[ Aleksandar Đokić @ 29.06.2011. 18:03 ] @
pozdrav ljudi,

danas sam primetio da kisa ekstremno smeta jednoj baznoj stanici, na njoj je omni od 12db i 5m cfd-400, nemoguce je da voda udje u N konektor, na drugoj strani su reinkjet od 24dbi pa mozda i njima smeta, imate li vi problema sa kisom i kako ih resavate?
[ Nickix9001 @ 29.06.2011. 20:07 ] @
Imao sam mnogo problema sa kisom. Iz omni antene ponekad "odlijem" i do pola case vode. Onda sam primenio staru dobru metodu sa isecenom plasticnom flasom. Jednostavno sam stavio flasu na vrh antene i to je to. Mnoze i sirova guma na omni na vrh i na konektore A za grid flasa ili kesa. One bi po pravilu trebale da su zalivene tako da voda ne moze da im udje ali... :), kvalitet je to. N konektor muski ima gumu zbog vode ali ako je losa izrada, narocito ako sam krimpujes kablove, pa ti iglica bude malo duza i ne dozvoljava da konektor pridje do kraja, onda i sa tom gumicom mu ulazi voda. Tako da sirova guma, plasticna flasa i kesa resavaju probleme.
[ Aleksandar Đokić @ 29.06.2011. 20:11 ] @
ok je sve to, ali kako kesa za grid, daj pojasni ovo :D
[ Kolins Balaban @ 29.06.2011. 20:59 ] @
pa valjda grid antenu prekrijes vecom najlonskom kesom :) :)
[ Aleksandar Đokić @ 29.06.2011. 21:18 ] @
pa da, ali to je 2.4, ne moze svaka kesa jer ce se grejati, zato pitam :)
[ mooljacc @ 07.07.2011. 10:25 ] @
upakujes samo feed od antene ,ne cijeli grid..... znaci feed i mjesto gdje se konektori spajaju ...:D