama (na kojima nikada u životu nisam bio učesnik), drago mi je što Google i dalje pokušava da pomrsi konce Facebook-u. To će na kraju i uspeti, nebitno da li sa Google + ili nečim narednim. Samo neka me ne maltretiraju da Docs, Picasa, Calendar, Gmail, Reader i ostale ekstra korisne Google servise povezujem u bilo kakve socijalne mreže ako to ne želim..
[ BBS @ 30.06.2011. 00:10 ] @
Baš će d ate pita da li želiš. Po defaultu ima sve da bude povezano a ond asi sam kriv što nisi podesi oda se nepovezuje
[ enthusy @ 30.06.2011. 00:27 ] @
@BBS, hvala na vređanju inteligencije. Na svu sreću, nisam toliko nesposoban niti dopuštam da bila kakav software odlučuje tamo gde ja imam pravo glasa. Šta je po default-u, a šta ne, me mnogo ne interesuje.
[ Alexxandar @ 30.06.2011. 01:42 ] @
Ako iko sa [es]a uspe da navata pozivnicu neka me se seti :) alexxandar /at/ gmail \dot\ com
[ Eyewan @ 30.06.2011. 06:54 ] @
Ako neko ima ni ja nemam nista protiv da mi se posalje invite :) hvala unapred.

ivantanasijevic7 [at] gmail [dot] com
[ DynDNS @ 30.06.2011. 08:50 ] @


Right now, we're testing with a small number of people, but it won't be long before the Google+ project is ready for everyone. Leave us your email address and we'll make sure you're the first to know when we're ready to invite more people.


https://plus.google.com/up/start/?sw=1&type=st
[ neca @ 30.06.2011. 09:00 ] @
Dobih pozivinicu jutros, krenuo u aktivaciju i dosao do koraka gde ce da mi linkuje picasu i google+. Obzirom da to nisam mogao da iskljucim, samo sam cancelovao.
[ HeYoo @ 30.06.2011. 09:18 ] @
I sta se tacno desi kada ti linkuje?
[ mmns21 @ 30.06.2011. 12:39 ] @
Molim jednu pozivnicu.
[ mmix @ 30.06.2011. 13:11 ] @
Ok, da ponovim posto neki nisu culi dobro prva dva puta.

ZA SADA NEMA POZIVNICA!

Nije da necu da vas pozovem, nego NEMAM na raspolaganju nijednu jer nijednu nisam ni dobio. U ovom trenutku samo ZAPOSLENI u GOOGLE-tu mogu svojim prijateljima poslati pozivnice. Dzaba mi zatrpavate mail i PP sanduce, pozivnica NEMA.
[ Texas Instruments @ 30.06.2011. 13:17 ] @
Ma ko bre sirotinja. Daj 5 pozivnica! :D
[ boki @ 30.06.2011. 14:02 ] @
Citat:
mmix: Ok, da ponovim posto neki nisu culi dobro prva dva puta.

ZA SADA NEMA POZIVNICA!

Nije da necu da vas pozovem, nego NEMAM na raspolaganju nijednu jer nijednu nisam ni dobio. U ovom trenutku samo ZAPOSLENI u GOOGLE-tu mogu svojim prijateljima poslati pozivnice. Dzaba mi zatrpavate mail i PP sanduce, pozivnica NEMA.

Nisi u toku xD
Sinoc su pustili unlimited pozivanja i bas je dosta ljudi inviteovano...
Danas su izgleda opet zavrnuli.


Citat:
neca: Dobih pozivinicu jutros, krenuo u aktivaciju i dosao do koraka gde ce da mi linkuje picasu i google+. Obzirom da to nisam mogao da iskljucim, samo sam cancelovao.

Pa picasa je sad kao albumi na +. Ali oni koji su bili setovani na private ostaju private.
[ neca @ 30.06.2011. 16:20 ] @
NIje me zanimalo...jednom sam se iznervirao kada je ispalo sr*nje sa buzzom, a obzirom da mi se picassa synca sa my pictures necu uopste da ulazim u to da li ce da mi odjednom sve postane public ili ce da ostane private.
[ combuster @ 30.06.2011. 16:24 ] @
Circles, kao najavljeni baloni na W8 :D Trend brate mili, trend... :)
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2011. 17:35 ] @
Circles su nekako gej, ja cekam da se pojave trapezoidi pa cu da probam servis.
[ Stefan Markic @ 30.06.2011. 19:15 ] @
'Vako stoje stvari za sada.

No ads :), barem za sada. Interfejs je lep i čist. Vrlo brzo radi, baš je smooth.
HTTPS default, nema gašenja.

Notification system je strava odrađen, po meni bolje nego na Fejsu. Kada te neko taguje na slici, stiže ti obaveštenje o tome i imaš opciju 'Approve' i 'Remove'.

Malo prostora ima za Stream (kao News Feed na Fejsu), sve je nekako preveliko. Verujem da će mnogi da se požale na ovo, jer se vrlo brzo priguši. Samo malo da umanje sadržaj koji prolazi kroz Stream i to je to.

Puno toga je po defaultu public. :/ Prvo sam morao da sredim Circles (kao Friend Lists na Fejsu), pa da onda pritežem privacy za ovakve i onakve kontakte. Sat vremena sam se drndao dok nisam sve picnuo. -.-

Integrisan Picnic photo editor. :)

Na profilu svake osobe postoji poseban odeljak gde se može videti šta je sve ta osoba lajkovala od kako ima profil, pa sve do sada. S tim što je "Like" na Google+ ono njihovo '+1'. Ovo može da se ukloni u opcijama privatnosti, odnosno da nikome ne bude dostupno na pregled.

Stari sadržaj može da ispliva na vrh Streama ako je aktivan.
Na primer, okačiš neku poruku, pa ako ja okačim neku svoju poruku nakon pet sati, tvoja poruka, normalno, ode niže u Stream, a moja nova ispliva gore. Međutim, ako neko ostavi komentar na tvoju staru poruku, isplivaće na vrh Streama. Ovako se uvek lako primete najaktivnije stvari, bez obzira na to koliko je prva poruka stara.

Postoji marker, da označiš dokle si stigao u pregledanju Streama. :)

Chat (Google Talk) je neuporedivo bolji nego Chat na Fejsu.

Nema žvrljanja po tuđim profilima. Ako hoćeš da neko sigurno primeti sadržaj koji želiš da okačiš, kačiš samo kod sebe i taguješ tu osobu.

E, sad, zajebancija sa Circles.
Circles je lista kontakta. Google+ u startu nudi neke gotove liste - Friends, Family, Acquaintances, Following.
Nema zahteva za prijateljstvo, već samo dodaješ koga želiš da pratiš. Međutim, ti možeš nekog da dodaš, a ovaj koga si dodao da te ne smesti među njegove kontakte, a podesi privatnost tako da sadržaj koji kači mogu da vide samo osobe koje je smestio u listu svojih kontakta - pratiš nevidljivog duha. :)
U početku, kad god bih kliknuo na 'Share' da okačim neki sadržaj, uvek bi me pitao sa kim želim da podelim to, ali sada je već počeo da pamti poslednje korišćeno podešavanje. Ako želiš da svi tvoji kontakti vide sadržaj koji kačiš, imaš opciju 'Your circles' (Everyone in your circles).









Google+ bar se sada nalazi na svakoj Google stranici (Web, Images, Videos, Gmail, Calendar, Maps, News, ...).

Ovo je za sada najkomplikovanija stvar nakoju sam naišao:
http://www.google.com/support/...ide=1257347&answer=1302427

Ima još stvari koje nisam probao, ali moram da idem da učim. :p

Later...
[ boki @ 30.06.2011. 19:33 ] @
eee.. koji marker na streamu? gde?

Ako mislis na ono plavo levo kad kliknes negde i nije bas neki marker.
[ ventura @ 30.06.2011. 19:34 ] @
Možda ne mogu da se šalju pozivnice kao takve, ali postoji workaround :)

Svako ko je tagovan na nekoj fotografiji automatski dobija pozivnicu za učlanjenje :)
[ Stefan Markic @ 30.06.2011. 19:48 ] @
Citat:
boki: eee.. koji marker na streamu? gde?

Ako mislis na ono plavo levo kad kliknes negde i nije bas neki marker.


Na to sam mislio. Meni dovoljan. :)

Citat:
ventura: Možda ne mogu da se šalju pozivnice kao takve, ali postoji workaround :)

Svako ko je tagovan na nekoj fotografiji automatski dobija pozivnicu za učlanjenje :)


Trenutno ne može ni tako, disablovali do daljnjeg.
[ Stefan Markic @ 30.06.2011. 19:55 ] @
[ Sc0rp10 @ 01.07.2011. 10:27 ] @
Ponovo radi onaj sistem sa tagovanjem, upravo mi je kolega poslao pozivnicu.
[ Backy @ 01.07.2011. 10:49 ] @
možda imaju face recognition, pa radi samo ako taguje stvarno tebe... probajte na meni vitezkoja>et<gmail.com :D
što se tiče "extended circles", udaraju na myspace nostalgiju... odma me podsetilo na "this contact is in your extended network" :D
[ HeYoo @ 01.07.2011. 11:20 ] @
Ma samo dodas nesrecnika u krug i posaljes komentar.. stize pozivnica
[ Stefan Markic @ 01.07.2011. 11:44 ] @
Citat:
HeYoo: Ma samo dodas nesrecnika u krug i posaljes komentar.. stize pozivnica


Neće ni tako. :[
[ ninjaz @ 01.07.2011. 11:50 ] @
Ja sam uspeo da posaljem pozivnicu tagovanjem slike.
[ HeYoo @ 01.07.2011. 12:06 ] @
Citat:
Stefan Markic: Neće ni tako. :[

Pre par sati sam pozvao par ljudi tako.
[ Stefan Markic @ 01.07.2011. 12:14 ] @
Citat:
HeYoo: Pre par sati sam pozvao par ljudi tako.


Gde si tačno poslao taj komentar? Nema žvrljanja po tuđim profilima, već samo možeš da pišeš sa svog, pa da taguješ. Ja sam u dijaloškom prozoru za slanje pozivnice ostavio komentar, ali tako nije htelo.
[ aleksandaraleksandar @ 01.07.2011. 12:14 ] @
neka neko pošalje pozivnicu, ako ima na:
aleksandar.aleksandar @ gmail.com
[ HeYoo @ 01.07.2011. 12:20 ] @
Citat:
Gde si tačno poslao taj komentar? Nema žvrljanja po tuđim profilima, već samo možeš da pišeš sa svog, pa da taguješ. Ja sam u dijaloškom prozoru za slanje pozivnice ostavio komentar, ali tako nije htelo.


Dodas u neki krug koga hoces da pozoves pa pustis komentar ka tom krugu. Iskoci upozorenje da korisnik trenutno nije na servisu ali ce mu poslati mail.
[ Stefan Markic @ 01.07.2011. 12:55 ] @
Citat:
HeYoo: Dodas u neki krug koga hoces da pozoves pa pustis komentar ka tom krugu. Iskoci upozorenje da korisnik trenutno nije na servisu ali ce mu poslati mail.


Meni ne dozvoljava. :/
[ vladimir88net @ 01.07.2011. 13:26 ] @
Ako neko ima pozivnicu, zamolio bih ga da mi pošalje na [email protected]
[ mmns21 @ 01.07.2011. 14:28 ] @
Ako neko moze i zeli da mi posalje pozivnicu neka se javi pa cu mu poslati e-mail adresu.
Hvala!
[ Stefan Markic @ 01.07.2011. 14:29 ] @
Kada kačite video snimak sa svog računara, koristi YouTube player za puštanje snimaka, a snimka nema nigde na YouTubu (nije vezan za vaš YouTube nalog).
[ enthusy @ 01.07.2011. 15:50 ] @
Koriste isti player za sve. I kada na Google Docs ili Picasu upload-uješ video, možeš da ga gledaš sa tim plejerom.
[ misha topola @ 01.07.2011. 16:37 ] @
Ko želi pozivnice neka mi šalje email adrese preko privatne poruke.

EDIT:
Svi koji su mi poslali email preko privatne poruke dobiće pozivnice u toku dana. Trenutno ovaj sistem slanja pozivnica ne radi, izgleda da je Google saznao za rupu u svom novom projektu.

[Ovu poruku je menjao misha topola dana 01.07.2011. u 18:02 GMT+1]
[ mr. ako @ 01.07.2011. 19:32 ] @

Zuckerberg izgelda ozbiljno i zabrinuto na svojoj profil slici...? -Strah od konkurecije- :)

https://plus.google.com/104560...ts#104560124403688998123/posts
[ Conevb @ 01.07.2011. 19:38 ] @
Jel moze neko da mi posalje pozivnicu?
e-mail mi je:
[ Apollo12 @ 01.07.2011. 19:52 ] @
^ poslao:)
[ misha topola @ 01.07.2011. 19:58 ] @
Citat:
Conevb: Jel moze neko da mi posalje pozivnicu?
e-mail mi je:


Google trenutno ne šalje pozivnice, nadam se da će u toku večeri proraditi ovaj sistem za slanje.
[ koska @ 01.07.2011. 20:06 ] @
dobih pozivnicu (hvala @misha topola), ali ne mogu da se prikljucim

Citat:
Already invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.



Da li mozda ne radim nesto kako treba?
[ wukashin @ 01.07.2011. 20:19 ] @
Ako ima visak pozivnica

yufitness[et]gmail.com


Hvala
[ Zoran Milovanovic @ 01.07.2011. 20:19 ] @
edit: [Dobih pozivnicu]

Da i ja zakukam za jednu pozivnicu ;-) Email mi je jabber id, levo ispod profila. ;-)

Hvala unapred.

Editovacu post kada dobijem pozivnicu, kako se ne bi duplirali.



[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 02.07.2011. u 01:17 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 01.07.2011. 21:11 ] @
Opet ja :)

danilo.cvjeticanin et gmail dot com
[ Apollo12 @ 01.07.2011. 21:16 ] @
Poslao sam vam :)
[ komb @ 01.07.2011. 21:47 ] @
samo da pitam, a koja im je fora sa tim pozivnicama....
[ vladimir88net @ 01.07.2011. 21:56 ] @
Meni je neki Arapin ili Indijac poslao pozivnicu, ali mi u mailu pise "Google is working out... check again later..." Piše mi drugačije nego vama. Da li mi je dobra pozivnica i ako jeste, da li znaci da ce nekada kasnije proraditi? Tj. da li GPlus trenutno ne omogućuje registraciju nikom ili samo meni?
[ koska @ 01.07.2011. 21:58 ] @
Citat:
komb: samo da pitam, a koja im je fora sa tim pozivnicama....


smanjuju opterecenje servera, posto je trenutno veliki hype oko svega, a vec za mesec dana mozda niko nece da ga posecuje vise :)

Citat:
vladimir88net: Meni je neki Arapin ili Indijac poslao pozivnicu, ali mi u mailu pise "Google is working out... check again later..." Piše mi drugačije nego vama. Da li mi je dobra pozivnica i ako jeste, da li znaci da ce nekada kasnije proraditi? Tj. da li GPlus trenutno ne omogućuje registraciju nikom ili samo meni?


Meni pise


Code:
Google+ is in limited Field Trial
Right now, we're testing with a small number of people,
but it won't be long before the Google+ project is ready 
for everyone. Leave us your email address and we'll 
make sure you're the first to know when we're ready 
to invite more people.
[ Kiza KG @ 01.07.2011. 22:01 ] @
ako moze neka mi neko posalje pozivnicu na mail [email protected]

unapred hvala

[Ovu poruku je menjao Kiza KG dana 01.07.2011. u 23:37 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 01.07.2011. 22:01 ] @
Citat:
komb: samo da pitam, a koja im je fora sa tim pozivnicama....


Fora im je da se geekovi osećaju posebnim i povlašćenim zato što koriste Google uslugu, jer kako domaćice i tinejdžeri koji bi zatrpali Google+ u beti da je otvorena, ne bloguju, nemaju svoje sajtove, i manje koriste twitter od geekova, jasno, za veći buzz nego što bi inače bio.

Preporučio bih ljudima da ne postuju svoj email u obliku [email protected] već drugačije recimo email AT example.com inače email harvesting botovi ima da ih pokupe i ubace u bazu nekog spamera (sem ako ES ne koristi neku skriptu poput wpoison).

[ Zoran Milovanovic @ 01.07.2011. 22:15 ] @
Apollo12 hvala, jos uvek nista u inboxu od pozivnice. - Javim stanje kasnije/sutra.
[ koska @ 01.07.2011. 22:19 ] @
a i bolje je da se ne salju emailovi, nego ko ima pozivnice neka javi "dodeljujem xx pozivnica", a kad podeli sve, neka samo izmeni post...

ja da imam sta da delim, ne bih sad isao redom i jurio mailove i razmisljao da li je neko vec dobio invite ili nije....
[ Zoran Milovanovic @ 01.07.2011. 22:21 ] @
Citat:
komb: samo da pitam, a koja im je fora sa tim pozivnicama....


Citat:
bojan_bozovic: za veći buzz nego što bi inače bio.


Razlog no.1. Da su svi dobili g+, ne bi se ni pricalo o tome.

Ovako:

je l' imas g+
-imam
eeee, nista imam i ja..
-nista..
(tu je cao)

A ovako, se suska na sve strane o pozivnicama, pa im je to ogroman + za g+ ;-)

Ma kakvi crni resursi, odnosno opterecenje servera, to im je ovde najmanja briga. ;-)


Citat:
Preporučio bih ljudima da ne postuju svoj email u obliku [email protected] već drugačije recimo email AT example.com inače email harvesting botovi ima da ih pokupe i ubace u bazu nekog spamera (sem ako ES ne koristi neku skriptu poput wpoison).


Botovi bez problema skupljaju i sam AT, -at- [at] i jos 2567932 razlicitih kombinacija, ukljucujuci i .[dot], [space] ... Mislim da ne mogu da procitaju iz potpisa i profila.. Mada nemam pojma bas. ;-)
[ misha topola @ 01.07.2011. 22:24 ] @
Citat:
Kiza KG: Misa Topola(posto sam vec poslao PP) ili bilo koji drugi covek dobre volje ako moze neka mi posalje pozivnicu na mail [email protected].


Video sam poruku, ali servis za slanje pozivnica ne radi. Tačnije, vama stiže email ali ne možete da uđete na Google+. Danas je to sve radilo kako treba, poslao sam preko 20 pozivnica i svi su odmah nakon čitanja email-a ušli na Google+. Sačekajte sutra, možda ovo opet proradi.
Svi koji su mi poslali email adrese preko privatne poruke su ubačeni u krug na Google+ za slanje pozivnica, ne brinite.
[ Apollo12 @ 01.07.2011. 23:40 ] @
Citat:
Apollo12 hvala, jos uvek nista u inboxu od pozivnice. - Javim stanje kasnije/sutra.


