[ bOOdala @ 03.07.2011. 11:47 ] @
AMD Athlon 64 X2 Dual
Core processor 4200+
2.21GHz, 2GB RAM

Da li mi je to dovoljno za obradu HD videa?

[ popusicko @ 03.07.2011. 12:58 ] @
Da......
nije naravno
Prvo koji format HD videa zelis da obradjujes?
Ukoliko je avchd ,i5 je za normalan rad.
Quad Intel 6600 ,8200 moze da radi ali svaka tranzicija je poprilicno stucava
u preview-u.
Tako da.....
Sa tim sto posedujes mozes u recimo Vegasu poslagati video fajlove i bez neke
precizne montaze exportovati u nesto sta vec zelis.
I export ce trajati i trajati i trajati.........
[ bOOdala @ 03.07.2011. 14:05 ] @
HD sa fotoaparata... mov. format

Znaci, moram sve da menjam? Ja sam mislio da cu moci samo sa povecanjem RAM-a, a izgleda da moram da menjam ceo komp :(

Ima li neko bezbolnije resenje???



[ deks007 @ 03.07.2011. 19:07 ] @
Kazes budzet pa onda dalje . Ovako je sve ...Mozda bolje pitanje postavi na forum PC konfiguracije pa tamo cekaj neki savet . Konkretno sam ja dobio savete od Binary Minda kada sam kupovao komponente za moj komp pre 2 god http://www.elitesecurity.org/t...-Konacna-verzija-konfiguracije stim sto sam dodao jos jeda WD black 2TB i nov monitor LG IPS 236 . Kolko para - u to vreme mnogo a i sad nije za baciti ... Pozdrav !
[ Stranger2 @ 03.07.2011. 21:09 ] @
Citat:
Ja sam mislio da cu moci samo sa povecanjem RAM-a,

Pa s obzirom da ram nije skup. Poboljsanje koje ces dobioti s jos 2GB rama se isplati.

Slobodno se upusti u montazu. Ne brini za komp. Jeste neke stvari ces duze cekati (a ne moras ni da cekas mozes nseto drug oraditi. gledati TV na primer) ali samo se seti da se do pre 30ak godina montaza radila makazama i lepkom...

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 04.07.2011. u 01:31 GMT+1]
[ bOOdala @ 03.07.2011. 23:16 ] @
Znaci, sa ramom od cetiri giga cu moci nesto da odradim,a...??? Sa ovih dva je skoro nemoguce raditi, "stuca" razbija :/ Bitno mi je da u Vegasu, naslazem snimke (spot je u pitanju) suve, bez FX-a i da radi oke :) Ne trazim brz-o RENDerISANJE... :D

[ Stranger2 @ 04.07.2011. 00:46 ] @
Citat:
Znaci, sa ramom od cetiri giga cu moci nesto da odradim,a...???

Sve dok postoji nedostatak rama , dodavanje jos rama ce se osetiti vise nego da nadogradjujes neki drugi deo racunara. Koliko ce tacno biti bolje, ne znam, ali s obzirom na cenu memorija mislim da bi ti to bila najpovoljnija i najisplativija nadogradnja za tvoj kompjuter.

Zastoja tokom rada bi bilo manje sigurno jer su mnogi zastoji uzrokovani ucitavanjem materijala u RAM...

Sporost tokom rada ces primetiti u ceknju dok ono sto si nastimao ne vidis u previewu. Ali i da je tri puta snazniji kompjuter opet bi bilo cekanja dovoljno da iznervirna nekog ko je nestrpljiv.
A tokom renderinga ne brini za sporost jer spot je ionako kraceg trajanja (u poredjenju sa na priemer svadbama). Jednostavno radis nesto drugo dok renderuje.
[ bOOdala @ 04.07.2011. 11:39 ] @
'fala ti na odgovoru, videcu da pazarim 4 giga, pa cemo videti dalje sha & kako...