[ BTF @ 30.06.2011. 12:38 ] @
Dolazim u poslovnicu MTS-a u Leskovcu radi promene ADSL paketa, na ulazu (2x2m) covek iz obezbedjenja usmerava klijente na koju stranu da cekaju. Pogledam unutra vec ima nekoliko ljudi pomislih tri klijenta se vec obradjuju pa kako je 14 i 30 sacekacu. Igrom slucaja dolazim do slobodne stolice, iza mene otvoren prozor a napolju lije kisa. Ispred promoter-ka za pultom obradjuje bracni par ( zena sedi) muz stoji iznad nje a mi normalno slusamo sta se dogadja za pultom. Covek pored mene sa malim detetom kaze da je ovaj bracni par vec pola sata u obradi ali nikako da zavrse. Slusam razgovor za pultom, promoterka nudi opcije paketa, zena samo klima glavom a suprug potvrdjuje jer vec skoro sat vremena stoji oslanjajuci se na sto a i cesto gleda kroz prozor nebi li video svoj traktor. Na ulazu jos veca guzva ali tu je sefica ( tako je zovu zaposljeni ), u brzom hodu saopstava da ce svi doci na red, da sednu ( ima samo 6 mesta za sednje), i na kraju kaze da gledamo televizor. Vidim ogroman LCD televizor na cijem ekranu stoji samo MTS, svi se smejemo. Pratim bracni par preko puta mene, promoterka neprestano prevrce neke tabele, odlazi kod sefice, sada se i osmehuje ljudima sto cekaju i nastavlja sa promocijom paketa: Vas IMEI se nalazi... gospodja prevrce ocima, gleda u supruga koji ne moze vise da stoji vec kleci rukama oslonjen na sto, drzi se za glavu, uzimam svoj Iphon i vidim da je ovo materijal za Youtube, vec razmisljam za naslov kao Na kolena do MTS telefon, jer ovi ljudi su samo dosli da uzmu taj prokleti telefon za 1 dinar, jer vec je proslo skoro dva sata. Na kraju promoter donosi telefon i pocinje da objasnjava opcije: Telefon se ukljucuje.. Ustajem i molim radnika iz obezbedjenja da pozove seficu radi primedbe na organizaciju posla i neobucenog kadra, ali gospodin kaze da je sefica otisla kuci jer je proslo radno vreme (16 i 40). Vracam se da sednem, kad vidim bracni par sa telefonom u ruci, promoterka se izvinjava sto nije imala kesu za telefon. Kompletna obrada klijenta dva ipo sata. Sad razmisljam u susedstvu je neka banka odes na salter sa licnom kartom, karticom i potvrdom iz firme, kazes iznos kredita sacekas 15-20 minuta, potpises ugovor i na drugom salteru podignes sto hiljada, a ovde u MTS-u za telefon sa nekoliko dugmadi i tri opcije i uputsvom na nasem jeziku klijent ceka dva sata. I konacno dodjoh i ja na red i uz malo trazenja po kompjuteru ja kao korisnik tel. prikljucka i adsl opreme ne mogu da promenim istekli paket bez prisustva svoje cerke koja je zadnja koristila studentski paket, pa posto je u drugom gradu nista od mog posla a mozda i bolje ko zna koliko bi se oduzila ta procedura.
U Leskovcu 28.06.2011. u 16 i 50
[ freeworld @ 30.06.2011. 17:51 ] @
Hahaha,legende su nema sta :D,pa sto nisi gledao televizor :D,ih da sam im ja generalni,ma ostavio bih 20 posto radnika a ostalo odpustio kad su nesposobni i ako treba zaposlio novi,mladi i provereni kadar, a ne da se zaposljava ko kako stigne.
[ BTF @ 30.06.2011. 19:38 ] @
Da, treba vdeti tu gospodu, to je neprestana povorka ljudi koji kao na modnoj pisti izlaze, ulaze, pozdravljaju se, svi su nasmejani, veseli, samo klijenti zgrceni u maloj prostoriji i oni malo srecniji sto sednu, samo nemo gledaju i cekaju svoj red da sednu uz taj pult i dobiju mali telefon za 1 dinar. A na ogromnom LCD TV-u i dalje stoji MTS, pa se setim sefice koja kaze sedite ljudi, sedite, svi ce te doci na red, gledajte TV.. mislim koji mor..
[ notaboo @ 06.07.2011. 23:51 ] @
Daj okaci taj snimak na YT :).