Poslao sam ti, ali verovatno je google trenutno prekinuo tu opciju. POkusacu kasnije ponovo, inace do sada sam podelio 10ak pozivnica.
[ Ljubiša Begović @ 01.07.2011. 23:55 ] @
To je njihova uobičajena praksa, da servis, pre nego što ga puste u konačni rad, testiraju preko ograničenog broja ljudi koji su zainteresovani. Trebaju im dakle oni koji će zaista da testiraju i da ukažu na prednosti i mane, propuste, itd...., a ne oni koji bi samo da zavire i da vide koje su opcije na raspolaganju i da uporedi sa fb, pa da kažu bolje je ili ne. A i da vide kakvo je raspoloženje među masama i da li ima mesta za njih na tom segmentu...
Ako je neko voljan da pošalje pozivnicu pa da i ja zavirim :-)
Email je ime.prezime na gmail-u, a sa leve strane ima ime i prezime. Hvala.
[ Stefan Markic @ 02.07.2011. 00:08 ] @
The Stream is chocking - Ranking the posts on Google+
[ Zoran Milovanovic @ 02.07.2011. 00:16 ] @
Dobio sam pozivnic(e). Hvala, samo jos da me "primi" ;-)
[ acapn91 @ 02.07.2011. 00:23 ] @
Ukoliko mozete, posaljite i meni na [email protected]
[ misoja @ 02.07.2011. 07:13 ] @
Molio bih jednu pozivnicu na

misoja [et] gmail [tacka] com


Tnx!!
[ misha topola @ 02.07.2011. 09:28 ] @
Dva člana sa ES foruma su dobili pozivnice od mene uspešno pristupili novoj mreži.
Citat:
acapn91: Ukoliko mozete, posaljite i meni na [email protected]


Citat:
misoja: Molio bih jednu pozivnicu na

misoja [et] gmail [tacka] com


Tnx!!


Stižu vam u toku dana od mene.

Pitanje za moderatore, da li mogu da postavim svoj tutorijal tačnije link ka tutorijalu za slanje pozivnica za Google+ društvenu mrežu?
[ Ognjen_Kop @ 02.07.2011. 09:32 ] @
Moze jedna i za mene?

ognjenkop [at] gmail [dot] com

Hvala unaprijed!
[ l1nk @ 02.07.2011. 09:59 ] @
molim vas jednu pozivnicu na:

link_save_zelda [at] hotmail [dot] com

hvala :)
[ misha topola @ 02.07.2011. 10:10 ] @
Citat:
l1nk: molim vas jednu pozivnicu na:

link_save_zelda [at] hotmail [dot] com

hvala :)

Citat:
Ognjen_Kop: Moze jedna i za mene?

ognjenkop [at] gmail [dot] com

Hvala unaprijed!


Poslato. Javite da li ste uspeli da se ubacite u Google+.
[ Backy @ 02.07.2011. 10:21 ] @
ja već tražio na trećoj strani al niko da mi pošalje... vitezkoja gmail com
[ nenadst @ 02.07.2011. 10:33 ] @


Code:
Email:
dobio sam , hvala puno



[Ovu poruku je menjao nenadst dana 02.07.2011. u 14:15 GMT+1]
[ anon68680 @ 02.07.2011. 10:42 ] @
Poslednji put kad sam proverio slanje pozivnica je bilo blokirano.
[ misha topola @ 02.07.2011. 10:48 ] @
Citat:
krza: Poslednji put kad sam proverio slanje pozivnica je bilo blokirano.

Zvanično, slanje pozivnica i ne radi, Google je ukinuo tu opciju za sada, ja pozivnice šaljem na poseban način ;)
[ MPesic @ 02.07.2011. 11:13 ] @
Ako moze i za mene jedna pozivnica na
Code:
pesicmiomir [at] gmail [dot] com


Hvala unapred
[ daywalkerzr @ 02.07.2011. 11:50 ] @
Ako moze

Goranzr87 AT gmail
[ Ognjen_Kop @ 02.07.2011. 11:52 ] @
@Misha:

Ja nista nisam dobio... barem ne jos :-(

Ali hvala na trudu :D
[ Morpheus NS @ 02.07.2011. 12:00 ] @
Voleo bih i ja isprobati to čudo:

Code:
morpheus021 [at] gmail [dot] com


Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao Morpheus NS dana 03.07.2011. u 12:03 GMT+1]
[ mdarko84 @ 02.07.2011. 12:10 ] @
Ako moze jedna pozivnica za

moj username na ES-u @gmail.com

Hvala
[ misha topola @ 02.07.2011. 13:00 ] @
Citat:
Ognjen_Kop: @Misha:

Ja nista nisam dobio... barem ne jos :-(

Ali hvala na trudu :D


Nisi jedini kome nisam poslao pozivnicu. Ima vas mnogo ne mogu sve da postignem. Ali i oni koji su dobili email od mene nisu uspeli da upadnu na Google+. Budite strpljivi trudim se da svima dostavim pozivnice.
[ vladimir88net @ 02.07.2011. 13:07 ] @
Da li samo ja vec skoro 24h ne mogu da se registrujem iako imam pozivnicu, ili su trenutno zatvorili-pauzirali proces registracije?
[ misha topola @ 02.07.2011. 13:09 ] @
Citat:
vladimir88net: Da li samo ja vec skoro 24h ne mogu da se registrujem iako imam pozivnicu, ili su trenutno zatvorili-pauzirali proces registracije?

Ne, ima ih još koji ne mogu da se registruju iako imaju pozivnice. Neki su jutros uspeli, neki ne.
[ nenadst @ 02.07.2011. 13:16 ] @
dobio sam pozivnicu i upravo sam se registrovao uspesno, radi sve znaci, provereno!
hvala jos jednom "tijanici" ;)
[ danilo.s @ 02.07.2011. 13:18 ] @
Bilo bi lepo ako može jedna pozivnica na danselic @ znate već gde. :)
[ Milan Kragujevic @ 02.07.2011. 13:23 ] @
može jedna
Code:
milankragujevic


[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 02.07.2011. u 14:55 GMT+1]
[ Ognjen_Kop @ 02.07.2011. 13:26 ] @
Citat:
misha topola: Nisi jedini kome nisam poslao pozivnicu. Ima vas mnogo ne mogu sve da postignem. Ali i oni koji su dobili email od mene nisu uspeli da upadnu na Google+. Budite strpljivi trudim se da svima dostavim pozivnice.


Sorry, mislio sam da jesi, cim si citirao moju poruku i stavio tekst da si poslao :D
[ Mefisto_soad @ 02.07.2011. 13:38 ] @
Ako nije problem da i meni neko posalje invite .



Poz.
[ misha topola @ 02.07.2011. 14:45 ] @
Trenutno se ne možete registrovati na Google+ preko pozivnica. Dobićete pozivnicu ali neće vas pustiti da pristupite mreži.
[ trawarijus @ 02.07.2011. 15:42 ] @
Molio bih Vas za pozvnicu [email protected]

hvala puno...
[ loginkiller @ 02.07.2011. 19:04 ] @
Ako neko ima pozivnicu nek mi posalje na kosta90s [ludo a] gmail [tufna] com

Unapred zahvalan
[ saymon85 @ 02.07.2011. 21:20 ] @
bilo bi cool da zavirim i ja u ovu pricu pa ako neko ima viska pozivinicu neka mi posalje na ime . prezime at gmail.com tnxxxx
[ Zoran Milovanovic @ 02.07.2011. 21:36 ] @
Ni mene ne pusta da se ulogujem iako imam 2 pozivnice. Hvala jos jednom drugarima na trudu! Tacno je, neki su jutros prosli, ali ja sam spavao :D, a danas sam totalno bio zauzet nekim drugim stvarima i zaboravio da proverim da li su odlucili da me "prihvate" (za onu stvar) ;-) Probao malo pre, ali redirektuje na homepage. Mogao bi neko da objavi ako uhvati trenutak kada je moguce da se upadne, mozda jos neki (ne)srecnik sedi za racunarom, pa uspe i on. ;-)

Kuckamo se kasnije.
[ koska @ 02.07.2011. 21:43 ] @
Ja se aktivirao malocas... Ne izgleda lose... imaju vec i Android aplikaciju koja (ako se omoguci) sve uslikane slike/videe salje istog trenutka u private album...
Ne svidja mi se sto je povezanost sa Picasom obavezna...

Ali sve ide dosta brzo, mada nemam skoro nikoga trenutno, pa je mozda to razlog :)
[ Ognjen_Kop @ 03.07.2011. 09:09 ] @
Evo ja sam upravo uspio da udjem.

Hvala puno na pozivnici :D
[ DjordjeRd @ 03.07.2011. 09:38 ] @
Hehe, sećam se da sam preko ES-a dobio pozivnicu za Gmail (poseban pozdrav za veterana Nevena Pintarića), sada već daleke 2004....

Evo, na sličan način, upadoh i u G+. Jutros rano sam se prijavio bez problema...

[Ovu poruku je menjao DjordjeRd dana 04.07.2011. u 10:39 GMT+1]
[ schoolbag @ 03.07.2011. 10:12 ] @
Moze li neko da mi posalje pozivnicu: levente (at) leventelabs (dot) com? Unapred Vam hvala! :))
[ TijanaR @ 03.07.2011. 11:31 ] @
poslato jos par komada

ako treba jos kome, posaljite priv poruku da ne dupliramo pozivnice bez veze
[ riddonja @ 03.07.2011. 13:16 ] @
Moze invite na mhlrdv at gmail (dot) com
[ nin0 @ 03.07.2011. 13:33 ] @
jednu ako ima na
ninoslav.mladenovic{at}gmail
hvala
[ make_lele @ 03.07.2011. 13:56 ] @
Kako se salju poruke prijateljima na Google+ ??
[ Backy @ 03.07.2011. 15:11 ] @
verovatno preko gmaila... dajte pozivnice bre, neki imaju viška, ja nemam ni jednu :D

izvinjavam se na deziformaciji, stiglo mi danas... hvala Milošu i Tijani
pustili me iz mesta :D

neko reče da je https obavezan, a meni stoji precrtan :|
[ vladimir88net @ 03.07.2011. 15:41 ] @
Moze meni neko da posalje na [email protected]? Imam dve pozivnice, od Arapina i Spanjolke, ali nijedna ne radi. Hvala unapred
***
Edit:
Da li pozivnica im veze sa linkom ili sa mailom? Naime, forwardujem mail sa naloga na koji mi je stigla pozivnica. Da li na link mogu da idem samo sa tog naloga na koji je stigla pozivnica ili mogu sa bilo kog sto znaci da jednu od pozivnica mogu da prosledim nekom?
*** Edit:Hvala Tijani R

[Ovu poruku je menjao vladimir88net dana 04.07.2011. u 08:13 GMT+1]
[ Milan Kragujevic @ 03.07.2011. 15:47 ] @
Citat:
vladimir88net: Moze meni neko da posalje na [email protected]? Imam dve pozivnice, od Arapina i Spanjolke, ali nijedna ne radi. Hvala unapred

Ne radi uopšte.. Čekaj...
Nemoj das e razbacuješ ozivnicama
Uzred HOĆU JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
[ Oghma @ 03.07.2011. 15:47 ] @
Ajde kada vec svi traze, ako moze i meni jedna pozivnica na lukadjukovic (at) gmail (dot) com
[ Ljubiša Begović @ 03.07.2011. 16:39 ] @
I ja tražih pozivnicu ako neko ima...
ljubisa.begovic
naravno na gmail. Hvala.
[ mr. ako @ 03.07.2011. 16:41 ] @
Bilo bi dobro da moderatori, kao nekada kada su to radili u slicnim situacijama, razdvoje samu temu od postova gde se traze pozivnice...

Inace, svi govore u superlativima o novoj soc-net mrezi, cak je i hejterski NY Times pohvalio G+... svi ocekuju mnogo i niko ne ocekuje da ce se desiti isto sto i sa Buzz ili Wawe... :) Svi ocekuju ovako nesto:





[ Milan Kragujevic @ 03.07.2011. 17:18 ] @
Awwwww!
Citat:
This feature is not available for your account
You must be over a certain age to use this feature.

MRZIM GUGL!!!!!
[ HeYoo @ 03.07.2011. 17:24 ] @
Pa slazi ih :)
[ Suns @ 03.07.2011. 17:28 ] @
Dzabe vam pozivnice kada su do daljenjeg zatvorili registrovanje...

Already invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.
[ Milan Kragujevic @ 03.07.2011. 17:29 ] @
Citat:
HeYoo: Pa slazi ih :)

Kako?
Ne mogu da menjam godine...
[ Milan Kragujevic @ 03.07.2011. 17:34 ] @
Citat:
Suns: Dzabe vam pozivnice kada su do daljenjeg zatvorili registrovanje...

Already invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.

Kako?
Ja sam mal' pre dobio pristup..
Ne pozivnicu..
Jednostavno mi je otključan profil +
nisam obavešten.. lsučajno sam video
[ Ognjen_Kop @ 03.07.2011. 17:48 ] @
Ako zelite pozivnice, posaljite e-mail meni ili nekom ko je vec unutra. Bolje je tako nego da se tema puni zahtjevima za poziv.
[ MPesic @ 03.07.2011. 18:49 ] @
Ammm a gde je opcija za slanje pozivnica, ja nikako da je nadjem. Hocu da posaljem koju posto sam vec regovan.
[ Ognjen_Kop @ 03.07.2011. 18:59 ] @
Samo napravi neki post i sharuj ga sa osobom koju zelis da pozoves :D
[ Stranger2 @ 03.07.2011. 19:13 ] @
Sto se tice same ideje Google+ nisu losi detalji ali mislim da im je pogresan pristup sto to prave kao svoj novi servis. Mogli su odavno uspeti kao socijalna mreza jer vec imaju megapopularni Gmail i YouTube. Mogli su da naprave neku lepu integraciju pomenutih i da im onda polako dodaju jednu po jednu novu social mogucnost. Tako ne bi pocinjali od nule vec bi se samo zbrojili korisnicai Gmaila i YouTube-a i vec bi bili velika mreza.
Na YouTube-u non stop unapredjuju deo oko plejera a social mogucnosti nisu ni pipnuli ko zna od kada. Integracija sa gmailom skoro nikakva osim sto je logovanje sa istim podacima. Google search preterano jednsotavan. Neke naprednije usluge prekomplikovane. Google earth super zanimljiv i pun potencijala ali preterano odvojen od google searcha i drugih usluga ... itd itd...

Google je ocigledno preterano decentralizovana kompanija. Sto nije ni cudo jer su narasli kupujuci i spajajuci gomilu drugih kompanija. Imaju mnogo inovatorskih snaga ali oni izgleda idu svako svojim putem.

Mislim da su im sanse da uspeju sa scojialnom mrezom na ovaj nacin 1:4

Citat:
Bilo bi dobro da moderatori, kao nekada kada su to radili u slicnim situacijama, razdvoje samu temu od postova gde se traze pozivnice...

Bas to. Ja se ubih od citanja a nisam procitao skoro nista o tom servisu... samo pozivi
[ koska @ 03.07.2011. 19:27 ] @
Upravo tako... mada se ja sve nadam da ce se ta integracija sa GMailom i ostalim servisima desiti....
Od skoro su uveli onaj info box sa strane, kada se otvori neciji email, koji opisuje skorije emailove, kontakt informacije i sl.
Verovatno je sledeci korak da se tu doda i poslednji status te osobe, a mozda i osnovne informacije (lokacija, datum rodjenja i sl)


Ja verujem da moraju da idu tako pipkavo s obzirom da im Buzz, koji je "na silu" integrisan u GMail, nije bas dobro prosao....
[ TijanaR @ 03.07.2011. 20:04 ] @
Svima koji su mi poslali poruku poslate su pozivnice, pa kad stignu... :)
[ Astral Projection @ 04.07.2011. 01:12 ] @
Ako pozivnice nijesu stigle, dovoljno je da posjetite plus.google.com i registracija će biti omogućena, ukoliko su pozivnice poslate na vaš Google nalog.
[ Mefisto_soad @ 04.07.2011. 04:07 ] @
Citat:
TijanaR: Svima koji su mi poslali poruku poslate su pozivnice, pa kad stignu...


Hvala, uspesno se registrovao .

Poz.

[ stic @ 04.07.2011. 05:35 ] @
@TijanaR

Hvala
[ Suns @ 04.07.2011. 07:46 ] @
Dobih i ja.... Hvala Tijana...

Pa da se revanširam ako nekom treba pozivnica neka mi ostavi gmail adresu na PM-u.
[ Milan Kragujevic @ 04.07.2011. 08:10 ] @
Hvala Tijana!
Ali ne radi zbog age limit-a :P :P :P
[ TijanaR @ 04.07.2011. 08:47 ] @
Citat:
Milan Kragujevic: Hvala Tijana!
Ali ne radi zbog age limit-a :P :P :P


Tu vec ne mogu da ti pomognem :)
[ flighter_022 @ 04.07.2011. 08:58 ] @
Pa samo pricekaj malo i pustice te ;)
[ hektor_bgd @ 04.07.2011. 10:03 ] @
Molim pozivnicu ako je neko u mogućnosti:




Hvala unapred!
[ squirll @ 04.07.2011. 11:44 ] @
ja dobio pozivnicu jos pre dva dana i ne mogu jos da pristupim...damn you G
[ EnigmaSoldier @ 04.07.2011. 12:08 ] @
Moze li jedna pozivnica i za mene :))

[email protected]

Hvala..
[ bachi @ 04.07.2011. 13:15 ] @
koska napisa:
> Upravo tako... mada se ja sve nadam da ce se ta integracija sa GMailom

A ja se iskreno nadam da se integracija sa GMailom neće nikada
desiti, meni treba email, a ne socijalni email.
[ koska @ 04.07.2011. 13:36 ] @
Verujem da ce uvek postojati mogucnost da se iskljuce takve opcije.

Ali zamisli stize ti mail od prijatelja koga nisi cuo mesecima.
Odmah pored njegove adrese ti izlazi podatak da mu je rodjendan za 2 dana, da se upravo vratio iz Tunisa i da je promenio status iz "in relationship" u single

Eto ti vec 3 teme za pisanje, razlog da se vidite i eventualno preporuka za godisnji odmor... :)




Sa jedne strane zastrasujuce, a sa druge vrlo korisno...
[ Suns @ 04.07.2011. 19:34 ] @
Citat:
bachi...meni treba email, a ne socijalni email.


U današnje vreme imaš minimum 100 besplatnih servisa koji nude E-mail, ne vidim ama baš nikakvu prepreku da se "bojiš" da Google spoji Gmail sa Google +1...

Onaj ko je u startu otvarao Gmail kao poslovni mejl, taj je ili lud ili za bolje nije imao ko da ga uputi.
[ make_lele @ 04.07.2011. 20:20 ] @
Citat:
Suns

Onaj ko je u startu otvarao Gmail kao poslovni mejl, taj je ili lud ili za bolje nije imao ko da ga uputi.


Ne vidim nista lose u koriscenju GMail-a kao polovnog mail-a, narocito u kombinaciji sa sopstvenim domenom.
[ Kiza KG @ 04.07.2011. 23:16 ] @
Ako moze jedna pozivnica na mail [email protected]

Unapred hvala
[ 3r1c @ 05.07.2011. 02:09 ] @
Ako neko ima viska vremena i dobre volje neka i meni pusti neku pozivnicu na [email protected] . Hvala unapred.
[ bachi @ 05.07.2011. 06:30 ] @
Suns napisa:
> U današnje vreme imaš minimum 100 besplatnih servisa koji nude E-mail, ***

Daj mi 1 servis sa karakteristikama koje ima Gmail (besplatni
email hosting za domen) i odma ću preći.

> Onaj ko je u startu otvarao Gmail kao poslovni mejl, taj je ili lud ili za bolje nije imao ko da ga uputi.

