[ reiser @ 01.07.2011. 19:22 ] @
Koji biste mi Android phone preporucili da uzmem ? U uzi izbor su mi usli HTC Sensation i EVO 3D, pa bih zeleo da cujem vase misljenje o ovim/drugim smartphonovima :) Cenovni rang, do 600e.
Glavni razlog koji me odbija od kupovine Sensationa je to sto nije jos rootovan, dok EVO 3D jeste. Generalno, koji je trenutno najbolji izbor, sacekati jos neko vreme i EVO 3D ili kupiti neki drugi smartphone ?
[ Stijak @ 04.07.2011. 20:00 ] @
U kojoj ti državi živiš? Americi?

Evo je CDMA telefon (http://www.gsmarena.com/htc_evo_3d_cdma-3895.php), a ne GSM, što znači da izvan USA, južne koreje i još par državica koji koriste CDMA neće raditi. Ako bi želio da ti telefon radi i u Evropi - svakako bih ti preporučio da uzmeš GSM telefon - jer u Americi imate i GSM provajdere (pogledaj listu na http://en.wikipedia.org/wiki/L...mmunications_service_providers da vidiš koji je koji - tu su čak i virtuelni provajderi nabrojani)...

Ne znam - 600 evra je poprilično para - Sensation i Samsung Galaxy S II su po meni najbolji telefoni - mada ja prednost dajem Samsungu - ali to je moj lični utisak - jer su po specifikacijama dosta slični...

P.S. Postoji i GSM verzija eva, ali još nije izašla - http://www.gsmarena.com/htc_evo_3d-3901.php
[ ki111er @ 04.07.2011. 20:09 ] @
Jos jedan glas za Samsung
Bio sam veliki skeptik kad sam uzimao galaxy S (predhodno sam imao iPhone) ali sve moje sumlje su nestale posle jednog dana. MASINA !!!
Ne moze da pridje bilo kom telefonu koji sam uzimao u ruke do tad. Pocevsi od brzine, dizajna, velicine i kvaliteta ekrana...pa do kamere (full HD)
Jedna zamerka je baterija traje samo jedan dan
[ reiser @ 04.07.2011. 21:12 ] @
Ok, Galaxy II it is :)
[ elektronskacigareta @ 08.07.2011. 15:48 ] @
Da li si kupio galaxy II?

Da li si zadovoljan? Kako ti se cini? Kako drzi baterija obzirom da je ultra slim, kakve fotke pravi, video...?


Zahvaljujem na odgovoru
[ Chieftec @ 11.07.2011. 13:15 ] @
Imam ja sgs2 vec neko vreme.
Osim sto sam ovde vec rekao da me malo nervira nerealnost boja na s amoled ekranu, sve zajedno telefon je odlican. Iako veliki ekran, toliko je tanak i lak da vecito proveravam da li je uopste u dzepu, ne oseti se.
Baterija je stvarno relativna, ima mnogo nacina da se cuva ili da se potrosi jako brzo. Mada iznad ocekivanja svakako za takve karakteristike. Evo primer od ovih dana, bio sam na exitu, mnogo video snimanja, 3h50min je bio ukljucen ekran, od toga oko 1h interneta, gps tu i tamo ukljucivan da bih nasao kola i tako nesto, slusao muziku kroz slusalice jedno sat vremena, koristio sam one flash diode kao baterijsku lapmu itd i ugasio se nakon 44 sata. Skoro cela dva dana.

Znaci nije ono da odes od kuce ujutro i moras da pazis sta radis da bi trajao do uvece. Ceo radni dan moze da se maskimalno koristi i tesko da ce se isprazniti.

Video snimci su prilicno dobri, slicno kao iPhone4. Na samom ekranu telefona izgledaju fantasticno, na 55" moze i bolje naravno, ali za telefon medju najboljima. Uostalom ima na youtube mnogo primera, pogledaj.

Eto toliko :)
[ kvaju @ 11.07.2011. 13:43 ] @
Citat:
Chieftec: Imam ja sgs2 vec neko vreme.
Osim sto sam ovde vec rekao da me malo nervira nerealnost boja na s amoled ekranu, sve zajedno telefon je odlican. Iako veliki ekran, toliko je tanak i lak da vecito proveravam da li je uopste u dzepu, ne oseti se.
Baterija je stvarno relativna, ima mnogo nacina da se cuva ili da se potrosi jako brzo. Mada iznad ocekivanja svakako za takve karakteristike. Evo primer od ovih dana, bio sam na exitu, mnogo video snimanja, 3h50min je bio ukljucen ekran, od toga oko 1h interneta, gps tu i tamo ukljucivan da bih nasao kola i tako nesto, slusao muziku kroz slusalice jedno sat vremena, koristio sam one flash diode kao baterijsku lapmu itd i ugasio se nakon 44 sata. Skoro cela dva dana.

Znaci nije ono da odes od kuce ujutro i moras da pazis sta radis da bi trajao do uvece. Ceo radni dan moze da se maskimalno koristi i tesko da ce se isprazniti.

Video snimci su prilicno dobri, slicno kao iPhone4. Na samom ekranu telefona izgledaju fantasticno, na 55" moze i bolje naravno, ali za telefon medju najboljima. Uostalom ima na youtube mnogo primera, pogledaj.

Eto toliko :)


Koristiš li neki custom ROM ili službeni?
44h je odlično
[ Chieftec @ 11.07.2011. 15:02 ] @
KE7, zvanicni.
Inace dodao bih i oko 1h razgovora je bilo.
Bas sam to obratio paznju jutros sta je i koliko bilo zato sto sam bio i sam iznenadjen da je jos uvek "ziv". Naravno u tih 44h ide i dva puta spavanje.

A opet ranije mi se desavalo da je iz nekog razloga telefon awake i ako je display off i nista nije aktivno. Onda ode baterija i bez ikakve upotrebe za popodne. Poznati bug 2.3.3 androida, koji je valjda resen na 2.3.4. Kada mi se to desavalo restart bi resio problem. Mada dugo nije bilo potrebe za tim.
[ stanisljevic @ 04.08.2011. 16:13 ] @
Josj jedan glas za Samsung Galaxy S II !!!
[ reiser @ 05.08.2011. 12:10 ] @
Evo me, da javim utiske.

Kupio sam SGS2 pre 2 nedelje i za sada nemam nikakvih zamerki, osim toga sto imam utisak da baterija prekratko traje. Posle kupovine sam instalirao Litening ROM 4.2 koga sam do pre neki dan koristio, sada sam presao na Cyanogen Mod 7. Takodje kontam da onaj poklopac sa zadnje strane moze da se polomi vrlo lako, posto je izradjen od bas slabe plastike, ali dobro, to nije neki nedostatak, ne otvaram telefon svaki dan na kraju krajeva da bi mi to bilo bitno. Mogu reci da me malo iznenadila velicina i tezina telefona, u pozitivnom smislu, ocekivao sam da bude daleko tezi / deblji / veci.
[ JankoNIS @ 05.08.2011. 12:17 ] @
Ne brini, nece da se polomi. Ima na YT video gde ga tip savija preko polovine i nista. Plastika je zilava i elasticna.