[ ElRa @ 30.06.2011. 09:10 ] @
Dobio sam zadatak da pratim stanje na mreži preko CBT kroz flapping modema. Znam da je flapping "diskonektovanje-konektovanje" modema radi ponovne sinhronizacije i da ukazuje na neke problema na mreže. Međutim neki korisnici čiji modemi imaju veliki broj flapova imaju sasvijm OK Rx, Tx i SNR paramatre. Ima li još nekakvo objašnjenje šta flapping predstavlja?
Pozdrav!
[ yellow pinky @ 30.06.2011. 10:02 ] @
Citat:
ElRa: Međutim neki korisnici čiji modemi imaju veliki broj flapova imaju sasvijm OK Rx, Tx i SNR paramatre.


A da ti korisnici sami ne resetuju svoje modeme ne bi li dobili nove IP adrese , kako bi nastavili download sa file hostera kao free korisnici ? :) .
[ ElRa @ 30.06.2011. 10:50 ] @
Problem je što ti modemi dnevno imaju preko 2000 flapova.
[ pajaja @ 30.06.2011. 12:54 ] @
Pozdrav,
pogledaj da li se ti sto imaju veliki broj flapova nalaze na istom node-u ili dele neki deo infrastrukture, ili su izolovani problemi. Ako nisu i svi parametri su u redu moguce je su problemi u samim CM-ima.
[ ElRa @ 30.06.2011. 14:45 ] @
Imam jednu grupu koja dijeli dio infrastrukture, kojoj hvali pojačalo, ali imam 10ak razbacanih korisnika koji imaju veliki broj flapova. U pitanju su modemi Scientific Atlanta (Cisco) EPC 2100, 2203, 2325.
Može li to da bude do broja TV uređaja povezanih na priključak? Mada ne bi trebalo, jer modemi nemaju veze sa TVom.