Pošto na poslu koristimo google apps na našem domenu i to već 2
godine lepo radi, možda i jesam lud, ako znaš nekog dobrog psihijatra da
mi preporučiš? :)

Anyway, neka rade šta hoće, samo nek ostave mogućnost da se neka
opcija isključi.
[ aleksandaraleksandar @ 05.07.2011. 07:46 ] @
ne skrećite sa teme, pls.
[ TijanaR @ 05.07.2011. 07:52 ] @
Citat:
Kiza KG: Ako moze jedna pozivnica na mail [email protected]

Unapred hvala


ja ti poslala kad i ostalima
[ bucho90 @ 05.07.2011. 08:06 ] @
@ svima kojima nije stigao mail

Moze da se desi, kao meni, da ne stigne nikakav mail, ali da vas prepozna kad pokusate da udjete u google+. Imajte i tu opciju u vidu :)

Hvala Tijana jos jednom :)
[ Suns @ 05.07.2011. 09:45 ] @
Citat:
bachiSuns napisa:
> U današnje vreme imaš minimum 100 besplatnih servisa koji nude E-mail, ***

Daj mi 1 servis sa karakteristikama koje ima Gmail (besplatni
email hosting za domen) i odma ću preći.

> Onaj ko je u startu otvarao Gmail kao poslovni mejl, taj je ili lud ili za bolje nije imao ko da ga uputi.

Pošto na poslu koristimo google apps na našem domenu i to već 2
godine lepo radi, možda i jesam lud, ako znaš nekog dobrog psihijatra da
mi preporučiš?

Anyway, neka rade šta hoće, samo nek ostave mogućnost da se neka
opcija isključi.


Sam si sebi odgovorio... pošto koristiš besplatno aplikacije koje inače firme plaćaju (upravo iz tih razloga, da im nebi ubacivali sve i svašta u email), onda nemoj da se buniš ako ti sutra i nalog ukinu, jer fakat koristiš besplatno te nemaš pravo glasa
[ bachi @ 05.07.2011. 10:04 ] @
Suns napisa:
> Sam si sebi odgovorio... pošto koristiš besplatno aplikacije koje
> inače firme plaćaju (upravo iz tih razloga, da im nebi ubacivali sve i
> svašta u email), onda nemoj da se buniš ako ti sutra i nalog ukinu,
> jer fakat koristiš besplatno te nemaš pravo glasa :)

Pa sad, da ja ne koristim to besplatno, ne bi ni oni imali
prihode od reklama. :D Sve je to povezano, a servis bez korisnika ne
donosi novac. No, da ne širimo temu dalje, mod se ljuti, predlažem da se
na ovome zadržimo. :)

Inače, socijalna mreža ne može biti uspešna bez velikog broja
korisnika. A da bi socijalna mreža bila uspešna, mora privuću što veći
broj raznolikih korisnika, tako da se bojim da će Google na kraju
postati isto što je i Fejs, sa gomilom spama, glupih aplikacija, još
glupljih igrica i onda se dolazi do prostog zaključka da Internetu nisu
potrebna dva fejsa, niti će korisnici imati volje, a ni vremena, a ni
potrebe da "žive" na dve paralelne mreže koje su 99% iste. Zbog toga,
predviđam jedam veliki fail Google+ servisu koji neće na kraju ni
prismrdeti Fejsu.

No, pozitivna stvar koji će G+ da pokrene jeste to što će Fejs
biti još bolji, sa još više mogućnosti, što i nije tako loše i na tome
hvala Google-u. :)
[ Dragan_v @ 05.07.2011. 10:25 ] @
pozivnica...ako neko ima?
unaprd hvala...

na:
wwwaske[@]gmail.com

[ nenadst @ 05.07.2011. 12:09 ] @
napravite google account prvo!!!
zatim kliknete ovde i registrujete se za google+
link za registraciju ovde!!!


alternativni link2

toliko o pozivnicima!!
nemorate extra da mi se zahvaljujete ,bez garancije da ce vecno da radi ;)

[ mr. ako @ 05.07.2011. 14:23 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: ne skrećite sa teme, pls.


Hahaha, drzite se teme: Trazenje pozivnica i ostavljanje svojih mailova!
[ nin0 @ 05.07.2011. 17:03 ] @
Evo korsne stvarcice (za nekog)! ako hocete da promenite svoj google plus nadimak, koji je po defaultu niz brojeva.http://gplus.to/
na linku se nalazi i kratko objasnjenje.
[ Brodoplovac @ 05.07.2011. 17:19 ] @
Evo na miniclipu samo Facebook i Google+.
Trenutni rezultat je 17.000 prema 62. Videćemo šta će se dešavati. Ipak, google-u je već data čast da se njegovo dugme nađe na popularnom sajtu.
[ maksvel @ 05.07.2011. 19:26 ] @
Pih..
Citat:

Već ste pozvani? Privremeno smo prekoračili kapacitet. Pokušajte ponovo uskoro.
[ Rembrant @ 05.07.2011. 20:20 ] @
ako moze ta pozivnica nekako rembrant at gmail dot com Hvala unaprijed.
[ Cola @ 05.07.2011. 21:26 ] @
Da li se negdje može pratiti statistika koliko nas je na google+?
[ dusevan_covek @ 05.07.2011. 22:18 ] @
Citat:
Brodoplovac: Evo na miniclipu samo Facebook i Google+.
Trenutni rezultat je 17.000 prema 62. Videćemo šta će se dešavati. Ipak, google-u je već data čast da se njegovo dugme nađe na popularnom sajtu.


Samo na tech,geek, IM i sajtovima tog tipa sam primetio nesto vecu kolicinu google pluseva, na ostalim entertainment sajtovima i dalje facebook like dominira.
[ Stefan Markic @ 06.07.2011. 00:11 ] @
Citat:
Facebook has blocked a Google Chrome extension that let you export information about your Facebook "friends" so that data can be shuttled into competing services.

Known as Facebook Friends Exporter, the extension had become particularly popular of late as a means of moving "friends data" into Google's latest Facebook challenger – Google+ – and it was profiled in a recent Cnet story as a handy tool for Google+ converts.

Apparently, this caught the eye of the data police at Facebook. On Tuesday – according to Mohamed Mansour, the independent developer of Facebook Friends Exporter – Zuckerberg and company began blocking the extension. "Facebook is trying so hard to not allow you to export your friends," he said on the extension's homepage. "It will no longer work for many people."


Facebook snuffs Chrome extension for uncaging 'friends' data
[ Zlatni_bg @ 06.07.2011. 01:21 ] @
Google kasni jedno 4-5 godina...

U sustini, ne nude nista novo. Interfejs mi deluje mnogo, mnogo komplikovano i to je ono sto ce oterati dobar deo ljudi koji se ne snalazi bas najbolje na kompjuteru, a koji su uspeli da se snadju na poprilicno jednostavnom Facebook-u. Ne znam zasto uporno u zadnje vreme pokusavaju da kopiraju razne internet servise, a da ne ponude nista sto je zaista korisno ljudima. Google Wave mi se vise cinio kao prezentacija HTML5-a i njegovih mogucnosti, nego neke inovacije sto se tice mailova. Buzz takodje, zasto bi ljudi prelazili sa Twittera koji je vec postao dovoljno popularan. Imaju prednost na trzistu sto se tice search engine-a, AdSense-a za oglasavanje, i to je to. Nesto u cemu su najbolji i u cemu su stekli dominaciju. GMail je takodje tu. Android je takodje dosao u pravi trenutak. Ali, ovim kopiranjem slicnih servisa nista ne postizu. Bar ne na nacin na koji to sad rade.
[ koska @ 06.07.2011. 09:16 ] @
Ako budu kopirali druge servise, to nece biti dobro. Ali, opet ponavljam, verujem da imaju plan da vremenom ubace nove "featurese". Na primer, juce sam dobio mail od klijenta koji je sadrzao link ka nekom sajtu. Posto sam bio ulogovan u G+, u onom "novijem" desnom delu GMaila pojavio mi se isti taj link sa mogucnoscu "lajkovanja", kao i ostavljanja komentara. Naravno broj istih je bio nula, ali zamisli vremenom kada budemo navikli da dajemo "plusice" za svaki sajt koji vidimo ili da ostavljamo commente i kad budemo imali par stotina prijatelja u krugovima.

[ Suns @ 06.07.2011. 10:32 ] @
Kakve veze ima što trenutno dominira fejs.... Pre nego što se fejs pojavio svi su se kleli u MySpace pa opet vidite šta se desilo. Može se desiti i da google pukne a isto tako može se desiti i da Fejs usled nečega popusti i ljudi izgube pojam o svemu i svačemu i Google krene da dominira socijalnim mrežama.

Vi zaboravljate koje su trenutne prednosti Google u odnosu na Facebook?

1. Gmail
2. Youtube
3. AdSense
4. Search

Ove servise ako Google udruži u socijalnu mrežu.... bogami lepo bih se zabrinuo da imam neke akcije kod Facebook Co. Sve ove servise koje sam napisao Fejsbuk nema, niti ima izgleda da uradi nešto pvodom toga, e tu leži po meni kec iz rukava za gugl i za njihov deo kolača na ovom tržištu koji lako za godinu-dve može prerasti u 50-50 a kasnije i u korist gugla nad fejsbukom.

Uostalom najviše volim da pročitam komentare ljudi koji kao nostradamus predviđaju: "šta će ljudima dve iste socijalne mreže?" Pa znaš kako nekada davno kada su napravljeni prvi ozbiljniji računari, vodeći ljudi tih kompanija su se čudili i predviđali da na celom svetu neće biti potrebe da postoji više od 10-ak (deset) računara i da će oni biti sasvim dovoljni da "pokreću svet"....
[ maksvel @ 06.07.2011. 10:53 ] @
Meni je najindikativnije što masa onih koji se kao gade Fejsbuka sad kao jedva čekaju Google+, kao da to u osnovi nije servis sa istom namenom. I tamo će da se lajkuje i taguje i postuje i resto.
[ combuster @ 06.07.2011. 10:59 ] @
Pa dobro, valjda ce na g+ moci da se lakse odbijaju pozivnice svakakve i druge gluposti... Ja iskreno ne znam kako da uspesno odbijem pozivnicu na neki dogadjaj, meni samo pise prihvati. Gde da odbijem ? A kada zatvorim samo taj poziv eto ti njega i dalje boldovanog medju event-ovima da ti oci iskoce :)
[ Suns @ 06.07.2011. 11:49 ] @
Citat:
maksvel: Meni je najindikativnije što masa onih koji se kao gade Fejsbuka sad kao jedva čekaju Google+, kao da to u osnovi nije servis sa istom namenom. I tamo će da se lajkuje i taguje i postuje i resto.


Tako će uvek biti, ista priča je ranije bila na relaciji FB <-> MySpace
[ aleksandaraleksandar @ 06.07.2011. 12:56 ] @
Citat:
Cola: Da li se negdje može pratiti statistika koliko nas je na google+?


kojih nas? :)
[ Rembrant @ 06.07.2011. 13:08 ] @
pa dobio sam invite i... trenutno nista bolje ili losije od FB. Trebali su da ukljuce opciju pretrage statusa kao sto to ima twitter to je najbolje u soc netu trenutno. Mislim da su se okrenuli multimediji(hangout) i mislim da ce ovo da proizvede odredjen hype jer je nesto sto FB nema. Moje misljenje nista posebno sa tendencijom da postane jak takmicar u soc net polju. Ovo je 3ci napad na socijalne mreze posle okurta i buzz-a pa i da propadne mislim da ce steci velika iskustva. Google zeli a i ima velike sanse da postane dominantan i u ovom polju. Bitno je da ima konkurencije.
[ Texas Instruments @ 06.07.2011. 13:53 ] @
http://www.b92.net/tehnopolis/...11&mm=07&nav_id=523643

Neka hvala...
[ HeYoo @ 06.07.2011. 16:03 ] @
^^
Sada ce moci svi kada ukucaju vase ime u gugl da znaju kog ste pola. :D
[ juventus021 @ 06.07.2011. 16:05 ] @
Ima li jos neko pozivnica?
[ Zlatni_bg @ 06.07.2011. 16:32 ] @
Citat:
Suns: Kakve veze ima što trenutno dominira fejs.... Pre nego što se fejs pojavio svi su se kleli u MySpace pa opet vidite šta se desilo. Može se desiti i da google pukne a isto tako može se desiti i da Fejs usled nečega popusti i ljudi izgube pojam o svemu i svačemu i Google krene da dominira socijalnim mrežama.

Vi zaboravljate koje su trenutne prednosti Google u odnosu na Facebook?

1. Gmail
2. Youtube
3. AdSense
4. Search

Ove servise ako Google udruži u socijalnu mrežu.... bogami lepo bih se zabrinuo da imam neke akcije kod Facebook Co. Sve ove servise koje sam napisao Fejsbuk nema, niti ima izgleda da uradi nešto pvodom toga, e tu leži po meni kec iz rukava za gugl i za njihov deo kolača na ovom tržištu koji lako za godinu-dve može prerasti u 50-50 a kasnije i u korist gugla nad fejsbukom.

Uostalom najviše volim da pročitam komentare ljudi koji kao nostradamus predviđaju: "šta će ljudima dve iste socijalne mreže?" :D Pa znaš kako nekada davno kada su napravljeni prvi ozbiljniji računari, vodeći ljudi tih kompanija su se čudili i predviđali da na celom svetu neće biti potrebe da postoji više od 10-ak (deset) računara i da će oni biti sasvim dovoljni da "pokreću svet"....


Jel primecujete kako svi ovi servisi imaju zasebno ime, a nemaju google u imenu? Jednostavno, korisnici vezuju "sajtove" za ono sto rade na internetu:

Video klipovi -> youtube
E-mail -> Gmail
Oglasavanje na internetu -> adsense
Onda, dalje, sajtovi koji imaju dobru posecenost a ne drzi ih google:
Facebook -> asocira na drustvene mreze
Miniclip -> igrice (samo primer)
Wikipedia -> Online enciklopedija
GOOGLE, sam, asocira samo na pretragu. Tako mozda nije kod nas (naprednijih), ali jeste kod 90% korisnika interneta.

KLJUCNA STVAR: Da bi nesto uspelo, mora da ima svoje sopstveno ime! Google plus previse asocira na internet pretragu. Da li znate ijedan google-ov sporedni servis koji je uspeo a da ima "google" u sebi? Zamislite, Google Youtube, ili videos. Google Ads. Google e-mail. Nista od tih ne deluje primamljivo. Samim tim cenim i da ce google+ propasti.

Edit:

Izvinjavam se, pao mi je google translate na pamet, ali je trenutno pored babelfisha najsavrsenji i pojavio se u pravo vreme, samim tim i zasluzio svoj uspeh.
[ make_lele @ 06.07.2011. 18:45 ] @
no hard filings, ali ovakvo razmisljanje imaju ljudi koji svojoj deci daju imena tipa Srecko ili Leposava kako bi bila srecna u zivotu, odnosno lepa. Mnogo toga utice na uspeh jednog ovakvog globalnog poduhvata, a ime je jedan od manje bitnih. To sto je Google co odlucio da u ime svoje soc. mreze ubaci ime jednog od najjacih brendova na internetu (cak i sinonima za inyernet kod mnogih), sigurno nece uticati da soc.mreze propadne. U svakom slucaju, google+ je vec dobio svoj zargonski nickname "dzi+", nesto poput "fejsa" tako da ne mora da te brine propast googl+, makar ne zbog imena.
[ greskac @ 06.07.2011. 20:32 ] @
Pa ne znam, meni se G+ bas svidja, cak i vise nego FB. Mislim, stvar ukusa.

Ne vidim u cemu je problem to sto ce profili biti javni, pa i FB je javan koliko znam. Sem toga, mocices podesiti da ti samo ime bude javno.

Ukucajte u pretragu svoje ime pa mu dodajte i "facebook" pa ce vas google odvesti verovatno na vas profil, ako ne na vas onda u najgorem slucaju na istoimeni profil na fejsu, ista stvar ce biti i na G+, ne mora da znaci da ce bas vas da pogodi u pretrazi.

G+ je jos u razvoju, imaju mesec dana pre nego sto postane zvanican da doteraju pojedine stvari ali mislim da imaju lepu osnovu za dalji uspeh.

I oni ce ubaciti igre, kvizove, dogadjaje, a samim tim sto su ubacili "hangout" su napravili dobar potez, eto ja i moja devojka smo bas posle dugo vremena odlucili da se gledamo preko kamera, nismo imali Skype instaliran pa smo ga ipak morali instalirati jer ona nije dobila pozivnicu pa ne moze da se reg na G+ a da moze ustedeli bi mnogo vremena i truda sto smo potrosili dok smo Skype instalirali.

Kad dobije pozivnicu za Skype-om vise nece biti potrebe jer smatram da ovaj hangout moze da bude i vise nego koristan.

Cenim da ce u dogledno vreme i FB da uvede ovakvu opciju, zapamtite ovo.

PS: Stizu li kome pozivnice na hotmail postu ili je za sada samo gmail ima prednost?
[ ninjaz @ 06.07.2011. 20:46 ] @
Facebook je vec uveo tu opciju u saradnji sa Skype-om :)



http://www.facebook.com/videocalling
[ Slobodan Milivojevic @ 06.07.2011. 22:15 ] @
Za non windows korisnike jos nista...
[ ninjaz @ 06.07.2011. 22:28 ] @
Koliko sam razumeo to je java plugin, vidim da Mac korisnici uspesno koriste.
[ sucur @ 06.07.2011. 22:30 ] @
Google+ moze igrati na kartu "osjecaja zasicenja" Facebook-om, odatle i cijeli hype oko njega. Mada vjerujem da ce biti kratkog vijeka, te kako na kraju nece biti nista konkretno, posto koliko sam uspjeo da primijetim G+ ne nudi nista revolucionarno niti vrijedno pomena(a da to Facebook vec nema). Neophodne su daleko revolucionarnije ideje od Circles-a ukoliko kane napasti i uspjesno "srusiti" Facebook.
[ Texas Instruments @ 06.07.2011. 22:32 ] @
Ma ovo neće zaživeti u Srbiji jer suviše podseća na G(17)+.
[ Dusan Stojakovic @ 06.07.2011. 23:45 ] @
Ako još radi sistem sa pozivnicama i ako je neko raspoložen da pošalje, neka mi se javi na pm da mu pošaljem mail.
[ Ljubiša Begović @ 07.07.2011. 00:21 ] @
Ako neko hoće na g+, nek mi pošalje svoj email na PP, pa ću s njim podeliti nešto. Pre toga možda ne bi bilo loše da se prijavi na plus.google.com
Nakon što podelim nešto sa tim adresama, proverite, trebali biste imati pristup.
Zahvaljujem Velizaru J. koji je meni poslao.
[ srlexic @ 07.07.2011. 02:51 ] @
Google će ponovo izvisiti, to je sigurno, Facebook je na vreme reagovao, implementirao sjajne stvari, a postavlja se i pitanje, šta će nam još jedan Facebook?
[ bachi @ 07.07.2011. 07:10 ] @
ninjaz napisa:
> Facebook je vec uveo tu opciju u saradnji sa Skype-om :)

Tako sam i mislio. :) I ovo je pun pogodak!
[ B-r00t @ 07.07.2011. 09:53 ] @
Moze pozivnica?
[email protected]
[ Slobodan Milivojevic @ 07.07.2011. 10:31 ] @
A google hangout naj normalnije radi i na Linuxu... Ostaje jos da isprobam android app.
[ GogaNS @ 07.07.2011. 11:43 ] @
A taj linux ce toliko da promeni stvar da je to strashno :)

Mene nervira google zato shto oce sve da imaju, a dva FB-a na internetu mi ne trebaju svakako.
[ Suns @ 07.07.2011. 12:10 ] @
Citat:
GogaNS: Mene nervira google zato shto oce sve da imaju, a dva FB-a na internetu mi ne trebaju svakako.


