[ dule_ns @ 29.06.2011. 11:29 ] @
Dobio sam danas zahtev da za Srbiju nađem podatke sledećeg tipa:

Citat:
... where we could get information and statistics related to internet penetration in households and business, broadband penetration, smartphones penetration and related trends as well as any other related information ...


Elem, podatke za internet i računare sam našao na stranici Republičkog zavoda za statistiku Upotreba informaciono-komunikacionih tehnologija

Takođe sam našao i neke brojke za mobilne (al ne i za smartphone) na http://www.elitesecurity.org/t212467-2-Broj-mobilnih-korisnika-Srbiji

Bio bih zahvalan ako iko zna neki koristan link koji bi mogao uključiti u statistiku.
[ mmix @ 29.06.2011. 11:48 ] @
Budi obazriv sa ovim podacima i obrati paznju na izvor podataka. Mnogo podataka koje kolaju Srbijom danas su rezultati sponzorisanih istrazivanja korporacija i sto je najgore i sam RZS ih cesto uzima zdravo za gotovo kao objektivne ili jos gore radi neke nesuvisle trendove i projekcije.

imho, sacekaj kraj godine i ovogodisnji cenzus, dobices brdo podataka za dzabe. A ako vam se zuri a TACNOST podataka vam je od vaznosti, organizujte sopstveni market research. Izgleda komplikovano ali nije, narocito sa obzirom na mali broj pitanja koje imate. Summer studenti i upitnik sa nekoliko pitanja i 1000 random brojeva iz imenika (ili manje u zavisnosti od toga koliko hocete da smanjite devijaciju) i ceo posao moze da se zavrsi za sitne pare za manje od nedelju dana. Sirove podatke posle sam obradis i imas najtacnije moguce.