[ mooljacc @ 05.07.2011. 12:42 ] @
Imam sledeci problem ,dva SXT mikrotika su u brige modu,svaki sxt uredjaj zavrsava na CIsco svicu,na kojem su podeseni vlanovi.... port u koji je uboden sxt uredjaj na svicu je podesen da bude trank kad u mikrotiku stavim odredjeni vlan na eth1 ,ping prolazi prema svicu i klijentima ,medjutim kad taj vlan hocu dalje da prosledim do sledeceg svica preko bridga jednostavno ne prolazi..... cim neki vlan stavim u bridge nece vise da radi .... otprilike to izgleda ovako ...




pc(vlan 10)---cisco ---- trunk ---sxt=====wireless======sxt-----trunk ----cisco-----vlan 10
[ Nickix9001 @ 05.07.2011. 15:53 ] @
Mozda ti ovo pomogne: SXT bridge SXT bridge deo 2
[ nino1987 @ 05.07.2011. 16:08 ] @
Ali sto nestavis jednostavno te SXT u cisti hardwerski bridge... jedini vlan koji bi trebo dodat je neki za managament tih SXT i to je to... sve vlanove i to ce ti odradit cisco switch.. znaci cisti hardwerski bridge samo napravis
[ zivanicd @ 05.07.2011. 21:37 ] @
Moras na oba Mikrotika da wireless stavis u WDS bridge i da u bridge interfejsu ubacis wireless i lan i sve ce da ti radi.

Druga stvar koju mozes da uradis je da postavis VLANove na obe strane ako bas imas potrebe za vlanom.

[ mooljacc @ 07.07.2011. 07:21 ] @
Citat:
nino1987: Ali sto nestavis jednostavno te SXT u cisti hardwerski bridge... jedini vlan koji bi trebo dodat je neki za managament tih SXT i to je to... sve vlanove i to ce ti odradit cisco switch.. znaci cisti hardwerski bridge samo napravis


tako sam i bio uradio ,ali nije prolazilo......da bi poslije 2 dana zajebancije cim sam promjenio ssid proradilio,jedini uredja koji je bio blizu je neki cisco wireless uredjaj na 2,4n standard..... sa istim ssid-om koji sam ja stavio ..... iz nekog razloga nije radilo ... jedino zajednicko sxt-u i onom cisco wirelessu je n standar a rade na razlicitim frekfrencijama .....nigdje veze ...uglavnom radi ... hvala drugari na pomoci .... :D