Dve stvari su jasne:

1. Ti slobodno možeš da se nerviraš oko toga, ako uopšte sebi dopuštatš da se nerviraš oko ovako glupe i nebitne stvari za psihološki, fizički i socijalni život jednog normalnog čoveka.
2. Tebe niko nije ni pitao niti će te pitati da li TEBI trebaju dva FB-a na internetu tj. socijalne mreže.

Po mom skromnom mišljenju, gugl sa svojim novim servisom G+ može ponuditi daleko više od FB, samo je pitanje da li će oni na vreme to uraditi i da li će na vreme da iskoriste svoje prednosti koje sam pre dva posta napisao.
[ bachi @ 07.07.2011. 12:36 ] @
Suns napisa:

> 2. Tebe niko nije ni pitao niti će te pitati da li TEBI trebaju dva FB-a na internetu tj. socijalne mreže.

Pa onda ovo:

> Po mom skromnom mišljenju, gugl sa svojim novim servisom G+ može ponuditi daleko više od FB, samo je pitanje da li će oni na vreme to uraditi i da li će na vreme da iskoriste svoje prednosti koje sam pre dva posta napisao.

Tebe niko nije pitao, niti će te pitati za mišljenje.

U prevodu, iskuliraj malo i skini krampone sa đona.
[ bundalov @ 07.07.2011. 13:01 ] @
Moram priznati da je 'SPARKS' vrhunska stvar.
mozhesh pretrazhiti koji god hocesh keyword, dodati u favorite i onda pratiti deshavanja koja su vezana za taj keyword.
Xtra stvar!
[ Suns @ 07.07.2011. 13:11 ] @
Citat:
bachi:  Tebe niko nije pitao, niti će te pitati za mišljenje.


Mišljenje i potreba su dve različite stvari, prema tome nema mesta ovde tvojoj (ne) pameti....

U redu je Vladimire, iskuliraj malo nema potrebe da dižeš flejm pogotovu kada te niko ništa ne pita.
[ deda75 @ 07.07.2011. 14:29 ] @
Ako moze jedna pozovnica

[email protected] - fala!
[ dejan024 @ 07.07.2011. 15:30 ] @
Ako moze pozivnica na mangup [at] gmail [dot] com

Hvala!
[ ginemginem @ 07.07.2011. 16:12 ] @
Evo, koristim g+ već nekoliko dana i mogu odgovorno da tvrdim da svako ko kaže da će g+ propasti nije koristio g+
[ bachi @ 07.07.2011. 16:45 ] @
ginemginem napisa:
> Evo, koristim g+ već nekoliko dana i mogu odgovorno da tvrdim da svako
> ko kaže da će g+ propasti nije koristio g+

Pazi, možda si ti u pravu, a ja grešim, ali hajde ti meni reci,
zašto bih ja, pokraj FBa, koristio i G+? Ok, taj hangouts je za sad
prednost, ali meni to ne treba, ako ću da visim sa nekim, to će biti u
kafiću ili napolju, a ako pričam, to je 1:1, nikako 1:10. Šta ja dobijam
sa tim, a što već nemam sa fejsom?

FB je prešišao MySpace, zato što je MySpace bio oličenje šunda i
kiča, stranice su se učitavale 200 godina i sve je bilo skroz
nepregledno. Da bi G+ "pobedio" FB, mora biti elementarno drugačiji od
njega, a koliko vidim, to sad nije slučaj.
[ enthusy @ 07.07.2011. 17:08 ] @
Citat:
bachi:...Pazi, možda si ti u pravu, a ja grešim, ali hajde ti meni reci,
zašto bih ja, pokraj FBa, koristio i G+?...

Ko tebi uskraćuje pravo izbora?
[ Zoran Milovanovic @ 07.07.2011. 17:34 ] @
Iskreno meni se za jedan dan (da, da tek me je nocas pustio da se pridruzim geek-ovima) koriscenja odusevio. Jos uvek je rano da donosim zakljucke i da kazem, super je ili nije. Mnogo toga ga izdvaja od FB-a. Video i voice chat koji radi ekstra, ne mozes niti iko moze da postuje na tvom wall-u (jeah mozes da zakljucas svoj wall na fb, ali onda si "pacer" + i dalje mozes da trpas sra*a na tudjem), kada odes na google.com imas notifikacije, share polje, mogucnost da odmah komentarises post/comment... ;-) Imas sparks! Krugove vec imas i na FB ali nije popularno i ukoliko nastave ovim putem, nikada nece ni biti. Mozes da pratis one ljude koje zelis, bez da i oni tebe moraju. Ogroman +, a i ne moram nikome da objasnjavam zasto sam ga add-ovao, niti da me pitaju odakle ti nju/njega znas... (twitter fazon).. Bez onih glupih i napadnih grupa, fan pejdzova, reklama. Clean interfejs, do duse ne tako brz, bar se meni cini. Ne znam da li ce se razvijati igrice, ali nadam se da nece.


g+ i fb nije jedno te isto.

gplus.to/provalisam ;-)
[ slavna @ 07.07.2011. 17:37 ] @
Facebook ponovo uhvacen da vodi antiGoogle kampanju, ovoga puta na meti privatnost Google+ krugova....http://bit.ly/px51z7
[ GogaNS @ 07.07.2011. 17:38 ] @
Ne uskracuje niko, ali ja ne bih voleo da mi pola prijatelja bude na fb-u, pola na g+ pa da moram da posedujem oba.
[ Ljubiša Begović @ 07.07.2011. 18:34 ] @
Niko nikoga ne tera da nešto koristi... Ne mora se ni meso jesti, ni pivo se ne mora piti ali je potreba. Ni fb, ni google se ne moraju koristiti, ali su, nažalost, postali potreba današnjice. Ima mnogo onih koji se gade od fb. I ja sam taj. Ali ga koristim, zato što mi treba. Ako vam ne treba, niko vas neće juriti da se registrujete, postujete, delite slike, pišete statuse, chatujete...
U principu, g+ je ok, prilično jednostavan i brz, ima tu nekih sitnijih nedostataka (recimo kad se dele linkovi, nema thumb u dosta slučajeva i sl.), ali to su stvari koje se rešavaju u hodu, pa i sam fb i dan danas "na živo" menja stvari, a i dalje baguje. Verovatno će i g+ biti nabacan, a biće i reklama, to sigurno, pa nisu oni neprofitna organizacija, reklame im donose profit... Reklame imate u na tv, radio stanicama, novinama, časopisim... to je normalna stvar.
A što se tiče privatnosti, ne možete je sačuvati ni u stvarnom životu, nikad ne znate kad vas neko može slikati, snimiti, videti na "nezgodnom" mestu itd... I boli vas uvo za to, jel da. A ako vam se ime i prezime, i ne daj Bože, pol, pojavi na google pretrazi, biće svašta...
I ja bih voleo da drugačije funkcioniše svet, ali... Opušteno ;-)
Sa svima koji su se javili sam podelio neki sadržaj, pa kad prebrode prokoračenje kapaciteta testiranja, moći će se pridružiti.
[ marton @ 07.07.2011. 18:36 ] @
Kad se ocekuje da zvanicno bude otvoren za siroke narodne mase?
[ Ljubiša Begović @ 07.07.2011. 18:42 ] @
Ja ne znam baš tačno, pročitao sam negde, ali... Mislim da je za nekih mesec dana, oko prvog avgusta...
[ DynDNS @ 07.07.2011. 19:30 ] @
Nema "Unread" dela u gmail-u. hm...
[ Ljubiša Begović @ 07.07.2011. 19:38 ] @
Ma nema ni ono listanje stariji/noviji mailovi, ima samo redom, strana po strana, pre je bilo najstariji, stariji, noviji... Valjda će to vratiti, jer baš mi treba.
A rade sigurno, juče im se i logo bio izgubio i još neke stvari, i kasnije se pojavio...
[ dOvLo @ 08.07.2011. 07:54 ] @
Može li pozivnica jedna [email protected]


Hvala






moderator: obrisan spam

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 09.07.2011. u 15:32 GMT+1]
[ Vodomar @ 08.07.2011. 10:20 ] @
31.jul je Taj dan
[ loonies @ 08.07.2011. 12:09 ] @
Upravo citam neku dokumentaciju na Google code i provalim dugme G+. Ovo je znaci dno dna, stavljati tu glupost na dokumentaciju, koja treba da predstavlja ozbiljan tehnicki dokument. Sta ce sada korisnici da "lajkuju" dokumentaciju, "svidja mi se", "1K kaze da im se svidja dokumentacija" itd..!?


[ ykos @ 08.07.2011. 12:20 ] @
ispisite mailove poslace vam pozivnice
[ koska @ 08.07.2011. 12:35 ] @
Mislim da ljudi treba da shvate da nije Google nije planirao da ovo bude jos jedan FB u smislu mreze za gubljenje vremena i bezveznog laklovanja. Toliko toga moze zapravo da se uradi sa ovim jer Google u odnosu na FB ima veliku prednost - svaki dan ga posecuju milioni ljudi kojima social networking nije prioritet...

Dodavanje plusa na neki link moze, na primer, da doprinese boljoj SEO, jer vise "lajkova", veca je verovatnoca da je taj sadrzaj u nekoj kasnijoj pretrazi bude relevantniji...
Isto tako, dokument sa vise pluseva, moze da znaci da je kvalitetniji... sto da ne? Sto mora uvek to da bude vezano za neozbiljne strane, vesti i sl.?
[ aleksandaraleksandar @ 08.07.2011. 13:28 ] @
Citat:
loonies: Upravo citam neku dokumentaciju na Google code i provalim dugme G+. Ovo je znaci dno dna, stavljati tu glupost na dokumentaciju, koja treba da predstavlja ozbiljan tehnicki dokument. Sta ce sada korisnici da "lajkuju" dokumentaciju, "svidja mi se", "1K kaze da im se svidja dokumentacija" itd..!?




a zašto posamtraš stvari uz ugla fejsa?
dugme služi da preporučiš nekome neki sajt ili web stranicu. taj koji čita dokumentaciju, najverovatnije u svojim krugovima ima neke ljude kojima bi to moglo da bude zanimljivo.

materijal za re-share kao i svaki drugi.
[ loonies @ 08.07.2011. 15:11 ] @
Ovo meni vise lici na hype, nego na nesto sa smislom (tj. ajmo brze-bolje polepiti to dugme 'di stignemo posto i "oni drugi" imaju svoje dugme polepljeno 'di god se okrenes)

Dokumentacija treba da ostane ono sto jeste, bez dodatnog šunda.

Ja ne mogu da si predstavljam da recimo na wikipediji, RFC dokumentima itd. vidim slicne stvari.


P.S.

Sreca pa postoje alati kao sto su Adblock i NoScript, tako da sam stvar "ubio na mestu" :)
[ Sc0rp10 @ 08.07.2011. 15:30 ] @
Jedna od gluposti koju google uporno koristi je linkovanje naloga.Ono sto me je jako iznerviralo je to sto ne mozes da imas nalog na yt sa jednom i nalog na g+ sa drugom email adresom.Ako hoces da koristis jedno, moras da se izlogujes sa drugog ili da linkujes sa jednim koji ces koristiti sto svakako necu uraditi.
[ Zoran Milovanovic @ 08.07.2011. 17:01 ] @
Citat:
Google+ is now open to anyone with a Google account. http://t.co/mARm6Z0 and sign up!


Sa twitter-a. Takodje ponovo rade pozivnice ;-)
[ interceptor011 @ 08.07.2011. 17:48 ] @
Moze pozivnica na djarizanovicATgmaildotcom
[ Sc0rp10 @ 08.07.2011. 17:50 ] @
Citat:
Google+ is now open to anyone with a Google account. http://t.co/mARm6Z0 and sign up!


Ja sad probao sa drugog naloga onako bzvz i dalje stoji "keep me posted".Verovatno su mislili samo preko pozivnica. :)
[ Stranger2 @ 08.07.2011. 19:09 ] @
Jedno konkretno pitanje:
Da li google+ moze da posluzi za promociju sajta kao sto moze page na facbooku da se napravi za websjat?
I ako znate kratko da mi objasnite kojim redom se to pravi. Da li se mora prvo otvoriti licni profil kao na facebooku ili nekako drugacije?

Citat:
Jedna od gluposti koju google uporno koristi je linkovanje naloga.Ono sto me je jako iznerviralo je to sto ne mozes da imas nalog na yt sa jednom i nalog na g+ sa drugom email adresom.Ako hoces da koristis jedno, moras da se izlogujes sa drugog ili da linkujes sa jednim koji ces koristiti sto svakako necu uraditi.

Slazem se. jako lose su integrisane mogucnosti. Na priemr bukvalno si priseljen za svaki youtiube kanal otvarati novi gmail account. A na primer slanje mejla na taj isti account je skoro nemoguce sa youtrube koji je takodje googleov.
...Ima vec toliko sifri da je pocelo da me nervira na kvadrat. Facebook je to mnogo prijatnije resio. Jedan email jedan password.

A cim je google ovo nazvao novim imenom znaci da opet pravi jos jedan odvojeni zasebni servis...


[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 08.07.2011. u 21:26 GMT+1]
[ mikronac @ 08.07.2011. 19:11 ] @
Ako je moguće, neka mi neko pošalje jednu pozivnicu.
mikronac [at] orion [dot] rs ili na pp.
Zahvaljujem unapred.
[ Ljubiša Begović @ 08.07.2011. 22:49 ] @
Citat:
Ovih dana se može pročitati da će Picassa promeniti ime i postati Google Photos (dok će Blogger postati Google Blogs) i da će nastaviti da radi istovremeno kao deo Google+ i kao samostalan sistem.

Ovo sam video na Mondo portalu, verovatno ima još negde, nisam imao vremena da čitam vesti...
Biće tu još mnogo izmena, tumbanja...

Ne postoje nikakve stranice kao na fb. Mislim da će raditi i poseban deo za biznis korisnike, verovatno će tu spadati i promocija sajtova, ko zna... Sigurno da nisu izbacili na videlo sve što će nuditi, pre zvaničnog početka, logično bi bilo tako.

Nema profila kao na fb, u smislu prijatelja pisanja po tuđem zidu i sl. Prijatelji?!? To je najveća glupost koju je neko mogao da nametne, i još zahtev za prijateljstvo, smešno. Imate pratioce, nešto kao na twitter-u. Praćenje nije dvostrano, a može da bude, naravno.

Ako hoćeš da koristiš više naloga, koristiš više browser-a, ili više sesija na jednom istom.

Kome treba pozivnica nek pošalje email adresu na PP, da ne bih išao redom i razdvajao zagrade, dot, at i slično...
[ hektor_bgd @ 09.07.2011. 00:03 ] @
Da li samo kod mene ne radi hangout? Kad kliknem na zeleno dugme start a hangout otvori se novi prozor i tamo gde bih trebao da vidim sebe preko kamere piše "No plug-in available to display this content". Ako odem na settings pojave se sve opcije za podešavanje kamere, mikrofona i zvučnika i kamera u tom polju radi, kao i mikrofon! Takođe tu piše da je instaliran plugin Google Talk v2.1.8.0. Reinstalirao sam plugin, restartovao Chrome, restartovao komp ali ništa. Google voice radi bez problema.

U Google help-u pišu sledeća rešenja:

1. Type about:plugins in your Chrome browser and check to make sure the Apps Enhancements Plugin and O3D Plugin are enabled. If you are using another browser you should check to make sure that those plug-ins are enabled (ja ne vidim te plugin-ove!)
2. Make sure you're not using Internet Explorer 64-bit or Safari 64-bit (these are browser versions that are 64 bit as opposed to 32 bit).
3. Ensure that you don't have any "click to run" extensions enabled (ovo ne razumem na šta misle)

Ima li neko pomoć? Inače ovo mi se dešava na Win XP dok na Win 7 radi bez problema.
[ avalano @ 09.07.2011. 00:36 ] @
imam neke videe na jutjubu pa me interesuje da li google kupi nivo podataka gledanosti iz recimo srbije,i crne gore? imaš tamo gde je statistika i treba da se zemlja oboji u zeleno a nikako da se oboji,stalno je podloga bela..zanima me u čemu je fora da li naša zemlja ima ili nema ugovor sa googlom
[ stevan_nk @ 09.07.2011. 08:43 ] @

Koji je limit godina za Google + ?
[ Stefan Markic @ 09.07.2011. 09:40 ] @
Citat:
stevan_nk: Koji je limit godina za Google + ?


Trenutno je za punoletne, ali kada postane dostupan svima verovatno će biti za 13+.
[ make_lele @ 09.07.2011. 10:56 ] @
da li se slike i video uploadovani na g+ skladiste na picasa nalog? ako da, tu je fb u ozbiljnoj prednosti jer je kod njega prostor neogranicen a kod g+ (picase) je samo prvih 1024mb free.
[ Stefan Markic @ 09.07.2011. 11:45 ] @
Citat:
make_lele: da li se slike i video uploadovani na g+ skladiste na picasa nalog? ako da, tu je fb u ozbiljnoj prednosti jer je kod njega prostor neogranicen a kod g+ (picase) je samo prvih 1024mb free.


Više nije. Sada je i kod Picase neograničen prostor ukoliko povežeš Picasu sa G+ profilom.

[Ovu poruku je menjao Stefan Markic dana 09.07.2011. u 13:49 GMT+1]
[ Bleya2 @ 09.07.2011. 13:39 ] @
može pozivnica?

Edit: Dobio sam.Zahvaljujem Zoranu Milovanovicu.

[Ovu poruku je menjao Bleya2 dana 09.07.2011. u 14:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bleya2 dana 09.07.2011. u 15:49 GMT+1]
[ Davor Stanković @ 09.07.2011. 15:26 ] @
Zainteresovali ste me za ovo "cudo", mogao bih i ja ovo isprobati ako dobra dusa proslijedi pozivnicu :)

Ako je neko raspolozen da mi je posalje neka se samo javi na pp i ide E-mail, da ne pisem ovako javno ;)

Danke
[ marton @ 09.07.2011. 15:53 ] @
Evo ja isprobah sada. Razocarao sam se sto se tice krugova.
Oni se svode samo na to kome sta prikazujes, sto nema mnogo razlike od fb-a osim sto je pristupacnije.
Ja sam se nadao da ce vise biti na fazon grupa, gde se kao na nekom zajednickom zidu
postavljaju poruke(linkovi, slike...) . Kada izaberes krug na strimu poruke se ne
filtriraju prema sadrzini nego prema osobama. Npr. kada dodam ljude sa fakulteta u krug faks,
i ako pratim taj strim ja vidim sve njihove poruke(koje su meni dostupne) a ne samo one
koji imaju vezu sa faksom, predavanjima, materijaloma...ako me razumete. Ili gresim?

I kako da namestim da mi na strani za pretrazivanje stoji ovaj crni bar sa notifikacijama?


[Ovu poruku je menjao marton dana 09.07.2011. u 17:08 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 09.07.2011. 16:07 ] @
Daj mi pp ili email (vidi levo).

Marton kako mislis da ti neko servira poruke na osnovu faxa "grupe"? Zamisli koliko ljudi ima grupu faks ili koliko fakulteta ima i sl. Zato dodas sve predavace (koji su na G+) drugare, sve one za koje znas da su na tvom faxu i sl. I tada svaki njihov post koji zele da podele sa tobom je dostupan i tebi.
[ Stefan Markic @ 09.07.2011. 16:11 ] @
Citat:
marton: Ja sam se nadao da ce vise biti na fazon grupa, gde se kao na nekom zajednickom zidu
postavljaju poruke(linkovi, slike...) ili u prevodu, kada izaberes krug na strimu poruke se ne
filtriraju prema sadrzini nego prema osobama. Npr. kada dodam ljude sa fakulteta u krug faks,
i ako pratim taj strim ja vidim sve njihove poruke(koje su meni dostupne) a ne samo one
koji imaju vezu sa faksom, predavanjima, materijaloma...ako me razumete. Ili gresim?


Ako sam te dobro razumeo, onda grešiš, jer kada filtriraš stream po krugu u koji si smestio kontakte sa faksa, onda se sadržaj filtrira prema tim osobama, a ne prema sadržaju.
[ -Andja- @ 09.07.2011. 16:12 ] @
Moze li neko da mi posalje pozivnicu? Unapred hvala. :)
[ marton @ 09.07.2011. 16:18 ] @
Pa, ja bih vise voleo da je to u formi neke grupe. Na fejsu postoje grupe.
Pa se uclanis u odredjenu grupu, npr kolege sa posla i onda u toj grupi komuniciras
sa tim ljudima o stvarima vezanim za posao. Meni treba ovo zbog centralizovane komunikacije,
a ne zbog globalnog delenja linkova, statusa, videa, slika i ostalih shitova...

Bilo bi strava kad bi integrisali neki sistem za pracenje odredjenih foruma, ili jos bolje
pracenje odredjenih tema. Tako da ne moras da obilazis forume nego dobijes notifikacije,
kada ima novih poruka na temama koje pratis. Da informacije dolaze tebi, a ne da ti ides po informacije :)
[ marton @ 09.07.2011. 16:20 ] @
Citat:
Ako sam te dobro razumeo, onda grešiš, jer kada filtriraš stream po krugu u koji si smestio kontakte sa faksa, onda se sadržaj filtrira prema tim osobama, a ne prema sadržaju.

Nisi me dobro shvatio a i ja sam se pogresno izrazio. Voleo bih da se filtrira prema "sadrzaju".
[ PKG @ 09.07.2011. 16:44 ] @
Moze pozivnica na mymail.fun na gmejlu
hvala unapred!
[ juventus021 @ 09.07.2011. 17:00 ] @
Ako neko ljubazan ima pozivnicu bio bih zahvalan da mi posalje na deltinjo (et) yahoo . com
Hvala
[ PKG @ 09.07.2011. 17:22 ] @
Zahvaljujem!
[ shut_down @ 09.07.2011. 17:31 ] @
gs8407 [majmunce] gmai.com
Unapred hvala. :)
[ zikson @ 09.07.2011. 17:58 ] @
Molim za invite *********** Unapred hvala.

To je bilo brzo, hvala puno.

[Ovu poruku je menjao zikson dana 09.07.2011. u 19:12 GMT+1]
[ vlada1970 @ 09.07.2011. 19:06 ] @
I ja bih zamolio za pozivnicu na vladislavbgd na gmailu. Hvala unapred.
[ vlada1970 @ 09.07.2011. 19:12 ] @
Hvala mnogo druze Ognjene.

Ako zatreba nesto slobodno trazi.
[ Ljubiša Begović @ 09.07.2011. 19:12 ] @
Juče je bilo pozivnica, danas su opet obustavili. Svi koji su se javili na PM dobili su pozivnicu, ili sam im na drugi način poslao pa su pristupili. Ko god je zainteresovan, nije problem da mu pošaljem, samo neka ostavi email adresu na PP, da ne bih skupljao redom, nemam baš toliko vremena ;-)
[ Davor Stanković @ 09.07.2011. 19:43 ] @
Hvala Zorane ;)
[ Morpheus NS @ 09.07.2011. 20:10 ] @
Evo, ako još neko želi pozivnicu, neka se javi na pp. :)
[ Pedja_Pedja @ 09.07.2011. 21:10 ] @
Evo i ja malo da pametujem...

Danas sam konacno stigao da malo vise testiram G+ i evo mojih utisaka...

1. Definitvno zamena za FB nije, cak mislim da nece ni da u prvih 1-2 godine da gadjaju tu populaciju, mislim da se oni sa G+ okrecu korisnicima LinkedIn koji koriste gmail kao sekundardni ili backup mail.

2. Za sada nema nista revolucionarno, krugovi su nesto sto moze biti interesantno, ali nisam siguran da se iz krugova nece izdvajati novi krugovi, pa krugovi novih krugova...itd, tako da nesto sto je bilo zamisljeno, da odvoji privatno i poslovno (sto je na FB za sada ipak nemoguce), postati najslabija karika G+, ali mozda i gresim.

3. Integracija sa gmail mi se cini veoma duboka.

4. Za sada nema nikakvih aplikacija, a mislim da ce to biti kljuc, da ne bude mrtvorodjence kao Wave ili Buzz.

U svakom slucaju, za sada samo dobar spin.
[ koska @ 09.07.2011. 22:06 ] @
Po meni su krugovi nesto sto je pun pogodak. Nesto sto ce mozda da natera ljude da predju na G+

Koristim grupisanju na FB koje nije bas elegantno odradjeno, ali nekad, zapravo skoro uvek, zaista ne zelim da svi vide moja pisanija, tako da ogranicavam ljude/grupe, a to nije uopste "2 klika misem" na FBu. Naravno, po defaultu, sve sto napises na FBu izlazi svim tvojim prijateljima i zbog toga je svaciji wall zatrpan raznim bljuvotinama koje se ticu jako malog broja ljudi.

Na drugoj strani imamo Twitter gde znam da ce bilo ko (pa makar ga i ne poznavao i ne odobrio mu "friendship") moci da cita moje postove. Bar sto se mene tice, iz tog razloga ga i ne koristim.

Google+ je resio taj problem lakom manipulacijom krugovima. Plus "sparks" koji su odlicna ideja, i verovatno trenutno najveci plus na G plusu...
Da me pominjem full-screen pregledanje albuma, lako "mutovanje" dosadnih postova, brzina (stvarno mnogo brzo) itd.

Da ne pominjem sto vec sad sve deluje poprilicno ispolirano i redovno se odusevljavam sitnicama tipa iscitavanje EXIF taga na fotkama, face recognition u albumima (napokon ne mogu da se taguju pivske flase, plakati kulturnih dogadjaja i sl), pregledna istorija "lajkovanih", tj. "plusovanih" strana, simpaticne roll-over animacije itd.


[ koska @ 09.07.2011. 22:08 ] @
Trenutno omoguceno slanje pozivnica, pa ko hoce, neka mi sibne mail na pp
[ wukashin @ 10.07.2011. 11:54 ] @
Zahvljujem se na pozivnici
[ Sceko @ 10.07.2011. 12:15 ] @
Da li ce koristit plus.google.com ili ce biti na neki poseban domen zna li ko išta o tome?
[ interceptor011 @ 10.07.2011. 15:02 ] @
Jel zna neko dali moze i kako da se povezu slike sa nekog picasa albuma sa google plus accaunt. Hteo bih da se u mom albumu pojavljuju slike sa picasa-e i da se moj album automatski azurira, ako je to moguce. Jel zna neko kako ovo moze da se uradi?
[ make_lele @ 10.07.2011. 15:11 ] @
Moze naravno. Potrebno je da u podesavanjima g+ povezes nalog sa picasa nalogom i eventualno podesis nivo privatnosti zeljenog albuma
[ make_lele @ 10.07.2011. 15:36 ] @
@stefan Markic,

kako da povezem picasu sa g+ da bi mi prostor na picasi bio neogranicen?

vec mi je povezan g+ sa picasa-om (na g+ se vide neki od albuma sa picase), ali mi na picasi i dalje stoji da je maximum 20gb.
[ greskac @ 10.07.2011. 16:26 ] @
Pa tebi ako je 20GB malo za fotografije onda Google stvarno treba da bude sramota..

[ make_lele @ 10.07.2011. 20:04 ] @
Citat:
greskac: Pa tebi ako je 20GB malo za fotografije onda Google stvarno treba da bude sramota..


Zapravo, Google za fotografije (i video!) daje 1gb. Za sve preko toga treba da doplatis. I da, 20gb danas jeste malo za fotografije. A o 1gb da ne govorim. Da li google treba da bude sramota za to ili ne, neka presude drugi. Ja cu reci samo da FB nudi neogranicen prostor. Cak i google nudi neogranicen prostor na YT.

Da li ti greskac misli da ce ti 20gb prostora za slike (i video!) biti zauvek dovoljni?
[ del-boy @ 10.07.2011. 20:10 ] @
I sad picasa nudi neograničen storage slika, ali samo do određene veličine. Odnosno, svaka slika ispod 800x800 pikesla i svaki video ispod 15 minuta se ne računa u zauzet prostor. Ako zauzmeš većim slikama sav prostor i kreneš nešto da uploaduješ picasa će automatski da smanji fotografije (za ovo nisam siguran, ali mislim da sam pročitao ovako nešto).

A uostalom, mislim da $5 godišnje uopšte nije mnogo za 20GB ako neko hoće da upload-uje veće slike. Ovo ne pričam u kontekstu priče o G+, već generalno.

E sad, pitanje je koliki su limiti na FB-u? Znam da zvanično nema ograničenja za prostor za slike, ali slike koje su kod njih uploadovane nemaju mnogo zavidan kvalitet nakon download-a, pa me zanima da li neko zna za zvaničan podatak na koliko ih skaliraju?
[ make_lele @ 10.07.2011. 20:25 ] @
Da li se to odnosi i retroaktivno? Tj, da li se u zauzet prostor i dalje racunaju vec uploadovani snimci kraci od 15min?

btw, naravno da je 5e godisnje za 20gb i uslugu koju Picasa pruza smesno. ali je isto tako i nedopustivo da g+ naplacuje prostor kada fb to ne radi. zato je google i uveo ovo novo pravilo da se slike do odredjene rezolucije i klipovi do odredjenje vremenske duzine ne naplacuju.

Evo novije info od one koju je ostavio del-boy:


If you've signed up for Google+

Free storage limits

Photos up to 2048 x 2048 pixels and videos up to 15 minutes won't count towards your free storage.

http://picasa.google.com/support/bin/answer.py?answer=1224181

[Ovu poruku je menjao make_lele dana 10.07.2011. u 21:40 GMT+1]
[ lukeguy @ 10.07.2011. 21:43 ] @
Citat:
del-boy:E sad, pitanje je koliki su limiti na FB-u? Znam da zvanično nema ograničenja za prostor za slike, ali slike koje su kod njih uploadovane nemaju mnogo zavidan kvalitet nakon download-a, pa me zanima da li neko zna za zvaničan podatak na koliko ih skaliraju?

kad upload-uješ sliku na FB, imaš opciju da radiš upload u full quality, tako da ne dolazi do promene veličine. posle u albumu imaš link 'download' koji skida originalnu fotku. doduše ne znam da li postoje neki interni limiti u pogledu maksimalne rezolucije, veličine ili ukupnog upload-a. mislim da ne.
[ hellofanta @ 10.07.2011. 22:29 ] @
koska, hvala za pozivnicu :)
[ marton @ 10.07.2011. 23:02 ] @
Da li neko zna zasto mi se u +1 stavkama ne dodaju sajtovi koje sam preporucio?
[ greskac @ 10.07.2011. 23:40 ] @
@make_lele

Meni licno, 20 GB je i previse , do pre 10 godina retkost su bili HDD od 20 gb, opet, sve zavisi od coveka do coveka i njegovih potreba.
[ make_lele @ 10.07.2011. 23:51 ] @
Citat:
greskac: @make_lele

Meni licno, 20 GB je i previse , do pre 10 godina retkost su bili HDD od 20 gb, opet, sve zavisi od coveka do coveka i njegovih potreba.


Fino razmisljanje u kome ne posmatras sve iz svoje licne perspektive, spram prethodnom komentara koji je krajnje...

Citat:
greskac: Pa tebi ako je 20GB malo za fotografije onda Google stvarno treba da bude sramota..


U vreme kada prosecna fotka zauzima oko 5mb (da ne govorim o video snimcima) i kada konkurencija daje neogranicen prostor besplatno, dati samo 1gb (pa i 20gb) jeste za sramotu. I kao dokaz toga, google je pre 10ak dana ponudio i neogranicen prostor za slike (samo do 2048x2048) i za video klipove (samo do 15min) sa istim (slicnim) ogranicenjima kao kod konkurencije (koju uporno kopira).
[ vlada1970 @ 11.07.2011. 03:37 ] @
Ja tek upoznajem google+ ali odmah mogu da kazem da mi se svidja prosirenje rezolucije koje nudi Google sada kad sam registrovan na google plusu. 2048 pixela je 3 Mpix i sasvim je fer za besplatnu opciju. Kome treba vise ima mogucnost da kupi prostor po jednoj od najjeftinijih tarifa na netu.

Ja sam pre par meseci kupio 20 GB, i uploadovao par filmova, i bilo mi je pri dnu oznaceno da sam zauzeo otprilike par gigabajta, a od kad sam se registrovao na google+, sveli su na nulu.

Tako da mi se cini da se raniji uploadi ne uracunavaju.

Ali sam primetio da su sad promenili i kodove za embedovanje filmova, i vise ne mogu da film embedujem na blogu a da se na samom blogu gleda taj film. Koji god kod ( link sa desne strane ) da iskoristim dobijam samo slicicu na blogu, na koju kad se klikne, vodi na stranicu picasa-e da se tamo gleda film. Sto mi se ne svidja nikako.
[ Backy @ 11.07.2011. 12:49 ] @
Citat:
make_lele: U vreme kada prosecna fotka zauzima oko 5mb (da ne govorim o video snimcima) i kada konkurencija daje neogranicen prostor besplatno...


s tim da kad tu fotku okačiš kod konkurencije, budeš srećan ako od tih 5mb ostane bar jedan ;)
[ make_lele @ 11.07.2011. 13:29 ] @
Citat:
vlada1970
Ja sam pre par meseci kupio 20 GB, i uploadovao par filmova, i bilo mi je pri dnu oznaceno da sam zauzeo otprilike par gigabajta, a od kad sam se registrovao na google+, sveli su na nulu. :)

Tako da mi se cini da se raniji uploadi ne uracunavaju.


Koje duzine su bili ti filmovi?
[ predragc @ 11.07.2011. 19:15 ] @
dajte jednu pozivnicu i meni :)

dobio pozivnicu,hvala!! :)

[Ovu poruku je menjao predragc dana 11.07.2011. u 20:35 GMT+1]
[ Shavgan @ 11.07.2011. 19:25 ] @
[email protected]


HVAAAAAAAAALLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
[ koska @ 11.07.2011. 19:27 ] @
poslao sam ti, kao i svima koji su mi pisali na PP...

...i zaista bi bilo lepo da se topic ne zatrpava trazenjem pozivnica nego da se drzi Google+ teme...
Svako ko mi posalje na PP email, dobice pozivnicu...


Inace, danas sam izvalio da Android aplikacija za G+ ima opciju Nearby (nisam video to u browser verziji) koja, kako sam ukapirao, pretrazuje public postove objavljene u (geo) blizini... i iz ovoga moze da se nasluti veliki potencijal...
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.07.2011. 23:19 ] @
Imam android,kada sa m.google.com/p/plus pokusam da instaliram aplikaciju,on automatski krene na android market i dobijam poruku "the requested item could not be found.",takodje kada udjem u android market,i potrazim google+ ne nadje ga...
[ make_lele @ 11.07.2011. 23:36 ] @
Tvoj OS nije podrzan.
[ vlada1970 @ 12.07.2011. 05:28 ] @
Citat:
make_lele: Koje duzine su bili ti filmovi?


Preko sat vremena svaki.

Evo i dalje stoje na picasa-i a nisu uracunati u kvoti.
[ Ajnstajn @ 12.07.2011. 09:07 ] @
Ljudi moze pozivnica



[Ovu poruku je menjao Ajnstajn dana 13.07.2011. u 09:09 GMT+1]
[ koska @ 12.07.2011. 09:32 ] @
poslao sam ti i svima ostalima koji su mi poslali mail na PP

dakle, saljite na PP mailove, ne zatrpavajte temu :)
[ Ell Diablo @ 12.07.2011. 10:47 ] @
Hvala Koska na brzom slanju :)

Kome treba invite, pm..
[ Oghma @ 12.07.2011. 13:10 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Imam android,kada sa m.google.com/p/plus pokusam da instaliram aplikaciju,on automatski krene na android market i dobijam poruku "the requested item could not be found.",takodje kada udjem u android market,i potrazim google+ ne nadje ga...

Skini program MarketEnabler (trebalo bi da ga ima na android marketu). Kada ga pokrenes samo odaberi nekog operatera sa vrha i probaj ponovo da nadjes google+ aplikaciju. Ovoga puta bi trebalo da je pronadje. Ako imas neki problem oko koriscenja programa posalji mi PM.
[ ninjaz @ 12.07.2011. 13:58 ] @
Za MarketEnabler je potreban root. Evo link za apk fajl, samo prebaci na telefon i pokreni iz nekog file managera: http://dl.dropbox.com/u/1975568/GooglePlus.apk
[ Filip.ue @ 12.07.2011. 20:17 ] @
Hvala Ljubisi Begovicu za pozivnicu...

Ako jos nekome trebaju pozivnice, nek mi posalje mail na PP, da i ja budem od neke koristi... :D
[ Ljubiša Begović @ 12.07.2011. 20:26 ] @
@filip
Nema na čemu ;-)

Negde pročitah da već imaju 10 miliona korisnika?!? I navodno su najbrže rastuća mreža... Videćemo dok prođe "euforija"...

Kome god treba pozivnica, ima... samo nek pošalje email adresu na pp
[ lermi @ 12.07.2011. 22:00 ] @
Nadam se da je Google naučio nešto nakon raznih pokušaja. Izgleda da jeste, idu polako i opipavaju teren. Da li ću se ja zadržati na G+ pitanje je. Na FB sam bio nekoliko mjeseci ;)

Inače razmišljam da bude izlogovan sa Googla. Izluđuje me "+1" link u rezultatima pretrage. Bespotrebno.
[ Ljubiša Begović @ 12.07.2011. 22:15 ] @
Njihovi rezultati pretrage su u masi slučajeva postali irelevantni, na vrh dospevaju levi sajtovi (koji koriste raznorazne trikove)... oni se izgleda ne mogu izboriti sa tim, i onda su prebacili loptu u dvorište korisnika, pa nek oni tumaraju i kad nađu nešto relevantno i korisno nek preporuče i ostalima (preko +1)... Ako se pogleda lista stvari koje utiči na rejting i poziciju (prema najnovijem ažuriranju), socijalni faktori imaju veliki uticaj, kao i sve one stavke koje se mogu videti u google analitici...itd...
Google je postao navika ljudi za pretraživanje - vidim da neki sajt sopstvene firme traže preko google-a, logovanje na email traže preko google-a itd... A nažalost nema adekvatne alternative za kvalitetnu pretragu...
[ Backy @ 12.07.2011. 23:06 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: Google je postao navika ljudi za pretraživanje - vidim da neki sajt sopstvene firme traže preko google-a, logovanje na email traže preko google-a itd... A nažalost nema adekvatne alternative za kvalitetnu pretragu...


za veliki broj ljudi je google polazna tačka u surfovanju... neki ga koriste za normalnu pretragu, dok značajan deo sve vezano za internet kuca tu pa je jedno vreme bilo "najpravilnije kucati facebook u google jer tako neće da ti ga ukradu" a to su radili i neki koji su znali da je to glupost tvrdeći da je iz lenjosti (lično sam video bar 20 ljudi da radi to, a čuo sam od još dosta ljudi isto)
[ tesla017 @ 15.07.2011. 12:11 ] @
Hvala za add Nebojsa! Svaka ti se dala
[ deki77 @ 15.07.2011. 15:57 ] @
evo i ja da se upisem..
ako ima pozivnica viska ..slobodno na PM
tnx
[ koska @ 15.07.2011. 16:15 ] @
pa ne moze niko da ti posalje pozivnicu na elitesecurity PM... posalji mi email, pa cu da ti posaljem... :)

nadam se da su svi koji su mi poslali poruku ovih dana uspesno usli u G+
[ deki77 @ 15.07.2011. 16:16 ] @
da da sry.....treba moj mail..
poslao..
[ bojan_p @ 15.07.2011. 19:01 ] @
Hvala Nebojsa za invite!
:)
[ Ljubiša Begović @ 15.07.2011. 19:52 ] @
Pozivnice za Google+
Ovde možete tražiti pozivnice, a nek ova tema ostane za utiske, kritike i sl.
[ logic_rabbit @ 16.07.2011. 09:04 ] @
Probao. Nista posebno osim kopija FB.
Ne vidim nikakvih revolucionarnih promjena.

Mislim da ce nakon ove pocetne trke da ljudi malo probaju servis odmah propasti...
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.07.2011. 09:08 ] @
Ja bas mislim suprotno,jer ce na google+ biti ozbiljniji korisnici interneta. Nema fensi profila,glupavih stranica itd...
[ deki77 @ 16.07.2011. 09:36 ] @
meni se iskreno svidja..
samo da se odrzi...
[ Ljubiša Begović @ 16.07.2011. 16:35 ] @
Google+ nickname
Zapravo, radi se samo o url shortener-u, radi lakšeg deljenja g+ profila.

Inače, spremaju Google Games. Nekome će se to svideti, nekome ne :-)
[ Sceko @ 19.07.2011. 14:35 ] @
Biće ovo dobro kome treba invite nek posalje mail.
[ nemisis @ 19.07.2011. 18:59 ] @
ako moze i meni jedna pozivnica! Hvala

beenky et gmail.com


EDIT: Danilo hvala na pozivnici te se zahvaljujem i ostalima!

[Ovu poruku je menjao nemisis dana 19.07.2011. u 22:13 GMT+1]
[ mr. ako @ 19.07.2011. 23:55 ] @
Citat:
Ljubiša BegovićPozivnice za Google+
Ovde možete tražiti pozivnice, a nek ova tema ostane za utiske, kritike i sl.
[ bachi @ 20.07.2011. 05:09 ] @
:P
[ tesla017 @ 20.07.2011. 13:33 ] @
Hahahahahahaha bravo za fotku bachi )
[ boccakv @ 23.07.2011. 08:11 ] @
Moze pozivnica ako je neko rasplozen ?! Hvala unapred ! bojand76 at gmail dot com
[ boccakv @ 23.07.2011. 09:04 ] @
@ ell diablo salji pozivnicu za google +

bojand76 at gmail dot com

Hvala unapred !!!

Dobio ! Hvala @ Nebojša Kosijer

[Ovu poruku je menjao boccakv dana 23.07.2011. u 21:13 GMT+1]
[ Milos911 @ 23.07.2011. 09:46 ] @
Citat:
boccakv: @ ell diablo salji pozivnicu za google + :)

bojand76 at gmail dot com

Hvala unapred !!!

3 posta iznad tvog:
Citat:
mr. ako:Ljubiša Begović: Pozivnice za Google+
Ovde možete tražiti pozivnice, a nek ova tema ostane za utiske, kritike i sl. 
[ Stefan Markic @ 23.07.2011. 11:31 ] @
Citat:

We wanted to offer more control over who you can chat with in Google Plus. So we've made a change that requires you to explicitly invite people for them to appear in your chat list. For Gmail, orkut, and iGoogle users, we'll continue to include the people you can already chat with in those properties.

Please note that all users in your chat list will have access to your email address. We are working hard to remove this restriction so that you can invite your circles more easily in the coming months.


Changes with Chat in Google+

Citat:
Simply type the person's email address into the chat search box and click Invite to chat. A note will appear in their Chat list letting them know that you want to chat with them. Before you can chat with someone, they must also add you to their chat list.


Add people to chat with

Ovo je možda i bolje. Na chat listi neće biti svako ko je online, već samo one osobe koje želiš da budu.
[ morihei ueshiba @ 23.07.2011. 16:46 ] @
[ bachi @ 23.07.2011. 17:35 ] @
Pa i na fejsu odavno možete da namestite listu prijatelja za koje ste online ili offline.
[ aki2011 @ 26.07.2011. 10:27 ] @
Aj ko ima nek mi šibne pozivnicu na PM

tnx
[ premier @ 27.07.2011. 19:09 ] @
Daj svoj e-mail na PM pa te pozovem ...

[Ovu poruku je menjao premier dana 27.07.2011. u 23:32 GMT+1]
[ ventura @ 28.07.2011. 20:35 ] @
Svakog čuda tri dana dosta.

http://techcrunch.com/2011/07/27/google-minus/
[ Milan_zika @ 30.07.2011. 17:47 ] @
Jel ima neko pozivnicu? Ako moze jedna za mene :)
[ New Village DC @ 31.07.2011. 23:25 ] @
Citat:



G+ je pukao.
[ Davor Stanković @ 31.07.2011. 23:37 ] @
Citat:
New Village DC: G+ je pukao.


Kako može pući nešto što zvanično nije ni počelo?

Uranili ste sa ovakvim procjenama ;)
[ maksvel @ 31.07.2011. 23:38 ] @
Uranili su i oni koji su već promovisali "FB killer-a".
Bez igrica i sl. sadržaja, ništa od omasovljenja.
[ Buum @ 01.08.2011. 09:33 ] @
Ovde možete saznati šta ima novo u Google+ mreži:

http://www.google.com/support/...page=release_notes.cs&rd=1
[ BitiPrvi @ 07.08.2011. 00:17 ] @
Ako neko može da me pozove..... Vrlo rado bih to testirao.
Hvala unapred
PS.
Koliko sam ja pratio medije, ljudi su puni hvale za tog novog FB konkurenta, i opet koliko sam čuo ima 10 miliona korisnika što mi nekako izgleda jako malo ili su ovi napravili lapsus....
Kako god....... još se radi na usavršavanju svih opcija i ne sumnjam, čak šta više želim, da će to biti žestok konkurent monopolisti FB;)
Dakle, pozovite me tamo ako neko ima kartu viška
[ vlada1970 @ 07.08.2011. 02:55 ] @
Na koji email BitiPrvi ? Ne mogu da ukucam BitiPrvi i pozovem te na google+ .
[ milstanyu @ 14.08.2011. 17:16 ] @
Ako moze jedna pozivnica na milos.stankovic ET gmail.com bio bih veoma zahvalan! :)

Pozdrav!
[ BitiPrvi @ 15.08.2011. 00:22 ] @
Citat:
vlada1970: Na koji email BitiPrvi ? Ne mogu da ukucam BitiPrvi i pozovem te na google+ .

vlada1970 hvala kolega svaka ti dala
Registrovao sam se tamo i ono...... malo mi deluje klaustrofobicno jer nigde nikog nema al treba se navikavati....
Koliko sam čuo, oni će opasno da pomrse konce FB-u tako da treba na vreme upoznati njegovo visočanstvo google+
Pozz i hvala.
[ bachi @ 15.08.2011. 10:21 ] @
BitiPrvi napisa:
> Koliko sam čuo, oni će opasno da pomrse konce FB-u

Pogrešno si čuo. Kao i do sada, pljunuće pod prozor FB-u. Prošao
je hype, što se vidi i po neaktivnosti ove teme, tako da uskoro pada u
zaborav, kao i svi ostali bedni pokušaji pravljenja socijalnih mreža od
strane Google-a.
[ BitiPrvi @ 15.08.2011. 18:04 ] @
Citat:
bachiBitiPrvi napisa:
> Koliko sam čuo, oni će opasno da pomrse konce FB-u

Pogrešno si čuo. Kao i do sada, pljunuće pod prozor FB-u. Prošao
je hype, što se vidi i po neaktivnosti ove teme, tako da uskoro pada u
zaborav, kao i svi ostali bedni pokušaji pravljenja socijalnih mreža od
strane Google-a.

Ostaje nam da vidimo šta će biti.
Ova tema ovde jeste bila neaktivna ali sam o google+ više čuo u nekoj emisiji vrlo nedavno.
U principu ne volim monopoliste, kao i većina normalnih ljudi koji znaju šta je tržište i fer borba....
Složićeš se samnom da vlasnik FB baš i nije zaslužio da i dalje drži monop na "socijalnim mrežema".
Dosta mu je što je postao milijarder.
FB je toliko postao nestabilan da dva dana ako nisi na njemu bude ti neobično šta je sve promenjeno.
Dakle, boje se konkurencije, prave poboljšanja i ja zaista želim da google+ bude žestok konkurent.
Na taj način će i FB biti bolji i na primer neke stvari ozbiljnije shvatati... više poštovati korisnikei slično...
Google jeste monopolista u nečem drugom, ali FB se suviše "vazdig*o" i treba da dobije jednog pravog konkurenta, pa da onda biramo kojem "carstvu ćemo se prikloniti"....
Ovako monopolista FB može da radi šta hoće.
Ako ti napravi štetu (kao meni npr) džaba ti pisanje mailova žalbe.
Pojavom Google+, postaćemo "bitniji" makar za nijansu
[ srbakb @ 15.08.2011. 18:09 ] @
Nadam se da hoce jer je ovaj FB postao toliko smaracina da nije normalo i sto kazete totalno nestabilan
ako nista drugo bar je pocelo malo vise da se prica da FB nije sam :)
[ BitiPrvi @ 16.08.2011. 03:39 ] @
Citat:
srbakb: Nadam se da hoce jer je ovaj FB postao toliko smaracina da nije normalo i sto kazete totalno nestabilan
ako nista drugo bar je pocelo malo vise da se prica da FB nije sam

Iskreno, za google+ sam prvi put čuo od jedne Švedjanke moje prijateljice koja je u svom statusu napisala "obraćanje FaceBook-u"...
I to je napisala nešto u stilu "Please bring back old chat version..... Future google+ user"....
Dakle, rekla je javno ovima sa FB da ako ne poprave stanje, otići će na google+.
Naravno da ovi to nisu videli ,ali sam ja tada prvi put čuo za gore navedenog
[ Pajica Ristic @ 19.08.2011. 22:17 ] @
ako neko ima viška pozivnicu >

pajica123 (et) gmail . com

bio bih zahvalan
[ Boris B. @ 22.08.2011. 09:20 ] @


:)
[ Slobodan Miskovic @ 22.08.2011. 09:37 ] @
Haahahaha :) good one :)
[ BitiPrvi @ 22.08.2011. 19:37 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Haahahaha good one

Pa i ja sam tako prokomentarisao slično (da je prilično klaustrofobično), ali--- napuniće se "kafić" za čas
I FB je bio nekad prazan, a sad.....
[ CelaviTheQm @ 23.08.2011. 09:11 ] @
Situacija je sledeca :)


[ srbakb @ 23.08.2011. 09:18 ] @
Guzva je bogami
[ BitiPrvi @ 23.08.2011. 13:50 ] @
Ma razbiće ih google ja kad vam kažem
[ matijalukic @ 24.08.2011. 17:20 ] @
Ja sam otovrio na G+, mnogo je bolji od FB ali G+ treba jos mnogo da stigne FB. G+ ima 10ak miliona korisnika naspram FB-ovih 700 mil.
[ nikic81 @ 02.09.2011. 15:20 ] @
Dajte meni jednu pozivnicu [email protected], nemoj da ste skrtice :-)
[ CelaviTheQm @ 04.09.2011. 01:14 ] @
Dobio si pozivnicu :)
[ Mystery @ 06.09.2011. 12:20 ] @
ako moze pozivnica na alek1 /@/ vavok . net
[ Pajica Ristic @ 06.09.2011. 12:36 ] @
Citat:
Mystery: ako moze pozivnica na alek1 /@/ vavok . net


eto je
[ .gille @ 18.09.2011. 17:03 ] @
Bilo bi lepo dobiti jedan invite ako nije problem :D
na kontakt mail ofc ;)
[ ChanMaster @ 18.09.2011. 19:03 ] @
Pozdrav, ako ima jos jedna pozivnica na raspolaganju

zivica(et)gmx.net

Hvala!!!!
[ draganrakita @ 19.09.2011. 16:16 ] @


[ ChanMaster @ 19.09.2011. 18:24 ] @
Citat:


Imas besplatnu popravku Laptopa !!!!

Hvala puno!!!

Pozdrav Zika
[ superbaka @ 19.09.2011. 20:37 ] @
a koja je fora sa tim pozivnicama? ja juce otisao prvi put na G+, on mi trazio da se ulogujem sa gmail nalogom, ja to uradio i odmah dobio G+ nalog...
[ maksvel @ 19.09.2011. 20:45 ] @
Hihi, isto tako imaju i dalje pozivnice za gmail.
[ .gille @ 19.09.2011. 22:27 ] @
Hvala Dragance
[ SLK021 @ 20.09.2011. 11:49 ] @
Bojim se ako ne naprave nesto spektakularno ili ne pocnu da dele pare korisnicima nece nista biti od ovoga
[ BitiPrvi @ 20.09.2011. 14:32 ] @
hahaha, ovo kao tapkaroši
FB je u totalnoj panici od G+.
Stalno nešto menjaju, "unapredjuju".
Nedelju dana se navikneš na nešto novo , oni to promene
Čak su i fotke umanjili u onoj beloj pozadini, uveli neko "deljenje", "subscribe"... izmišljaju svakakve burgije samo da zadrže ljude da ne odu na silnog protivnika koji je u jurišu
Umesto da srede da ne zapucava i da se konačno odluče za jednu varijantu, non stop nešto menjaju..
Sada gomila stvari na primer nije prevedena na naš jezik, a bilo je sve skoro do nedavno...
Ako ako...
Dosta je taj vlasnik FB uzeo para i mnogo su se osilili i gasili profile kako im se ćefne..
Sad će imati više obzira definitivno
[ bachi @ 20.09.2011. 17:09 ] @
BitiPrvi napisa:
> FB je u totalnoj panici od G+.

Ae još jednom da pitam... Šta to nudi G+, što već ne nudi FB, i
zašto bih ja koristio još jednu socijalnu mrežu?
[ make_lele @ 20.09.2011. 17:16 ] @
who cears za tvoje koriscenje socijalnih mreza?

bitiprvi je napisao sta je napisao, i obrazlozio to, i dobrim delom je u pravo. sta jedan ima a drugi nema, mozes procitati na xxxx na n mesta, gde n tezi beskonacnosti. niko ti nije ni rekao da treba da koristis jos jednu socijalnu mrezu, pa tako ne vidim ni razlog zasto bi trebalo da ti sad neko obrazlozi to.
[ BitiPrvi @ 20.09.2011. 17:35 ] @
Citat:
bachiBitiPrvi napisa:
Ae još jednom da pitam... Šta to nudi G+, što već ne nudi FB, i
zašto bih ja koristio još jednu socijalnu mrežu?

Poštovani kolega, nije poenta "šta nudi G+" već je poenta u tome "da se pojavio kao konkurent".
Dakle, neće više FB biti monopolista i neće moći da se na taj način ponaša.
Neke stvari će morati da poboljša da bi što više ljudi zadržao, jer nije za džabe njihov vlasnik posatao milijarder.
Evo meni konkretno je ugašeno bar jedno 4 profila i od toga 3 bez nekog većeg razloga!
Dovoljno je da se odredjen broj osoba "dogovori" da neki profil prijavi i ovi iz FB ga brišu bez prava žalbe...
Na taj način sam gubio profile sa nekoliko hiljada "friend-ova"...
Ali , bez obzira na to, ja sam platio školu kada su me prvi put obrisali i nastavio sam da radim i da koristim FB, ali uvek imam "back up opciju"...
Naravno, FB mi koristi (itekako koristi) za poslove kojima se bavim.
Osim toga, tu je i gomila prijatelja pravih iz života, rodbina, drugovi i ostalo...
Jednostavno , spojeno lepo i korisno...
Neću da otkrivam "poslovnu tajnu" ali pravilnim korišćenjem resursa FB, ja sam postigao veliki uspeh sa jednim projektom- i ne samo jednim...
Onaj ko ume i ko ima ideju, može na FB mnogo da profitira...
E sad....... kada se pojavi tj kad zaživi i Google +, to će podstaći dva velika giganta da budu "što bolji prema korisnicima".
I ono što sada radim na FB, radiću i na Google +.
Poenta je dakle u skidanju monopoliste sa trona koji je počeo bahato da se ponaša, i da svaki drugi dan menja sve i svašta i sve kao "u cilju zaštite vaše privatnosti"!
I da iskoristim priliku da pozdravim sve one koji su iz Hrvatske a ovo će pročitati.
Hrvati na FANTASTIČAN način koriste FB!!!
Bukvalno su ga "komercijalizovali" i ne rade oni za FB već FB radi za njih...
Svaka im čast.
Naši Srbi, tj, naši iz Srbije, još uvek najviše gube vreme i igraju raznorazne igrice...
Greška...
Igrice igrajte na drugim mestima, a FB i G+ iskoristite na najbolji način.
Ako ne znate kako.. pratite kako to drugi rade...
[ bachi @ 20.09.2011. 17:36 ] @
make_lele napisa:
> who cears za tvoje koriscenje socijalnih mreza?

Bole me koga bole za moje korišćenje socijalnih mreža.

> bitiprvi je napisao sta je napisao, i obrazlozio to, i dobrim delom je
> u pravo.

Šta je u pravu? Da se FB uprpio zbog G- koji je nabio u
početku onoliki broj korisnika samo zahvaljujući imenu i obrnutoj
psihologiji, a koji ima maksimalne probleme da zadrži aktivno 10% od
broja registrovanih korisnika? I još naslađivanje kao FB je zlo, a G+ je
odma rame uz rame sa bogom? Ma daj bre, mojne ste smešni.
[ make_lele @ 20.09.2011. 17:42 ] @
Lepo receno @bitiprvi. Mada, dzabe hranis trola....
[ bachi @ 20.09.2011. 18:37 ] @
Trol ti prababa. :)

Ja jednostavno pitam šta je to toliko revolucionarno u odnosu na FB ili bilo koju drugu društvenu mrežu što bi me nateralo da batalim postojeći servis i pređem na G+ ili makar koristim uporedo, ali od prvog dana umesto argumenata dobijam fraze i optužbe kako sam trol.

Da su se prvi setili, G+ bi bio odličan servis, ali nisu i moje mišljenje je da treba da se drže onoga što znaju i umeju da naprave, a istorija je pokazala da Google jednostavno ne ume da napravi socijalnu mrežu koju će korisnici prihvatiti.

I na kraju, kao što je bio slučaj sa Wave-om i drugim servisima, šta vam garantuje da sutradan Google neće ukinuti G+ ukoliko se pokaže neuspešnim?
[ make_lele @ 20.09.2011. 18:46 ] @
Citat:
bachi: Ja jednostavno pitam šta je to toliko revolucionarno u odnosu na FB ili bilo koju drugu društvenu mrežu što bi me nateralo da batalim postojeći servis i pređem na G+ ili makar koristim uporedo



Zasto bi bilo ko umesto tebe razmisljao o tome zasto ti treba da batalis postojeci servis i predjes na g+? Imas xxx uporednih testova, imas xxx testova pojedinacno svakog sajt za online druzenje pa sam odluci o tome zasto treba ili ne da prelazis, ako ne zelis da se registrujes i sam se odlucis.


Citat:
bachi: I na kraju, kao što je bio slučaj sa Wave-om i drugim servisima, šta vam garantuje da sutradan Google neće ukinuti G+ ukoliko se pokaže neuspešnim?


Sta tebi garantuje da sutradan FB nece ukinuti facebook.com ukoliko se pokaze neuspesnim?

Citat:
bachi: ali od prvog dana umesto argumenata dobijam fraze i optužbe kako sam trol.


Ocigledno sa razlogom.
[ Stefan Markic @ 20.09.2011. 19:38 ] @
Je l' ste i vi dobili ovo?



Fora je u tome što je strelica deo google.com stranice. Nisam je ja stavio, već oni. :)
Vrlo... usmereno :), a i agresivno reklamiranje. :)
[ make_lele @ 20.09.2011. 19:41 ] @
Kod mene toga nema.
[ ninjaz @ 20.09.2011. 19:43 ] @
Verovatno koristis google.rs
[ make_lele @ 20.09.2011. 19:47 ] @
Kod mene ni na .rs ni na .com nema te strelice.
[ BitiPrvi @ 20.09.2011. 19:49 ] @
Citat:
Šta je u pravu? Da se FB uprpio zbog G- koji je nabio u
početku onoliki broj korisnika samo zahvaljujući imenu i obrnutoj
psihologiji, a koji ima maksimalne probleme da zadrži aktivno 10% od
broja registrovanih korisnika? I još naslađivanje kao FB je zlo, a G+ je
odma rame uz rame sa bogom? Ma daj bre, mojne ste smešni.

bachi - ne znam koliko ti koristiš FB ali evo danas primetih novu promenu:
Kada pozivaš nekog za prijatelja iskoče ti neke nove opcije (naravno na engleskom).
Sada ni običan "friend request" nije tako jednostavan
Nema kolega ovde "nasladjivanja".
Jednostavno svi mi ovde od neta uzimamo ono što je najbolje zar ne?
Mi koji se bavimo netom i koji radimo razne stvari na njemu, tražimo najbolje načine da uradimo posao.
Nit koga veličam, nit koga obezvredjujem, samo iznosim činjenice jer aktivno koristim FB već nekoliko godina ( a bio sam njegov ljuti protivnik u početku ).
Dakle čist pragmatizam.
Nit volim ove nit volim one-- kao što ni oni mene ne vole.
Radi se o interesu.
Oni traže korist.
Ja tražim korist.
Svi tražimo korist.
Nema tu sentimentalnosti kada je posao u pitanju, a ja FB tretiram kao "deo posla".
Isto tako i G+.
[ BitiPrvi @ 20.09.2011. 20:05 ] @
Citat:
Stefan Markic: Je l' ste i vi dobili ovo?



Fora je u tome što je strelica deo google.com stranice. Nisam je ja stavio, već oni.
Vrlo... usmereno , a i agresivno reklamiranje.
Citat:
Stefan Markic: Je l' ste i vi dobili ovo?

Fora je u tome što je strelica deo google.com stranice. Nisam je ja stavio, već oni.
Vrlo... usmereno , a i agresivno reklamiranje.

DA, postavili su linkove i levo i desno u uglovima, ali te strelice nema
A kolege koji to ne vide verovatno nisu ulogovani.
Potrebno je dakle biti ulogovan na Google +
[ bachi @ 20.09.2011. 20:13 ] @
make_lele napisa:
> Zasto bi bilo ko umesto tebe razmisljao o tome zasto ti treba da
> batalis postojeci servis i predjes na g+? Imas xxx uporednih testova,
> imas xxx testova pojedinacno svakog sajt za online druzenje pa sam
> odluci o tome zasto treba ili ne da prelazis, ako ne zelis da se
> registrujes i sam se odlucis.

Ae ne budi toliko ograničen i da moje poruke bukvalno shvataš.
Ali, evo, da preformulišem: šta je to što TEBE (ili ljude generalno)
navodi da sa fejsa pređeš na g+?

> Sta tebi garantuje da sutradan FB nece ukinuti facebook.com ukoliko se
> pokaze neuspesnim?

LOL, Facebook se odavno pokazao i dokazao uspešnim.

>> (bachi: /p2953902 ): ali od prvog dana umesto argumenata dobijam fraze i optužbe kako sam trol.
> Ocigledno sa razlogom.

I tvoja baba. :)

BitiPrvi napisa:
> bachi - ne znam koliko ti koristiš FB ali evo danas primetih novu promenu:

Pa ono, chat, deljenje linkova, po neki post u diskusionim
grupama i manje više to je to.

> Kada pozivaš nekog za prijatelja iskoče ti neke nove opcije (naravno
> na engleskom). Sada ni običan "friend request" nije tako jednostavan
> :)

Neam pojma, ali kapiram da je trenutno tako, jer svašta menjaju,
pa se još nije prevelo na druge jezike kako treba. Ja sve to koristim na
engleskom.

> Jednostavno svi mi ovde od neta uzimamo ono što je najbolje zar ne?

Ne znam, ja FB koristim za dopisivanje, ali ima ljudi koji ga
koriste za promociju i unapređenje biznisa. Ti možda spadaš u drugu
grupu ljudi, ali tek onda ne vidim kako G+ može da se koristi za
promociju kada nemaju groups i pages?

I ja isto od neta uzimam ono najbolje i kada bi G+ bio bolji od
FBa, lako bi prešao na G+, ali to nije slučaj, ali opet, možda ja
grešim.

> Nit koga veličam, nit koga obezvredjujem, samo iznosim činjenice jer
> aktivno koristim FB već nekoliko godina ( a bio sam njegov ljuti
> protivnik u početku ).

Ok, ja sam pogrešno onda protumačio tvoj prvi post.

> Nema tu sentimentalnosti kada je posao u pitanju, a ja FB tretiram kao
> "deo posla". Isto tako i G+.

Ok.
[ make_lele @ 20.09.2011. 20:19 ] @
"Ali, evo, da preformulišem: šta je to što TEBE (ili ljude generalno)
navodi da sa fejsa pređeš na g+?"

a MOJE aktivnosti na socijalnim mrezama te zanima jer... ?

"LOL, Facebook se odavno pokazao i dokazao uspešnim."

ne razlikujes perfekat i futur-LOL

[ ventura @ 20.09.2011. 20:28 ] @
[ Stefan Markic @ 20.09.2011. 20:38 ] @
Citat:
ninjaz: Verovatno koristis google.rs


Kao što se da videti iz screenshota koji sam okačio, koristim google.com.
[ bachi @ 20.09.2011. 20:45 ] @
make_lele napisa:
> a MOJE aktivnosti na socijalnim mrezama te zanima jer... ?

Aj' zdravo.





@Ventura: Slika govori više od 1000 reči. :)
[ ninjaz @ 20.09.2011. 20:52 ] @
Citat:
Stefan Markic: Kao što se da videti iz screenshota koji sam okačio, koristim google.com.


To se odnosilo na make_lele
[ BitiPrvi @ 20.09.2011. 21:07 ] @
Citat:
Stefan Markic: Kao što se da videti iz screenshota koji sam okačio, koristim google.com.

Da li je to google chrome?
Moguće je da su oni tako i podesili.
Kad otvorim još jedan nalog na Google+ proveriću
Kod mene na Mozilli imaš link gore levo kao kod tebe i link sa "profilnom slikom" gore desno!
Citat:
bachi:
Ne znam, ja FB koristim za dopisivanje, ali ima ljudi koji ga
koriste za promociju i unapređenje biznisa. Ti možda spadaš u drugu
grupu ljudi, ali tek onda ne vidim kako G+ može da se koristi za
promociju kada nemaju groups i pages?

Ja FB isključivo koristim za promociju poslova kojima se bavim, a oni se mogu raditi i bez kreiranja grupa i stranica.
No, pošto imam trenutno dosta stranica ( i otvaram ih tj kreiram po zahtevu nekog ko to želi), naranvo da bi mi odgovaralo da i Google + to ubaci, a verujem da hoće.
Ipak su toliko moćni i imali su toliko vremena da u tančine prouče kako to radi FB.
Dakle, upoznali su protivnika i naravno da se trude da ga nadmaše.
FB jeste izuzetno jak, brend je i ima ogroman broj korisnika, ali vreme teče..... i Apple je nekad bio gigant pa ga je Big Gejts "pojeo"
[ Stefan Markic @ 20.09.2011. 22:07 ] @
Citat:
BitiPrvi: DA, postavili su linkove i levo i desno u uglovima, ali te strelice nema:)
A kolege koji to ne vide verovatno nisu ulogovani.
Potrebno je dakle biti ulogovan na Google + ;)


Izgleda da nije potrebno.

[ koska @ 20.09.2011. 22:25 ] @
meni se pojavilo tek kad sam refreshovao

mozda zbog toga sto od danas vise nisu potrebne pozivnice, pa verovatno hoce malo vise da bace akcenat na to....
[ mr. ako @ 20.09.2011. 23:18 ] @
Bitno je i koji se browser koristi... na FF 3.6.22 mi ne prikazuje to, na najnovijem Chrome prikazuje.
[ zemun88 @ 20.09.2011. 23:19 ] @
Pojavila se strelica i na google.rs. Probao i ne sviđa mi se baš mnogo Google+. Ali videćemo vremenom. Podešavanja privatnosti su mnogo gora nego na Fejsbuku i ovde svako na netu može da vidi sve o vama, što je nedopustivo. Ovako se ugrožava privatnost korisnika i korisnici koji imaju manje informatičkog znanja i iskustva u korišćenju mreža, za njih ovo može biti pogubno.

Socijalne mreže su sve gore i posle tolikog rasta broja korisnika, broj može samo da opada jer će doći do zasićenja
[ PerunImmortalis @ 21.09.2011. 00:48 ] @
Google+
Pa recimo da je simpaticno,treba 5 minuta da se naviknes od prelaska sa face-a ali je sve tu od zinga pokera pa nadalje... xD ako moze da se kaze klon mada to je jos jedna soc mreza tako da nisam ocekivao neke jace promene...Prva pocetna zamerka je sto prema lokaciji biraju jezik sto je meni predstavljalo problem jer se u srpskom ne snalazim valjda je stvar navike,ali se lako menja tako da i nije neka zamerka...Sto se tice snalazenja po meni je uproscena verzija fb-a sto je dobro ...Sigurnost podataka i svega ostalog ce verovatno vreme da pokaze ali po mom misljenju radi se o ozbiljnoj "firmi" tako da nece biti problema (nadam se xD)...sve u svemu I like it

Google vs. Face
Pada monopol ali videcemo koliko je ljudi spremno da napusti Face ... Svidja mi se sto mora da se napravi google profil tako da ce verovatno i broj laznih profila i kloniranih profila(slatka mala dinic 1,2,3,4,5,6....) da iscezne bar neka moja nadanja... Licno ja sam za google zbog par glupih gresaka face-a ,recimo banovanje profila ako probas nekog da dodas ko nema dodirnih tacaka sa tobom(ja sam 3x banovan vremenski i to samo zato sto sam napravio novi profil i pokusao da dodam neke ljude),suvise adds-a ,ali i sigurnosti profila (upletenost Zukija (Mark) u FBI-a vode) jer ne zelim da neki slepac iz amerike gleda sta ja radim,pisem,pratim etc.
Ja sam vec preso na G i savetujem isto(bar pametni nek koriste G ostali nek ostanu na Face xD).Mada sve u svemu svako bira sta mu pise na mrezi i koje podatke daje tako da ono siguran si koliko si pametan...


Peace out \./
[ plus_minus @ 21.09.2011. 01:00 ] @
Sparks im je recimo zanimljiv "proizvod" (kako već to prenaduvani zapošljeni iz gugleta vole da nazivaju) ili deo plusa. Sve ostalo je šitčina, lame. Isto kao i plavo'bela droga.
[ BitiPrvi @ 21.09.2011. 01:10 ] @
Citat:
Bitno je i koji se browser koristi... na FF 3.6.22 mi ne prikazuje to, na najnovijem Chrome prikazuje.

Eto to sam i rekao.
Koristim Mozillu i to stariju verziju jer je nova totalno zapucavala.
Zato ja ne vidim tu strelicu ali upadljivi su oni itekako
[ New Village DC @ 21.09.2011. 03:57 ] @
Kada odete na G+ tamo jednostavno nema nikog... Ni priblizno koliko ih ima na FB. Na FB-u su desavanja, aktuelnosti, tamo su svi zivi. Trebace mnogo truda i vremena da plus postane konkurent FB-u, u socijalnom smislu.

Sa druge strane, google ima mnogo vece mogucnosti da navede korisnike na plus. Ubacili su svoj "like" pored svakog rezultata u Google pretrazi, zatim mnogo ljudi koristi gmail pa ce zbog toga poceti i plus da koriste, itd i sl.

Ipak, bez dobrog sadrzaja ljude nista ne moze da natera da idu negde gde im se ne ide...
[ SLK021 @ 21.09.2011. 11:09 ] @
Ta strelica je znak da je Google plus poceo zvanicno sa radom, tj nisu potrebne pozivnice. Ovoren je za sve
[ BitiPrvi @ 21.09.2011. 14:36 ] @
Pazi stvarno.
Sinoć sam proverio na google chrome i zaista se pojavljuje ta strelica i to ANIMIRANA
E, tako se to radi...
Meni se lično kod G+ samo ne svidjaju ti novi "termini" koje su oni ubacili.
Trebali su nešto slično uraditi kao FB a ne izmišljati te neke "circles" ili kako se već piše..
To zbunjuje i onog ko zna engleski a kamoli onog ko ne zna ni reč
[ MaXo92bre @ 23.09.2011. 22:43 ] @
Vise nema strelice :D yupi
[ Stranger2 @ 26.09.2011. 02:12 ] @
Probao i ja. Lošiji utisak od očekivanog. Ne znam da li cu se setiti jednom mesecno da pogledam sta ima naovo. Ono što je dobro je skoro isto kao na faceboooku. A loše je sve ono što nema. Samo su pomogli facebook i ucinice faceebok kkorisnike zadovoljnijim jer ce sada facebook više paziti na zadovoljstvo svojih musterija.

Ako su vec hteli da konkurisu facebooku trebali su samo sve usluge koje vec nude da na neki user friendly nacin integrisu u google account i dodaju mogucnost postovanja i lajkovanja vec bi imali vecu mrezu od facebooka. Oni sada poput microsofta (u vreme kad je bio na zlom glasu), pokusavaju da dominiraju u svemu, samo sto za razliku od microsofta nista ne integrisu kako treba vec nude gomilu rasparcanih nepovezanih servisa.
[ make_lele @ 26.09.2011. 03:22 ] @
LOL

Nista ne integrisu!!?
[ ninjaz @ 26.09.2011. 09:12 ] @
Citat:
make_lele: LOL

Nista ne integrisu!!?


I to za razliku od Microsofta
[ BitiPrvi @ 26.09.2011. 11:01 ] @
"Roknuće ga Bili ja kad vam kažem"
Šalu na stranu:
Citat:
Samo su pomogli facebook i ucinice faceebok kkorisnike zadovoljnijim jer ce sada facebook više paziti na zadovoljstvo svojih musterija.

Pa to je suština o kojoj pričam od početka.
Nije meni bitan ni jedan ni drugi.
Bitno mi je da nisu monopolisti i da mene kao i vas zadrže svojim uslugama i mogućnostima, a ne da moram da pazim da li će mi profil biti obrisan zbog nečijeg hira ili tako nešto slično.
Evo ovi na FB "izgiboše" dodajući nove mogućnosti.
Samo što nam još ne daju poklon za registraciju - kao kad dobro pazariš u nekom supermarketu pa dobiješ poklončić
[ Stranger2 @ 28.09.2011. 17:44 ] @
Citat:
LOL

Nista ne integrisu!!?

Evo primera povezanosti njihovih servisa:
- za svaki YouTube kanal moras da otvaras posebn Gmail account, cak te i ohrabruju/teraju da to uradis. Mozda neki od vas prosto obozavaju da se sto puta moraju posebno ulogovati i da pamte milion passworda ali ima nas koje to nervira.
- slanje poruka na YouTube-u ni na koji nacin nije integrisano ni sa Gmail ni google + . nema cak n inekakav summary za desavanja na youtube kanalu kada sam u gmailu vec bas moram opet da posetm YouTube stranicu. Nema cak ni link za youtube kanal koji je povezan sa tim gmail accountom vec moram posebno da ukucavam ww.youtube.com u browser. bas lepo...
- youtube nema chat iako svi korisnici youtubea imaju gmail account koji ima chat.
- za komentarsianje na YouTube-u nije dovoljno da imas neki google account vec moras da otvoris bas youtube kanal
- ako bi zeleo i da negde postavljam slike, morao bi da otvorim i picassa account. bas lepo..
...
- da su te stvari lepo integrisane neki GUI-em slicnim recimo facebook stranici, vec bi imali drustvenu mrezu prilicno konkurentnu facebooku. Tako da sada imamo jos jedan naziv usluge za pamcenje, jos jedan novi URL, jos jedan formular koji treba popuniti svojim podacima, jos jednom ljude sa kojima sam chatovao na gmailu moram da addujem, i tako "jovo ponovo" sa svakom novom uslugom.

ne mroam dalje da nabrajam. ko razume razume.
[ vlada1970 @ 28.09.2011. 21:22 ] @
Savrseno si opisao situaciju u google-u Stranger2. Uopste nisam razmisljao do sada na takav nacin. Ali stvarno, ima nesto kod google-ta sto rade namerno. Nije ni meni jasno zasto se sve ne integrise u jedan GOOGLE.
[ herzog @ 02.10.2011. 18:56 ] @
Gugl je zakasnio sa Pikasom (Imidzshak, fotobaket itd.) , Buzz? I to je zadocnio.
A sada ovo. Pa ipak dosta ljudi dolazi..

Sta dobijam sa ovime konkretno?
[ plus_minus @ 02.10.2011. 19:58 ] @
@stranger2

A kako i misliš da se spoji youtube sa google accountom tek tako, to jest gmail accountom (jer to je njihova srž - "akauntiziranja") kada je YouTube pod sasvim drugačijom logikom pravljen? YouTube, Picassa, BlogSpot, itd. itd.. Sve su to bile non-google lab ideje, projekti i mreže. Sve to nisu pravili i pisali zapošljeni u Google, već ih ti zapošljeni sada samo održavaju, polako prepravljaju. Kada kreneš da praviš socijalnu mrežu pa u planu imaš da integrišeš i mali milion propratnih servisa za razonodu i šta sve ne (Facebook, LinkedIn, etc.), naspram "jednostavne" kupovine već dobro oformljenih bivših giganata, razlika je ogromna. I treba tako da ostane. Jedan YouTube account, jedan kanal.

@vlada1970

Integriše se. Ali, ima tu mnogo ispisanog koda, neće baš tako brzo.
[ anon70939 @ 03.10.2011. 17:11 ] @
Sinoc mi bilo dosadno pa sam se regovao preko android telefona i instalirao neku aplikaciju, ubacio dva prijatelja u neki krug i to je to.
Sve bi to bilo super...

ali danas sam sa telefonom slikao neke fotke za koje ne bih voleo da dodju u javnost, odnosno nije mi problem javnost, ali ne bih voleo da vide ove dve osobe koje su mi u krugu.
Cim sam fotkao primetio sam da mi se okrece ikonica za sinhronizaciju, posle nekog vremena primetim da su se te fotke automatski uploadovale na Picasu koju nisam ni znao da imam.

Da li je moguce da su ovi iz mog kruga mogli da vide te fotke? Odmah sam deaktivirao nalog, otisao na pikasu i obrisao fotke, ali pre nego sto sam deaktivirao nalog video sam te fotke u skroz gornjem desnom coskicu.
Nadam se da su se fotke uploadovale na pikasu i da sam ih samo ja mogao videti na google+, a da bi videli ostali trebao bih serovati?

ajd pomagajte, mogu da imam nekih odredjenih problema sa tmi ljudima zbog tih fotki.
[ ninjaz @ 03.10.2011. 17:22 ] @
Slike koje ti je uploadovao mozes samo ti da vidis i niko drugi. Pitao te je na pocetku hoces li automacki da uploadujes ili ne.
[ anon70939 @ 03.10.2011. 17:42 ] @
Na telefonu me pitao ili?

Na telefonu mi je odavno ukljucen auto sync. Mislis da je to?
[ plus_minus @ 03.10.2011. 18:31 ] @
A da pošalješ te slike direktno na email umesto kroz "g+" tim osobama, š'a kažeš na tu ideyu ?
[ ninjaz @ 03.10.2011. 18:52 ] @
Kad instaliras Google+ aplikaciju na telefon, pita te da li hoces da upalis opciju Instant Upload ili tako nesto.
[ anon70939 @ 03.10.2011. 21:32 ] @
:)
ne zelim nikom da ih saljem.

Ovo je bila slucajnost. g+ me ni ne interesuje, nego eto desilo se.

Mada sada mi zanimljivo zvuci ta picasa, mogu tu trajno da skladistim fotke, al sam malo isprepadan.
Bem ti te smart telefone, kad rade sve automatski :)
[ BitiPrvi @ 04.10.2011. 12:56 ] @
Citat:
CoyoteKG
ne zelim nikom da ih saljem.

Ovo je bila slucajnost. g+ me ni ne interesuje, nego eto desilo se.

Mada sada mi zanimljivo zvuci ta picasa, mogu tu trajno da skladistim fotke, al sam malo isprepadan.
Bem ti te smart telefone, kad rade sve automatski

haha
Za skladištenje fotografija imaš more rešenja ne treba ti G+
Ma FB je totalno poludeo....
Evo na jednom profilu mi radi ono neko "automatsko iščitavanje najnovijih vesti", a na drugom mi to ne radi, a iskreno me mrzi da to i tražim i da podešavam
Jednostavno, vidim da se ovi iz FB "upinju" da naprave što bolje , da bi zadržali ljude da ne odu na G+....
Meni sve jedno kako se ko zove, samo mi je bitno da ima konkurencije kao što rekoh na početku, i da FB više nije monopolista...
Što jači Google+, to će nama svima biti bolje.....
Ima da nas drže kao malo vode na dlanu, a ne da nas tretiraju samo kao brojke
Missssim, i dalje će nas tretirati kao brojke, al ćemo biti "bitnije brojke"
[ mr. ako @ 09.10.2011. 02:25 ] @
@Stranger2
E'o uslisili su ti neke od zelja... :)




http://www.google.com/support/...er.py?hl=en&answer=1626189
[ Stefan Markic @ 27.10.2011. 21:04 ] @
Četiri novine na Google+:

Google+ Ripples: watch how posts get shared


What’s Hot on Google+: see what everyone’s talking about


Google+ Creative Kit: have more fun with your photos


Google+ is now available with Google Apps
--

Google+: Popular posts, eye-catching analytics, photo fun and...
[ Stefan Markic @ 03.11.2011. 20:24 ] @
Od danas dublja integracija sa YouTubom, svaka slika se može posebno plusovati i još neke sitnice.

Google+ Feature Rollout 3/11/2011
[ Stefan Markic @ 08.11.2011. 19:50 ] @


Google+ Pages: connect with all the things you care about
[ Ljubiša Begović @ 08.11.2011. 22:08 ] @
Lepo su to odradili, jednostavno.
Tek su izbacili tu mogućnost, pa nije sve dostupno, recimo još ne može da se generiše kod za postavljanje na sajt (danas nije moglo, piše uskoro...) Rade na tome.
Mislim da opciju +1 nisu baš najbolje predstavili široj javnosti. Na stranu to što su ljudi navikli na FB Like, ali mislim da Google nije dovoljno uradio na polju rasprostranjivanja upotrebe +1 dugmeta od strane krajnjih korisnika.
Ljudi nisu upućeni ni šta je to. A naročito ih zbunjuje to što prvi put moraju da kreiraju profil za +1 i da potvrde, tako da ako neki i hoće da klikne može se desiti da odustane zbog toga. Totalno nebitna stvar. Jednostavno, kad neko klikne na +1 prvi put, treba automatski da kreira profil i da ne pita mnogo.
[ Stefan Markic @ 08.11.2011. 22:14 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: kad neko klikne na +1 prvi put, treba automatski da kreira profil i da ne pita mnogo.


Puno krajnjih korisnika će se tek onda zbuniti, ako im odjednom kreira Google+ profil (kojeg nisu ni svesni).
[ Stefan Markic @ 08.11.2011. 22:15 ] @
Citat:
1. You Can +1 a Page to Show Support or Add Them to Your Circles

We know you love some brands and businesses. Others you may want to show a quick note of support, but not see all their updates. So just drop a little +1 and keep going, or add a page to any circle you want. You're in control.

2. No Google+ Page Can Follow You Until You Follow Them

We want Google+ to be a place you love to share. Pages cannot circle you until you follow them first. Of course, if you are in their circles, they can share great deals, exclusive coupons, product tips and hangouts, but the relationship is yours to start.

3. In Fact, Google+ Pages Can't Even Mention You Unless You're Connected

That's right. The +Google+ page can't even say your name unless you're following. No +mention spam.

4. Google+ Pages Automatically Unfollow You If You Unfollow Them

If you remove a Google+ Page from your circles, you are automatically removed from their circles. You always are in charge.

5. You Can Find Google+ Pages In Google Search

With a new feature we call Direct Connect, just type + followed by the brand name in Google Search, and you can see pages automatically display. Type +Pepsi to see Pepsi, and +Dell for Dell. It's that easy.


5 Cool Tips You Should Know About Google+ Pages
[ Ljubiša Begović @ 08.11.2011. 22:17 ] @
Pa mislim da tu nisi u pravu, jer +1 mogu da koriste svi sa google nalogom, ne moraju da imaju g+ profil.
Kreiranjem +1 profila, ne kreira se g+ profil, to nije isto.
+1 profil je nešto kao tvoje odobrenje da pristaješ na tu uslugu i možeš da izabereš da li da prati tvoje aktivnosti ili ne.
Čak i kad imaš g+ profil, moraš da potvrdiš +1 profil.
[ Stefan Markic @ 09.11.2011. 02:39 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: kad imaš g+ profil, moraš da potvrdiš +1 profil.


O kakvom +1 profilu pričaš? Šta je to?
[ Ljubiša Begović @ 09.11.2011. 16:26 ] @
Prvi put kad neko klikne na +1 iskoči mu prozorče da kreira i potvrdi korićenje +1 servisa. Tom prilikom može da izabere opciju da ga Google prati i na osnovu toga da mu servira još relevantnije stvari, oglase i sl... Za svako naredno klikanje na +1 dovoljno je samo da je prijavljen.
Klikom na dugme Kreiraj +1 profil i potvrdi, ne kreira se g+ profil.
E tu su zakomplikovali.
[ TasmanF1 @ 10.11.2011. 12:04 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: Lepo su to odradili, jednostavno.
Tek su izbacili tu mogućnost, pa nije sve dostupno, recimo još ne može da se generiše kod za postavljanje na sajt (danas nije moglo, piše uskoro...) Rade na tome.


https://developers.google.com/+/plugins/badge/preview
[ Ljubiša Begović @ 10.11.2011. 12:14 ] @
Znam za to, ali i dalje ne može za prve dve opcije, a one su i najbolje...
[ TasmanF1 @ 10.11.2011. 12:29 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: Znam za to, ali i dalje ne može za prve dve opcije, a one su i najbolje...


Sinoc mi se prikazivalo na prekide
Sad radi...

[ dusevan_covek @ 25.11.2011. 21:37 ] @
Jedan veliki google fail

http://www.ibtimes.com/article...l-hate-steve-yegee-reasons.htm
[ Stefan Markic @ 25.11.2011. 22:27 ] @


Ta vest nije baš sveža. Google+ se malo promenio od tada.
[ dusevan_covek @ 28.11.2011. 18:24 ] @
Sta se konkretno promenilo? Meni je i dalje to obicna sterilna kopija, ne vidim nista inovativno sto facebook vec nema ili sto nece imati onog trenutka kada G+ uvede neku novinu.
[ Stefan Markic @ 28.11.2011. 22:46 ] @
Citat:
dusevan_covek: Sta se konkretno promenilo?


Od tada se dovoljno promenio da već dva od tih pet argumenata navedenih na sajtu koji si okačio više ne važe.

Citat:
dusevan_covek: Meni je i dalje to obicna sterilna kopija, ne vidim nista inovativno sto facebook vec nema ili sto nece imati onog trenutka kada G+ uvede neku novinu.


Nema veze. :)
[ Sceko @ 04.12.2011. 12:07 ] @
Jel uspio ko da smanji ovaj widget za page ili smo moze da se stave ove opcije njihove u size.
[ Stefan Markic @ 11.04.2012. 16:41 ] @
Al' su ga picnuli.



Toward a simpler, more beautiful Google
[ Stefan Markic @ 28.06.2012. 10:31 ] @


Google+ Events
[ bachi @ 28.06.2012. 10:53 ] @
G+ još uvek neko koristi?
[ Stefan Markic @ 06.12.2012. 15:34 ] @
[ bachi @ 07.12.2012. 07:55 ] @
Koliko je G- zanimljiv, svedoči i ova tema, gde je prošlo 160 dana između dve poruke. :D
[ koska @ 07.12.2012. 16:25 ] @
Nije bas da ga posecujem svakodnevno kao FB, ali bar 2-3 puta nedeljno bacim pogled. I dalje ima potencijala i deluje nekako "ozbiljnije" od FB-a, tj. nije zatrpan raznoraznim dosadnim klipovima, privatnim fotkama, slikama maca i kuca... Nekako ga drze zivim uglavnom "geekovi", pa zbog toga i nije interesantan sirim masama... Isto tako, ko se bavi fotografijom, stvarno moze da uziva u odlicnim albumima.

Za sve koji traze razonodu, komunikaciju sa prijateljima i sl. ipak mislim da je FB nezamenljiv...
[ Stefan Markic @ 28.01.2013. 19:00 ] @
GlobalWebIndex je skoro okačio novi izveštaj. Po njima, Google+ je od skoro društvena mreža broj 2 po broju aktivnih korisnika:
http://globalwebindex.net/thin...-local-social-media-platforms/
[ Stefan Markic @ 26.05.2013. 00:28 ] @
Strava im je novi Stream. Više mi se sviđa od News Feeda na Fejsu.

[ mmix @ 27.05.2013. 08:45 ] @
Sh*t, neko jos koristi Google+?
[ Tyler Durden @ 27.05.2013. 10:08 ] @
Kakav si hejter :D

Mada, izluđuju me sa guranjem tog G+ u svakoj mogućoj situaciji, posebno preko Androida.
A sad su i ovaj Hangouts pustili, pa će uskoro da izbace "interkonekciju" sa XMPP protokolom i tu sam im već poželio sve najgore.
[ Stefan Markic @ 29.05.2013. 18:41 ] @
Citat:
mmix:
Sh*t, neko jos koristi Google+?


Ja svakodevno. :) Dobro je što tamo još uvek nema klinaca. :>
[ bachi @ 29.05.2013. 20:36 ] @
Tamo nema nikoga.
[ BitiPrvi @ 29.05.2013. 20:41 ] @
Citat:
bachi: Tamo nema nikoga.

Ja sam odustao od njega i verujem da je ovo tačno.
Fejs je jednostavno neprikosnoven.
Svi su na FB
[ bachi @ 30.05.2013. 07:36 ] @
Citat:
Tyler Durden:A sad su i ovaj Hangouts pustili, pa će uskoro da izbace "interkonekciju" sa XMPP protokolom i tu sam im već poželio sve najgore.

Da li je ovo najavljeno negde ili ti pretpostavljaš?


[ Tyler Durden @ 30.05.2013. 08:09 ] @
http://tech.slashdot.org/story....0moreanon&utm_medium=feed
[ bachi @ 30.05.2013. 08:34 ] @
Pa je*em li im sve po spisku!!!!!!!!!
[ DzaBuaner @ 03.06.2013. 17:48 ] @
Kako izmeniti link od Google+ stranice povezane sa sajtom? Želim da mi u linku Google+ stranice stoji naziv umesto brojeva, poput stanice SMF sajta... https://plus.google.com/+SMFforum/posts
[ Marko543 @ 05.06.2013. 09:34 ] @
bolij mi je od bilo koje druge mreze... pohvale
[ Deni web dizajn @ 05.06.2013. 13:00 ] @
Mreza kao mreza je super ali jako malo ima korisnika ja jos nisam nasao ni jednog prijatelja na Google+.

Google je stvarno nju uradio kako treba i tehnicki je reseno sve jako lepo, ali facebook ce i dalje dugo da drzi primat.
[ Shadowed @ 05.06.2013. 13:36 ] @
[ Stefan Markic @ 06.06.2013. 03:19 ] @
Citat:
DzaBuaner:
Kako izmeniti link od Google+ stranice povezane sa sajtom? Želim da mi u linku Google+ stranice stoji naziv umesto brojeva, poput stanice SMF sajta... https://plus.google.com/+SMFforum/posts


U slučaju profila, mora biti verifikovan.
U slučaju stranice, brend koji se reklamira na stranici mora biti poznat ili stranica mora imati Linked website status.

https://plus.google.com/u/0/+SaurabhSharma/posts/aWREtiDhse2
https://support.google.com/plus/answer/2716471
[ DzaBuaner @ 06.06.2013. 10:13 ] @
Hvala na odgovoru Stefane!

Sajt (u mom slučaju forum) je povezan sa Google+ stranicom što je potvrđeno od njih. Nažalost, nigde ne vidim opciju za menjanje linka...
[ Stefan Markic @ 06.06.2013. 10:51 ] @
Bojim se da, barem za sada, ne žele da ta opcija bude bilo kome dostupna.
[ mmix @ 06.06.2013. 11:31 ] @
Ja jesam hejter, ali oni se stvarno namestaju sami za hejt

Znaci nesto sto imas na FB od kad se prijavis na sistem, kod G+ moras da molis da bi ti dali i pride oni mogu da te odje*u ako nisi Adidas i Nike, sve i pod uslovom da se udostoje da ti izbace link za zahtev?

Zasto ljudi sebi to radite i njima pridajete vaznost? Ako vam budu trazili da im posaljete fotokopiju pasosa, hocete i to uraditi? Gde je granica?
[ DzaBuaner @ 11.06.2013. 10:51 ] @
Danas mi je stigao mejl da sam ispunio uslove za prilagođeni Google+ url svoje stranice...
[ vrnjackabanjaonline @ 09.07.2013. 16:15 ] @
Blago tebi, ja još uvek čekam :(
[ Stefan Markic @ 31.10.2013. 00:08 ] @
Custom URL-ovi su sada svima dostupni.
[ cyBerManIA @ 31.10.2013. 15:55 ] @
Samo sto nije custom, vec generisani od URLa i koji ne moze da se promeni u nesto zaista custom.
[ TasmanF1 @ 31.10.2013. 17:14 ] @
Citat:
cyBerManIA: Samo sto nije custom, vec generisani od URLa i koji ne moze da se promeni u nesto zaista custom. :D


Upravo tako.
Nije mi bas jasno zasto ne dozvoljavaju izbor url-a
[ Stefan Markic @ 01.11.2013. 22:30 ] @
Hmm... Meni je bila ponuđena opcija da odaberem i custom, ali ovaj predefinisani koji su mi već ponudili mi je odgovarao, tako da nisam dirao.
[ gwork @ 29.01.2014. 16:11 ] @
Odlican je google + jos jedna savrsena socijalna mreza ja ga koristim od samog starta
[ translation @ 29.01.2014. 19:01 ] @
Za one koji se još uvek kolebaju oko korišćenja Gugla+, preporučujem sledeća dva teksta:

http://kompjuteras.com/google-plus-drustvena-mreza-ukratko/
http://internetagencija.rs/fen...licni-pogled-na-google-12.html
[ bachi @ 30.01.2014. 13:34 ] @
Sve te prednosti googlovog vnagoa u odnosu na facebook vnago bi prestalo onog trenutka kada bi googlovo vnago imalo isti broj korisnika kao facebook vnago.

Čuj, mogu da zabranim da ono što podelim, da ne može da se podeli dalje... Pa mislim, ako već ne želim da se nešto deli dalje, poslaću određenom broju ljudi putem privatne poruke

Citat:
- Nema „swatkica“, „wowim te“ i ostalih slikam-se-u-klonji osoba, a ono što mene još uvek fascinira jeste da nema retardiranih roditelja koji dele slike gole dece dok se kupaju, kao što sam izbombardovan na facebook-u

Bilo bi ih da G+ nije "grad duhova".

Citat:
- Još uvek nema reklama koje paraju oči (kao što je na Facebooku), evo već druga godina. Interfejs je čist da čistiji biti ne može

Biće ih, biće ih... :D

Facebook i G+ može biti seljanija ukoliko među prijateljima dodaš seljake. Sam biraš društvo, da li u realnom životu ili u virtuelnom.

G+ je jedan težak fail i ne bih se nervirao oko tog faila kada ne bi direktno uticao na mene. Sad ne mogu da živiim od tog sranja koji pokušava da mi se utrapi preko gmaila i youtube-a iako ga ne želim. Svaki put kada se logujem na youtube, smarači me sa tim da li hoću da nastavim da koristim youtube username ili hoću da ga integrišem preko google+ shita. eeeeeeee, kada bih ga integrisao, izgubio bih sve plejliste koje sam pravio. #$%#$&%$%$$$%/

Na Androidu mi je bila uvaljana G+ aplikacija koja je stalno bila uključena i jela mi dragocenu RAM memoriju iako se nikad nisam logovao na nju i hiljadu puta je gasio iz task killera. Rutovao sam telefon samo da bih se otarasio goole plusa, google settingsa, google mapsa i ostalih googlovih bloatwarea).
[ ddjelmo @ 23.02.2014. 15:39 ] @
#bachi
Vidim da ti iz nekog razloga bas mrzis google kompaniju.
Da nema G nebi bilo dosta besplatni pogodnosti koje imamo.
disk, mape, analistika, youtube, blogere, prevodioc (koji je dosta srednjen), adsense, ...
Iskreno ja bas podrzavam svaki novi korak G kompanije jer nam dosta toga nudi besplatno.
A Facebook zivi samo od reklama koje se nalaze na svakom cosku. A nista nam ne daju korisno. Osim kontakta sa prijateljima.

[ bachi @ 23.02.2014. 16:18 ] @
Nema besplatnog ručka.